MENU
Kelime veya Ülke Arayın
tur bölgesi
 • Orta ve Latin Amerika
 • Kuzey Avrupa ve Rusya
 • Avrupa
 • Güney Doğu Asya
 • Hindistan Alt Kıtası
 • Kuzey Afrika ve Orta Doğu
 • Orta ve Güney Afrika
 • Uzakdoğu
 • Kafkaslar
tur dönemi
 • Yaz Turları 2019
 • Kurban Bayramı Turları 2019
 • Sonbahar - Kış Turları 2019
 • Yılbaşı Turları 2020
 • Sömestre Turları 2020
tur tipi
 • İleri Seviye Gezgin
 • Kültür Turları
 • Vahşi Yaşam Turları
Kapat
İzlanda

İzlanda; Arzın Merkezine Yolculuk Turu

Özel Grup Kapattı bu turun
alternatif tarihlerini
İncelemek için tıklayınız
İzlanda; Arzın Merkezine Yolculuk Turu

İzlanda; Arzın Merkezine Yolculuk Turu

tarih

14 - 18 Temmuz 2019

şehirler
Reykjavik
ulaşım
Türk Hava Yolları Tarifeli Seferi ile
Peşin ücret
2790 EURO
tek kişilik oda farkı
670 EURO
tur konsepti
Tüm Turlar Dahil
yemek durumu
2 Öğle Yemeği ve 1 Akşam Yemeği Dahil

Sizi Arayalım

0(212) 233 15 98

0(530) 469 74 03

yaşanacak anlar tur programı hizmetler

+          Dünya’nın kutuplara en yakın başkenti Reykjavik’i görüyoruz.

 

+          Thingvelir ulusal parkında Amerika Kıtası ile Avrasya+Afrika kıtasını birbirinden ayıran Atlantik fay hattı içerisinde yürüyüş yapıyoruz.

 

+          Dünyanın ilk meclisinin toplandığı Althing’i görüyoruz.

 

+          Strokur Gayseri'ni görüyoruz.

 

+          Güney sahillerini gezerken Seljalandfoss ve Skogafoss Şelaleleri'ni görüyoruz.

 

+          Folk bir müze olan Skógasafn’da İzlanda yaşamını ve tarihini gözlemliyoruz.

 

+          Volkanik bir kumsal olan Black Sand ve Bazalt oluşum Reynisfyera’yı görüyoruz.

 

+          Jeotermal bir açık hava kaplıcası olan Blue Lagoon’nun masmavi sularında yüzüyoruz.

 

 • 1. Gün

  14/07/2019
  İstanbul - Oslo - Reykjavik

  Turumuz vermiş olduğunuz adrese gelecek olan özel araç ve şoförünüz ile buluşmanızla başlıyor. Saat 04:30’da İstanbul  Havalimanı’nda kurulacak Gazella Turizm kontuarında buluşuyor; bilet-bagaj ve pasaport kontrollerinin ardından saat 07:40’da Türk Hava Yolları  TK 1751 sefer sayılı uçuşu ile Oslo’ya hareket ediyoruz. Yerel saat ile 10:30’da Oslo’ya varışımızın ardından havalimanında, aktarmamızı gerçekleştiriyor saat 13.40’de yine İzlanda Hava Yolları ile Reykjavik uçuşumuzu gerçekleştiriyoruz. Saat 14.40’ta Reykjavik’e varışımızın ardından burada bizi bekleyen aracımız ile yaklaşık 45 dakikalık yolculuğun ardından Başkent Reykavik’e varıyoruz. Dünyanın Kuzey Kutbuna en yakın  başkenti olan  şehrin ismi “ Dumanların Koyu” anlamına gelmektedir. Şehir turumuzda ilk olarak tüm şehrin su dağıtım merkezi olan Perlan’a gidiyoruz. İlginç mimariye sahip bina 26mt yüksekliğinde olup Inginmundur Sveinsson tarafından tasarlanmıştır. Panorama katından Reykjavik manzarasını seyredip fotoğraflarımız çektikten sonra şehrin her yerinden görülebilen Hallgrims kilisesine geçeceğiz. 1986 yılında tamamlanan 74.5 mt yüksekliği ile gene ilginç mimarisi ile göze çarpan bir yapı Hallgrims Kilisesi. Sahil yolundan şehir merkezine giderken şehrin önemli yapılarından bir ev olan Hofdi’yi görüyoruz. Bu küçük beyaz evi önemli kılan ise 1986 yılında Reagan ve Gorbaçov’un soğuk savaşı bitiren ve nükleer silah kullanımını engelleyen antlaşmanın imzalarının atıldığı yer olması. Sonsuz keşiflere yelken açan Vikingler'i sembolize eden Sun Voyager Anıtı önünde fotoğraf çektikten sonra şehrin ünlü konser salonu Harpa’yı görüyoruz. Otobüsümüz ile şehir merkezine varışımızla beraber yürüyerek yapacağımız turumuzda Tjörnin Gölü ve gölün üzerine kurulmuş belediye binası, Liman bölgesi ve tarihi parlemento binası Althing göreceğimiz yerler olacak. Tur sonrası otelimize yerleşme ve geceleme otelimizde

