MENU
Kelime veya Ülke Arayın
tur bölgesi
 • Kuzey Amerika
 • Orta ve Latin Amerika
 • Kuzey Avrupa ve Rusya
 • Güney Avrupa
 • Orta Asya ve Japonya
 • Güney Doğu Asya
 • Hindistan Alt Kıtası
 • Kuzey Afrika ve Orta Doğu
 • Orta ve Güney Afrika
 • Balkanlar
tur dönemi
 • Kurban Bayramı Turları
 • Sonbahar ve Kış Turları
 • Sömestre ve Kış Turları 2019
 • Yılbaşı Turları
tur tipi
 • Kültür Turları
 • Gemi Turları
 • Nehir Turları
 • Vahşi Yaşam Turları
 • Trekking Turları
 • Fotoğraf Turları
 • Size Özel Turlar
Kapat
Etiyopya

Etiyopya; Omo Vadisi Kabileleri, ve Lalibela Taş Kiliseleri Turu

Etiyopya; Omo Vadisi Kabileleri, ve Lalibela Taş Kiliseleri Turu

Etiyopya; Omo Vadisi Kabileleri, ve Lalibela Taş Kiliseleri Turu

tarih

25 Ekim - 04 Kasım 2018

şehirler
Addis Ababa, Arba Minch, Awassa, Jinka, Lalibela, Turmi
ulaşım
Türk Hava Yolları tarifeli seferi ile
Peşin ücret
4.290 DOLAR
tek kişilik oda farkı
360 DOLAR
tur konsepti
Tüm ekstra turlar dahil
yemek durumu
Tüm öğle ve akşam yemekleri dahil

Sizi Arayalım

0(212) 233 1598

0(549) 433 4445

yaşanacak anlar tur programı hizmetler

+ Afrika’da dünyanın en ilginç geleneklerine sahip kabilelerine ev sahipliği yapan Etiyopya zamanın ötesinde bir yolculuk

 

+ Geleneklerini binlerce yıldır koruyan, el dokunulmamış en saf kabilelerinin yaşadığı Omo Vadisi'nde inanılmaz bir deneyim yaşayacağız

 

+ Arı kovanını andıran toprak kulübelerin, minik arıya benzeyen ev sahipleri, Chencha Köyü’nün pamuklu dokumalarıyla ünlü Dorze Kabilesi’ni tanıyacağız.

 

+ Sarıya çalan toprakların bakır renkli saçlarıyla güzel kadınlarının; Hamer Kabilesi’nin topraklarına ev sahipliği yapan, Turmi Köyü’nü ziyaret edeceğiz ve burada kurulan pazardan renkli kareler yakalayacağız.

 

+ Fotoğraflarına bakınca bile şaşkına döndüğümüz; kadınlarının dudaklarına geçirdiği ve yaşlarıyla beraber büyüyen kil tablalarla dikkat çektiği Mago Ulusal Parkı'nda yaşayan, Mursi Kabilesi’ni tanıyacak ve ilginç geleneklerinin hikayelerini öğreneceğiz.

 

+ Lalibela'da, yekpare kayaları oyarak inşa edilen UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesine alınan 11 adet kaya kiliseleri göreceğiz

 

+ 12. Yüzyılda yapılan muhteşem eserlerin karşısında hayretler içinde kalacak adeta zamanda yolculuk yapmış gibi hissedeğiz 

 

+ Gezeceğimiz kiliselerin içinde bulunan yüzlerce yıllık kutsal kitapları görecek hatta dokunacağız

 

 • 1. Gün

  25/10/2018
  İstanbul - Addis Ababa

  Programımız, sizi havalimanındaki buluşma noktamıza götürmek üzere verdiğiniz adrese gelecek olan özel aracın adresinize ulaşması ile başlıyor. Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali'nde buluşarak, check-in işlemlerimizi tamamlıyor ve sonrasında Türk Havayolları tarifeli seferi ile saat 18.20'ta Addis Ababa'ya uçuyoruz. Varışımız yerel saat ile 23.40’ta olacak. Ardından otelimize yerleşiyoruz.  

 • 2. Gün

  26/10/2018
  Addis Ababa -

  Kahvaltının ardından şehir turumuz için hareket ediyoruz. İlk durağımızda, Afrika'nın en önemli müzelerinden sayılan Ulusal Müze'yi gezeceğiz. 2000 Yılında bulunan bilinen en eski insan iskeleti olan Lucy'den 150.000 yıl önce yaşayan Selam'ın iskeletini ve Lucy’nin ev sahipliğini yapan müze gezisinden sonra Doğu Afrika'nın en büyük açık hava pazarını gezeceğiz.  Etnoloji Müzesi ve Kutsal Trinity Kilisesi gezilerinden sonra otelimize dönüyoruz. Akşam yemeğimiz yerel restoranda.

