ARAMA SONUÇLARI

FİLTRELE

Tur Tipi

Tur Bölgeleri

Kalkış Tarihine Göre

Döneme Göre

2 Adet Tur, 1 Adet Ülke Listeleniyor

Volkanlar ve Tapınaklar Vadisi; Endonezya

Volkanlar ve Tapınaklar Vadisi; Endonezya

12 - 20 Mayıs 2021

Aktif bir yanardağ olan Bromo yanardağını görme fırsatı... Maymunlarla dolu…

GAZELLA

$ 3.190

Volkanlar ve Tapınaklar Vadisi; Endonezya

Volkanlar ve Tapınaklar Vadisi; Endonezya

17 - 25 Temmuz 2021

Aktif bir yanardağ olan Bromo yanardağını görme fırsatı... Maymunlarla dolu…

GAZELLA

$ 3.190

DESTİNASYONLAR

Kara Turları 1

Endonezya

Renkli düşlerin dans ettiği ülke Endonezya…

Tarih boyunca deniz ticaretinin merkezinde yer alan ülke, sayısız takımadadan oluşmuştur. Ticaretin merkezi… Göçlerin ülkesi… Yaşadığı baskıları hayalleri ile örten Endonezya, 1949 yılında bağımsızlığına kavuşmuştur. Büyük olayların ülkesi Endonezya, dünyanın 3. büyük demokrasisi olarak adaletli kalmanın tadını çıkarıyor.  

Çeşitliliğini iklimlerinde de hissettiren ve coğrafi konumu nedeniyle ekvator esintilerini yaşayan Endonezya’nın yumuşak ikliminin etkilerini insanların mutluluğunda görmek mümkün oluyor. Muson yağmurlarından kaçarken kendinizi dev yaprakların altında saklambaç oynarken bulabilirsiniz. Kendine özgü iklimleri olan adalarının her biri farklı bir rüya gibi… Hint ve Pasifik Okyanusları arasında parlayan ülke, renkli doğası ile varlığını ortaya koyuyor.

Alternatiflerin ülkesi Endonezya… Ülkenin renklerini mekânsız yaşamak isteyenlerin alışverişe doyamayacağı, zamansız eğlence anlayışının hâkim olduğu ve kokusunu içinize çekebileceğiniz tarihi alanlarının bulunduğu ülke… Festivaller ülkesi Endonezya’nın en büyük festivali Pasola Nusa Tenggara’daki at binicilerinin oyunları tarihi yeniden yaşatıyor. Danslarını renklere ve kumaşlara işleyen halkın estetik anlayışları evlerinden okunuyor.

Pirinç temelli bir mutfağa sahip olan ada ülkesi, kültürel çeşitliliğini yemeklerine de yansıtıyor. Kahve, çay ve şeker ile tadını koruyan ülkenin renkliliği meyve sularında da görülüyor.

Doğanın kuş gibi şakıdığı Endonezya, yanardağları ile gizemini koruyor. Dünyada görülen sadece iki yerden biri olan Cava Adası’ndaki  ‘mavi ateş’ in büyüsüne kendinizi kaptırabilirsiniz. Bu adada bulunan iki görkemli tapınak… Biri üzerinde kutsallığın kabartmalarla ölümsüzleştirildiği Borobudur, diğeri yaşanılamayan bir aşkın en yakın tanığı olan Prambanan’dır.

Tanrıların Adası Bali… Hindu geleneklerinin yaşadığı bu ruhani adanın tapınakları farklı bir dünyayı fotoğraflamak isteyenleri, dağları trekking yapanları, nehirlerinin çılgın dalgaları da rafting severleri bekliyor. Tapınakların koruduğu ada, mistik havası ile size saklı kalmış bir hazinenin kapısını açıyor adeta. İnançlarını yemekleri, tropikal meyveleri, pirinç terasları ve yağmur ormanları ile pekiştiren ada, kumsalları ile de cennetten bir köşe vadediyor. Aldığınız oksijenin ruhunuzu rahatlatması için maharetli ellere bırakılan Bali masajı, oradan getirilen en güzel anı olmalı.