MENU
Kelime veya Ülke Arayın
tur bölgesi
 • Orta ve Latin Amerika
 • Kuzey Avrupa ve Rusya
 • Avrupa
 • Kafkaslar ve Asya
 • Güney Doğu Asya
 • Hindistan Alt Kıtası
 • Kuzey Afrika ve Orta Doğu
 • Orta ve Güney Afrika
tur dönemi
 • Yılbaşı Turları 2019
 • Kış Turları 2019
 • Sömestre Turları 2019
 • İlkbahar Turları 2019
 • Şeker Bayramı Turları 2019
 • Yaz Turları 2019
 • Kurban Bayramı Turları 2019
 • Sonbahar Turları 2019
tur tipi
 • İleri Seviye Gezgin
 • Kültür Turları
 • Vahşi Yaşam Turları
Kapat
Etiyopya

Etiyopya; Omo Vadisi Kabileleri, ve Lalibela Taş Kiliseleri Turu

Etiyopya; Omo Vadisi Kabileleri, ve Lalibela Taş Kiliseleri Turu

Etiyopya; Omo Vadisi Kabileleri, ve Lalibela Taş Kiliseleri Turu

tarih

08 - 18 Ağustos 2019

şehirler
Addis Ababa, Arba Minch, Awassa, Jinka, Lalibela, Turmi
ulaşım
Türk Hava Yolları tarifeli seferi ile
Peşin ücret
4.790 DOLAR
tek kişilik oda farkı
550 DOLAR
tur konsepti
Tüm turlar dahil
yemek durumu
Tüm öğle ve akşam yemekleri dahil

Sizi Arayalım

0(212) 233 15 98

0(530) 469 74 03

yaşanacak anlar tur programı hizmetler

+ Afrika’da dünyanın en ilginç geleneklerine sahip kabilelerine ev sahipliği yapan Etiyopya zamanın ötesinde bir yolculuk...

 

+ Geleneklerini binlerce yıldır koruyan, el dokunulmamış en saf kabilelerinin yaşadığı inanılmaz Omo Vadisi...

 

+ Arı kovanını andıran toprak kulübelerin, minik arıya benzeyen ev sahipleri, Chencha Köyü’nün pamuklu dokumalarıyla ünlü Dorze Kabilesi...

 

+ Hamer Kabilesi’nin topraklarına ev sahipliği yapan, Turmi Köyü ve kurulan yerel pazarda renkli kareler...

 

+ Fotoğraflarına bakınca bile şaşkına döndüğümüz; kadınlarının dudaklarına geçirdiği ve yaşlarıyla beraber büyüyen kil tablalarla dikkat çektiği Mago Ulusal Parkı'nda yaşayan, Mursi Kabilesi ve ilginç gelenekleri...

 

+ Lalibela'da, yekpare kayaları oyarak inşa edilen UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi'ne alınan 11 adet kaya kiliseler...

 

+ 12. yüzyılda yapılan muhteşem eserlerin karşısında yaşanacak hayret ve âdeta zamanda yolculuk yapmış hissi... 

 

+ Gezeceğimiz kiliselerin içinde bulunan yüzlerce yıllık kutsal kitaplar...

 • 1. Gün

  08/08/2019
  İstanbul - Addis Ababa

  Programımız, sizi havalimanındaki buluşma noktamıza götürmek üzere verdiğiniz adrese gelecek olan özel aracın adresinize ulaşması ile başlıyor. Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali'nde buluşarak, check-in işlemlerimizi tamamlıyor ve sonrasında Türk Hava Yolları’nın tarifeli seferi ile saat 18.20'de Addis Ababa'ya uçuyoruz. Varışımız yerel saat ile 23.40’ta olacak. Ardından otelimize yerleşiyoruz.  

 • 2. Gün

  09/08/2019
  Addis Ababa -

  Kahvaltının ardından şehir turumuz için hareket ediyoruz. İlk durağımızda, Afrika'nın en önemli müzelerinden sayılan Ulusal Müze'yi gezeceğiz. 2000 yılında bulunan, bilinen en eski insan iskeleti olan Lucy'den 150.000 yıl önce yaşayan Selam'ın iskeletini ve Lucy’nin ev sahipliğini yapan müze gezisinden sonra Doğu Afrika'nın en büyük açık hava pazarını gezeceğiz. Etnoloji Müzesi ve Kutsal Trinity Kilisesi gezilerinden sonra otelimize dönüyoruz. Akşam yemeğimiz yerel restoranda. Konaklama otelde.

