MENU
Kelime veya Ülke Arayın
tur bölgesi
 • Kuzey Amerika
 • Orta ve Latin Amerika
 • Kuzey Avrupa ve Rusya
 • Güney Avrupa
 • Orta Asya ve Japonya
 • Güney Doğu Asya
 • Hindistan Alt Kıtası
 • Kuzey Afrika ve Orta Doğu
 • Orta ve Güney Afrika
 • Balkanlar
tur dönemi
 • Kurban Bayramı Turları
 • Sonbahar ve Kış Turları
 • Sömestre ve Kış Turları 2019
 • Yılbaşı Turları
tur tipi
 • Kültür Turları
 • Gemi Turları
 • Nehir Turları
 • Vahşi Yaşam Turları
 • Trekking Turları
 • Fotoğraf Turları
 • Size Özel Turlar
Kapat
Hindistan

Puşkar Festivali ve Altın Üçgen Hindistan Fotoğraf Turu

Puşkar Festivali ve Altın Üçgen Hindistan Fotoğraf Turu

Puşkar Festivali ve Altın Üçgen Hindistan Fotoğraf Turu

tarih

17 - 25 Kasım 2018

şehirler
Agra, Delhi, Jaipur, Puşkar
ulaşım
Türk Havayolları Tarifeli Seferi ile
Peşin ücret
1710 DOLAR
tek kişilik oda farkı
440 DOLAR
tur konsepti
Tüm Ekstra Turlar Dahil
yemek durumu
Kahvaltı ve Akşam Yemekleri Dahil

Sizi Arayalım

0(212) 233 1598

0(549) 433 4445

yaşanacak anlar tur programı hizmetler

+ Dünyanın en büyük deve festivali Pushkar Festivali’ni fotoğraflayacağız

 

+ Aşk uğruna yapılmış en büyüleyici yapıtlardan biri olan, Unesco Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Taj Mahal’i fotoğraflayacağız

 

+ Rajput mimarisinin essiz bir örneği olan Amber Kalesi’ni fotoğraflayacağız

 

+ Şehir Sarayı Müzesi’nde Rajastan Bölgesi’nin tarihine ışık tutan kültürel ve tarihi mirasları görüyor, büyüleyici Jantar Mantar Gözlemevi’ni fotoğraflayacağız

 

+ Hindistan'ın Rajasthan eyaletindeki Abhaneri Köyü’nde 9. yüzyılda inşa edilmiş olan mimarisiyle ünlü Chand Baori’yi fotoğraflayacağız

 • 1.Gün

  17/11/2018
  İstanbul - Delhi

  Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali’nde açılacak olan Gazella Turizm kontuarı önünde buluşup, check-in işlemlerinin yapılmasının ardından Türk Hava Yolları’nın tarifeli seferi ile Delhi’ye uçuyoruz. Geceleme uçakta.

 • 2.Gün

  18/11/2018
  Delhi - Agra

  Sabah erken saatlerde Delhi’ye varıyoruz. Özel aracımız ile Agra’ya hareket ediyoruz. Otelimize yerleştikten sonra günbatımında dünyanın yedi harikasından biri ve aşkın sembolü olan Tac Mahal’i ve Unesco Dünya Mirası listesinde yer alan Agra Fort’u ziyaret edip fotoğraflarını çekiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

 • 3.Gün

  19/11/2018
  Agra - Jaipur

  Otelde alacağımız kahvaltının ardından Jaipur'a gitmek için hareket ediyoruz. Yol üzerinde Taj Mahal’e ilham veren, tamamen mermer kullanılarak inşa edilmiş olan ilk mermer türbe Itmad-ud Daula türbesini ve yapımından 14 yıl sonra politik sebeplerden ötürü terkedilen çöl şehri Fathepur Sikri’yi gezeceğiz. Hindistan'ın Rajasthan eyaletindeki Abhaneri Köyü’nde 9. yüzyılda inşa edilmiş mimarisiyle ünlü Chand Baori’yi fotoğraflayacağız. Rajastan’ın başkenti olan, "Pembe Şehir" olarak bilinen Jaipur şehrinin eski kısmından geçerken, hiç bilmediğiniz hayatlara tanık olacaksınız.Yerel pazarda fotoğraf çekimi için serbest zaman. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

