MENU
Kelime veya Ülke Arayın
tur bölgesi
 • Kuzey Amerika
 • Orta ve Latin Amerika
 • Kuzey Avrupa ve Rusya
 • Güney Avrupa
 • Orta Asya ve Japonya
 • Güney Doğu Asya
 • Hindistan Alt Kıtası
 • Kuzey Afrika ve Orta Doğu
 • Orta ve Güney Afrika
tur dönemi
 • Yılbaşı , Sömestre ve Kış Turları 2019
 • İlkbahar Turları 2019
 • Yaz ve Şeker Bayramı Turları 2019
 • Kurban Bayramı Turları 2019
tur tipi
 • Kültür Turları
 • Gemi Turları
 • Nehir Turları
 • Vahşi Yaşam Turları
 • Trekking Turları
 • Size Özel Turlar
Kapat
Bolivya

Peru - Bolivya - Kolombiya Turu

Peru - Bolivya - Kolombiya Turu

Peru - Bolivya - Kolombiya Turu

tarih

23 Ocak - 02 Şubat 2019 -

alternatif tarihleri inceleyin

şehirler
Bogota, Cuzco, La Paz, Lima, Puno
ulaşım
Türk Havayolları Tarifeli Seferi ile
Peşin ücret
4990 DOLAR
tek kişilik oda farkı
730 DOLAR
tur konsepti
Tüm Ekstra Turlar Dahil
yemek durumu
8 Öğle ve 8 Akşam yemeği dahil

Sizi Arayalım

0(212) 233 1598

0(549) 433 4445

yaşanacak anlar tur programı hizmetler

+ UNESCO Dünya Mirası Listesi'nde yer alan Lima Eski Kenti ve San Francisco Kilisesi'ni ziyaret edeceğiz.


+ Lima'nın en önemli müzeleri olan Larco Herrera Müzesi ve Altın Müzesi’ni görecek İnka kültürü ve öncesi hakkında bilgileneceğiz.


+ Dünyaca ünlü yerel pazar Pisac Pazarı'nı en canlı gününde gezeceğiz.


+ İnkaların Kutsal Vadisi boyunca Ollantaytambo Kalesi ve Güneş Tapınağı'nı ziyaret edeceğiz.


+ UNESCO Dünya Mirası Listesi'nde yer alan Machu Picchu'yu yaşayacağız.


+ UNESCO Dünya Mirası Listesi'nde yer alan Cusco Tarihi Merkezi'nde Santo Domingo Manastırı, Korikancha Tapınağı, Plaza de Armas ve Katedrali gezeceğiz.


+ Mimari harikası Sacsayhuaman Kalesi ve Kenko Tapınağı'nı görecek Puka Pukara ve Tambomachay ziyaretlerini gerçekleştireceğiz.


+ La Paz'da şehrin kolonyal kesimlerini keşfedecek, dünyaca ünlü Cadılar Pazarı'nı gezeceğiz.


+ Eşsiz manzaralara tanık olacağınız Ay Vadisi'ni göreceğiz. 


+ UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Tiwanaku ören yerini keşfedeceğiz.


+ Copacabana'da Kutsal Bakire'ye adanmış kiliseyi görecek, İnkaların en kutsal mekanı Güneş Adası'nı gezeceğiz.

 

+ Kolombiya'nın başkenti Bogota'yı keşfedecek, Monserrate'a teleferikle çıkıp bu güzel şehrin manzarasını göreceğiz

 

+ Bogota'nın 18. Yüzyıl'dan kalma binaların olduğu tarihi merkezinde keyifli bir tur yapacağız. 