 • 3. Gün

  10/08/2019
  Addis Ababa - Lalibela

  Kahvaltımızı alıyor ve Lalibela uçuşumuzun için havalimanına transfer oluyoruz. Kısa bir uçuşun ardından Lalibela'ya varıyor ve Lalibela’nın Oyma Taş Kiliseleri'ni ziyaret etmek için havalimanında bizleri bekleyen özel aracımız ile yola çıkıyoruz. Dünya üzerinde insan eliyle yapılmış en ilginç eserlerden olan bu kiliseler, insanoğlunun bir “Yaratıcı” inancının en kalıcı yapıtlarındandır. Bu görkemli yapılar, yekpare kayalar oyularak 12. yüzyılda inşa edilmiştir. Bu ilginç atmosfere tanık olduktan sonra yerel bir restoranda öğle yemeğimizi alıyor ve otelimize transfer oluyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

 • 4. Gün

  11/08/2019
  Lalibela - Addis Ababa - Awassa

  Erken saatlerde havalimanına transfer oluyor ve Addis Ababa’ya dönüyoruz ve varışın ardından Awassa’ya doğru yola çıkıyoruz. Yolumuzun üzerinde Tiya Arkeolojik alanını gezeceğiz. Sonrasında Adadi Maryam oyma taş kiliseyi gezeceğiz. Öğle yemeğimizi yolumuzun üzerindeki restoranda alıyoruz. Uzun yolculuğun ardından otelimize varıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

 • 5. Gün

  12/08/2019
  Awassa - Arba Minch

  Kahvaltının ardından Arba Minch'e devam ediyoruz. Yol üzerinde birçok farklı kuş türüne ev sahipliği yapan kuş gözlemciliği için çok önemli bir yere sahip Rift Vadisi'nde bulunan birçok gölü geçerek Dorze kabilesine ulaşıyoruz. Burada yerel insanlar ile tanıştıktan sonra otelimize ilerliyoruz.  Akşam yemeğimiz otelimizde.

 • 6. Gün

  13/08/2019
  Arba Minch - Turmi

  Güne Lake Chamo’da yapacağımız tekne turu ile başlıyoruz. Hippopotamların ve timsahların bulunduğu gölde keyifle turumuzu tamamladıktan sonra Turmi’ye doğru yola çıkıyoruz. Erbore Köyü ve yerlileri ile tanışacak, dilerseniz boncuklu takılarından hediye alabilirsiniz. Öğle yemeğini yol üzerinde alıyoruz. Sonrasında Hamer kabilesini ziyaret ediyoruz. Omo Vadisi’nin en ilginç kabilelerinden birisi olan Hamerlar'ın gece dans şovuna tanıklık edeceğiz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

 • 7. Gün

  14/08/2019
  Turmi - Jinka

  Kahvaltı sonrası Hamer Köyü’nü gündüz gözüyle görecek ardından Jinka’ya doğru hareket ediyoruz.  Dimeka ve Key Afar köylerini göreceğiz. Bu köylerdeki insanların sade yaşamlarına tanıklık edeceğiz. Öğle yemeğimizi yolumuz üzerinde alıyoruz. Ardından Jinka’ya varıyor ve otelimize yerleşiyoruz. Konaklama ve akşam yemeğimiz otelimizde.

 • 8. Gün

  15/08/2019
  Jinka - Mursi Kabilesi - Jinka

  Sabah  kahvaltısının ardından Mago Ulusal Parkı’na gidiyoruz. Buranın yerlileri, Omo Vadisi’nin ve dünyanın en bilinen kabilelerinden Mursi’lerdir. Kabile halkıyla iletişim kurma şansına sahip olacağız.  Bu sıra dışı deneyimin ardından Güney Omo Müzesi ve Araştırma Merkezi’ni gezeceğiz. Akşam yemeğimizi otelimizde alacağız.

 • 9. Gün

  16/08/2019
  Jinka - Arba Minch

  Kahvaltıdan sonra Key Afar ve Konso köyleri üzerinden Arba Minch’e doğru yola çıkıyoruz. Yol üzerinde köyleri gezecek, yerlilerle iletişim kuracağız. Konso’lar özellikle ölüleri için yaptıkları ahşap heykellerinden ve yenilikçi tarımcılıklarından dolayı bölgenin meşhur kabilelerindendirler. Akşam yemeğimizi Arba Minch’teki otelimizde alacağız.

