Hakkımızda

Hakkımızda


Gazella Turizm, 1996 yılında kurulmuş ve kurulduğu günden bu yana özgün ve konforlu seyahat arayışındaki “İleri Seviye Gezgin”lerle dünyanın farklı noktalarını keşfeden bir turizm şirketidir.

Gazella Turizm olarak temel yaklaşımımız düzenlediğimiz gezilerde ziyaret edilen yerlerin kendine has dokusunu ve yaşam tarzını en iyi şekilde yansıtmaya özen göstermektir. Turlarımızda saklı maliyet yoktur. Özel araçlarla evden alındığınız an başlayan tüm turlarımız için geçerli olan ilkeler; ekstra turların ve gerekli yerlerde akşam ve öğle yemeklerinin dahil olmasıdır.

Seyahatlere katılan misafirlerimizin yüzde 96’sının, verdikleri ücretin hakkını fazlasıyla almalarını sağlayan Gazella Turizm, her geçen gün müşteri deneyimini geliştirmeye ve misafirlerini eşsiz hissettiren deneyimler sunmaya odaklanmıştır.

Diğer Markalarımız;

Gezgin yaka, 27– 39 yaş arası gezginlerin katılabileceği, erişebilir fiyatla keşfederken sosyalleşeceği yurtdışı turlarını sunar. Bu turlar Gazella kalitesini ve tecrübesini sunarken, saklı maliyetleri içermez.

BinRota, ekonomik yurt dışı paket tur hizmeti sağlayan acentelere yönelik geliştirilerek, çözüm ortağı olmayı hedefleyen ve Gazella Turizm çatısı altında faaliyet gösteren bir tur operatörüdür.

Gitmek Lazım, turları farklı bir platformda ve bir topluluk ruhuyla sunmak amacıyla 2019 yılında kuruldu. Seyahatin ve tatilin sosyal yönünü güçlendirmeyi hedeflemektedir.

1996 yılında bu yana on binlerce gezgini dünyanın farklı coğrafyalarıyla buluşturan Gazella Turizm, turizm sektöründe uzun yıllardır hizmet veren ve turizmle büyüyen bir aile şirketidir.

«İleri Seviye Gezginlere» yurt dışı destinasyonlarında benzersiz deneyimler yaşatmayı hedefleyen Gazella Turizm’de saklı maliyetler yoktur. Türkiye’de bir ilki temsil eden kişiye özel ev-havaalanı transferleri de dahil olmak üzere seyahat deneyimine birçok ayrıcalık kazandıran Gazella’da, tatil keyfi evden dışarı atılan ilk adımla başlar. Hem seyahat boyunca tura odaklanmayı kolaylaştırmak hem de yüksek konfor standardını korumak için turlara katılımcı sayısını 20 ile sınırlandıran Gazella Turizm’in müşteri memnuniyet oranı yüzde 96’dır.

Sadelik:
Gazella’nın sahiplendiği yaşam tarzı ile Gazella’nın iş yapış felsefesi olan sadeliği temsil eder, net anlaşılır minimal marka duruşunu sergiler.

G harfi:
Normalden daha iri olan “G” harfi, logodaki sadeliğe ek olarak yaratıcı ve farklı olma misyonunu simgeler.

A harfi:
“A” harfi normal kullanıma kıyasla daha dar olarak, hem yan bakıldığında bakan göze benzetilmiştir hem de eski Gazella logosundaki gemicilerin yön bulmak ve mesafe ölçmek için kullanılan pergele atıfla tasarıma eklenmiştir.

L harfleri:
İki farklı boyuttaki “L” harfleri iki farklı boyutta olması yaşam arkadaşlıklarını temsil eder.

Renk:
Lacivert renk dünyada en çok kullanılan ve tercih edilen renklerdendir. Her kültürün benimsediği, tarihsel bir altyapıya sahiptir. Lacivert renk dürüstlüğü, sakinliği, bilgeliği, adanmışlığı ve kurumsal yapıyı temsil eder.

Gezgin Yaka ismi:
Gazella’nın alt markası olarak tasarlanan Gezgin Yaka, beyaz yakalı çalışanların bir arada gezebileceği ve sosyalleşebileceği topluluk bazlı bir tur operasyonunu hedefler.

Kanat:
Kanat; konfor alanından çıkıp yeni yerlere yeni kültürlere yeni deneyimlere doğru yola çıkma isteğini temsil eder. Ayrıca insani duygusallığın yanı sıra gezip görmeye ve hareket etmeye dayalı arzuları sembolize etmektedir.

Hareketli dişi figürü:
Sağa doğru hareketlenmiş figür dinamizm, devinim ve hareketli yaşam tarzını temsil eder. Dişi figür yaratıcılığı, ayrıntılara verilen önemi ve kapsayıcılığı temsil ede.

Renk Yeşil:
Denge ve uyumu simgeler.


Gazella Turizm'e ait diğer markalar ve logolar

Gezginlere durmak yakışmaz ama bir duruşa sahip olmak çok yakışır. Gazella Turizm de bu vizyondan hareketle gezegenimizin ve tüm insanlığa ait kültürel mirasın korunması, gençlere kaşif ruhunun aşılanması ve bu topraklara daha fazla yatırım yapılması konusunda çalışmalar yapmaktadır.
Bu kapsamda sivil bir inisiyatif olan 37derece projesi ile insanlara ilham ve umut vermeyi hedeflemektedir.

Gazella Turizm aynı zamanda çıkardığı yayınlarla da sektörün gelişimine katkı sağlamaya devam ediyor.