MENU
Kelime veya Ülke Arayın
Kalkış Tarihine Göre Turlar
 • EYLÜL '20
 • EKİM '20
 • KASIM '20
 • ARALIK '20
 • OCAK '21
 • ŞUBAT '21
 • MART '21
 • NİSAN '21
 • MAYIS '21
 • HAZİRAN '21
 • TEMMUZ '21
 • AĞUSTOS '21
tur bölgesi
 • Orta ve Latin Amerika
 • Kuzey Avrupa ve Rusya
 • Avrupa
 • Güneydoğu Asya
 • Hindistan Alt Kıtası
 • Kuzey Afrika ve Orta Doğu
 • Orta ve Güney Afrika
 • Uzakdoğu
 • Kafkaslar ve Orta Asya
tur dönemi
 • Sömestre turları 2021
 • Kış Turları 2021
 • İlkbahar Turları 2021
 • Şeker Bayramı Turları 2021
 • Yaz Turları 2021
 • Kurban Bayramı Turları 2021
 • Sonbahar Turları 2021
 • Yılbaşı Turları 2022
tur tipi
 • Gezgin Yaka
 • İleri Seviye Gezgin
Kapat
Sri Lanka

Sri Lanka ve Yala Ulusal Parkı Turu

Sri Lanka ve Yala Ulusal Parkı Turu

Sri Lanka ve Yala Ulusal Parkı Turu

tarih

30 Ocak - 06 Şubat 2021 -

alternatif tarihleri inceleyin

şehirler
Beruwala, Dambulla, Galle, Kandy, Kolombo, Negombo, Nuwera Eliya, Yala
ulaşım
Türk Hava Yolları ile
Peşin ücret
2.050 DOLAR
tek kişilik oda farkı
500 DOLAR
tur konsepti
Tüm turlar dahil
yemek durumu
6 öğle ve 6 akşam yemeği

Sizi Arayalım

0(212) 233 15 98

0(530) 469 74 03

yaşanacak anlar tur programı hizmetler

+ Dünya’daki ilk Fil Yetimhanesi’nde filleri besleme ve onları banyo yaparken izleme fırsatı…

 

+ UNESCO Dünya Mirası Listesi’ndeki yaklaşık 2 bin yaşında şaşırtıcı bir mimari yapı olan  “Aslan Kayası” Sigiriya Kaya Kale’si keşfi…

 

+  “Orta çağ başkenti“ UNESCO Dünya Kültürü Mirası Listesi’ndeki Polonnaruwa Antik Şehri…

 

+ İngilizler tarafından yapılmış tarihi “Dokuz Kemerli Köprü”yü görme imkânı…

 

+ İçlerinde Leopar, Tembel Ayı, Yaban Domuzu, Yaban Bufalosu ve Timsahların da olduğu Yala Ulusal Parkı sakinlerini akşam banyo keyfini, sabah açlığıyla av telaşını yakalama şansı…

 

+ Avrupalı işgalciler tarafından Asya kıtasında inşa edilen ilk ve özel kale olarak önem kazanan Galle Kalesi’nde gezme şansı,

 

+Kalamar, karides ve tuna balığının yanında Red Malag denilen Gözü aynalı balık gibi okyanusun hâkimi birçok balığın bulunduğu Negombo Balık Pazarı’nda gezinti…

 

+ Beruwala’da deniz, kum ve güneş keyfi…

 • 1. Gün

  30/01/2021
  İstanbul - Kolombo - Negombo

  Turumuz kişiye özel aracın sizi adresinizden alması ile başlıyor. İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali'nde buluşarak, bilet, bagaj ve pasaport işlemlerimizi tamamlıyor ve saat 02.10’da Türk Hava Yolları tarifeli seferi ile Kolombo’ya hareket ediyoruz. Yerel saat ile 15.15’te Kolombo’ya varıyor ve konaklama yapacağımız balıkçı kasabası Negombo’ya doğru yola çıkıyoruz. Kısa çevre tanıtım turunun ardından dinlenme için otelimize geçiyor ve akşam yemeğimizi otelde alıyoruz.