 • 3. Gün

  27/10/2018
  Addis Ababa - Lalibela

  Kahvaltımızı alıyor ve Lalibela uçuşumuzun için havalimanına transfer oluyoruz. Kısa bir uçuşun ardından Lalibela'ya varıyor ve Lalibela’nın Oyma Taş Kiliselerini ziyaret etmek için havalimanında bizleri bekleyen özel aracımız ile yola çıkıyoruz. Dünya üzerinde insan eliyle yapılmış en ilginç eserlerden olan bu kiliseler, insanoğlunun bir “Yaratıcı” inancının en kalıcı yapıtlarındandır. Bu görkemli yapılar, yekpare kayalar oyularak 12. yüzyılda inşa edilmiştir. Bu ilginç atmosfere tanık olduktan sonra yerel bir restoranda öğle yemeğimizi alıyor ve otelimize transfer oluyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

 • 4. Gün

  28/10/2018
  Lalibela - Addis Ababa - Awassa

  Erken saatlerde havalimanına transfer oluyor ve Addis Ababa’ya dönüyoruz. Addis Ababa varışın ardından Awassa’ya doğru yola çıkıyoruz. Yolumuzun üzerinde Tiya Arkeolojik alanını gezeceğiz. Sonrasında Adadi Maryam oyma taş kiliseyi gezeceğiz. Öğle yemeğimizi yolumuzun üzerindeki restoranda alıyoruz. Uzun yolculuğun ardından otelimize varıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

 • 5. Gün

  29/10/2018
  Awassa - Arba Minch

  Kahvaltının ardından Arba Minch'e devam ediyoruz. Yol üzerinde birçok farklı kuş türüne ev sahipliği yapan kuş gözlemciliği içim çok önemli bir yere sahip Rift Vadisi'nde bulunan bir çok gölü geçerek Dorze Kabilesine ulaşıyoruz. Burada yerel insanlar ile tanıştıktan sonra otelimize ilerliyoruz.  Akşam yemeğimiz otelimizde.

 • 6. Gün

  30/10/2018
  Arba Minch - Turmi

  Güne Lake Chamo’da yapacağımız tekne turu ile başlıyoruz. Hippopotamların ve timsahların bulunduğu gölde keyifle turumuzu tamamladıktan sonra Turmi’ye doğru yola çıkıyoruz. Erbore Köyü ve yerlileri ile tanışacak, dilerseniz boncuklu takılarından hediye alacaksınız. Öğle yemeğini yol üzerinde alıyoruz. Sonrasında Hamer Kabilesi’ni ziyaret ediyoruz. Omo Vadisi’nin en ilginç kabilelerinden birisi olan Hamerların gece dans şovuna tanıklık edeceğiz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

 • 7. Gün

  31/10/2018
  Turmi - Jinka

  Kahvaltı sonrası Hamer Köyü’nü gündüz gözüyle görecek ardından Jinka’ya doğru hareket ediyoruz.  Dimeka ve Key Afar köylerini göreceğiz. Bu köylerdeki insanların basit yaşamlarına tanıklık edeceğiz. Öğle yemeğimizi yolumuz üzerinde alıyoruz. Ardından Jinka’ya varacak ve otelimize yerleşiyoruz. Konaklama ve akşam yemeğimiz otelimizde.

 • 8. Gün

  01/11/2018
  Jinka - Mursi Kabilesi - Jinka

  Sabah  kahvaltısının ardından Mago Ulusal Parkı’na gidiyoruz. Buranın yerlileri, Omo Vadisi’nin ve Dünya’nın en bilinen kabilelerinden Mursi’leri göreceğiz ve onlarla iletişim kurma şansına sahip olacağız.  Bu sıradışı deneyimin ardından Güney Omo Müzesi ve Araştırma Merkezini’gezeceğiz. Akşam yemeğimiziz otelimizde alacağız.

