MENU
Kelime veya Ülke Arayın
tur bölgesi
 • Orta ve Latin Amerika
 • Kuzey Avrupa ve Rusya
 • Avrupa
 • Güney Doğu Asya
 • Hindistan Alt Kıtası
 • Kuzey Afrika ve Orta Doğu
 • Orta ve Güney Afrika
 • Uzakdoğu
 • Kafkaslar
tur dönemi
 • Kurban Bayramı Turları 2019
 • Sonbahar - Kış Turları 2019
 • Yılbaşı Turları 2020
 • Sömestre Turları 2020
 • Kış Turları 2020
 • İlkbahar Turları 2020
 • Şeker Bayramı Turları 2020
 • Yaz Turları 2020
tur tipi
 • İleri Seviye Gezgin
 • Kültür Turları
 • Vahşi Yaşam Turları
Kapat
Hindistan

Nepal - Hindistan; Siddhartha'nın Doğuş Hikayesi Turu

Nepal - Hindistan; Siddhartha'nın Doğuş Hikayesi Turu

Nepal - Hindistan; Siddhartha'nın Doğuş Hikayesi Turu

tarih

09 - 17 Kasım 2019 -

alternatif tarihleri inceleyin

şehirler
Agra, Delhi, Jaipur, Katmandu, Varanasi
ulaşım
Türk Havayolları ile
Peşin ücret
2850 DOLAR
tek kişilik oda farkı
690 DOLAR
tur konsepti
Tüm Turlar Dahil
yemek durumu
Tüm Yemekler Dahil

Sizi Arayalım

0(212) 233 15 98

0(530) 469 74 03

yaşanacak anlar tur programı hizmetler

+ Rajput Mimarisinin essiz bir örneği olan  Amber Kalesini ziyaret edeceğiz.

 

+Şehir Sarayı Müzesi’nde Rajastan Bölgesi’nin tarihine ışık tutan kültürel ve tarihi mirasları görüyor, büyüleyici Jantar Mantar Gözlemevi’ni ziyaret ediyoruz.

 

+Güneş batarken, aşk uğruna yapılmış en büyüleyici yapıtlardan biri olan, UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Taj Mahal’i keşfediyoruz.

 

+16. yüzyılda bir dönem Mughal Hanedanlığının imparatorluk kenti olmuş, UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Fatehpur Sikri’yi geziyoruz.

 

+Ganj Nehri’nin efsanevi kutsallığında gün doğumu esnasında, Hinduların ayinlerine tanık oluyoruz.

 

+UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Katmandu Vadisi ve içinde yer alan Patan, Maymun Tapınağı ve Katmandu Durbar Meydanı’nı geziyoruz.

 

+Pashupathinath Tapınağı gezisi ve Nepal’in Kültürel Mücevheri olan Bhaktapur'u ziyaret edeceğiz.

 • 1. Gün

  09/11/2019
  İstanbul - Katmandu

  Turumuz kişiye özel aracın sizi adresinizden alması ile başlıyor. Yeni havaalanı Dış Hatlar Gidiş Terminali'nde buluşuyoruz. Türk Hava Yolları’na ait tarifeli sefer ile Katmandu'ya hareket ediyoruz. Katmandu’ya varışımızın ardından şehir turumuza başlıyoruz. UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Katmandu Vadisi’nde ilk durağımız Durbar Meydanı olacak. Birkaç yüzyıla yayılmış mimari harikaları görebileceğimiz Hanuman Dhoka Sarayı en göz alanlardan bir tanesi olacak. Budistler'e ait Swyambhunath Tapınağı'nı  gördükten sonra öğle yemeğimizi alıyoruz. Ardından şehrin kalbi olarak sayılan Thamel’e gidiyoruz. Katmandu’nun en hareketli bölgesi olan Thamel’i gezdikten sonra otelimize dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

 • 2. Gün

  10/11/2019
  Katmandu

  Kahvaltının ardından Katmandu gezimize devam ediyoruz. İlk durağımız asırlık kültür ve geleneğini koruyan, ara sokaklarda yürüyerek kendimizi adeta 17. yüzyılda, Nepal Malla döneminde hissedeceğimiz Bhaktapur Durbar Meydanı olacak. Bu büyülü ortamı arkamızda bırakırken ikinci durağımız etrafı küçük Tibet’i anımsatan Bouddhanath Stupası'nı ziyaret ediyoruz (Stupa içine girilemeyen Budist Tapınağı anlamına gelir). Öğle yemeğimizi turumuz sırasında alıp, dünyanın en geniş tapınaklarından Pashupatinath Tapınağı’nı ziyaret etmek üzere yola çıkıyoruz. Hinduizm tanrısı Lord Şiva’nın tapınağı olarak kabul edilen ve Katmandu’nun en eski tapınağında ölü yakma seremonilerini izleme fırsatı bulacak, Stupa’ya dua etmeye gelen Budistler'in ruhani ortamına eşlik etme şansını yakalayacağız. Otelimize transfer. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