 • 2.Gün

  31/01/2021
  Negombo - Pinnawala - Dambulla

  Kahvaltının ardından Pinnawala’ya doğru yola çıkıyoruz. Pinnewala’da 1975 yılında kurulmuş olan dünyadaki ilk Fil Yetimhanesi’ni ziyaret edip, ormanda yaralı veya bebekken bulunmuş fillerin beslenme ve banyo yapışlarını izleyeceğiz. Gezimizin bitişiyle Dambulla’ya devam ediyoruz. Yol üzerinde öğle yemeğimizi alıp, Dambulla'nın Altın Tapınağı olarak da bilinen Dambulla Mağara Tapınağı’na ulaşıyoruz. Burası Sri Lanka'daki en büyük ve en iyi korunmuş mağara tapınağı kompleksidir. 1. yüzyılda mağara içine inşa edilmiş tapınağın içindeki heykel ve freskler Budha ve hayatı üzerine yoğunlaşmıştır. Gezimizin ardından akşam yemeği ve konaklama için otelimize transfer oluyoruz.

 • 3. Gün

  01/02/2021
  Dambulla - Polonnaruwa - Sigiriya - Dambulla

  Kahvaltının ardından bugün UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan iki antik kenti ziyaret edeceğiz. İlk durağımız Antik Kent Polonnaruwa’ya doğru yola çıkıyoruz. Ören yerine girişimizle bizi benzersiz granit sütunlar, kayaya oyulmuş Buda heykeli, dini yapılar, bu haliyle bile dönemin görkemine ışık tutan saray kalıntıları, sit alanının sakinlerinden maymunlar karşılıyor olacak. Gezimizin bitişiyle yol üzerinde öğle yemeğimizi alarak bir başka antik kent Sigiriya’ya yola çıkıyoruz. Adı Aslan Kayası anlamına gelen Sigiriya Kaya Kalesi adına yakışan görkemli bir kayalığın üstüne kurulmuştur. Kuruluşu M.Ö. 477 yılına dayanan antik kent, deniz seviyesinden 370 metre yükseklikte bulunmaktadır. Yemyeşil doğanın içinden yükselen, bölgeye kuş bakışı hâkim bu kaleyi hayranlıkla geziyor ve ardından Dambulla’ya dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

 • 4. Gün

  02/02/2021
  Dambula - Kandy - Nuwera Eliya

  Kahvaltının ardından ülkenin ortasına Kandi’ye ulaşıyor ve şehri keşfe çıkıyoruz. Merkezde Kandy gölünün etrafında keyifli bir yürüyüş yaptıktan sonra Budistlerin hacı olmak için ziyaret ettikleri Diş Tapınağı’nı ziyarete gidiyoruz. 4.yüzyılda Budha’nın dişi Sri Lanka’ya getirildikten sonra inşa edilen bu kutsal tapınak, Sri Lanka’nın en önemli yerlerinden olarak bilinmektedir. Öğle yemeğimizi gezi esnasında alarak Nuwara Eliya’ya devam ediyoruz. Yolculuğumuz esnasında Sri Lanka’nın yemyeşil çay bahçelerinden geçerek 1900 metre rakımda Nuwara Eliya’ya ulaşıyoruz. Çay fidanlığını görüyor ve çay fabrikası ziyaret ediyoruz. Dünya’nın en iyi çayları arasında olan Sri Lanka çayının tadına baktıktan sonra akşam yemeği ve konaklama için otelimize geçiyoruz.

 • 5. Gün

  03/02/2021
  Nuwera Eliya - Yala

  Otelde erken kahvaltının ardından otelden hareketle adanın güneyine Yala Ulusal Parkı’na doğru yola çıkıyoruz. Yol üzerinde öğle yemeği molası vererek otelimize ulaşıyoruz.  Parkta akşam safarisi için otelden ayrılıyor ve Yala Ulusal Parkı’nın vahşi doğasında safari keyfi yaşıyoruz. Safari esnasında park sakinleri arasındaki birçok vahşi hayvanın yanı sıra yaban domuzu, yaban bufalosu, tavus kuşu, çakal, tembel ayı, timsahlar, filler, leoparlar ve çeşitli kuşları banyo yaparken ve su içerken görme fırsatı yakalayacağız. Safari sonrası akşam yemeği ve konaklama için otelimize dönüyoruz

 • 6. Gün

  04/02/2021
  Yala - Galle - Beruwala

  Otelde erken kahvaltının ardından sabah safarisi için otelden ayrılıyoruz. Park sakinlerini bu kez avlanırken görme fırsatı yakalamak için 2 saatlik safariye başlıyoruz. Safari sonrası doğal limanı ile ticarete devam edip ilginç balıkçılıkları ile dikkati çeken Galle’e doğru yola çıkıyoruz. Yolculuğumuz esnasında manzaranın tadını çıkarıyoruz. Öğle yemeğimizin ardından Galle’i geziyor ve bu şirin balıkçı kasabasını fotoğraflama imkânı buluyoruz. Gezimizin ardından Beruwela’ya ulaşıyoruz.  Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

