MENU
Kelime veya Ülke Arayın
tur bölgesi
 • Orta ve Latin Amerika
 • Kuzey Avrupa ve Rusya
 • Avrupa
 • Güney Doğu Asya
 • Hindistan Alt Kıtası
 • Kuzey Afrika ve Orta Doğu
 • Orta ve Güney Afrika
 • Uzakdoğu
 • Kafkaslar
tur dönemi
 • Kurban Bayramı Turları 2019
 • Sonbahar - Kış Turları 2019
 • Yılbaşı Turları 2020
 • Sömestre Turları 2020
 • Kış Turları 2020
 • İlkbahar Turları 2020
 • Şeker Bayramı Turları 2020
 • Yaz Turları 2020
tur tipi
 • İleri Seviye Gezgin
 • Kültür Turları
 • Vahşi Yaşam Turları
Kapat
Rusya

St. Petersburg & Moskova Turu

St. Petersburg & Moskova Turu

St. Petersburg & Moskova Turu

tarih

18 - 22 Eylül 2019

şehirler
Moskova, Saint Petersburg
ulaşım
Türk Hava Yolları tarifeli seferi ile
Peşin ücret
1650 EURO
tek kişilik oda farkı
830 EURO
tur konsepti
Tüm turlar dahil
yemek durumu
4 Öğle Yemeği dahil

Sizi Arayalım

0(212) 233 15 98

0(530) 469 74 03

yaşanacak anlar tur programı hizmetler

+ Kışlık saray olarak kullanılan 1057 adet odaya sahip olan ve Da Vinci, Van Gogh, Michelangelo, Rembrandt gibi dehaların eserlerinin orjinal olarak sergilendiği Hermitage Müzesi'ni gezeceğiz.

 

+ Çarların eğitim aldığı Pushkin Köyü'nü gezecek ve Katerina'nın sarayındaki meşhur Amber odayı göreceğiz.

 

+ St. Petersburg'dan Moskova'ya Rusların meşhur hızlı treni SAPSAN ile geçeceğiz.

 

+ Moskova'da meşhur Kızıl Meydan ve Kremlin sarayını gezme fırsatımız olacak.

 

+ Dünyaca ünlü her istasyonu birbirinden farklı olarak dizayn edilmiş Moskova metrosunu gezeceğiz.

 

+ Moskova'nın meşhur alışverş caddesi olan Arbat'ta gezip yemek yiyeceğiz.

 

+ Ünlü Halk Ozanı Nazım Hikmet'in mezarını ziyaret edeceğiz.

 • 1.Gün

  18/09/2019
  İstanbul - Saint Petersburg

  Turumuz sizi havalimanına götürmek üzere vereceğiniz adrese gelecek özel araç ve şoförünüzün size ulaşması ile başlıyor.  Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali’nde açılacak olan Gazella Turizm kontuarında buluşuyoruz. Check-in ve pasaport işlemlerinin ardından saat 10.55’de Türk Hava Yolları’na ait TK 401 sefer sayılı uçak ile St. Petersburg’a hareket ediyoruz. Yerel saat ile 14:15’de varışımızın ardından özel aracımız ile otelimize transfer oluyoruz. Kısa bir dinlenmenin ardından tekne turumuzu gerçekleştirmek için otelimizden rehberimiz eşliğinde ayrılıyoruz. Turumuz esnasında rehberimizin anlatımları ile adalar üzerine kurulmuş olan bu şehri tanımaya başlayacağız. Turumuzun bitiminde otelimize dönüyoruz  ve konaklama otelimizde.

 • 2.Gün

  19/09/2019
  Saint Petersburg

  Otelimizde alınacak kahvaltı sonrası şehir turu için yola çıkarak Nevski Caddesi, Isaac Katedrali, Amirallik Binası, Puşkin’in heykelinin süslediği Sanatçılar Meydanı, devrimin simgesi Aurora Gemisi ile 70 km’lik Neva Nehri’ni göreceğiz. Öğle yemeğimizi Straganof Steakhouse’da  aldıktan sonra, dünyanın en büyük sanat müzesi olan Hermitage Müzesi’ni ziyaret edeceğiz. Katerina’nın kış sarayı olarak inşa ettirdiği binalar kompleksi, günümüzde dünyanın en göz alıcı koleksiyonlarına ev sahipliği yapıyor. 1760’dan itibaren Rus çarlarının kış aylarını geçirdiği bu muhteşem binalar Barok mimarisinin baş yapıtları arasında yer alıyor. Günümüzde 1057 adet oda ve salonunda Da Vinci, Van Gogh, Michelangelo, Rembrandt ve daha nice büyük sanatçının büyüleyici eserleri sergileniyor. Bu gezinin ardından otelimize dönüş ve Beyaz Geceler’in keyfini çıkartmak ve St.Petersburg sokaklarını keşfetmek üzere serbest zaman. Konaklama otelimizde. 