 • 2. Gün

  15/07/2019
  Reykjavik – Golden Circle - Reykjavik

  Otelde alacağımız sabah kahvaltısının ardından tüm gün sürecek olan Golden Circle turumuza çıkıyoruz. İlk ziyaret noktamız Thingvelir Ulusal Parkı olacak. Burada yapacağımız yürüyüş esnasında ilginç bir deneyime sahip oluyoruz. Orta Atlantik kontinental fay hattının geçtiği vadi bir anlamda Amerika ve Avrasya+Afrika kıtalarını birbirinden ayıran fay hattı üzerinde. Thingvelir Vadisi, aynı zamanda İzlanda halkı için çok özel bir konuma sahip. 930 senesinde kurulan ve dünyanın en eski meclisi olan İzlanda Meclisi’nin yüzyıllar boyunca toplandığı  Althing burada yer alıyor. Fay hattı arasındaki yürüyüşümüz esnasında rehberimiz coğrafya hakkında bilgiler verirken aynı zamanda ilk meclisin çalışma şeklini ve hukuk düzenini sizlere anlatacak. Thingvelir Ulusal Parkı'ndan ayrıldıktan sonra yaklaşık bir saatlik bir yolculuk ardından Haukadalur Jeotermal alanına ulaşacağız. Burada hala aktif durumdaki Strokur Gayseri’ni görme imkanımız olacak. Ortalama beşer dakikalık aralıklar ile 20-30 metre yüksekliğe su fışkırtan Gayser’in tahmini olarak 10000 yıldır aktif olduğu düşünülüyor. Bölgede ayrıca şu an uykuda olan Büyük Gayser’i göreceğiz. Öğle yemeğimizi burada aldıktan sonra kısa bir yolculuğun ardından İzlanda’nın en güzel şelalerinden olan Hvita Nehri kanyonunda bulunan Gulfoss’a ( Altın Şelale) varıyoruz. İki kademeden oluşan şelalede toplam yükseklik 32 mt. Rehberimiz eşliğinde şelalenin yürüyüş parkurlarından yanına kadar gidip fotoğraflarımız çektikten sonra Sellfoss üzerinden Reykjavik’teki otelimize dönüyoruz. Geceleme otelimizde.

