MENU
Kelime veya Ülke Arayın
Kalkış Tarihine Göre Turlar
 • AĞUSTOS '19
 • EYLÜL '19
 • EKİM '19
 • KASIM '19
 • ARALIK '19
 • OCAK '20
 • ŞUBAT '20
 • MART '20
 • NİSAN '20
 • MAYIS '20
 • HAZİRAN '20
 • TEMMUZ '20
tur bölgesi
 • Orta ve Latin Amerika
 • Kuzey Avrupa ve Rusya
 • Avrupa
 • Güney Doğu Asya
 • Hindistan Alt Kıtası
 • Kuzey Afrika ve Orta Doğu
 • Orta ve Güney Afrika
 • Uzakdoğu
 • Kafkaslar
tur dönemi
 • Sonbahar - Kış Turları 2019
 • Yılbaşı Turları 2020
 • Sömestre Turları 2020
 • Kış Turları 2020
 • İlkbahar Turları 2020
 • Şeker Bayramı Turları 2020
 • Yaz Turları 2020
tur tipi
 • İleri Seviye Gezgin
 • Kültür Turları
 • Vahşi Yaşam Turları
Kapat
İsrail

Kutsal Topraklara Yolculuk; İsrail Turu

Kutsal Topraklara Yolculuk; İsrail Turu

Kutsal Topraklara Yolculuk; İsrail Turu

tarih

19 - 24 Kasım 2019

şehirler
Akka, Haifa, Kudüs, Lut Gölü ( Ölü Deniz ), Masada, Nasıra, Safed, Tel Aviv, Tiberya, Yafa
ulaşım
Türk Hava Yolları tarifeli seferi ile
Peşin ücret
2.050 DOLAR
tek kişilik oda farkı
590 DOLAR
tur konsepti
Tüm Turlar Dahil
yemek durumu
Tüm Yemekler Dahil

Sizi Arayalım

0(212) 233 15 98

0(530) 469 74 03

yaşanacak anlar tur programı hizmetler

+ Kudüs’te bulunan ve Yahudilerce kutsal sayılan, Büyük Tapınak'ın ayakta kalan Batı duvarı...

 

+ UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi’nde yer alan Masada...

 

+ Kudüs'ün doğusunda yer alan ve Tevrat'ta, İncil'de ve çağdaş edebiyatta bahsi geçen muhteşem Zeytin Dağı ve buradaki 150.000 mezar...

 

+ Eski şehir turumuzda Hz. İsa'nın çarmıha gerildiği yere inşa edilen Kutsal Kabir Kilisesi ya da diğer adıyla Kıyamet Kilisesi...

 

+ Kudüs'ün eski şehir merkezinde Tapınak Tepesi, hem Müslümanlar hem de Museviler tarafından kutsal kabul edilen Mescid'i Aksa ve Kubbet'üs Sahra...

 

+ Bethelem'de Hz. İsa'nın doğum yerine inşa edilen kilise...

 

+ Tuz Gölü'nde yüzme fırsatı...

 

+ Kuran’da yazıldığı üzere Hz. Muhammed’in Mirac’a yükseldiği yer olan Kubbet’ül Sahra ve Mescid-i Aksa’nın da yer aldığı “Harem Ül Şerif”...

 

+ Hz. İsa'nın annesinin doğduğu Nazareth...

 • 01. Gün

  19/11/2019
  İstanbul - Tel Aviv - Yafa - Kudüs

  Turumuz kişiye özel aracın sizi adresinizden alması ile başlıyor.  Atatürk Havaalanı Dış Hatlar Gidiş Terminali’nde  buluşuyoruz. Bilet, bagaj ve pasaport işlemlerinin ardından Türk Hava Yolları’nın tarifeli seferi ile Tel Aviv'e doğru hareket ediyoruz. Varışımızı takiben özel aracımızla Yafa’ya hareket ediyoruz. Abdülhamid Saat Kulesi, Valilik sarayı, tarihi liman, çarşı, eski evleri görüyoruz. Tur sonrası Kudüs’e hareket ediyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