 • 3.Gün

  20/09/2019
  St. Petersburg - Moskova

  Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında, Puşkin (Çar Kasabası) turumuz için  otelimizden  özel otobüsümüz ile hareket ediyoruz. 18. yüzyılda Katerina tarafından inşa ettirilen ve Çar Kasabası olarak anılan; park, saray ve binalar kompleksi ile 600 hektarlık bir alanı kaplayan bu kasabanın ana binası Katerina Sarayı’dır. Buradaki Amber Odası son derece ilgi çekici olmasına rağmen özellikle yaz aylarındaki yoğunluktan dolayı birçok turist tarafından ziyaret edilemiyor. Çarlık dönemi aristokrasisinin çar ailesi ile buluştuğu bu ünlü kasabada aynı zamanda ünlü şair Puşkin`in eğitim gördüğü okul da yer alıyor. Yemek sonrası Moskova’ya gitmek üzere  tren istasyonuna hareket edeceğiz ve Moskova’ya yaklaşık 4 saatlik sürecek keyifli bir yolculuk yapacağız. Moskova’ya varışımızın ardından otelimize yerleşeceğiz. Konaklama otelimizde.

 • 4.Gün

  21/09/2019
  Moskova

  Otelimizde alınacak kahvaltı sonrasında Moskova şehir turu için hareket ediyoruz. Kızıl Meydan, ünlü Tverskaya Caddesi, şehrin neredeyse tamamının görülebildiği panoramik Lenin Tepesi, devasa Kurtarıcı İsa Katedrali ve Aziz Vasil Kilisesi göreceğimiz yerler arasında bulunuyor. Daha sonra Novodevici Manastırı (Nazım Hikmet’in de mezarı burada bulunuyor) gezisi için otelimizden ayrılacağız. Rusya’nın en önemli manastırlarından olan Novodevici 1524 yılında kurularak, zaman içinde birçok çariçe adayının da yıldızının söndüğü yer olmuştur. 1812 yılında Napolyon’un emriyle yıkılmak istenmesine rağmen rahibeler bu karara engel olmayı başarmışlardır. Gezi kapsamında ve manastırın içinde bulunan Smolenski Katedrali’ni ünlülerin mezarlığını ziyaret edeceğiz. Rusya’nın kutsal mekanı olan Kremlin Müzesi’nin ilk temellerinin 1147 yılında Yuri Dolgoruky tarafından atıldığına inanılıyor. Aynı zamanda, aralarında Lenin ve Stalin’in de bulunduğu günümüze kadar birçok Rus hükümdar ve devlet adamının ülkeyi yönettiği efsanevi kale olarak biliniyor. Bugün, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in çalışma ofisi ve yönetim merkezi burada bulunduğu için binaların bir kısmı geziye kapalıdır. Kremlin, çevresindeki surları, bahçeleri, çeşitli binaları ve katedralleriyle göz alıcı bir güzelliğe sahiptir. Çarlık döneminde vaftiz, taç giyme ve cenaze törenleri bu katedrallerde yapılmıştır. 200 ton ağırlığındaki dünyanın en büyük çanı da Kremlin'de bulunuyor. Meryem Ana'nın Göğe Çıkışı Katedrali 14. yüzyıldan beri Moskova'nın en önemli kilisesi olarak kabul ediliyor. Öğle yemeğimizi gezi sırasında alacağız. Yemek sonrası otelimize dönüş ve serbest zaman. Konaklama otelimizde.

 • 5.Gün

  22/09/2019
  Moskova - İstanbul

  Otelimizde alınacak kahvaltı sonrasında çıkış işlemlerini tamamlayacağız ve ünlü Moskova metrosunu göreceğiz. Stalin tarafından 1931’de inşası başlatılan Moskova Metrosu, günümüzde büyüklük bakımından New York, Paris veya Londra metroları ile karşılaştırılsa da iç mimarisi ve dekorasyonuyla dünyanın en güzel metrosu olduğu herkes tarafından kabul ediliyor. Metro ziyareti sonrasında ise ünlü Arbat Sokağı’nda alışverişleriniz için serbest zamanınız olacak. Moskova’nın ortasından geçen Arbat Sokağı, bu şehre yolu düşen herkesin en azından bir kere uğradığı ve bir ucundan diğer ucuna kadar zevkle yürüdüğü trafiğe kapalı yoldur. Burada mağazaların rengarenk vitrinlerini gezebilir, Rus ve dünya mutfaklarının en güzel örneklerini tadabilir, Paris’i aratmayan şık kafelerde oturabilir ve en keyiflisi de bir banka oturup kendilerini hayatın akışına kaptırmış Rusları seyredebilirsiniz. Moskova hatırası edinmek istiyorsanız bu sokak en doğru yer olacak. Gezi sonrası havalimanına doğru yola çıkıyoruz ve saat 20.30’da Türk Hava Yolları’nın TK 416 sefer sayılı uçağıyla İstanbul’a dönüyoruz. Sizi havalimanında bekleyen özel aracınızla evinize ulaşımı sağladıktan sonra bir sonraki gezimizde buluşuncaya kadar Gazella Turizm hizmetlerinin sonu geliyor.