 • 10. Gün

  17/08/2019
  Arba Minch - Addis Ababa

  Kahvaltımızın ardından havalimanına transfer oluyoruz. Bagaj işlemlerimizin ardından Addis Ababa’ya uçuyoruz. Burada alışveriş için serbest zamanımız olacak. Akşam yemeğimizi Etiyopya’nın yerel müzik ve dansları eşliğinde alacağız. Sonrasında havalimanına transfer oluyoruz.

 • 11.Gün

  18/08/2019
  İstanbul

  Saat 00.35’te Türk Hava Yolları’nın TK 677 sefer sayılı uçağı ile İstanbul’a hareket ediyoruz. Varışımız yerel saat ile 05.55’te olacak. Turumuz, özel transfer aracınızın sizi evinize bırakmasıyla son buluyor.

Fiyata Dâhil Olan Hizmetler:

- Türk Hava Yolları ile İstanbul - Addis Ababa - İstanbul arası ekonomi sınıfı uçak biletleri ve havalimanı vergileri,

- Yerel havayolları ile Addis Ababa – Lalibela – Addis Ababa ve Arba Minch – Addis Ababa arası ekonomi sınıfı uçak biletleri ve havalimanı vergileri,

- Kişiye özel ev - alan - ev transferleri

- Hava alanı – otel – havaalanı transferleri,

- Kahvaltı dahil konaklamalar

- Tüm öğle ve akşam yemekleri,

- Programda belirtilen tüm geziler ve giriş ücretleri,

- Seyahat Sigortası,

- Yurtdışı çıkış harcı,

 

Fiyata Dâhil Olmayan Hizmetler:

- Şahsi harcamalar,

- Programa dahil edilen yemeklerdeki içecekler,

- Vize ücreti,

- Bahşişler,

Etiyopya; Omo Vadisi Kabileleri, ve Lalibela Taş Kiliseleri Turu Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Gezi Zamanlaması

Aşağıdaki linkten geziniz sırasında ortalama hava sıcaklıklarını görebilirsiniz.

http://gazella.com/destinasyonlar/ulke/8

 

- Sağlık

Ülkeye giriş için Sarıhumma aşısı olması öneririlir. Gün doğumu ve gün batımı saatlerinde uzun kollu giyecekler giymeniz ve yanınıza sinek koruyucu almanızı tavsiye ediyoruz. Bunun dışında seyahatinizden döndükten 7-30 gün içinde ateşiniz yükselirse doktorunuza nereye gittiğiniz hakkında bilgi vermeniz önemlidir. Eğer maceracı bir yemek yeme alışkanlığınız var ve sokaklarda açıkta satılan yiyeceklerden yiyorsanız; kesinlikle kapalı şişe suyu tüketmenizi, buz, süt ve süt ürünlerinden kaçınmanızı, iyi pişirildiğine emin olduğunuz et, tavuk ve balık ürünleri tüketmenizi, meyve ve sebzelerin iyi yıkanmış olmasından emin olunması, meyvelerin kabuğunun soyulduktan sonra yenmesini tavsiye ederiz.

 

- Vize Bilgileri

Umuma Mahsus Pasaport hamili Türk vatandaşları ise vizeye tabidir. Hususi ve Hizmet  Pasaportu hamili Türk vatandaşları vizeye tabidir. Diplomatik Pasaport hamili Türk vatandaşları 90 güne kadar ikamet süreli seyahatlerinde vizeden muaftır.

 

- Ülkeyle İlgili Özel Giyim Kuralları

Ülkede kilise ve camilere girerken şort, etek, omuzları açıkta bırakan kıyafetler, vücudu saran giysiler giymekten kaçınılmalıdır. Kadınların yanına ince bir şal veya eşarp almalarını öneririz. Ayrıca bu tarz yapılara girerken ayakkabılar ve çoraplar çıkartıldığından dolayı, kolay giyip çıkartılabilen ayakkabılar ve sandaletler kullanmanızı tavsiye ederiz.

 

- Bu Tur Kimler İçin Uygun?

