MENU
Kelime veya Ülke Arayın
tur bölgesi
 • Orta ve Latin Amerika
 • Kuzey Avrupa ve Rusya
 • Avrupa
 • Kafkaslar ve Asya
 • Güney Doğu Asya
 • Hindistan Alt Kıtası
 • Kuzey Afrika ve Orta Doğu
 • Orta ve Güney Afrika
tur dönemi
 • Yılbaşı Turları 2019
 • Kış Turları 2019
 • Sömestre Turları 2019
 • İlkbahar Turları 2019
 • Şeker Bayramı Turları 2019
 • Yaz Turları 2019
 • Kurban Bayramı Turları 2019
 • Sonbahar Turları 2019
tur tipi
 • İleri Seviye Gezgin
 • Kültür Turları
 • Vahşi Yaşam Turları
Kapat
Meksika

Meksika ve Maya Rivierası Turu

Meksika ve Maya Rivierası Turu

Meksika ve Maya Rivierası Turu

tarih

04 - 13 Haziran 2019

şehirler
Cancun, Merida, Mexico City
ulaşım
Air France Havayolları Tarifeli Seferi İle
Peşin ücret
2920 DOLAR
tek kişilik oda farkı
590 DOLAR
tur konsepti
Tüm Turlar Dahil
yemek durumu
6 Adet Öğle Yemeği ve 7 Adet Akşam Yemeği

Sizi Arayalım

0(212) 233 15 98

0(530) 469 74 03

yaşanacak anlar tur programı hizmetler

+ Chichen Itza Pramidi'ni yakından göreceğiz.

 

+ Beyaz Şehir Merida'yı tanıma fırsatı yakalayacağız.

 

+ Teotihuacan Pramidi'ni yakından göreceğiz.

 

+ Dünyaca Meşhur Antropoloji müzesini ve Maya eserlerini yakından göreceğiz.

 

+ Her yıl binlerce Hristiyan'ın Hacı olmak için geldiği Bakire Guadalupe Bazilikasını yakından göreceğiz.

 

+ Dünyaca ünlü Güneş ve Ay Piramidlerini yakından göreceğiz.

 • 1.Gün

  04/06/2019
  İstanbul - Paris - Mexico City

  Turumuz vermiş olduğunuz adrese gelecek olan özel araç ve şoförünüz ile buluşmanızla başlıyor. Saat 00:15’de Atatürk Havalimanı’nda kurulacak Gazella Turizm kontuarında buluşuyor, bilet,bagaj ve pasaport kontrollerinin ardından saat 04:15’de Air France Havayolları’na ait AF 1391 sefer sayılı uçuş ile Paris’e hareket ediyoruz. Yerel saat ile 07:00'da Paris’e varıyoruz. Aktarmanın ardından yerel saat ile 11:10’da Air France Havayolları'na ait AF 178 sefer sayılı uçuş ile Mexico City’ye doğru yola çıkıyoruz. Yaklaşık 12 saatlik uçuşun ardından yerel saat ile16.05’de Mexico City’ye varıyoruz. Havalimanında bizi bekleyen yetkililerce karşılanıyor ve otelimize transfer oluyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

 • 2.Gün

  05/06/2019
  Mexico City

  Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından dünyanın en büyük kentlerinden biri olan Mecixo City’i yakından tanımaya başlıyoruz. Turumuza dünya mirası listesinde yer alan tarihi merkez ile başlıyoruz. Turumuzun devamında ‘’ ZOCALO ‘’, Amerika’nın en büyüklerinden biri olan Metropolitan Katedrali'ni, halen faal olan Ulusal Sarayı görüyor, Tenochtitlan şehirinin en önemli Aztek tapınaklarından biri olan Templo Mayor’un harabelerini geziyoruz. Turumuzun bu ayağında ise Antropoloji Müzesi'ne giderek Aztek dönemi hazinelerin, takvim taşlarının ve birçok etkileyici eseri görme imkânı buluyoruz. Öğle yemeğimizi turlarımızın sırasında alacağız. Turumuzun bitiminde otelimize dönüyoruz. Akşam yemeği Mariachi dansları ve müzikleri eşliğinde yerel restoranda olacak. Konaklama otelimizde.

