MENU
Kelime veya Ülke Arayın
tur bölgesi
 • Orta ve Latin Amerika
 • Kuzey Avrupa ve Rusya
 • Avrupa
 • Güney Doğu Asya
 • Hindistan Alt Kıtası
 • Kuzey Afrika ve Orta Doğu
 • Orta ve Güney Afrika
 • Uzakdoğu
 • Kafkaslar
tur dönemi
 • Kurban Bayramı Turları 2019
 • Sonbahar - Kış Turları 2019
 • Yılbaşı Turları 2020
 • Sömestre Turları 2020
 • Kış Turları 2020
 • İlkbahar Turları 2020
 • Şeker Bayramı Turları 2020
 • Yaz Turları 2020
tur tipi
 • İleri Seviye Gezgin
 • Kültür Turları
 • Vahşi Yaşam Turları
Kapat
Ekvador

Galapagos - Amazon Ormanları - Ekvator - Kolombiya Turu

Galapagos - Amazon Ormanları - Ekvator - Kolombiya Turu

Galapagos - Amazon Ormanları - Ekvator - Kolombiya Turu

tarih

21 Ocak - 01 Şubat 2020

şehirler
Bogota, Coca-Amazon Ormanları, Galapagos, Quito
ulaşım
Türk Hava Yolları ile
Peşin ücret
7390 DOLAR
tek kişilik oda farkı
1600 DOLAR
tur konsepti
ileri seviye gezgin
yemek durumu
8 Öğle ve 8 Akşam yemeği dahil

Sizi Arayalım

0(212) 233 15 98

0(530) 469 74 03

yaşanacak anlar tur programı hizmetler

+ Ekvator çizgisinde yürüyüş... 

 

+ Darwin’in Galapagosu'nda her bir canlıyı ayrı ayrı tanıma fırsatı... 

 

+ Kolombiya’nın başkenti Bogota ve dünyanın en önemli müzelerinden Altın Müzesi...

 

+ Amazon ormanlarında yürüyüş, Amazon yerlileriyle tanışma ve pirana avcılığının sırları...

 

+ Dünyanın en yüksek başkentlerinden birisi olan Quito'yu keşif...

 

+ Quito'da Hükümet Sarayı ve San Francisco Kilisesi ile kolonyal mimarinin en güzel örnekleri...

 

+ 200 yıl yaşayan devasa kaplumbağaların çiftliği...

 

+ Mavi ayaklı sümsük kuşları, hem karada hem denizde yaşayan iguanalar, kırmızı gırtlak keselerini balon gibi şişiren fregat kuşları, uçamayan karabataklar gibi birçok canlıyla tanışma imkânı...

 

+ Adada yaşayan Darwin’e ilham veren 13 endemik ispinoz kuşu, kırlangıç kuyruklu martılar, kısa kulaklı baykuşlar, pembe gözlü kumrular, hiç susmayan siyah beyaz alaycı kuşlar, çikolata renkli atmacalar, gül pembesi flamingolar, kıpkırmızı sinekyiyenler, sapsarı bülbüller, masmavi kingfisherlar ve daha fazlası...

 • 1.Gün

  21/01/2020
  İstanbul - Bogota

  Turumuz vermiş olduğunuz adrese gelecek olan özel araç ve şoförünüz ile buluşmanızla başlıyor. Atatürk Havalimanı’nda kurulacak Gazella Turizm kontuarında buluşuyor, bilet, bagaj ve pasaport işlemlerinin tamamlanması ve pasaport kontrollerinin ardından saat 02.10’da Türk Hava Yolları’na ait TK 800 sefer sayılı uçuş ile Bogota’ya hareket ediyoruz. Uçuşumuz yerel saat ile 08.00’da Bogota’ya varıyoruz. Varışımızı takiben yerel rehberimiz bizi havalimanında karşılıyor ve özel aracımız ile şehir turumuza başlıyoruz. Öncelikle Altın Müzesi, Botero Müzesi ve La Candelaria tarihi mahallesini göreceğiz. Turumuzun devamında şehrin tarihi dokusunu tanımak  için rehberimiz eşliğinde öncelikle 17. yy.'da yapılmış olan ve 1926 yılında yeniden daha büyük şekilde inşa edilen El Carmen Kilisesi’ni görüyor ve Plaza Bolivar, Kolombiya Devlet Başkanı’nın ikametgâhı olan Casa Del Narino ve bahçesinde bulunan uzay gözlem evini gezeceğiz. Turumuzun devamında kolonyal sanat eserlerinin de bulunduğu Santa Clara Kilisesi'ni geziyoruz. Sonrasında Capitolio Nacional, Placia de Justica, Primada Katedrali, Capilla Del Sagario anda Palacio del Arzobispado’yu gördükten sonra öğle yemeğimizi alıyor ve turumuza devam ediyoruz. Günün son durağı Bogota’nın harika manzarasını yakalayacağımız, teleferikle çıkacağımız 3000 metre yükseklikteki Monserrate Tepesi'dir. Turumuzun bitiminde otelimize transfer ve akşam yemeğine kadar istirahat etmeniz için serbest zaman. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