 

+ 36000 parça eser sergilenen Dünyaca ünlü Altın Müzesi'ni göreceğiz

 

+ Kolombiya'da Zipaquira'ya gidecek, Meşhur Tuz Katedrali'ni gezeceğiz


 

 • 1. Gün

  23/01/2019
  İstanbul - Bogota

  Turumuz vermiş olduğunuz adrese gelecek olan özel araç ve şoförünüz ile buluşmanızla başlıyor. Atatürk Havalimanı’nda kurulacak Gazella Turizm kontuarında buluşuyor; bilet-bagaj ve pasaport işlemlerinin tamamlanması ve pasaport kontrollerinin ardından saat 02:10 Türk Havayolları’na ait TK 175 sefer sayılı uçuşu ile Bogota’ya hareket ediyoruz. Uçuşumuz ile yerel saat ile 08:00’da Bogota’ya varıyoruz. Varışımıza istinaden  yerel rehberimiz bizi havalimanında karşılıyor ve özel aracımız ile şehir turumuza başlıyoruz. Turumuzun bu kısmında Altın Müzesi  ve La Candelaria tarihi mahallesini göreceğiz.Turumuzun devamında şehrin tarihi dokusunu tanımak için rehberimiz eşliğinde Plaza Bolivar'ı gezeceğiz. Turumuzun devamında Altın müzesini geziyoruz. Sonrasında öğle yemeğimizi alıyoruz ve turumuza devam ediyoruz. Günün son durağı Bogota’yı harika manzarasını yakalayacağımız teleferkle çıkcağımız 3000 metre yükseklikteki Monserrate tepesine çıkıyoruz Turumuzun bitiminde otelimize transfer ve odaların alınmasının ardından akşam yemeğine kadar istirahat etmeniz için serbest zaman. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

 • 2. Gün

  24/01/2019
  Bogota - Lima

  Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından yerel havayolları ile Lima’ya hareket ediyoruz. Varışımıza istinaden yerel rehberimiz bizi havalimanında karşılıyor ve Lima şehir turumuza başlıyoruz. Turumuza Lima’nin yeni bölümü olan Plaza De Armas ile başlıyoruz. Turumuzun devamında San Francisco manastırı, San İsidro ve Miraflores’i geziyoruz. Turumuzun bitiminde otelimize transferimizi gerçekleşiyor. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

 • 3. GÜN

  25/01/2019
  Lima - Cuzco - Pisac - Ollantaytambo - Kutsal Vadi - Kutsal Vadi

  Kahvaltının ardından özel aracımız ile havalimanına transfer oluyoruz. Yerel havayolları ile Cuzco’ya hareket ediyoruz. Varışımıza istinaden yerel rehberimiz bizi havalimanında karşılıyor ve özel aracımız ile dünyanın en renkli yerel pazarlarından biri olan, bölgede bulunan birçok köy ve kasabadan gelen yerlilerin alışverişlerini çoğunlukla da takas usulü gerçekleştirdikleri Pisac Pazarı’nı görmek üzere Pisac’a hareket ediyoruz. Burada And Dağları yerlilerinin yapmış olduğu ürünlerden alabilir ya da renk cümbüşü içinde muazzam kareler yakalayabilirsiniz. Gezinin ardından öğle yemeğimiz yerel bir restoranda. Daha sonra özel aracımız  ile  Ollantaytambo’ya  geçiyoruz.  Toplamı  50  tonu geçen  6 monolitten  oluşan  Ollantaytambo  Kalesi  ve  Güneş Tapınağı  bugün görülecek son yerler. Akşam yemeği ve konaklama Kutsal Vadi’de yer alan otelimizde.

 • 4. GÜN

  26/01/2019
  Kutsal Vadi - Machu Picchu - Cuzco

  Kahvaltının ardından Ollanta Tren İstasyonu’na transfer oluyoruz. Özel gezi treni ile Kutsal Vadi boyunca yaklaşık 1 saat 30 dakika kadar sürecek olan keyifli yolculuğumuz Mac- hu Picchu’nun eteklerinde yer alan Aguas Calientes’te son buluyor. Küçük otobüsler ile yüzyıllarca gizli kalan ve 1911 yılında Hiram Bing- ham tarafından keşfedilen, UNESCO  Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Machu Picchu’ya gidiyoruz. Lokasyonunun eşsizliği ve dahice mimarisi ile dünyanın en büyük tarihi eserlerinden olan Machu Picchu’da öğle yemeğine kadar turumuz devam ediyor. Öğle yemeğimizi alıyoruz. Yemekten sonra Machu Picchu’da serbest zaman. Bu unutulmaz deneyimin ardından küçük otobüsler ile tren istasyonuna transfer oluyor ve Ollanta’ya hareket ediyoruz. Dönüşümüzde Cuzco’ya giderek otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