 • 3.Gün

  06/06/2019
  Mexico City

  Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından Frida Kahlo’nun yaşadığı evi ve mahalleyi gezmeye gidiyoruz. Ardından Teotihuacan’ı keşfetmek için yola çıkıyoruz. Teotihuacan, arkeolojik olarak ülkenin en etkileyici yerlerinden biri olup antik dünyanın en büyük yerleşim birimlerinden biridir. Teotihuacan tapınaklarının yerleşimi, Orion takımyıldızının yerdeki yansıması olacak şekildedir. Aynı zamanda yerleşim, Queatzalcoatl Tapınağı’ndan hareketle incelendiğinde gezegenlerin yerdeki yansıması olacak biçimdedir. Turumuzun en önemli bölümü Güneş ve Ay Piramidi'ni göreceğimiz kısımdır. Burada ayrıca Quetzalcoatl Tapınağı'nı ve duvarlarına işlenmiş Tüylü Yılan motiflerini göreceğiz. Öğle yemeğimizi aldıktan sonra Bakire Guadalupe Bazilikası’nı gezeceğiz. Buraya dünyanın her tarafından Hristiyanlar Hacı olmak için gelmektedirler. Gün sonunda otelimize dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

 • 4.Gün

  07/06/2019
  Mexico City - Merida

  Kahvaltımızı kumanya olarak alıyor ve erken saatlerde havalimanına transfer oluyoruz. 1 saat 35 dk’lık uçuşun ardından Merida’ya ulaşıyoruz. ‘’ Beyaz Şehir ‘’ olarak 1542 yılında kurulan ve günümüzde Yucatan’ın başkenti olan bu kenti keşfe çıkıyoruz. Hala Maya kültürel mirasını, etkileyici mimarisini, parkları ve mutfağını yansıtan şehirde keyifli biz zaman geçiriyoruz. Öğle yemeğimizi turumuz sırasında alıyoruz. Turumuzun bitimiyle otelimize yerleşeceğiz. Konaklama ve akşam yemeğimiz otelimizde.

 • 5.Gün

  08/06/2019
  Merida - Cancun

  Kahvaltının ardından, ilk durağımız Chichen Itza olacak. Dünya’nın 7 harikasından birisi sayılan bu yapı kompleksi günümüzde Meksika’nın en çok ziyaret edilen ikinci arkeolojik sit alanıdır. Chichen-Itza’daki El Castillo (kale) adıyla tanınan Kukulkan (Kukuul Kaan) piramidinin yüksekliği üst platforma nazaran 24 m'dir. Efsaneye göre kent 10. yüzyılda Quetzalcoatl önderliğindeki Toltekler tarafından alınmıştır. Yemeğimizi turumuz esnasında alıyoruz ve Dünya’nın en güzel plajlarından birisi olan Cancun’a doğru devam ediyoruz. Akşam yemeğimiz herşey dâhil otelimizde.

 • 6.Gün

  09/06/2019
  Cancun

  Otelde alacağımız sabah kahvaltısının ardından her şey dâhil konaklayacağımız otelimizde deniz ve güneşin tadını çıkartacağız.

 • 7.Gün

  10/06/2019
  Cancun

  Otelde alacağımız sabah kahvaltısının ardından her şey dâhil konaklayacağımız otelimizde deniz ve güneşin tadını çıkartacağız.

 • 8.Gün

  11/06/2019
  Cancun - Mexico City

  Kahvaltımızın ardından havalimanına transfer oluyoruz. Yerel havayolu ile Cancun Mexico City uçuşumuzun ardından Air France uçağımıza geçiyoruz. Saat 19:30’de AF 651 sefer sayılı uçuş ile Paris’e uçuyoruz. Geceyi uçakta geçiriyoruz.

 • 9.Gün

  12/06/2019
  Paris - İstanbul

  Yerel saat ile 12:10’da Paris’e varıyor ve aktarmanın ardından saat 22:50’de AF 1390 sefer sayılı uçuş ile İstanbul’a hareket ediyoruz. 

 • 10.Gün

  13/06/2019
  İstanbul

  Yerel saat ’te 03:15 te İstanbul’a varışımızın ardından daha önce vermiş olduğunuz adresinize geçekleştireceğimiz transfer ile turumuz son buluyor.