 • 2.Gün

  22/01/2020
  Bogota - Quito

  Sabah otelde alacağımız kahvaltının ardından (kahvaltı kutusu şeklinde alınabilir), özel aracımızla havalimanına transfer oluyoruz. Pasaport ve check-in işlemlerinin ardından Quito’ya uçuyoruz. Yaklaşık 1 saat 40 dakikalık yolcuğumuz sonrasında Quito’ya varıyor ve şehir turumuza başlıyoruz. İlk durağımız 22 km uzaklıkta bulunan “Dünya’nın Ortası” diye anılan Ekvator çizgisin geçtiği park ve parkın içinde bulunan anıta gidiyoruz. Bu anıtı gördükten sonra eski şehir merkezine gidecek ve kolonyal bir mimariye sahip eski şehrin sokaklarında turumuzu yapacağız. Öğle yemeğimizi turumuz sırasında alıyoruz. Akşam yemeğimiz yerel restoranda, konaklama otelimizde.

 • 3.Gün

  23/01/2020
  Quito - Coca-Amazon Ormanları

  Kahvaltının ardından özel aracımız ile havalimanına transfer oluyoruz. Yerel havayolları ile Coca’ya uçuyoruz. Sonrasında özel bir rıhtıma geçecek ve özel kanolarımız ile konaklama yapacağımız özel lodge’umuza gideceğiz. Lodge’umuza yerleştikten sonra kısa bir yürüyüş yapacak, burada yerliler ile tanışacak ve Pilchicocha Gölü’nde yüzerek serinleyeceğiz. Lodge’umuzun olduğu bölgede özel ahşap kulelere çıkarak, kuş gözlem ve bölgede kelebekleri izleyeceğiz. Akşam yemeğimiz ormanların ortasında bulunan ahşap lodge’umuzda olacak. Gece özel doğacı rehberimizin eşliğinde yağmur ormanları arasında yürüyüş yapacağız. Konaklama Lodgelarda.

 • 4.Gün

  24/01/2020
  Coca-Amazon Ormanları

  Güne doğanın içinde uyanıyor ve erken saatlerde yürüyüşümüze başlıyoruz. Liana Chicha patikasında ağaçların gölgeleri altında keyifle ve heyacan dolu yürüyüşümüze devam edip, rengârenk kuşlar ve çeşitli canlıları gözlemleyip, Liana Grande patikasından ilerleyeceğiz ve doğa uzmanı rehberimizin bölge hakkında anlattıklarını dinleyeceğiz. Bu sırada 35 metre yükseklikten yağmur ormanlarının muhteşem manzarasını izliyor olacağız. Öğle yemeğimizin ardından biraz daha zorlayıcı bir patikada ilerleyecek burada bulunan çok özel bir maymun çeşidi olan dusky titi maymunlarını görme imkânı bulacağız. Lodge’umuza kano ile dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Lodgelarda.

 • 5.Gün

  25/01/2020
  Coca-Amazon Ormanları

  Kahvaltının ardından Lagartococha patikası boyunca yürüyüş yapacağız. Burada Amazon yerlilerinin hayatlarına tanıklık etme şansımız olacak ve doğal bataklık arasında kano turu yapacak, bölgeye özgü canlıların aralarından geçeceğiz. Öğle yemeğimiz sonrasında özel rehberimiz pirana balıklarının nasıl yakalandığı konusunda bize bilgi verecek, isteyen misafirlerimizde bunu deneme fırsatı bulacaklar. Akşamüzeri  yine doğada yürüyüşlerimiz olacak. Akşam yemeği ve konaklama Lodgelarda.

 • 6.Gün

  26/01/2020
  Coca-Amazon Ormanları - Quito

  Kahvaltının ardından özel aracımız ile havalimanına transfer oluyoruz. Yerel havayolları ile Quito’ya uçuyoruz. Varışımızın ardından otelimize yerleşeceğiz. Sonrasında serbest zamanımız olacak. Konaklama otelimizde.