 • 5. GÜN

  27/01/2019
  Cuzco

  Kahvaltının ardından şehir turumuza yürüyüşle başlıyoruz. İnka İmparatorluğunun merkezi olan Plaza De Armas’ı ve sonrasında Katedrali görüyoruz. Turumuza Coricancha tapınağıyla devam ediyoruz. Coricancha, orijinal olarak İnti yani güneş tapınağı olarak adlandırılan tapınak, İnka İmparatorluğu'nun en önemli tapınağı olarak bilinmektedir. Güneş tanrısı İnti'ye adanmıştır. Tavan ve taban tabakalar halinde katı altınla döşenmiştir. Sonrasında, yerel market olan San Pedro’yu gezerken Peru’ya ait meyve, sebze, ve çeşitli baharatları tanıma imkanımız oluyor. Öğle yemeğimiz yerel bir restoranda. Yine bir İnka kalıntısı olan Sacsayhuaman Kalesi’ni ziyaret ediyoruz. Bir sonraki durağımız İnka Banyoları olarak da adlandırılan Tambomachay Kalıntıları. Son yer ise askeri bir yapıt olan “Kızıl Kale” Puca Pucara. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

 • 6. GÜN

  28/01/2019
  Cuzco-Puno -

  Kahvaltının ardından özel otobüsümüz ile Puno’ya hareket ediyoruz. Yaklaşık 6-7 saat sürecek yolculuğumuzda; yol üstünde Andahuaylillas kilisesi , kilisesinin muhteşem koloni sanatını görüyoruz. Sonrasında Raqchhi kalıntılarını göreceğiz. Bu kalıntılar bu bölgenin en iyisidir ve - bu ölçüde sadece İnka kaya duvarlarının tabanında oturan kerpiç duvarlara sahip kalıntılardır.  Bu; Inca mimarisinde normal bir özellikti, bütün yüksek binalar bu şekilde inşa edilirdi. Güzergâhta, özellikle iyi bilinen “Toritos de Pucara” (Küçük Bulls of Pucara) adlı çanak çömlekleriyle ünlü Pucara'yı da geziyoruz. Pucara; İnka Kültüründen (orijinal ve kopya parçaları) az sayıda antropomorfik monolit, zumlu heykel, seramik ve diğer objeleri gösteren "Museo Litico de Pucara" (Pucara Taş Müzesi) 'ni göreceğiz. Ayrıca ana meydanda bulunan kiliseyi görüyoruz . Yerel restoranda öğle yemeğimizi alıp otelimize transfer akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

   

 • 7. GÜN

  29/01/2019
  Puno - Uros Adası –Taquile Adası - Titicaca Gölü - Puno

  Kahvaltıdan sonra teknemiz ile otelden Uros Adalarına gitmek için hareket ediyoruz. Titicaca Gölü’nün Puno şehri  kıyılarında yer alan bu adalar yerliler tarafından sazdan yapılır. Uros halkının her türlü ihtiyacını karşılayabilen bu yüzen adalar çıpalar ile göl tabanına sabitleniyor. Uros ziyaretimizin ardından yine Titicaca Gölü üzerinde bulunan Taquile Adası ile turumuza devam ediyoruz. Bu adanın erkekleri dünyanın en ince el örgülerini örebiliyorlar. Bu adada sokak ve caddeler bulunmuyor. Teraslar ve meydanlara ulaşılabilen patikalar ve doğal taştan merdivenler bulunmaktadır. Öğle yemeğimizi bu adada alıyoruz ve sonrasında otelimize geri dönüyoruz. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

 • 8. GÜN

  30/01/2019
  Puno –Kasani – Güneş Adası -

  Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından, Puno-Kasani sınırına gidiyoruz. Yol üzerinde her yıl binlerce Hıristiyan hacıya ev sahipliği yapan Copacabana ve “Copacabana’nın Bakiresi” tarafından kutsanmış olan tarihi tapınağı geziyoruz. Gezinin ardından katamaranlar ile Manco Capac ve Mama Ocllo’nun İnka İmparatorluğu’nu kurmak üzere üzerinde belirdiğine inanılan Güneş Adası’na gidiyoruz.  Öğle yemeğimizi  katamaranda alacağız ve  tur bitimi otele transfer, geceleme otelimizde.