 • 3. Gün

  11/11/2019
  Katmandu – Delhi - Agra

  Kahvaltının ardından havaalanına transfer oluyor ve Delhi uçumuzu gerçekleştiriyoruz. Varışta bizi bekleyen özel aracımız ile Agra’ya hareket ediyoruz. Yol üzerinde yerel bir restoranda öğle yemeğimizi alıp Agra’ya devam ediyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

 • 4. Gün

  12/11/2019
  Agra - Fatehpur Sikri - Jaipur

  Kahvaltının ardından Dünya’nın Yedi Harikası’ndan birisi olan TaJ Mahal’e hareket ediyoruz. Şah Cihan’ın aşkı uğruna yaptırdığı bu harika eseri görecek ve UNESCO tarafından Dünya Kültür Mirasına alınan Agra Kalesini ziyaret ediyoruz.  Tur sonrası özel aracımız ile İmparator Akbar’ın 1569 yılında oğlunun doğumu şerefine yaptırdığı sarayları, camileri ve kaleleri ve yapımından 14 yıl sonra politik sebeplerden ötürü terk edilen çöl şehri Fatehpur Sikri’yi geziyoruz. Yol üzerinde alacağımız öğle yemeğimizin ardından Diwan-ı am, Diwan-ı Khas , Pachisi, Jodha Bai Sarayı, Mariam Sarayı veya Altın Oda (Sunehra Makan), Birbal Sarayı, Rüzgâr Sarayı (Hawa Mahal), Panch Mahal ile gezimizi tamamlıyoruz. Tur sonrası Jaipur’a hareket ediyoruz. Varışta otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

 • 5. Gün

  13/11/2019
  Jaipur

  Kahvaltımızın ardından Jaipur’un 11 kilometre dışında bulunan ve 1728’e kadar o bölgenin başkenti olan Amber Kalesi’ni ziyaret gideceğiz. Fil sırtında, ( Müsaitliğe göre jeepler ile de çıkılabilir ) bu meşhur kalenin bulunduğu tepeye çıkarken, aynı zamanda aynalardan dolayı görkemli ışıltıya sahip Sheesh Mahal, diğer adıyla Zafer Salonu, Jai Mahal ve Kali Tapınağı’nı da görme fırsatı yakalayacağız. Öğle yemeğimizin ardından şehir sarayını gezeceğiz. Daha sonrasında astrolojik ve astronomik gözlemevi Jantar Mantarı ziyaret edip, 5 katlı Hawa Mahal, yani Rüzgârların Sarayı ve Şehir Sarayını dışardan göreceğiz.  Uzun ve keyifli bir günün ardından akşam yemeği ve konaklama için otelimize geri döneceğiz.

 • 6. Gün

  14/11/2019
  Jaipur - Varanasi

  Kahvaltının ardından havaalanına transfer ile Varanasi uçuşumuzu gerçekleştiriyoruz. Varışta öğle yemeği ve kısa bir dinlenme için otele transfer oluyoruz. Akşamüstü dünyanın en büyük nehirlerinden birisi olan ve Hindularca kutsal sayılan Ganj Nehri'ne akşam seremonisini izlemek için hareket ediyoruz. Hindular'ın mistik inanışına yakından şahit olma fırsatı yakalıyoruz. Gezi sonrası otele transfer. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

 • 7. Gün

  15/11/2019
  Varanasi - Delhi

  Sabahın erken saatlerinde geleneksel Hint ayinlerini izlemek için otelimizden ayrılacağız. Gün doğuşunda Ganj nehrini ziyaretimizde tekrar hayata döneceğine inanılan ölülerin yakılışını ve davullar eşliğinde gerçekleştirilen seremonileri izlerken kelimenin tam anlamıyla eşsiz bir deneyim yaşayacağız. Daha sonra otelimize dönecek ve kahvaltımızı alacağız. Kahvaltı sonrasında Varanasi turumuzu gerçekleştireceğiz. Hindistan’ın en mistik şehirlerinde birisi olan Varanasi eğitim, sanat ve el işçiliğinin merkezi olarak kabul edilmektedir. Bharat Mata Tapınağı, Benaras Hindu Üniversitesi, Kashi Wishwanath göreceğimiz yerler arasındadır. Tur sonrası havaalanına transfer oluyoruz. Delhi ucumuzu gerçekleştiriyoruz. Varışta öğle yemeğimizi alıyoruz. Şehir turumuzda Zafer Kulesi (Qutub Minar), Birinci Dünya Savaşı Anıtı India Gate, Başkanlık Sarayı, Parlamento, Hükümet Binasını, şehrin huzurlu *Sikh tapınağı (*Hindu mezheplerinden birisi) Gurudwara Bangla Sahib gördükten sonra otelimize transfer oluyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

