MENU
Kelime veya Ülke Arayın
Kalkış Tarihine Göre Turlar
 • EYLÜL '20
 • EKİM '20
 • KASIM '20
 • ARALIK '20
 • OCAK '21
 • ŞUBAT '21
 • MART '21
 • NİSAN '21
 • MAYIS '21
 • HAZİRAN '21
 • TEMMUZ '21
 • AĞUSTOS '21
tur bölgesi
 • Orta ve Latin Amerika
 • Kuzey Avrupa ve Rusya
 • Avrupa
 • Güneydoğu Asya
 • Hindistan Alt Kıtası
 • Kuzey Afrika ve Orta Doğu
 • Orta ve Güney Afrika
 • Uzakdoğu
 • Kafkaslar ve Orta Asya
tur dönemi
 • Sömestre turları 2021
 • Kış Turları 2021
 • İlkbahar Turları 2021
 • Şeker Bayramı Turları 2021
 • Yaz Turları 2021
 • Kurban Bayramı Turları 2021
 • Sonbahar Turları 2021
 • Yılbaşı Turları 2022
tur tipi
 • Gezgin Yaka
 • İleri Seviye Gezgin
Kapat
Mısır

Antik Mısır & Nil Nehri Turu

Antik Mısır & Nil Nehri Turu

Antik Mısır & Nil Nehri Turu

tarih
şehirler
Abu Simbel, Asvan (Gemi), Edfu (Gemi), Esna, Kahire, Luksor (Gemi)
ulaşım
Türk Hava Yolları tarifeli seferiyle
Peşin ücret
2.550 DOLAR
tek kişilik oda farkı
550 DOLAR
tur konsepti
Tüm Turlar Dahil
yemek durumu
Tüm Yemekler Dahil

Sizi Arayalım

0(212) 233 15 98

0(530) 469 74 03

yaşanacak anlar tur programı hizmetler

+ 7000 yıllık köklü geçmişi ile Antik Dünya’nın en eski medeniyetini keşfedeceğiz.

 

+  Antik Mısır Uygarlığı'nın en görkemli koleksiyonunu barındıran Mısır Müzesi’ni gezecek, 120.000 parçadan oluşan eserlerden en önemlilerini göreceğiz.

 

+ Dünyadaki en büyük tek-taş heykeli olan 73.5 metre uzunluğunda, 6 metre genişliğinde ve 20 metre yüksekliğindeki  Büyük Gize Sfenksi’ni ziyaret edeceğiz.

 

+ Dünyadaki taştan yapılan ilk büyük anıt tasarımı olarak kabul Sakkara Piramidi’ni görme fırsatı bulacağız.

 

+ Antik Mısır’ın başkenti Memphis’teki piramit bölgesinde keşifler yapacağız.

 

+ 2.Ramses tarafından tam 20 yılda yaptırılan ve dağın içini oyarak inşa edilen soluk kesici Abu Simbel Tapınakları’nı gezeceğiz.

 

+ Tam 6650 km uzunluğu ile dünyanın en uzun nehri olan Nil’de keyif ve keşif dolu bir gemi turuna çıkacağız.

 

+ Asvan’dan Luksor’a yapacağımız gemi gezintimizde, limanlarda duracak ve bölgedeki antik çağdan kalma bir çok yapıyı göreceğiz.

 

+ Krallar Vadisi’nde  Amon-Ra adına inşa edilmiş Hatshepsut Tapınağı’nı keşfedeceğiz.