Ücrte Dâhil Olan Hizmetler

- Türk Havayolları ile gidiş – dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti,

- 5* otellerde oda & kahvaltı konaklama,

- Programda belirtilen tüm öğle ve akşam yemekleri,

- Özel araçlar ile programda belirtilen tüm turlar,

- Yurtdışı çıkış harcı,

- Seyahat sigortası,

- Ücretsiz kişiye öze eviniz – alan – eviniz transferi de dahil tüm transferler,

- Gazella Turizm profesyonel Türkçe rehberlik hizmeti,

 

Ücrete Dâhil Olmayan Hizmetler

- Programda belirtilmeyen yemekler,

- Programda belirtilen yemekler sırasında alınacak içecekler,

- Fazla Bagaj ücreti,

- Kişisel harcamalar,

- Vize Ücreti,

St. Petersburg & Moskova Turu Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Gezi Zamanlaması

Aşağıdaki linkten geziniz sırasında ortalama hava sıcaklıklarını görebilirsiniz.

http://www.gazella.com/destinasyonlar/ulke/21

 

- Sağlık

Rusya’ya girişlerde Türk vatandaşlarına herhangi bir aşı zorunluluğu bulunmamaktadır. Bölgelerin iyi restoranlarında yiyeceğimiz öğle yemeklerinde sağlığınızı olumsuz şekilde etkileyecek bir sorunla karşılaşacağınızı düşünmüyoruz. Gezi boyunca musluk suyu içme- menizi yalnızca ilk kez sizin tarafınızdan açılacak şişe suyu tüketmenizi öneriyoruz.

 

- Vize Bilgileri

Rusya Fedarasyonu, Türk vatandaşlarından tüm pasaportlar tipleri için vize uygulaması yapmaktadır.

 

- Uçuş Süreleri

İstanbul – St. Petersburg arası uçuş yaklaşık 3 saat 30 dakika, Moskova – İstanbul uçuşu ise 3 saat 5 dakika sürmektedir. Her iki uçuşta direkt olacaktır.

 

- Para Birimi

Rusya’nın  para  birimi  Ruble’dir.Yanınızda  Euro  veya  Amerikan  Doları  bulundurabilir ülkeye girişte ve çıkışta bozdurabilirsiniz.

 

- Saat Dilimi

Türkiye  ile  Rusya  arasında  +1  saat  fark  bulunmaktadır.  Türkiye’de  saat  12.00  iken Rusya’da 11.00'dir.

 

- Telefon Kullanımı 

Tüm cep telefonu operatörleri eğer telefonunuz uluslararası dolaşıma açıksa kullanıla- bilmektedir.

 

- Gezi İçin Alınabilecek Kıyafet ve Gerekli Eşyalar

Kolayca giyilip – çıkarılabilecek tişört, kısa ve uzun kollu gömlekler, pamuklu pantolonlar, şort, rahat yürüyüş ayakkabıları, akşamları için ince bir mont ve ince bir kazak almanızı öneririz. Ayrıca ibadet yerlerinine girerken şort, etek veya vucüdunuzu açıkta bırakacak kıyafetlerden kaçınmanız, kadınların başını kapatacakları bir örtü, eşarp gibi bir aksesuar almaları gerekmektedir.

 

- Yemek Kültürü

Yemek kültürü bize yakındır. Modern şehirler olarak hem St. Petersburg hem de Mos- kova’da her damak tadına uygun yemekler bulunabilmektedir.

 

- Elektrik

200-220 V kullanılmaktadır. Prizler Türkiye ile aynı standarttadır.

 

- Alışveriş

Şehir   merkezlerinde   bulunan   alışveriş   merkezleri   ve   hediyelik   eşya   satan   küçük tezgahlardan alışveriş imkanı bulunmaktadır.

St. Petersburg & Moskova Turu , Rusya Hakkında Videolar

otel listesi Bu turdaki otellerin listesini aşağıda görebilirsiniz.

5* Radisson Royal Hotel vb  St. Petersburg  
 https://www.radissonblu.com/en/hotel-stpetersburg

 

 

 

5* Hilton  Leningradakaya  Hotel vb.– Moskova
 https://www3.hilton.com/en/hotels/russian-federation/hilton-moscow-leningradskaya

 

St. Petersburg & Moskova Turu Turu Otel Listesi
alternatif tarih seçiniz Bu tur için aşağıdaki alternatif tarihleri seçebilirsiniz.
St. Petersburg & Moskova Turu Turu Alternatif Tur Tarihleri
Sizi Arayalım Sizi Arayalım
Canlı DestekCanlı Destek
Gazella Turizm iletişim +90 212 233 15 98
+90 530 469 74 03

e-bülten kayıt

E-bültenimize kayıt olarak bizden en son tur bilgilerini, kampanyaları ve diğer aktiviteleri haber alabilirsiniz.