   

 • 8. Gün

  16/11/2019
  Delhi

  Kahvaltının ardından tarih boyunca pek çok hanedanlığın hüküm sürdüğü, anıtları ve mimarisi ile zengin bir şehir olmasının yanı sıra, Yamuna Nehri kıyısında yer alan, beş yüz yıllık maziye sahip ve sayısız şehrin doğup yok olduğu büyük bir anakent ve mezarlıklar şehri olan Delhi’yi keşfedeceğiz. Şah Cihan tarafından kırmızı kum taşından sekizgen şeklinde yaptırılan Kızıl Kale’nin yanında geçecek ve Hindistan’ın en büyük camisi olan Cuma Camisi'ni ve Kırmızı Kale'yi ( dışarıdan ) göreceğiz.  Öğle yemeğimizi yerel restoranda alacağız.  Mahatma Gandhi anısına yapılan Raj Ghat görerek turumuzu sonlandıracağız. Tur sonrası otele transfer. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

   

 • 9. Gün

  17/11/2019
  Delhi - İstanbul

  Sabah çok erken saatte kahvaltı kumanyalarımızı alarak havaalanına transfer oluyoruz. Türk Havayolları'nın tarifeli seferi ile İstanbul’a uçuş. Varışımızda turumuz sizi evinize bırakacak transfer aracımız ile son bulacak.

Ücrete Dâhil Olan Hizmetler

- İstanbul – Katmandu  / Delhi - İstanbul THY uçuşları ve havalimanı vergileri

- Katmandu – Delhi / Delhi – Varanasi / Varanasi – Delhi uçuşları ve vergileri

- Size özel ev-alan-ev transferleri

- Programda belirtilen tüm transferler

- 5* otellerde kahvaltı dahil konaklamalar

- Programda belirtilen yemekler (bazı yemekler iç hat uçuşunun saatine bağlı olarak, uçakta veya lunch box olarak alınabilir)

- Programda belirtilen tüm geziler

- Taj Mahal gezisi  giriş ücreti

- Amber Kalesi’ne giriş ücretleri

- Agra Kalesi giriş ücretleri

- Ganj Nehri turu

- Swyambhunath Tapınağını turu

- Rehberlik Hizmetleri

- Seyahat Sigortası

- Yurtdışı çıkış harcı

 

 

Ücret Dâhil Olmayan Hizmetler

- Programda belirtilmeyen yemekler,

- Programda belirtilen yemekler sırasında alınacak içecekler,

- Fazla Bagaj ücreti,

- Kişisel harcamalar,

- Nepal ve Hindistan Vize ücretleri ( Yeşil pasaporta da gerekmektedir )

Nepal - Hindistan; Siddhartha'nın Doğuş Hikayesi Turu Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

2019 UÇUŞ DETAYI:
 

KASIM

TK 726 09NOV  ISTKTM  0145 1125
TK 717 17NOV  DELIST  0655 1130   

 

ARALIK

TK 726 07DEC  ISTKTM  0145 1125
TK 717 15DEC  DELIST  0655 1130   

 

Gezi Zamanlaması

Aşağıdaki linkten geziniz sırasında ortalama hava sıcaklıklarını görebilirsiniz.

Nepal: http://gazella.com/destinasyonlar/ulke/42

Hindistan: http://gazella.com/destinasyonlar/ulke/10

 

- Sağlık
Hindistan ve Nepal'e girişlerde herhangi bir aşı zorunluluğu bulunmamaktadır. Bölgenin iyi restoranlarında ve otellerde alınacak yemeklerde, sağlığınızı tehdit edecek bir sorun ile karşılaşılacağını düşünmüyoruz. Eğer maceracı bir yemek yeme alışkanlığınız var ve sokaklarda açıkta satılan yiyeceklerden yiyorsanız; kesinlikle kapalı şişe suyu tüketmenizi, buz, süt ve süt ürünlerinden kaçınmanızı, iyi pişirildiğine emin olduğunuz et, tavuk ve balık ürünleri tüketmenizi, meyve konusunda muz, ananas gibi kabuğu soyulabilen meyveler yemenizi öneriyoruz.

 

- Vize Bilgileri
Hindistan, Diplomatik pasaport dışında kalan üç pasaport tipine vize uygulamaktadır. Vize İstanbul’daki Hindistan Konsolosluğu’ndan ücreti karşılığında temin edilmektedir. Türk vatandaşlarının, Nepal'e giriş için de vize almaları gerekmektedir. Vizelerin ülke girişinde, sınır kapılarından alınması da mümkündür.