 • 9. GÜN

  31/01/2019
  La Paz - Bogota

  Sabah çok erken saatte alana transfer ve Bogota’ya uçuş. Varışa istinaden;  Zipaquira’ya transfer oluyoruz ve burada tuz madenleri tüneline inşa edilmiş olan Salt Catedral’i rehberimiz eşliğinde geziyoruz. Öğle yemeğimiz yerel restoranda aldıktan sonra Bogota’ya dönüyoruz ve kahve tadımı için yaklaşık 1 saat vakit ayırıyoruz. Otele dönüş ve akşam yemeğine kadar serbest zaman. Dışarıda alacağımız akşam yemeğimizden sonra otele geri dönüş ve geceleme otelde.

 • 10. GÜN

  01/02/2019
  Bogota - İstanbul

  Otelde alacağımız erken kahvaltının ardından Bogota ‘’ El Dorado’’ havalimanına transfer sonrası bilet, bagaj ve pasaport işlemlerinin ardından Türk Havayollarının TK 800 sefer sayılı uçuşu ile saat 09:45’te İstanbul’a hareket ediyoruz. Uçağımız önce Panama'ya uğrayacak yaklaşık 1 saat 30 dakikalık beklemenin ardından tekrar İstanbul'a  doğru havalanacaktır.

   

 • 11. Gün

  02/02/2019
  İstanbul

  Varışımız Türkiye saati ile 09:55’te gerçekleşiyor. Turumuz sizi önceden vermiş olduğunuz adrese götürecek olan özel araç ve şoförünüz ile buluşmanız ve transferinizle son buluyor.

Fiyata Dahil Olan Hizmetler:

- Türk Havayolları ile İstanbul - Bogota  - İstanbul arası dönüş ekonomi sınıf uçak bileti ve bu bilete ilişkin alan vergileri

- Bogota - Lima / Lima - Cuzco / La Paz -Bogota arası ekonomi sınıf uçak biletleri ve bu biletlere ilişkin alan vergileri

-  Bogota'da 2 gece 5* otelde konaklama

-  Lima’da 1 gece 4* otelde konaklama

-  Kutsal Vadi’de 1 gece 4* otelde konaklama

-  Cuzco’da 2 gece 4* otelde konaklama

-  Puno’da 2 gece 4* otelde konaklama

-  La Paz’da 1 gece 4* otelde konaklama

- Programda belirtilen 8 öğle yemeği

- Programda belirtilen 8 akşam yemeği

- Programda belirtilen 8 kahvaltı

- Ev – alan – ev transferi dahil olmak üzere tüm transferler

- Özel araç ile programda belirtilen tüm geziler

- Geziler esnasında gezilecek müze ve ören yerlerine giriş ücretleri

- Gazella Turizm profesyonel Türkçe rehberlik hizmeti

- Yurtdışı çıkış harcı

- Seyahat sigortası

 

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler:

- Programda belirtilmeyen öğle ve akşam yemekleri

- Yemekler esnasında alınacak tüm içecekler.

- Fazla bagaj ücretleri.

- Kişisel harcamalar.

Peru - Bolivya - Kolombiya Turu Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

- Uçuş Detayları

İstanbul / Bogota

Bogota / İstanbul

TK 800  ISTBOG 0205 0825      

TK 800 BOGIST  0945 0955

 

- Gezi Zamanlaması

Aşağıdaki linkten geziniz sırasında ortalama hava sıcaklıklarını görebilirsiniz.