 • 3. Gün

  16/07/2019
  Reykavik - Vik (Seljalandfoss,Skogafoss,Black Sand,Reynisfyera,Dyrholaey,Eyjafjallajökül - Reykjavik

  Otelde alacağımız sabah kahvaltısının ardından güney sahilleri turumuza başlıyoruz. Güzergahımız Sellfoss üzerinden Vik olacak. 2010 yılında patlaması sonucu uzun bir müddet hayatı felç eden yanardağ Eyjafjallajökül eteklerine bulunan Seljalandfoss turumuzda ilk göreceğimiz şelale olacak. Çok büyük olmasa da özellikle güneşli havalarda oluşan gökkuşağı muhteşem bir görsel sizlere sunuyor.  60 mt yükseklikten dökülen şelale içerisine patika yoldan ulaşıp özellikle fotoğraf çekmenizi öneririz. Seljalandfoss sonrası panoramik noktadan Eyjafjallajökül yanardağını fotoğraflayıp sonrasında gene bu dağın eteğinde diğer bir şelale olan Skogafoss’a varıyoruz. 60mt yüksekli ve 23mt genişliği ile İzlanda’nın en büyük şelalelerinden olan Skogafoss beraberinde eski bir Viking efsanesini de barındır. Skógasafn folk müzesini ziyaretimiz esnasında, İzlanda halkının yaşamı ve ada tarihi  hakkında bilgiler alıyoruz. Yerel bir restoranda öğle yemeğimizi aldıktan sonra ünlü Black Sand (Siyah Kumsal) ve son derece entresan bir bazalt kaya oluşumu olan Reynisfyera’yı görüyoruz. Muhteşem volkanik siyah sahil ve okyanus bize görsel bir şölen sunacak. Dönüş yolumuz üzerinde Dyrholaey burnunda bulunan panoramik noktadan fotoğraflarımızı çektikten sonra otele dönüşümüzün ardından akşam yemeği ve geceleme

 • 4. Gün

  17/07/2019
  Reykjavik- Blue Lagoon - Reykjavik

  Otelde alacağımız sabah kahvaltısının ardından bir saatlik yolculuk sonrası İzlanda’nın en ünlü jeotermal kaplıcası Blue Lagoon’a gidiyoruz. Lav alanları arasındaki bu ilginç açık hava kaplıcası, yaz kış değişmeyen sıcaklığı ile mavi bir gölü andıran sularında tüm yorgunluğunu atacağız. Blue Lagoon ardından otele dönüş. Öğleden sonra Reykavik şehrinde serbest zaman  geceleme otelimizde. 

 • 5. Gün

  18/07/2019
  Reykjavik – Oslo- - İstanbul

  Odaları boşaltıp Keflavik havalimanına transferin ardından İzlanda Hava Yolları tarifeli seferi ile saat 07:50’de Oslo’ya hareket ediyoruz. Yerel saat ile saat 12:30’da varışımızın ardından uçak değiştirip Türk Hava Yolları TK1754 seferi ile saat 17:55’de İstanbul’a hareket ediyoruz. 22.35’de İstanbul'a varışımızın ardından, önceden vermiş olduğunuz adrese götürecek olan araç ve şoförünüzün sizi transfer etmesi ile turumuz son buluyor

 

Paket  Fiyata Dahil Hizmetler

 • Türk Hava Yolları  ile İstanbul – Oslo-  İstanbul   ekonomi sınıf uçak bileti ve bu bilete  ilişkin alan vergileri.
 • İzlanda Hava Yolları ile Oslo - Reykjavik- Oslo ekonomi sınıf uçak bileti ve bu bilete  ilişkin alan vergileri.
 • Kişiye özel eviniz – alan – eviniz transferi de dahil olmak üzere programda belirtilen tüm transferler
 • Programda belirtilen tüm transferler
 • Özel araçlar ile programda belirtilen tüm geziler
 • 4* otelde oda kahvaltı konaklama
 • 2 Öğle yemeği
 • 1 Akşam yemeği
 • Blue Lagoon giriş ve yüzme ücretleri
 • Geziler esnasında gerekli olan tüm müze ve örenyeri giriş ücretleri
 • Gazella Turizm profesyonel Türkçe rehberlik hizmetleri
  Yurtdışı  çıkış harcı ve Seyahat sigortası