 • 7. Gün

  05/02/2021
  Beruwala - Kolombo - İstanbul

  Kahvaltının ardından Kolombo’ya hareket ediyoruz. Başkent Kolombo konumu itibariyle ülkenin en önemli ticaret kentidir. Varışımızı takiben öğle yemeğimizi yerel bir restoranda alıyor ve ardından Kolombo şehir turumuzu gerçekleştiriyoruz. Şehir turumuzun bitişiyle İstanbul uçuşumuz için havalimanına transfer oluyoruz. Yerel saatle 21.15 hareketle İstanbul’a hareket ediyoruz. Yeni günü uçakta karşılıyoruz.

 • 8. Gün

  06/02/2021
  İstanbul

  Varışımız yerel saat ile 06.20’da olacak. Turumuz önceden vermiş olduğunuz adrese yapılacak kişiye özel transferiniz ile son buluyor.

Ücrete  Dâhil Olan Hizmetler

- Türk Hava Yolları ile İstanbul - Colombo - İstanbul arası ekonomi sınıf uçak bileti ve havalimanı vergileri,

- Negombo’da 1 gece 5* otelde kahvaltı dâhil konaklama,

- Dambulla’da 2 gece 5* otelde kahvaltı dâhil konaklama,

- Nuwara Eliya’da  1 gece, 5* otelde kahvaltı dâhil konaklama,

- Yala Ulusal Parkı’nda 1 gece 4* superior otelde kahvaltı dâhil konaklama,

- Beruwela’da 1 gece, 5* otelde kahvaltı dâhil konaklama

- Tur boyunca 6 akşam ve 6 öğle yemeği,

- Ücretsiz kişiye özel eviniz – alan – eviniz transferi de olmak üzere programda belirtilen tüm transferler,

- Programda belirtilen tüm geziler,

- Gerekli olan müze ve ören yeri giriş ücretleri,

- Gazella Turizm profesyonel Türkçe rehberlik hizmetleri,

- Yurtdışı çıkış harcı,

- Seyahat sigortası.

 

Ücret  Dâhil Olmayan Hizmetler

- Programda belirtilmeyen yemekler,

- Programda belirtilen yemekler sırasında alınacak içecekler,

- Fazla Bagaj ücreti,

- Kişisel harcamalar,

- Vize ücreti.

Sri Lanka ve Yala Ulusal Parkı Turu Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

-Uçuş Detayları

 

TK730 30OCAK    ISTCMB  02:10 15:15
TK731 05ŞUBAT  CMBIST 21:15  06.20* + 1(Varış 06 Şubat tarihindedir)

 

- Gezi Zamanlaması

Aşağıdaki linkten geziniz sırasında ortalama hava sıcaklıklarını görebilirsiniz.

http://gazella.com/destinasyonlar/ulke/410

 

- Sağlık

Sri Lanka’ya girişlerde herhangi bir aşı zorunluluğu bulunmamaktadır. Eğer maceracı bir yemek yeme alışkanlığınız var ve sokaklarda açıkta satılan yiyeceklerden yiyorsanız; kesinlikle kapalı şişe suyu tüketmenizi, buz, süt ve süt ürünlerinden kaçınmanızı, iyi pişirildiğine emin olduğunuz et, tavuk ve balık ürünleri tüketmenizi, meyve ve sebzelerin iyi yıkanmış olmasından emin olunması, meyvelerin kabuğunun soyulduktan sonra yenmesini tavsiye ederiz.​

 

- Vize

Umuma Mahsus, Diplomatik, Hizmet ve Hususi Pasaport hamilleri vizeye tabi olup, 30 güne kadar turistik amaçlı seyahatlerinde vizelerini www.eta.gov.lk internet adresinden veya ülkeye girişte sınır kapılarından alabilmektedirler.

 

- Kıyafet ve Gerekli Eşyalar

Yanınıza kolayca giyip çıkarabileceğiniz tişörtler, kısa ve uzun kollu gömlekler, şort ve pamuklu pantolonlar, rahat yürüyüş ayakkabıları ve akşamları için ince bir mont, deniz kıyafetler almanızı öneririz. Bunun dışında şapka, güneş gözlüğü, güneş kremi, olası gürültüye karşı kulak tıkacı, fotoğraf makinesi, video kamera ve bunların şarj aletleri ve yedek hafıza kartları da getirebilirsiniz. Ülkede Budist tapınaklarına girerken şort, etek, omuzları açıkta bırakan kıyafetler, vücudu saran giysiler giymekten kaçınılmalıdır. Kadınların yanına ince bir şal veya eşarp almalarını öneririz. Ayrıca bu tarz yapılara girerken ayakkabılar ve çoraplar çıkartıldığından dolayı, kolay giyip çıkartılabilen ayakkabılar ve sandaletler kullanmanızı tavsiye ederiz. 