 • 4.Gün

  20/11/2018
  Jaipur

  Otelde alacağımız kahvaltının ardından Amber Kalesi’ni ziyaret edeceğiz. Fil sırtında bu meşhur kalenin bulunduğu tepeye çıkacağız. Öğleden sonra şehir turu yapacağız. Geleneksel Rajasthani ve Mughal Sanatı’nın etkileyici bir karışımını görebileceğiniz City Palace Museum'ı, astrolojik ve astronomik gözlemevi Jantar Mantar'ı ziyaret ediyoruz. Bununla beraber fotoğraf çekmek için Hint mimarisi harikalarından beş katlı Hawa Mahal (Palace of Winds), City Palace Complex ve Mubarek Mahal göreceğimiz yerler arasındadır. Akşam fotoğraf çekimi için serbest zaman. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

 • 5.Gün

  21/11/2018
  Jaipur - Puşkar

  Otelde alacağımız kahvaltının ardından küçük ve huzurlu Pushkar kasabasına gitmek için yola çıkıyoruz. Pushkar, Hindu’lar için önemli bir hac noktasının olmasının yanısıra aynı zamanda ülkenin en renkli festivallerinden biri olan Pushkar Festivali'ne ev sahipliği yapmaktadır. Pushkar'a varınca otelimize yerleşiyor ve öğle yemeğimizi otelimizde alıyoruz. Günün geri kalanında Pushkar Festivali’ni fotoğraflayarak kasabayı keşfetmenin keyfini çıkarıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. 

 • 6.Gün

  22/11/2018
  Puşkar

  Kahvaltımızı otelimizde aldıktan sonra Hindu mitolojisine göre evrenin yaratıcısı Lord Brahma'ya adanmış tek tapınak olan Brahma Tapınağı ve yine Hindular için en kutsal alanlardan biri olan Pushkar Gölü'nü ziyaret ediyoruz. Günün geri kalanında Pushkar Festivali’ni fotoğraflıyoruz. Öğlen, akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

 • 7.Gün

  23/11/2018
  Puşkar - Delhi

  Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından, sabahın erken saatlerinde Pushkar sokaklarında fotoğraf çekimi yapıyoruz. Öğleden sonra Ajmer İstasyonu’ndan Delhi'ye trenle gitmek için yola çıkıyoruz. Delhi’ye varışımıza istinaden akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

 • 8.Gün

  24/11/2018
  Delhi

  Kahvaltımızın ardından eski ve yeni Delhi şehir turumuza başlıyoruz. Tarih boyunca pek çok hanedanlığın hüküm sürdüğü, anıtları ve mimarisi ile zengin bir şehir olmasının yanı sıra, beş yüz yıldan beri Yamuna nehri kıyısında yer alan ve sayısız şehrin doğup yok olduğu büyük bir anakent ve mezarlıklar şehri olan Delhi’yi fotoğraflayacağız. Gezimizin ilk bölümünde Eski Delhi var. Şah Cihan tarafından kırmızı kum taşından sekizgen şeklinde yaptırılan Kızıl Kale’nin yanında geçecek ve Hindistan’ın en büyük camisi olan Cuma Camii’sini ve Kırmızı Kaleyi (dışarıdan) göreceğiz. Mahatma Gandhi anısına yapılan Raj Ghat göreceklerimiz arasında. Eski kentin kalabalık ve renkli pazar yeri Chandni Chowk fotoğraflıyoruz. Eski şehir turumuz sonrasında üç tekerlekli rickshaw’larla kalabalık pazarların arasında gezintiye çıkıyoruz. Turumuzun ikinci kısmında Delhi’nin modern yüzünü keşfedeceğiz. Zafer Kulesi (Qutub Minar), Humayun'un Mezarı, Birinci Dünya Savaşı Anıtı Hint Kapısı, Başkanlık Sarayı, Parlamento, Hükümet Binasını görüyoruz.  Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. 