Farklı kültürleri tanımak isteyen gezginler için kaçırılmaması gereken bir gezi olmakla birlikte, tempolu bir tur olduğu unutulmamalı.  Ülke şartları gereği konaklama yapılan oteller, lodgelar temel ihtiyaçları karşılamakla birlikte konfor beklentisi yüksek olan gezginler için çok uygun olmayacaktır. Bu turumuzda gün içinde otobüs ile 6-7 saatlik yolculuklar ve birden fazla iç hat uçuşu mevcut olup, yoğun tempolu bir gezidir. Bu durumdan dolayı yorulmaktan rahatsız olmayan bütün gezginler için uygun bir turdur.

 

- Uçuş Süreleri

İstanbul ile, ülkenin başkenti olan Addis Ababa arası uçuş süresi yaklaşık olarak 5 saat 30 dakikadır.

 

- Para Birimi

Etiyopya’nın para birimi Birr’dir. Seyahatiniz için yanınıza USD almanızı ve bunun ufak birimlerini yanınızda bulundurmanızı öneririz. Özellikle Doğu Afrika ülkelerinde 2000 yılından önce basılmış olan USD’ler kabul edilmiyor, edildiğinde de mevcut kurdan daha düşük bir oranda bozuluyor.

 

- Saat Dilimi

Türkiye ile Etiyopya arasında saat farkı yoktur.

 

- Telefon Kullanımı

Tüm cep telefonu operatörleri, hattınız uluslararası dolaşıma açıksa kullanılabilmektedir. Fakat özellikle Omo Vadisi’nde zaman zaman şebeke sorunları yaşanabilmektedir.

 

- Gezi İçin Alınabilecek Kıyafet ve Gerekli Eşyalar

Kolayca giyilip çıkarılabilecek tişört, kısa ve uzun kollu gömlekler, pamuklu pantolonlar, şort, rahat yürüyüş ayakkabıları, akşamları için ince bir mont ve ince bir kazak almanızı öneririz. Yağmurluk yanınızda bulundurmanız önerilen başka bir giysi. Bunun dışında; şapka, güneş gözlüğü, güneş kremi, olası gürültüye karşı kulak tıkacı, fotoğraf makinesi, video kamera ve bunların şarj aletleri ve yedek hafıza kartları da getirebilirsiniz.

 

- Yemek Kültürü

Yemek kültürü çok gelişmiş bir ülke değildir. Et yemekleri, makarna, patates gibi yemekler mevcuttur. Otellerde ve lodgelarda çeşitli mutfaklardan örnekler vardır. 

 

- Elektrik

Etiyopya'da 240 voltluk elektrik akımı var. Prizler İngiltere'deki gibi üç adet dikdörtgen uçtan oluşuyor. Adaptör gerekecektir.

 

- Alışveriş

Gidilecek yerel köylerde, el işi hediyelik eşyalar almak mümkündür. Bunun dışında ülkede alışveriş merkezi vb. mekanlar mevcut değildir.

 

-Önemli Not.

Bu tura 14 yaşından küçük çocukları maalesef kabul edemiyoruz.

Etiyopya; Omo Vadisi Kabileleri, ve Lalibela Taş Kiliseleri Turu, Etiyopya Hakkında Videolar

otel listesi Bu turdaki otellerin listesini aşağıda görebilirsiniz.

Addis Ababa Nexus vb

http://www.nexusaddis.com/

Lalibela Maribela vb

http://hotelmaribela.com/

Awassa Lewi Resort vb

http://www.lewiresort.com/

Arbaminch Emerald Resort

http://www.emeraldresortandlodge.com/site/

Turmi Emerald Lodge vb

Jinka Jinka Resort vb.

Etiyopya; Omo Vadisi Kabileleri, ve Lalibela Taş Kiliseleri Turu Otel Listesi
alternatif tarih seçiniz Bu tur için aşağıdaki alternatif tarihleri seçebilirsiniz.
Etiyopya; Omo Vadisi Kabileleri, ve Lalibela Taş Kiliseleri Turu Alternatif Tur Tarihleri
Sizi Arayalım Sizi Arayalım
Canlı DestekCanlı Destek
Gazella Turizm iletişim +90 212 233 15 98
+90 530 469 74 03

e-bülten kayıt

E-bültenimize kayıt olarak bizden en son tur bilgilerini, kampanyaları ve diğer aktiviteleri haber alabilirsiniz.