 • 7.Gün

  27/01/2020
  Quito - Baltra - Galapagos

  Kahvaltının ardından havalimanına gidiyoruz. Yerel havayolları ile Baltra’ya yaklaşık 2 saatlik bir uçuşumuz olacak. Ardından feribot ile Santa Cruz’da bulunan otelimize transfer oluyor ve yerleşiyoruz. Santa Cruz adasının tepelerine çıkarak çevreyi gözlemleyeceğiz. Sonrasında bölgede yaşayan dev kaplumbağaları görme fırsatı yakalayacağız. Öğle yemeğimizin ardından Charles Darwin’in araştırma merkezini ziyaret edeceğiz. 1964 yılında resmi açılışı yapılan bu araştırma merkezinde bilgiler alacağız. Gezilerimizin ardından otelimize dönüyoruz.

 • 8.Gün

  28/01/2020
  Santa Cruz - Nort Seymour - Galapagos

  Sabah otelde alacağımız erken kahvaltının ardından, Itabaca Kanalı’na transfer olacak, oradan bineceğimiz tekne ile North Seymour Adası'na gideceğiz. Bu adada bulunan kumsala inecek buradaki denizaslanlarını, buraya özgü deniz iguanalarını ve birçok çeşitli canlıyı göreceğiz. Dileyen misafirler, deniz altındaki yaşamı görebilmek için şnorkel ile gözlem yapabilecekler. Öğle yemeğimizi turumuza sırasında alıyoruz. Akşamüstü otelimize döneceğiz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

 • 9.Gün

  29/01/2020
  Santa Fe - Galapagos

  Kahvaltımızın ardından limana gidiyor ve Santa Fe Adası'na ulaşmak için teknemize biniyoruz. Ardından adaya ulaşacak ve burada bulunan özel canlı türlerini gözleme fırsatı bulacağız. Özellikle, Nazca ve mavi ayaklı deniz kuşları, denizaslanları, karada yaşayan iguanalar görebileceğimiz canlılar arasında. Dileyenler şnorkelle gözlem yapabilecekler. Yemeğimizi turumuz sırasında alıyoruz. Gezinin ardından otelimize dönüyoruz. Akşam yemeğimiz otelimizde.

 • 10.Gün

  30/01/2020
  Santa Cruz – Baltra- Quito - Bogota

  Kahvaltı sonrasında havalimanına gidiyoruz. Önce Baltra’dan Quito’ya uçacak ardından Quito’dan aktarma ile Bogota’ya geçeceğiz. Varışımın ardından konaklama otelimizde.

 • 11.Gün

  31/01/2020
  Bogota - İstanbul

  Otelde alacağımız erken kahvaltının ardından Bogota ‘’ El Dorado’’ havalimanına transfer sonrası bilet, bagaj ve pasaport işlemlerinin ardından Türk Hava Yolları’nın TK 800 sefer sayılı uçuşu ile saat 09.30’da İstanbul’a hareket ediyoruz. Uçağımız önce Panama'ya uğrayacak yaklaşık 1 saat 30 dakikalık beklemenin ardından tekrar İstanbul'a doğru havalanacaktır.

 • 12. Gün

  01/02/2020
  İstanbul

  Varışımız Türkiye saati ile 09.25’te gerçekleşiyor. Turumuz sizi, önceden vermiş olduğunuz adrese götürecek olan özel araç ve şoförünüz ile buluşmanız ve transferinizle son buluyor.

Fiyata Dâhil Olan Hizmetler:

- Türk Havayolları ile İstanbul - Bogota  - İstanbul arası dönüş ekonomi sınıf uçak bileti ve alan vergileri,

- Bogota – Quito – Bogota  / Quito – Coca – Quito  / Quito – Baltra – Quito arası ekonomi sınıf uçak biletleri ve alan vergileri,

- Bogota'da 2 gece 4* otelde konaklama,

- Quito’da 2 gece 5* otelde konaklama,

- Amazon’da 3 gece lodge’da konaklama,

- Galapagos’ta 3 gece 4* otelde konaklama,

- Programda belirtilen 8 öğle yemeği,

- Programda belirtilen 8 akşam yemeği,

- Ev – alan – ev transferi dahil olmak üzere tüm transferler,

- Özel araç ile programda belirtilen tüm geziler,

- Geziler esnasında gezilecek müze ve ören yerlerine giriş ücretleri,

- Gazella Turizm profesyonel Türkçe rehberlik hizmeti,

- Yurtdışı çıkış harcı,

- Seyahat sigortası.

 

 Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler:

- Programda belirtilmeyen öğle ve akşam yemekleri,

- Yemekler esnasında alınacak içecekler,

- Fazla bagaj ücretleri,

- Kişisel harcamalar.