 • 9.Gün

  25/11/2018
  Delhi - İstanbul

  Otelimizde alacağımız erken kahvaltının ardından İstanbul uçuşu için havalaanına transfer oluyoruz ve dönüş yolculuğumuz başlıyor. Bilet, bagaj ve gümrük işlemlerinin ardından Türk Hava Yolları’nın tarifeli seferi ile İstanbul’a hareket ediyoruz. İstanbul’a varış ve turumuz son buluyor.

Fiyata Dâhil Olan Hizmetler

 

-Türk Havayollarının tarifeli seferi ile İstanbul- Delhi gidiş dönüş ekonomi sınıfı uçak biletleri

-4* & 5* otellerde yarım pansiyon konaklama

-Faruk Akbaş fotoğraf liderlik hizmeti

-İngilizce yerel rehberlik hizmeti

-Deve el arabası gezisi

-Ajmer’den Delhi’ye tren bileti

-Programda belirtilen bütün geziler ve müze girişleri


-Şehirlerarası tüm transferler

-Amber Fort'da jeep / fil sürüşü (fil sürüşü doluluk durumuna bağlıdır)

-Yurtdışı çıkış harç pulu


-Seyahat sigortası 

 

 

Fiyata Dâhil Olmayan Hizmetler

 

-Hindistan Vize Ücreti ( Yeşil Pasaporta Vize Gerekmektedir )

-Anıt ve ziyaret edilen yerlerdeki çekim ücretleri

-Programda belirtilmeyen yemekler (öğle yemekleri)

-Programda belirtilen yemekler sırasında alınacak içecekler

-Fazla bagaj ücreti

-Kişisel harcamalar

Puşkar Festivali ve Altın Üçgen Hindistan Fotoğraf Turu Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

- Uçuş Detayları

TK 716 16NOV  ISTDEL 2055 0515* 

TK 717 24NOV  DELIST 0655 1125

 

Gezi Zamanlaması

Aşağıdaki linkten geziniz sırasında ortalama hava sıcaklıklarını görebilirsiniz.

http://gazella.com/destinasyonlar/ulke/10

 

- Sağlık
Hindistan'a girişlerde herhangi bir aşı zorunluluğu bulunmamaktadır. Bölgenin iyi restoranlarında ve otellerde alınacak yemeklerde, sağlığınızı tehdit edecek bir sorun ile karşılaşılacağını düşünmüyoruz. Buna karşın grupla birlikte olmadığınız anlarda yeme içme konusunda dikkatli olmanızı, kesinlikle kapalı şişe suyu tüketmenizi, buz, süt ve süt ürünlerinden kaçınmanızı, iyi pişirildiğine emin olduğunuz et, tavuk ve balık ürünleri tüketmenizi, meyve konusunda muz, ananas gibi kabuğu soyulabilen meyveler yemenizi öneriyoruz.

 

- Bu Tur Kimler İçin Uygun?

Fotoğraf turlarına katılmak için uzman bir fotoğrafçı olmanız gerekmez, ancak temel bir fotoğraf eğitiminizin olması tavsiye edilir. Farklı kültürleri tanımak isteyen gezginler için kaçırılmaması gereken bir gezi olmakla birlikte, tempolu bir tur olduğu unutulmamalı, kendini dinç hisseden her gezgin için uygundur.

 

- Vize Bilgileri
Hindistan, Diplomatik pasaport dışında kalan üç pasaport tipine vize uygulamaktadır. Vize İstanbul’daki Hindistan Konsolosluğu’ndan ücreti karşılığında temin edilmektedir.