 

- Uçuş Süreleri

Kolombo uçuşları 11 saat olup Male’de 1,5 saatlik teknik duraklama mevcuttur.

 

- Para Birimi

Sri Lanka’nın para birimi Sri Lanka Rupi’sidir. 1 Euro = 210 Rupi / 1 USD = 185 Rupi (yaklaşık değerlerdir)

 

- Saat Dilimi

Sri Lanka ile Türkiye arasında +3 saat 30 dakika fark bulunmaktadır. Türkiye’de saat 12.00 iken ülkede de saat 15.30’dur.

 

- Yemek Kültürü

Ülkenin kendine özgü baharatlı yemeklerden oluşan mutfağı vardır. Yine de kalacağımız otellerde dünya mutfaklarından örnekler sunan restoranlar bulabilirsiniz.

 

- Sosyal Yaşam

Ellerinizi göğsünüzün önünde birleştirerek Ayubowan demek buradaki geleneksel selamlaşma yöntemi. Ayubowan, uzun yaşa anlamına geliyor. Bir şey verirken, yemek yerken, bir şey alırken veya tokalaşırken sağ elinizi kullanın. Eğer bunları sol elinizle yaparsanız elinizin pis olduğu anlamına geliyor. Burada tertipli ve resmi bir giyim uygun görülüyor. Kot pantolon, diz boyunda etek uygun görülen giysiler arasında. Sri Lanka’da temizliğe oldukça önem veriliyor. Dar ve  çok açık giysiler, aşırı samimiyet burada hoş karşılanmıyor ve toplum tarafından hoş olmayan tepkilerle karşılaşmanıza sebebiyet verebiliyor. Tapınaklara girişte ayakkabıların çıkarılması gerekiyor. Sıcak havalarda yerdeki taşların fazla sıcak oluşundan dolayı bir çift çorap bulundurmakta fayda var. Hindu tapınaklarında başınızı örtmeniz gerekiyor fakat Budist tapınaklarında buna gerek olmuyor. Tooth in Kandy tapınağı gibi bazı yerlere şort ile girmek yasak.

Fotoğraf veya video çekmeden önce izin almanız gerekiyor ve dini yerlerin önünde poz verip fotoğraf çekilmemesi gerekiyor. Havalimanında ve askeri bölgelerde fotoğraf çekimi yapmak yasak.

 

- Elektrik

Genelde 200-220 V kullanılıyor. Hindistan’da İngiliz tipi üç pimli prizler kullanılmaktadır. Birçok priz tipine bizim kullandığımız iki pimli fişler uymaktadır. Prizlerin uymadığı yerlerde sorun yaşamamak için elektronik mağazalarında satılan üniversal fiş adaptörlerinden alınabilir.

 

-Önemli Not

Bu tura 14 yaşından küçük çocukları maalesef kabul edemiyoruz.

otel listesi Bu turdaki otellerin listesini aşağıda görebilirsiniz.

5* Jetwing Blue vb.

 www.jetwinghotels.com

 

5* Araliya Lake vb.

 www.jetwinghotels.com

 

5* Araliya Green City Hotel vb.

https://www.araliyagreencity.com/

 

4*Sup. Jetwing Yala Hotel vb.

www.jetwinghotels.com

 

5* Cinnamon Bey Resort vb.

https://www.cinnamonhotels.com/cinnamonbeyberuwala/stay

 

Sri Lanka ve Yala Ulusal Parkı Turu Otel Listesi
alternatif tarih seçiniz Bu tur için aşağıdaki alternatif tarihleri seçebilirsiniz.
Sri Lanka ve Yala Ulusal Parkı Turu Alternatif Tur Tarihleri
Sizi Arayalım Sizi Arayalım
Canlı DestekCanlı Destek
Gazella Turizm iletişim +90 212 233 15 98
+90 530 469 74 03

e-bülten kayıt

E-bültenimize kayıt olarak bizden en son tur bilgilerini, kampanyaları ve diğer aktiviteleri haber alabilirsiniz.