 • 1.Gün

  24/01/2021
  İstanbul - Kahire

  Turumuz kişiye özel aracın sizi adresinizden alması ile başlıyor. İstanbul havaalanı Dış Hatlar Gidiş Terminali'nde buluşarak check-in işlemlerimizi tamamlıyor ve sonrasında Türk Havayollarının tarifeli seferi ile Kahire uçuşumuzu gerçekleştiriyoruz. Varışımıza istinaden havalimanında bizleri bekleyen özel aracımız ile Gize Piramitleri turumuz için otelimizden hareket edeceğiz. İlk durağımız Dünya’nın yedi harikasından birisi olan ve isimlerini yaptıran firavunlardan almış Keops, Kefren ve Mikerinos piramitleri olacaktır. Binlerce yıl önce yapılan ve gizemlerini hala koruyan bu  3 piramit, aralarında Pisagor üçgeni olacak şekilde tasarlanmıştır.  Pisagor’dan yıllar önce yapılan bu piramitler Mısırlıların çok gelişmiş matematik ve geometri bilgileri olduğunu göstermektedirler. Gizemli piramitleri gezdikten sonra  kafası Firavun,  gövdesi aslan şeklinde olan , doğan güneşi ve firavun için yeniden dirilişi temsil eden Sfenks’i  göreceğiz. Pençelerinin arasında tapınak bulunan, “ yaşayan heykel”  Sfenks’i gezdikten sonra  öğle yemeğimizi alacağız.  Yemek sonrası  Mısır'ın antik başkenti  Memphis'te bulunan, basamaklı Piramit olarak da bilinen Sakkara Piramit’ini gezeceğiz.  Dünya üzerinde taştan yapılan ilk büyük anıt olarak kabul edilen Sakkara Piramit’ini gezdikten sonra otelimize dönüyoruz.Akşam yemeğimi ve konaklama otelde.

   

 • 2.Gün

  25/01/2021
  Kahire - Luksor (Gemi)

  Kahvaltının ardından havaalanına transfer. Lukor uçuşu. Varışta ilk durağımız Mısır’daki en büyük tapınak kompleksi  olan Karnak Tapınağı. UNESCO Dünya Mirası Listesinde yer alan, Dünyada bugüne kadar inşa edilmiş en geniş antik yapı olan Karnak Tapınağını gezdikten sonra gemiye transfer ve Öğle Yemeği. Öğle yemeğimizin ardından dünyanın en büyük açık hava müzesinin bulunduğu Luksor’da 9. Firavun tarafından eski Mısır Tanrılarının en büyüğü Amon adına inşaa ettirilmiş Luksor Tapınağını gezeceğiz.  Açık hava müzesini andıran tapınak gezimizin ardından gemimize dönüyoruz. Akşam yemeğimi ve konaklama gemide.

 • 3.Gün

  26/01/2021
  Luksor - Esna - Edfu (Gemi)

  Kahvaltının ardından Krallar Vadisi turumuz için hareket ediyoruz. Kral mezarlarını gezdikten sonra ilk kadın firavun Hatşepsut anısına yaptırılan Hatşepşut Tapınağını da göreceğiz. Kraliçe Hatşepsut’a ait ,mezar tapınaklarının en eskisi Hatşepşut’u gezdikten sonra gemimize dönüyoruz ve Öğle Yemeğimizi alıyoruz. Gemi Edfu’ya haraket edecektir. Akşam yemeğimi ve konaklama gemide. 

 • 4.Gün

  27/01/2021
  Edfu - Kom Ombo - Asvan (Gemi)

  Kahvaltının ardından Şahin Başlı Horoz Tapınağı olan M.Ö. 57 yılında tamamlanan Edfu Tapınağını gezeceğiz. Kom Ombo’ya doğru hareket edecek. Öğle yemeği gemide.  Yemek sonrası Nil ırmağı kıyısında, Timsah & Şahin Tanrı Tapınağı olan Kom Ombo Tapınağını ziyaret ediyoruz.  İyilik tanrısı Horus ve kötülük tanrısı Sobek yani 2 tanrı tarafından paylaşılan tek tapınak olan Kom Ombo içerisindeki kabartmalar, burayı daha sonra  kilise olarak kullanan Kıptiler tarafından silinmiştir. Nil ırmağının taşmaları ve depremler sonucu zarar görmüş tapınağın taşlarından başka inşaatlarda kullanılmak üzere kullanılmıştır. Aswan’a hareket. Akşam yemeğimi ve konaklama gemide. 