 

- Ülkeyle İlgili Özel Giyim Kuralları

Ülkede budist tapınakları ve pagodalara girerken şort, etek, omuzları açıkta bırakan kıyafetler, vücudu saran giysiler giymekten kaçınılmalıdır. Kadınların yanına ince bir şal veya eşarp almalarını öneririz. Ayrıca bu tarz yapılara girerken ayakkabılar ve çoraplar çıkartıldığından dolayı, kolay giyip çıkartılabilen ayakkabılar ve sandaletler kullanmanızı tavsiye ederiz.

 

- Uçuş Süreleri
İstanbul - Delhi arası uçuşumuz yaklaşık 6 saattir.

 

- Para Birimi
Hindistan’ın para birimi Hindistan Rupisi’dir 1 USD yaklaşık 60 INR, 1 Euro yaklaşık 85 INR’dir.

 

- Saat Dilimi
Türkiye ile Hindistan arasında +3 saat 30 dakika fark vardır. Türkiye’de saat 12.00 iken Hindistan’da 15.30’dur.

 

- Telefon Kullanımı
Tüm cep telefonu operatörleri eğer telefonunuz uluslararası dolaşıma açıksa kullanılabilmektedir. Ancak ülkenin bazı kesimlerinde şebeke olmayabilir.

 

- Gezi İçin Alınabilecek Kıyafet ve Gerekli Eşyalar
Yanınıza kolayca giyip çıkarabileceğiniz tişörtler, kısa ve uzun kollu gömlekler, pamuklu pantolonlar, rahat yürüyüş ayakkabıları ve akşamları için ince bir mont, bir iki ince kazak ve polar almanızı öneririz. Bunun dışında şapka, güneş gözlüğü, güneş kremi, olası gürültüye karşı kulak tıkacı, fotoğraf makinesi, sinek ve böcek savan ilaçlar, video kamera ve bunların şarj aletleri ve yedek hafıza kartları da getirebilirsiniz.

 

- Yemek Kültürü
Hindistan Mutfağı bizim damak zevkimize yakındır.

 

- Elektrik
Hindistan'da 220 volt ve 50 Hz’dir. Elektrikli aletlerde üç uçlu, ince girişli prizler kullanılmaktadır. Adaptör gerekecektir.

 

- Alışveriş
Hindistan bir alışveriş cennetidir. Her şehrin kendine özgü bir ürünü, bir el işçiliği bulunmaktadır. Bu nedenle kumaşlar, gümüş ürünler, halılar, değerli taşlar ve mücevherler ve daha birçok ürün kolaylıkla ve çeşitlerle bulunabilir, alınabilir.

 

-Önemli Not

Bu tura 14 yaşından küçük çocukları maalesef kabul edemiyoruz.

Puşkar Festivali ve Altın Üçgen Hindistan Fotoğraf Turu , Hindistan Hakkında Videolar

otel listesi Bu turdaki otellerin listesini aşağıda görebilirsiniz.

Agra: 5* Ramada Plaza Agra Hotel

 

http://www.ramadaplazaagra.com

 

Jaipur : 5* Radisson City Centre Hotel

 

https://www.radisson.com/jaipur-hotel-in-302001/indrjcc

 


Pushkar:  4* Pushkar Fort Hotel

 

http://www.pushkarfort.com

 

Delhi: 5* Vivanta by Taj Dwarka

 

https://vivanta.tajhotels.com/en-in/dwarka-new-delhi/

Puşkar Festivali ve Altın Üçgen Hindistan Fotoğraf Turu Turu Otel Listesi
alternatif tarih seçiniz Bu tur için aşağıdaki alternatif tarihleri seçebilirsiniz.
Puşkar Festivali ve Altın Üçgen Hindistan Fotoğraf Turu Turu Alternatif Tur Tarihleri
Sizi Arayalım Sizi Arayalım
Canlı DestekCanlı Destek
Gazella Turizm iletişim +90 212 233 1598
+90 549 433 4445

e-bülten kayıt

E-bültenimize kayıt olarak bizden en son tur bilgilerini, kampanyaları ve diğer aktiviteleri haber alabilirsiniz.