 • 02. Gün

  20/11/2019
  Kudüs

  Kahvaltının ardından turumuza Kudüs’ün 3000 yıllık tarihçesini kronolojik olarak takip edeceğimiz Davud Kulesi ile başlıyoruz. Daha sonrasında kısa bir yolculuk ile şehrin en önemli tepesi olan ve dünyanın en büyük Yahudi mezarlığının yer aldığı Zeytin Dağı’ndan, Kudüs’ün en etkileyici manzaralarını ve Yahudi Mezarlığı’nı gördükten sonra Getsemane vadisine gidiyoruz. İsa’nın Kudüs için gözyaşı döktüğü yerde kurulan Dominus Flavius Kilisesi’ni ve İsa’nın, havarisi Yahuda İskoryat tarafından ele verildiği Getsemeni’de iki bin yıllık  zeytin ağaçlarını ve Tüm Milletler Kilisesini ziyaret ediyoruz. Meryem Ana’nın mezarının bulunduğu Meryem Kilisesi’ni ziyaretin ardından Kanuni Sultan Süleyman’ın inşa ettiği surların giriş kapılarından birinden Eski Kudüs’e ayak basıyor ve Kudüs’te yürüyüş turumuza başlıyoruz.  Ermeni Mahallesi’nden geçiyor ve Cardo Caddesi’ne geliyoruz. Yahudi Mahallesi’nin Sokak aralarından geçerek Batı Duvarı olarak da bilinen Ağlama Duvarı’na geliyor ve Duvarda ibadet eden Yahudileri izliyoruz. Duvarı gördükten sonra Müslüman Mahallesi’ne geçiyor ve Kuran’da yazıldığı üzere Hz. Muhammed’in Miraç’a yükseldiği yer olan Kubbet’ül Sahra ve Mescid-i Aksa’nın da yer aldığı “Harem Ül Şerif”i ziyaret ediyoruz.  Hz. İsa’nın yargılanmasından çarmıha gerildiği tepe Golgota’ya kadar “Çile Yolu” olarak bilinen "Via Dolorosa" boyunca ilerliyor ve istasyonların sonunda bulunan Göğe Yükseliş Kilisesi’ni ziyaret ediyoruz. Ardından İkinci Dünya Savaşı sırasında katledilen altı buçuk milyon Yahudi’nin anısı için inşa edilen Yad Vaşem – Soykırım Müzesi’ni ziyaret ediyoruz. Öğle yemeğimizi  yerel restoranda alacağız ardından Filistin Devleti toprakları içinde yer alan Bethlehem’e gidiyoruz. İsa’nın doğduğu mağaranın da bulunduğu Kutsal Doğum Kilisesi’ni ve Azize Katerina Manastırı’nı ziyaret ediyoruz. Tur sonrası otelimize transferimizi gerçekleştiriyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

 • 03. Gün

  21/11/2019
  Ölü Deniz - Masada - Kudüs

  Kahvaltının ardından otelimizden özel otobüsümüz ile yaklaşık bir saat sürecek yolculuğumuzda deniz seviyesinin 400 metre altında bulunan ve dünyanın en alçak yeri olan Lut Gölü (Ölü Deniz) bölgesine varıyoruz. Burada geçireceğimiz serbest zaman sonrası Yahudilik tarihinin en önemli olaylarının yaşandığı, Masada’ya geliyoruz. Teleferikle bu etkileyici yere çıkıyoruz ve burada yapacağımız yürüyüş turundan sonra yine teleferikle dönüyoruz. Ardından otobüsümüze biniyor ve yarım saatlik yolculuk sonrası Ölü Deniz’de özel bir plajda bu muazzam göle girme fırsatını buluyoruz. Dileyen yolcularımız Ölü Deniz’in gençleştirdiği düşünülen çamurlarının keyfini çıkarabilir ve suya batmadan su üstünde durma keyfini yaşayabilir. Öğle yemeğimizi turumuz esnasında lokal bir restoranda alacağız. Turumuzun ardından otelimize dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

 • 04. Gün

  22/11/2019
  Kudüs- Tibrya – Cappernaum - Nasıra

  Kahvaltının ardından Tiberias şehrine doğru hareket ediyoruz. Hz. İsa’nın peygamberliğinin başladığı ve ilk mucizelerinin yaşandığı Cappernaum’a geliyor ve Sinagog ve Petrus’un Evi’ni ziyaret ediyoruz. İsa’nın on iki havarisi ile ilk kez bir araya geldiği tepeye çıkıyor ve gölün en güzel manzarasının göründüğü Mutluluk Tepesi’ne gidiyoruz. Tur sonrası Hz. İsa’nın annesi Meryem Ana’nın doğum yeri Nazareth’e geliyoruz. Meryem Ana’nın Cebrail ile karşılaştığı su kuyusunun üstünde inşa edilen Meryem Ana Ortodoks Kilisesi’ni ve yaşadığı evin üstüne inşa edilen Orta Doğu’nun en büyük Kilisesi olan Müjde Kilisesini ziyaret ediyoruz. Öğle yemeğimizi yerel bir restorandan aldıktan sonra İsa Peygamberin yapmış olduğu ilk mucize KANA kasabası, İsa Peygamberin bir düğün esnasında suyu şaraba çevirdiği yerde yapılan kiliseyi ziyaret ediyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Nasıra otelimizde.