 

- Ülkeyle İlgili Özel Giyim Kuralları

Ülkede budist tapınakları ve pagodalara girerken şort, etek, omuzları açıkta bırakan kıyafetler, vücudu saran giysiler giymekten kaçınılmalıdır. Kadınların yanına ince bir şal veya eşarp almalarını öneririz. Ayrıca bu tarz yapılara girerken ayakkabılar ve çoraplar çıkartıldığından dolayı, kolay giyip çıkartılabilen ayakkabılar ve sandaletler kullanmanızı tavsiye ederiz.

 

- Bu Tur Kimler İçin Uygun?

Farklı kültürleri tanımak isteyen gezginler için kaçırılmaması gereken bir gezi olmakla birlikte, tempolu bir tur olduğu unutulmamalı. Bu turumuzda gün içinde otobüs ile 6-7 saatlik yolculuklar yapılacak olup, Bu durumdan dolayı yorulmaktan rahatsız olmayan bütün gezginler için uygun bir turdur.


- Uçuş Süreleri
İstanbul ile, Nepal'in başkenti olan Katmandu arası uçuş süresi yaklaşık olarak 6 saat 55 dakikadır. Delhi-İstanbul uçuşu ise yaklaşık olarak 6 saat sürmektedir.

 

- Para Birimi
Hindistan’ın para birimi Hindistan Rupisi, Nepal’in para birimi ise Nepal Rupisi’dir. Seyahatiniz için yanınıza USD almanızı ve bunun küçük birimlerini yanınızda bulundurmanızı öneririz.

 

- Saat Dilimi
Türkiye ile Hindistan arasında +3 saat 30 dakika fark vardır. Türkiye’de saat 12.00 iken Hindistan’da 15.30’dur. Türkiye ile Nepal arasında ise +3 saat 45 dakika fark vardır. Türkiye'de saat 12:00 iken, Nepal'de 15:45'tir.

 

- Telefon Kullanımı
Tüm cep telefonu operatörleri eğer telefonunuz uluslararası dolaşıma açıksa kullanılabilmektedir. Ancak ülkenin bazı kesimlerinde şebeke olmayabilir.

 

- Gezi İçin Alınabilecek Kıyafet ve Gerekli Eşyalar
Yanınıza kolayca giyip çıkarabileceğiniz tişörtler, kısa ve uzun kollu gömlekler, pamuklu pantolonlar, rahat yürüyüş ayakkabıları ve akşamları için ince bir mont, bir iki ince kazak ve polar almanızı öneririz. Bunun dışında şapka, güneş gözlüğü, güneş kremi, olası gürültüye karşı kulak tıkacı, fotoğraf makinesi, sinek ve böcek savan ilaçlar, video kamera ve bunların şarj aletleri ve yedek hafıza kartları da getirebilirsiniz.

 

- Yemek Kültürü
Hindistan Mutfağı bizim damak zevkimize yakındır.

 

- Elektrik
Hindistan'da ve Nepal'de elektrik 220 volt ve 50 Hz’dir. Elektrikli aletlerde üç uçlu, ince girişli prizler kullanılmaktadır. Adaptör gerekecektir.

 

- Alışveriş
Hindistan bir alışveriş cennetidir. Her şehrin kendine özgü bir ürünü, bir el işçiliği bulunmaktadır. Bu nedenle kumaşlar, gümüş ürünler, halılar, değerli taşlar ve mücevherler ve daha birçok ürün kolaylıkla ve çeşitlerle bulunabilir, alınabilir. Nepal'den ise el yapımı hediyelik eşyalar ve mücevher satın alabilirsiniz.

 

- Önemli Not

Bu tura 14 yaşından küçük çocukları maalesef kabul edemiyoruz.

Nepal - Hindistan; Siddhartha'nın Doğuş Hikayesi Turu, Hindistan Hakkında Videolar

otel listesi Bu turdaki otellerin listesini aşağıda görebilirsiniz.
Nepal - Hindistan; Siddhartha'nın Doğuş Hikayesi Turu Otel Listesi
alternatif tarih seçiniz Bu tur için aşağıdaki alternatif tarihleri seçebilirsiniz.
Nepal - Hindistan; Siddhartha'nın Doğuş Hikayesi Turu Alternatif Tur Tarihleri
Sizi Arayalım Sizi Arayalım
Canlı DestekCanlı Destek
Gazella Turizm iletişim +90 212 233 15 98
+90 530 469 74 03

e-bülten kayıt

E-bültenimize kayıt olarak bizden en son tur bilgilerini, kampanyaları ve diğer aktiviteleri haber alabilirsiniz.