Peru: http://gazella.com/destinasyonlar/ulke/26

Bolivya: http://gazella.com/destinasyonlar/ulke/27

Kolombiya: http://gazella.com/destinasyonlar/ulke/422

 

- Sağlık
Kolombiya, Peru ve Bolivya'ya girişlerde Türk vatandaşları için herhangi bir aşı zorunluluğu bulunmamaktadır. gerekmektedir.  Gezimizin büyük kısmı 2.500 – 4.000 metre yükseklikte geçecektir. Bu nedenle Akut yükseklik hastalığı, astım, kalp hastalıkları, tansiyon gibi hastalıkları bulunanların mutlaka doktorlarına danışmaları gerekmektedir. Eğer maceracı bir yemek yeme alışkanlığınız var ve sokaklarda açıkta satılan yiyeceklerden yiyorsanız; kesinlikle kapalı şişe suyu tüketmenizi, buz, süt ve süt ürünlerinden kaçınmanızı, iyi pişirildiğine emin olduğunuz et ve balık ürünleri tüketmenizi, meyve ve sebzelerin iyi yıkanmış olmasından emin olunması, meyvelerin kabuğunun soyulduktan sonra yenmesini tavsiye ederiz.

 

- Vize Bilgileri
Türk vatandaşları, Kolombiya, Peru ve Bolivya'ya gerçekleştirecekleri 90 günden az kalışlı seyahatlerinde vizeden muaftır.

 

- Bu Tur Kimler İçin Uygun?

Farklı kültürleri tanımak isteyen gezginler için kaçırılmaması gereken bir gezi olmakla birlikte, tempolu bir tur olduğu unutulmamalı. Bu turumuzda birden fazla iç hat mevcut olup, turun geneli 3800mt - 4300mt yükseklikte geçkmektedir. Bu durumdan dolayı yorulmaktan rahatsız olmayan bütün gezginler için uygun bir turdur. Yüksek tansiyon ve kalp rahatsızlığı olan misafirlerin doktorlarına danışmasını tavsiye ederiz.

 

- Uçuş Süreleri
Türkiye - Bogota arasında direkt uçuş bulunmaktadır. İstanbul'dan Kolombiya'nın başkenti Bogota'ya direkt olarak uçmak mümkündür. Bogota dönüşte uçak Panama'da durup yolcu alacaktır. Bekleme süresi yaklaşık 1 saat 30dakikadır.

 

- Para Birimi
Kolombiya'nın para birimi Kolombiya Pesosu'dur, Peru’nun para birimi Peruvian Nuevo Sol, Bolivya'nın para birimi Bolivyano (BOL)'dur. Seyahatiniz için yanınıza USD almanızı ve bunun küçük birimlerini yanınızda bulundurmanızı öneririz.

 

- Saat Dilimi
Peru ile Türkiye arasında -7 saat fark bulunmaktadır. Türkiye’de saat 12.00 iken Peru’da 05.00'tir. Bolivya ile Türkiye arasında ise -6 saat fark bulunmaktadır. Türkiye’de saat 12.00 iken Bolivya’da 06.00'dır. Kolombiya İstanbul arası -8 saat fark bulunmaktadır. Türkiye'de saat 12.00 iken Kolombiya'da saat 05.00'dır.

 

- Telefon Kullanımı
Tüm cep telefonu operatörleri hattınız uluslararası dolaşıma açıksa kullanılabilmektedir. Fakat özellikle ülkenin yüksek kesimlerinde, şebeke sorunları yaşanabilir.

 

- Gezi İçin Alınabilecek Kıyafet ve Gerekli Eşyalar
Kolayca giyilip – çıkarılabilecek tişört, kısa ve uzun kollu gömlekler, pamuklu pantolonlar, şort, rahat yürüyüş ayakkabıları, akşamları için kalın bir mont ve yün kazak almanızı öneririz. Yüksek yerler için yün bere, kaşkol ve eldiven de alınabilir. Bunun dışında; şapka, güneş gözlüğü, güneş kremi, olası gürültüye karşı kulak tıkacı, fotoğraf makinesi, video kamera ve bunların şarj aletleri ve yedek hafıza kartları da getirebilirsiniz.