 • 5.Gün

  28/01/2021
  Asvan - Abu Simbel - Asvan (Gemi)

  Bugün erken kahvaltımızı kumanya olarak alacağız.   Özel aracımız ile Abu Simbel’e hareket ediyoruz. Varışta muhteşem bir başyapıt olan Abu Simbel Tapınağını geziyoruz.  Bu tapınak Güney Mısırda Firavun 2. Ramses tarafından düşmanlarına ne kadar güçlü olduğunu göstermek ve eşi Nefertari’ye sevgisini  için yaptırılmıştır. Simbel dağının içerisi oyularak yapılan tapınak, Aswan Barajı yapımında sular altında kalma tehlikesine karşı,  UNESCO liderliğinde   6 sene süren çalışma sonrası  geriye taşınmıştır. Bu büyüleyici gezinin ardından özel aracımızla Aswan’a dönüyoruz.  Asvan’a varışımızla birlikte gemimize binecek ve limandan ayrılacağız. Öğle yemeğimiz gemimizde olacak. Bugün görülecek yerler arasında tamamlanmamış 3500 yıl öncesine ait Obelisk ( dikili taş)  ve baraj yapımından önce UNESCO Nubiye Projesi kapsamında sökülmüş ve Agilkia adasına taşınmış  Filai Tapınağı bulunmaktadır. Gezilerimizin ardından Nil Nehrinin huzurlu manzarasını geleneksel yelkenli Felluca ile çıkaracağız. Tur sonrası gemiye transfer. Akşam yemeğimi ve konaklama gemide

 • 6.Gün

  29/01/2021
  Asvan - Kahire

   Havaalanına transfer. Yerel havayolları ile Kahire uçuşu.Varışta 7000 yıllık tarihi ile en eski medeniyetlerden birisi olan Mısır’ın eski şehir merkezi, ve Mısır Müzesini gezeceğiz.   Öğle yemeğini turumuz sırasında yerel bir restoranda alacağız. Bugün akşam yemeğimizi yerel bir restoranda alacağız. Konaklama otelde.

 • 7.Gün

  30/01/2021
  Kahire - İstanbul

  Kahvaltımızın ardından Mohamed Ali Cami ve Han El Halil Bazaar'ı gezeceğiz. Öğle yemeğini turumuz sırasında yerel bir restoranda alacağız. Ardından havalimmanına transfer oluyor.  Türk Hava yollarının tarifeli seferi ile İstanbul’a uçuşu. Turumuz evinize özel transferiniz ile son buluyor.

Ücrete Dahil Olan Hizmetler

- Türk Havayolları ile İstanbul-Kahire-İstanbul ekonomi sınıf uçak bileti ve bu bilete ilişkin alan vergileri
- Yerel Havayolları ile Aswan – Kahire  ekonomi sınıf uçak biletleri ve bu biletlere ilişkin alan vergileri
- Ev – alan – ev transferi 
- Belirtilen otelde kahvaltı dahil konaklama 
- Nil Nehri’nde 4  gece 5* Gemi’de tam pansiyon konaklama
- Programda belirtilen tüm yemekler
- Özel araç ile programda belirtilen tüm geziler
- Geziler esnasında gezilecek müze ve ören yerlerine giriş ücretleri
- Gazella Turizm profesyonel Türkçe rehberlik hizmeti
- Yurtdışı çıkış harcı
- Seyahat sigortası


Ücrete  Dahil Olmayan Hizmetler
- Programda belirtilmeyen öğle ve akşam yemekleri
- Yemekler esnasında alınacak içecekler
- Bahşişler  ( Yerel rehberler, Gemi personelleri ve şoförler için ortalama kişi başı 40-$ toplanmaktadır)
- Fazla bagaj ücretleri
- Kişisel harcamalar
-Vize Ücreti 
**  Yeşil pasaporta vize gerekmemektedir.
** Umuma mahsus pasaport  ( Bordo ) sahipleri vizeye tabidir.  
 

Antik Mısır & Nil Nehri Turu Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

-Uçuş Detayları

 

1.Grup: 24 Ocak – 31 Ocak 2021

TK 690   24 OCAK      ISTCAI  0725 0840

TK 695   30 OCAK      CAIIST  2125 0045 +1 (31 Ocak varış)

 

2.Grup: 10 – 17 Ekim 2021

TK 690   10 EKIM      ISTCAI  0725 0840

TK 695   16 EKIM      CAIIST  2125 0045 +1 (17 Ekim varış)

 

3.Grup: 15 – 22 Kasım 2021

TK 690   15 KASIM      ISTCAI  0725 0840

TK 695   21 KASIM      CAIIST  2125 0045 +1 (22 Kasım varış)

 