Galapagos - Amazon Ormanları - Ekvator - Kolombiya Turu Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

- Gezi Zamanlaması
Aşağıdaki linkten geziniz sırasında ortalama hava sıcaklıklarını görebilirsiniz.
http://gazella.com/destinasyonlar/ulke/409 
http://gazella.com/destinasyonlar/ulke/422

 

- Sağlık
Ekvador'a girişlerde herhangi bir aşı zorunluluğu bulunmamaktadır. Ancak Amazon bölgesine yapacağımız seyahatimiz her ne kadar ormanın çok derinliklerine kadar ilerlemesekte bazı önlemler almayı gerektirebilir. Sıtma ve Sarı Humma ile ilgili önlemler için Seyahat Sağlığı Merkezlerini arayıp, geziniz hakkında detayı verdikten sonra doktorların önerisini uygulamanızı tavsiye ederiz. Yenilecek yemeklerde sağlığınızı olumsuz etkileyecek bir sorun olacağınız sanmıyoruz. Musluk suyu içmemenizi öneririz.

 

- Bu Tur Kimler İçin Uygun? 

Özellikle doğa ve macera severler, farklı tecrübeleri denemek isteyen 14 yaşından küçük çocuklar hariç kendini dinç hisseden her gezgin için uygundur.

 

- Vize Bilgileri
Türk vatandaşları, Ekvador'a ve Kolombiya’ya gerçekleştirecekleri 90 günden az kalışlı seyahatlerinde vizeden muaftır.

 

- Uçuş Süreleri
Türkiye – Bogota arası uçuşlar 14 saat 10 dk. Bogota – İstanbul arası uçuşlar 1 saat Panama stoplu olup yaklaşık 16 saat sürmektedir.

 

- Para Birimi
USD kullanılmaktadır. Seyahatiniz için yanınıza USD almanızı ve bunun küçük birimlerini yanınızda bulundurmanızı öneririz.

 

- Saat Dilimi
Ekvador ile Türkiye arasında -7 saat fark bulunmaktadır. Türkiye’de saat 12.00 iken Ekvador’da 05.00'tir.

 

- Telefon Kullanımı
Tüm cep telefonu operatörleri hattınız uluslararası dolaşıma açıksa kullanılabilmektedir. Fakat özellikle ülkenin yüksek kesimlerinde, şebeke sorunları yaşanabilir.

 

- Gezi İçin Alınabilecek Kıyafet ve Gerekli Eşyalar
Kolayca giyilip çıkarılabilecek tişört, kısa ve uzun kollu gömlekler, pamuklu pantolonlar, şort, rahat yürüyüş ayakkabıları, akşamları için kalın bir mont ve yün kazak almanızı öneririz. Yüksek yerler için yün bere, kaşkol ve eldiven de alınabilir. Bunun dışında; şapka, güneş gözlüğü, güneş kremi, olası gürültüye karşı kulak tıkacı, fotoğraf makinesi, video kamera ve bunların şarj aletleri ve yedek hafıza kartları da getirebilirsiniz.

 

- Yemek Kültürü
Ekvador’da ve Bogoto’da deniz mahsülleri ve et oldukça yaygındır. Yemeklerde yöreye özgü baharatlar kullanılır ancak tur boyunca aldığımız yemeklerin damak lezzetinize uygun olduğunu hissedeceksiniz.

 

- Elektrik
Ekvador’da elektrik 220 volt. Prizler A tipi ikili, B tipi üçlü ve C tipi ikili yuvarlak uçlu prizlerdir. 

 

- Alışveriş
Ekvador'da, ve Kolombiya’da ülkeye özgü kahve alabilirsiniz. Bunun dışında hediyelik eşyalar da satın alınabilir.

 

- Önemli Not

Bu tura 14 yaşından küçük çocukları maalesef kabul edemiyoruz.

 

otel listesi Bu turdaki otellerin listesini aşağıda görebilirsiniz.

4* Hotel Atton Vb.  - Bogota

https://www.atton.com/bogota-93

5* Hotel Mercure Vb. – Quito

http://www.mercurequito.com.ec/

Sacha Lodge – Amazon

http://www.sachalodge.com/

5* Finch Bay Eco Hotel- Santa Cruz

https://www.finchbayhotel.com/

Galapagos - Amazon Ormanları - Ekvator - Kolombiya Turu Otel Listesi
alternatif tarih seçiniz Bu tur için aşağıdaki alternatif tarihleri seçebilirsiniz.
Galapagos - Amazon Ormanları - Ekvator - Kolombiya Turu Alternatif Tur Tarihleri
Sizi Arayalım Sizi Arayalım
Canlı DestekCanlı Destek
Gazella Turizm iletişim +90 212 233 15 98
+90 530 469 74 03

e-bülten kayıt

E-bültenimize kayıt olarak bizden en son tur bilgilerini, kampanyaları ve diğer aktiviteleri haber alabilirsiniz.