Fiyata Dâhil Olan Hizmetler

- Air France Havayolları  ile gidiş – dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti,

- Yerel Havayolları  ile Mexio City - Merida ekonomi sınıfı uçak bileti,

- 4* ve 5* otellerde,

- Programda belirtilen tüm yemekler,

- Özel araçlar ile programda belirtilen tüm turlar,

- Yurtdışı çıkış harcı,

- Seyahat sigortası,

- Ücretsiz kişiye özel eviniz – alan – eviniz transferi de dahil tüm transferler,

- Gazella Turizm profesyonel Türkçe rehberlik hizmeti,

 

Fiyata Dâhil Olmayan Hizmetler

- Programda belirtilmeyen yemekler,

- Programda belirtilen yemekler sırasında alınacak içecekler,

- Fazla Bagaj ücreti,

- Kişisel harcamalar,

- Vize Ücreti,

Meksika ve Maya Rivierası Turu Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

- Sağlık

Meksika’ya girişlerde herhangi bir aşı zorunluluğu bulunmamaktadır. Eğer maceracı bir yemek yeme alışkanlığınız var ve sokaklarda açıkta satılan yiyeceklerden yiyorsanız; kesinlikle kapalı şişe suyu tüketmenizi, buz, süt ve süt ürünlerinden kaçınmanızı, iyi pişirildiğine emin olduğunuz et, tavuk ve balık ürünleri tüketmenizi, meyve ve sebzelerin iyi yıkanmış olmasından emin olunması, meyvelerin kabuğunun soyulduktan sonra yenmesini tavsiye ederiz.​

 

- Vize Bilgileri

Umuma Mahsus Pasaport hamilleri vizeye tabidir. Hususi ve Hizmet Pasaport hamilleri ise, vizeye tabidir. Diplomatik Pasaport hamilleri vizeden muaftır. Amerika vizesi olanlar 30 güne kadar kalışlarda vizeden muaftır.

 

- Uçuş Süreleri

Türkiye ile, Meksika arasında direkt uçuş bulunmamaktadır. İstanbul'dan Meksika'nın başkenti Mexico City'e aktarmalı olarak uçarak yaklaşık 16 saatte ulaşmak mümkündür. Cancun – İstanbul uçuşu ise 14 saat 40dk civarındadır

 

- Para Birimi

Meksika’nın para birimi Meksika Pesosu’dur. Seyahatiniz için yanınıza USD almanızı ve bunun küçük birimlerini yanınızda bulundurmanızı öneririz.

 

- Saat Dilimi

Türkiye ile Meksika arasında -8 saat bulunmaktadır. Türkiye’de saat 12.00 iken Meksika’da 04.00’tür.

 

- Telefon Kullanımı

Tüm cep telefonu operatörleri, hattınız uluslararası dolaşıma açıksa kullanılabilmektedir. Ancak ülkenin bazı kesimlerinde şebeke olmayabilir.

 

- Kıyafet ve Gerekli Eşyalar

Yanınıza kolayca giyip çıkarabileceğiniz tişörtler, kısa ve uzun içlikler, pamuklu pantolonlar, rahat soğuk ve su geçirmeyen yürüyüş ayakkabıları ve akşamları için kalın bir mont, bir iki kazak ve polar almanızı öneririz. Bunun dışında başınızı soğuktan koruyacak bir bere, eldiven, video kamera ve bunların şarj aletleri ve yedek hafıza kartları da getirebilirsiniz.

 

- Yemek Kültürü

Meksika mutfağı dünyanın en bilinen mutfaklarından biridir. Et yemekleri, fasulye önde gelen lezzetlerindendir. Yemeklerin oldukça baharatlı, özellikle de acı olduklarını hatırlatmak isteriz.

 

- Elektrik

Meksika’da 100 - 127 Volt elektrik ve A tipi ikili prizler kullanılmaktadır.

 

- Alışveriş

Geleneksel kıyafetler ve hediyelik eşyalar alınabilir. Ayrıca tekilanın anavatanı olan Meksika’dan bu ürünü de alabilirsiniz.

 

- Önemli Not

Bu tura 14 yaşından küçük çocukları maalesef kabul edemiyoruz.

otel listesi Bu turdaki otellerin listesini aşağıda görebilirsiniz.
Meksika ve Maya Rivierası Turu Otel Listesi
alternatif tarih seçiniz Bu tur için aşağıdaki alternatif tarihleri seçebilirsiniz.
Meksika ve Maya Rivierası Turu Alternatif Tur Tarihleri
Sizi Arayalım Sizi Arayalım
Canlı DestekCanlı Destek
Gazella Turizm iletişim +90 212 233 15 98
+90 530 469 74 03

e-bülten kayıt

E-bültenimize kayıt olarak bizden en son tur bilgilerini, kampanyaları ve diğer aktiviteleri haber alabilirsiniz.