 • 9. Gün

  02/11/2018
  Jinka - Arba Minch

  Kahvaltıdan sonra Key Afar ve Konso köyleri üzerinden Arba Minch’e doğru yola çıkıyoruz. Buradaki köyleri gezecek, yerlilerle iletişim kuracağız. Konso’lar özellikle ölüleri için yaptıkları ahşap heykellerinden ve yenilikçi tarımcılıklarından dolayı bölgenin meşhur kabilelerindendirler. Akşam yemeğimizi Arba Minch’teki otelimizde alacağız

 • 10. Gün

  03/11/2018
  Arba Minch - Addis Ababa

  Kahvaltımızın ardından havalimanına transfer oluyoruz. Bagaj işlemlerimizin ardından Addis Ababa’ya uçuyoruz. Burada alış veriş için serbest zamanımız olacak. Akşam yemeğimizi Etiyopya’nın yerel müzik ve dansları eşliğinde alacağız Sonrasında havalimanına transfer oluyoruz.

 • 11.Gün

  04/11/2018
  İstanbul

  Saat 00.35’te Türk Hava Yolları’nın TK 677 sefer sayılı uçağı ile İstanbul’a hareket ediyoruz. Varışımız yerel saat ile 05.55’te olacak. Unutulmaz turumuzun sonu. Özel transfer aracınız sizi evinize bırakıyor olacak.

Fiyata Dahil Olan Hizmetler:

- İstanbul - Addis Ababa - İstanbul arası Türk Havayolları ile ekonomi sınıfı uçak biletleri ve bu biletlere bağlı havalimanı vergileri

- Yerel havayolları ile Addis Ababa- Lalibela – Addis Ababa ve Arba Minch-Addis Ababa arası ekonomi sınıfı uçak biletleri ve bu biletlere bağlı havalimanı vergileri

- Hava alanı – otel – havaalanı transferleri

- Addis Ababa’da 1 gece, Lalibela’da 1 gece, Arba Minch’te 2 gece, Jinka’da 2 gece, Turmi’de 1 gece konaklamalar

- Tüm sabah kahvaltıları

- Tüm öğle ve akşam yemekleri

- Programda belirtilen tüm geziler ve giriş ücretleri,

- Eviniz - Alan - Eviniz  transferleri

- Seyahat Sigortası

- Yurtdışı çıkış harcı

 

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler:

- Şahsi harcamalar,

- Programa dahil edilen yemeklerdeki içecekler

- Vize ücreti

- Bahşişler

Etiyopya; Omo Vadisi Kabileleri, ve Lalibela Taş Kiliseleri Turu Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Gezi Zamanlaması

Aşağıdaki linkten geziniz sırasında ortalama hava sıcaklıklarını görebilirsiniz.

http://gazella.com/destinasyonlar/ulke/8

 

- Sağlık

Ülkeye giriş için Sarıhumma aşısı olması öneririlir. Gün doğumu ve gün batımı saatlerinde uzun kollu giyecekler giymeniz ve yanınıza sinek koruyucu almanızı tavsiye ediyoruz. Bunun dışında seyahatinizden döndükten 7-30 gün içinde ateşiniz yükselirse doktorunuza nereye gittiğiniz hakkında bilgi vermeniz önemlidir. Eğer maceracı bir yemek yeme alışkanlığınız var ve sokaklarda açıkta satılan yiyeceklerden yiyorsanız; kesinlikle kapalı şişe suyu tüketmenizi, buz, süt ve süt ürünlerinden kaçınmanızı, iyi pişirildiğine emin olduğunuz et, tavuk ve balık ürünleri tüketmenizi, meyve ve sebzelerin iyi yıkanmış olmasından emin olunması, meyvelerin kabuğunun soyulduktan sonra yenmesini tavsiye ederiz.

 

- Vize Bilgileri

Umuma Mahsus Pasaport hamili Türk vatandaşları ise vizeye tabidir. Hususi ve Hizmet  Pasaportu hamili Türk vatandaşları vizeye tabidir. Diplomatik Pasaport hamili Türk vatandaşları 90 güne kadar ikamet süreli seyahatlerinde vizeden muaftır.

 

- Ülkeyle İlgili Özel Giyim Kuralları

Ülkede kilise ve camilere girerken şort, etek, omuzları açıkta bırakan kıyafetler, vücudu saran giysiler giymekten kaçınılmalıdır. Kadınların yanına ince bir şal veya eşarp almalarını öneririz. Ayrıca bu tarz yapılara girerken ayakkabılar ve çoraplar çıkartıldığından dolayı, kolay giyip çıkartılabilen ayakkabılar ve sandaletler kullanmanızı tavsiye ederiz.