 

Paket Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Vize Ücreti
 • Programda belirtilmeyen öğle ve akşam yemekleri
  Yemekler esnasında alınacak içecekler
 • Fazla bagaj ücretleri
 • Kişisel harcamalar

İzlanda; Arzın Merkezine Yolculuk Turu Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

 

Gezi Zamanlaması

Aşağıdaki linkten geziniz sırasında ortalama hava sıcaklıklarını görebilirsiniz.

http://gazella.com/destinasyonlar/ulke/16

 

- Vize Bilgileri
İzlanda Schengen Bölgesi’ne mensup bir ülkedir. Schengen vizeniz yok ise acente yetkiliniz ile irtibata geçmenizi öneririz.

 

- Bu Tur Kimler İçin Uygun? 

Özellikle doğa ve macera severler, farklı tecrübeleri denemek isteyen, kendini dinç hisseden her gezgin için uygundur. Ülke şartları gereği konaklama yapılacak yerlerde fazla konfor beklememek gerekir. Oteller temel ihtiyaçlarımızı karşılar ve temizdir.  

 

- Uçuş Süreleri
İstanbul - Oslo arası uçuş ise yaklaşık 4 saat sürmektedir. Oslo – Reykjavik arası uçuşlar ise 3 saat sürmektedir.

 

- Para Birimi
Ülkede İzlanda Kronası kullanılmaktadır.Gezi için yanınıza Euro almanızı ve bunun küçük birimlerini de yanınızda bulundurmanızı öneriyoruz.

 

- Saat Dilimi
Türkiye ile İzlanda arasında -5 saat fark bulunmaktadır. Türkiye’de saat 17.00 iken İzlanda’da 12.00.

 

- Telefon Kullanımı
Tüm cep telefonu operatörleri eğer telefonunuz uluslararası dolaşıma açıksa kullanılabilmektedir.

 

- Gezi İçin Alınabilecek Kıyafet ve Gerekli Eşyalar
Yanınıza kolayca giyip çıkarabileceğiniz polar ve yün kazaklar, uzun kollu gömlekler, pamuklu pantolonlar, rahat yürüyüş ayakkabıları ve akşamları için bir mont almanızı öneririz. Yağmur ihtimaline karşı bir yağmurluk ve şemsiye de getirebilirsiniz.

 

- Yemek Kültürü
İzlanda’da İskandinav Mutfağı’na sahip olan bir ülke olup deniz ürünleri ve küçükbaş hayvan etleri bakımından zengindir.

 

- Elektrik
Türkiye’de kullanılan prizler kullanılmaktadır. 220 volt AC, 50Hz akımına sahiptir.

 

- Alışveriş
İzlanda’da gideceğimiz küçük kasabalarda çok fazla alış-veriş imkanımız olmamakla birlikte ülkeye özgü hediyelik eşyalar ve kışlık kıyafetler alabilirsiniz. Özellikle Reykjavik'te güzel alış veriş merkezleri bulunmaktadır.

 

- Önemli Not

Malesef bu turumuza 14 yaşından küçük çocukları alamıyoruz.

İzlanda; Arzın Merkezine Yolculuk Turu, İzlanda Hakkında Videolar

otel listesi Bu turdaki otellerin listesini aşağıda görebilirsiniz.
İzlanda; Arzın Merkezine Yolculuk Turu Otel Listesi
alternatif tarih seçiniz Bu tur için aşağıdaki alternatif tarihleri seçebilirsiniz.
İzlanda; Arzın Merkezine Yolculuk Turu Alternatif Tur Tarihleri
Sizi Arayalım Sizi Arayalım
Canlı DestekCanlı Destek
Gazella Turizm iletişim +90 212 233 15 98
+90 530 469 74 03

e-bülten kayıt

E-bültenimize kayıt olarak bizden en son tur bilgilerini, kampanyaları ve diğer aktiviteleri haber alabilirsiniz.