 

- Yemek Kültürü
Peru’da deniz mahsülleri ve et oldukça yaygındır. Yemeklerde yöreye özgü baharatlar kullanılır ancak tur boyunca aldığımız yemeklerin damak lezzetinize uygun olduğunu hissedeceksiniz. Kolombiya'nın önemli bir mutfak kültürü vardır. Deniz ürünleri oldukça çeşitlidir, pilav çeşitleri ve Arepena denilen küçük pideler önemli yemek çeşitleridir.

 

- Elektrik
Peru’da elektrik 220 volt. Prizler A tipi ikili, B tipi üçlü ve C tipi ikili yuvarlak uçlu prizlerdir. Bolivya’da elektrik 220 volt. Prizler A tipi ikili ve C tipi ikili yuvarlak uçlu prizlerdir. Kolombiya'da  220 volt. Prizler A tipi ikili ve B tipi üçlü prizlerdir.

 

- Alışveriş
Peru ve Bolivya'da ülkeye özgü Alpaca yününden kıyafetleri alabilirsiniz. Bunun dışında hediyelik eşyalar da satın alınabilir. Kolombiya'da en dikkat çekici ürünler değerli taşlardır. 

 

-Önemli Not

Bu tura 14 yaşından küçük çocukları maalesef kabul edemiyoruz.

 

Nazca Çizgilerini Neden Programımıza Dahil Etmedik?

Nazca çizgileri turunu programlarımıza dahil etmememizin başlıca nedeni siz değerli misafirlerimizin tur dönüşlerinde tarafımıza yapmış oldukları olumsuz geri dönüşler olmuştur. Öncelikle tur gidiş ve dönüşte yaklaşık 4er saatlik iki transferden oluşmaktadır ve 35 – 40 dakikalık küçük pervaneli uçaklar ile yapılan bu turda Pilotlar çizgileri daha iyi görülmesini sağlamak için uçakları sağ ve sola yatırmaktadırlar, bu esnada misafirlerimizde mide bulantısı vb. sorunlar yaşanmıştır. Bir diğer önemli sebep ise hava koşullarından dolayı bu uçuşların yaklaşık %40 iptal olabilmektedir. Genel olarak hem maddi olarak karşılığının alınamaması hem de turların iptal olabilmesi ve gün kaybı yaşanması nedeni ile Nazca uçuşunu programlarımıza dahil etmemeyi uygun gördük.

Peru - Bolivya - Kolombiya Turu, Bolivya Hakkında Videolar

otel listesi Bu turdaki otellerin listesini aşağıda görebilirsiniz.

* Hilton Hotel vb.  – Bogota
http://www3.hilton.com/en/hotels/colombia/hilton-bogota-BOGBCHH/index.html

4* Tryp Lima Miraflores Hotel vb. – Lima
https://www.melia.com/en/hotels/peru/lima/tryp-lima-miraflores/index.html

4* Sonesta Posadas Del Inca Yucay  vb. – Kutsal Vadi
http://www.gazella.com/peru-bolivya-turu-37.html?d=55

4* Sonesta Hotel vb.  – Cusco
https://www.sonesta.com/pe/cusco/sonesta-hotel-cusco

4* Sonesta Posada Del Inca Lago Vb. – Puno
http://www.sonesta.com/laketiticaca

4* Hotel Europa Hotel vb. – La Paz
www.hoteleuropa.com.bo

Peru - Bolivya - Kolombiya Turu Otel Listesi
alternatif tarih seçiniz Bu tur için aşağıdaki alternatif tarihleri seçebilirsiniz.
Peru - Bolivya - Kolombiya Turu Alternatif Tur Tarihleri
Sizi Arayalım Sizi Arayalım
Canlı DestekCanlı Destek
Gazella Turizm iletişim +90 212 233 1598
+90 549 433 4445

e-bülten kayıt

E-bültenimize kayıt olarak bizden en son tur bilgilerini, kampanyaları ve diğer aktiviteleri haber alabilirsiniz.