 

- Bu Tur Kimler İçin Uygun?

Farklı kültürleri tanımak isteyen gezginler için kaçırılmaması gereken bir gezi olmakla birlikte, tempolu bir tur olduğu unutulmamalı.  Ülke şartları gereği konaklama yapılan oteller, lodgelar temel ihtiyaçları karşılamakla birlikte konfor beklentisi yüksek olan gezginler için çok uygun olmayacaktır. Bu turumuzda gün içinde otobüs ile 6-7 saatlik yolculuklar ve birden fazla iç hat uçuşu mevcut olup, yoğun tempolu bir gezidir. Bu durumdan dolayı yorulmaktan rahatsız olmayan bütün gezginler için uygun bir turdur.

 

- Uçuş Süreleri

İstanbul ile, ülkenin başkenti olan Addis Ababa arası uçuş süresi yaklaşık olarak 5 saat 30 dakikadır.

 

- Para Birimi

Etiyopya’nın para birimi Birr’dir. Seyahatiniz için yanınıza USD almanızı ve bunun ufak birimlerini yanınızda bulundurmanızı öneririz. Özellikle Doğu Afrika ülkelerinde 2000 yılından önce basılmış olan USD’ler kabul edilmiyor, edildiğinde de mevcut kurdan daha düşük bir oranda bozuluyor.

 

- Saat Dilimi

Türkiye ile Etiyopya arasında saat farkı yoktur.

 

- Telefon Kullanımı

Tüm cep telefonu operatörleri, hattınız uluslararası dolaşıma açıksa kullanılabilmektedir. Fakat özellikle Omo Vadisi’nde zaman zaman şebeke sorunları yaşanabilmektedir.

 

- Gezi İçin Alınabilecek Kıyafet ve Gerekli Eşyalar

Kolayca giyilip – çıkarılabilecek tişört, kısa ve uzun kollu gömlekler, pamuklu pantolonlar, şort, rahat yürüyüş ayakkabıları, akşamları için ince bir mont ve ince bir kazak almanızı öneririz. Yağmurluk yanınızda bulundurmanız önerilen başka bir giysi. Bunun dışında; şapka, güneş gözlüğü, güneş kremi, olası gürültüye karşı kulak tıkacı, fotoğraf makinesi, video kamera ve bunların şarj aletleri ve yedek hafıza kartları da getirebilirsiniz.

 

- Yemek Kültürü

Yemek kültürü çok gelişmiş bir ülke değildir. Et yemekleri, makarna, patates gibi yemekler mevcuttur. Otellerde ve lodgelarda çeşitli mutfaklardan örnekler vardır. 

 

- Elektrik

Etiyopya'da 240 voltluk elektrik akımı var. Prizler İngiltere'deki gibi üç adet dikdörtgen uçtan oluşuyor. Adaptör gerekecektir.

 

- Alışveriş

Gidilecek yerel köylerde, el işi hediyelik eşyalar almak mümkündür. Bunun dışında ülkede alışveriş merkezi vb. mekanlar mevcut değildir.

 

-Önemli Not.

Bu tura 14 yaşından küçük çocukları maalesef kabul edemiyoruz.

Etiyopya; Omo Vadisi Kabileleri, ve Lalibela Taş Kiliseleri Turu, Etiyopya Hakkında Videolar

otel listesi Bu turdaki otellerin listesini aşağıda görebilirsiniz.

Addis Ababa Nexus vb

http://www.nexusaddis.com/

Lalibela Maribela vb

http://hotelmaribela.com/

Awassa Lewi Resort vb

http://www.lewiresort.com/

Arbaminch Emerald Resort

http://www.emeraldresortandlodge.com/site/

Turmi Emerald Lodge vb

Jinka Jinka Resort vb.

Etiyopya; Omo Vadisi Kabileleri, ve Lalibela Taş Kiliseleri Turu Otel Listesi
alternatif tarih seçiniz Bu tur için aşağıdaki alternatif tarihleri seçebilirsiniz.
Etiyopya; Omo Vadisi Kabileleri, ve Lalibela Taş Kiliseleri Turu Alternatif Tur Tarihleri
Sizi Arayalım Sizi Arayalım
Canlı DestekCanlı Destek
Gazella Turizm iletişim +90 212 233 1598
+90 549 433 4445

e-bülten kayıt

E-bültenimize kayıt olarak bizden en son tur bilgilerini, kampanyaları ve diğer aktiviteleri haber alabilirsiniz.