4.Grup: 28 Aralık 2021 – 04 Ocak 2022

TK 690   28 ARALIK      ISTCAI  0725 0840

TK 695   03 OCAK         CAIIST  2125 0045 +1 (04 Ocak varış)

 

 

Gezi Zamanlaması
Aşağıdaki linkten geziniz sırasında ortalama hava sıcaklıklarını görebilirsiniz.

http://gazella.com/destinasyonlar/ulke/22

 

- Sağlık
Mısır’a girişlerde Türk vatandaşlarına herhangi bir aşı zorunluluğu bulunmamaktadır. Geziniz boyunca musluk suyu içmemenizi yalnızca ilk kez sizin tarafınızdan açılacak şişe suyu tüketmenizi öneriyoruz.

 

- Vize Bilgileri
Umuma mahsus pasaport  ( Bordo ) sahipleri vizeye tabidir.  ( Yaşı 45 aşağı olanlar için vize işlemleri 35 ila 45 gün arasında değişmektedir.)
Yeşil pasaporta vize uygulaması yoktur. ( 15 - 45 yaş arası kişilerin vize işlemleri 35 - 45 gün arası sürebilmektedir. )

 

- Ülkeyle İlgili Özel Giyim Kuralları
Ülkede camilere ve kiliselere girerken şort, etek, omuzları açıkta bırakan kıyafetler, vücudu saran giysiler giymekten kaçınılmalıdır. Kadınların yanına ince bir şal veya eşarp almalarını öneririz. Ayrıca şapka veya güneş gözlükleriniz var ise ibadethane içinde bulunduğunuz sürece kullanmamanız gerekmektedir. Hem erkek hem de kadınların bir camiye girerken ayakkabılarını çıkarmaları gerekmektedir.

 

- Uçuş Süreleri
 Türkiye’den Mısır’a uçuş süresi 2 saat 25 dakikadır.

 

- Para Birimi
 Mısırın para birimi Mısır Poundu (EGP)’dur.

 

- Saat Dilimi
Türkiye ile Mısır arasında -1 saat fark bulunmaktadır. Türkiye’de saat 12.00 iken Mısır’da 11.00’dır.

 

- Gezi İçin Alınabilecek Kıyafet ve Gerekli Eşyalar
Kolayca giyilip – çıkarılabilecek tişört, kısa ve uzun kollu gömlekler, pamuklu pantolonlar, şort, rahat yürüyüş ayakkabıları, akşamları için ince bir mont ve ince bir kazak almanızı öneririz. Ayrıca ibadet yerlerinine girerken şort, etek veya vucüdunuzu açıkta bırakacak kıyafetlerden kaçınmanız, kadınların başını kapatacakları bir örtü, eşarp gibi bir aksesuar almaları gerekmektedir.

 

- Yemek Kültürü
Mısır da birçok deniz kenarında olan ülkeler gibi balık restoranları ve balık pazarları ile doludur.
 

- Elektrik
Mısır’da elektrik 220/230 volttur ve C tipi ikili ince yuvarlak ve F tipi ikili kalın yuvarlak prizler kullanılmaktadır.

 

- Alışveriş
Yöreye özgü el işi ve hediyelik eşyalar alabilirsiniz.

 

-Önemli Not

Bu tura 14 yaşından küçük çocukları maalesef kabul edemiyoruz.

Pasaport sürelerinin, tur bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerliliğinin bulunması ve en az iki boş sayfanın olması gerekmektedir.*

Antik Mısır & Nil Nehri Turu, Mısır Hakkında Videolar

otel listesi Bu turdaki otellerin listesini aşağıda görebilirsiniz.
Antik Mısır & Nil Nehri Turu Otel Listesi
alternatif tarih seçiniz Bu tur için aşağıdaki alternatif tarihleri seçebilirsiniz.
Antik Mısır & Nil Nehri Turu Alternatif Tur Tarihleri
Sizi Arayalım Sizi Arayalım
Canlı DestekCanlı Destek
Gazella Turizm iletişim +90 212 233 15 98
+90 530 469 74 03

e-bülten kayıt

E-bültenimize kayıt olarak bizden en son tur bilgilerini, kampanyaları ve diğer aktiviteleri haber alabilirsiniz.