 • 05. Gün

  23/11/2019
  Nasira - Safed - Akka - Haifa

  Kahvaltının ardından Yahudi mistisizmi Kabala’nın merkezi Safed’e hareket ediyoruz. Burada Sinagoglar mahallesinde Ha’Ari Eşkinaz Sinagogu ve Caro Sefarad Sinagogu’nu göreceğiz. Ardından tarihi liman şehri Akka’ya hareket ediyoruz. Varışta yerel restoranda öğle yemeğimizi alıyoruz. Akka'da yapacağımız yürüyüş turumuzda Osmanlı eserinden El Cezir Camii, Osmanlı Kalesi, Han El Umdan’ı görüyoruz. Tur sonrası Haifa’ya geri dönüyoruz. Akşam yemeği. Konaklama otelimizde.

 • 06.Gün

  24/11/2019
  Haifa - Tel Aviv - İstanbul

  Kahvaltının ardından Tev Aviv'e doğru hareket ediyoruz. Varışta yapacağımız şehir turumuzda 1930 senesinden itibaren Modern Akım etkisi ile yapılan Bauhaus mimarisi evleri, Neve Tzedek Mahallesi, Rotschild Bulvarı, adını 1995 yılında öldürülen İsrail başbakanı Izak Rabin’den alan ve İsrail’in en büyük meydanı olan Rabin Meydanı göreceğimiz yerler arasındadır. Turumuzun bitiminde havalimanı transferimizi gerçekleştiriyoruz. Bilet, bagaj ve pasaport işlemlerinin ardından Türk Hava Yolları’na ait tarifeli sefer ile İstanbul’a uçuyoruz. Turumuz önceden vermiş olduğunuz adrese yapılacak kişiye özel transferiniz ile son buluyor.

Ücrete Dâhil Olan Hizmetler

- Türk Havayolları ile İstanbul – Tel Aviv – İstanbul gidiş dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti,
- Belirtilen otellerde kahvaltı dâhil konaklama,
- Özel araçlar ile programda belirtilen tüm turlar,
- Programda belirtilen öğle ve akşam yemekleri,
- Yurtdışı çıkış harcı,
- Seyahat sigortası,
- Kişiye özel  ev – alan – ev transfer hizmeti,
- Gazella Turizm profesyonel Türkçe rehberlik hizmeti.

 

Ücrete  Dâhil Olmayan Hizmetler

- İsrail Vizesi ( Yeşil Pasaporta Vize yoktur )
 - Programda belirtilmeyen yemekler,
 - Programda belirtilen yemekler sırasında alınacak içecekler,
 - Fazla Bagaj ücreti,
 ​- Kişisel harcamalar.

Kutsal Topraklara Yolculuk; İsrail Turu Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

 

Gezi Zamanlaması

Aşağıdaki linkten geziniz sırasında ortalama hava sıcaklıklarını görebilirsiniz.

İsrail: http://gazella.com/destinasyonlar/ulke/36

 

- Vize Bilgileri

İsrail Normal (Bordo - Umuma Mahsus ) pasaport sahibi Türk vatandaşlarına vize uygulamaktadır.
Diplomatik, Hizmet ve Hususi  (Yeşil) Pasaport Türk vatandaşlarına vize uygulanmamaktadır.
İsrail Vizesi alınması durumunda   İran, Kuveyt, Libya, Lübnan, Suriye, Sudan, Suudi Arabistan ve Yemen ülkelerine giriş izini verilmemektedir.

 

- Ülkeyle İlgili Özel Giyim Kuralları

Ülkede camilere ve kiliselere girerken şort, etek, omuzları açıkta bırakan kıyafetler, vücudu saran giysiler giymekten kaçınılmalıdır. Kadınların yanına ince bir şal veya eşarp almalarını öneririz. Ayrıca şapka veya güneş gözlükleriniz var ise ibadethane içinde bulunduğunuz sürece kullanmamanız gerekmektedir. Hem erkek hem de kadınların bir camiye girerken ayakkabılarını çıkarmaları gerekmektedir.

 

- Uçuş Süreleri

Tel Aviv ile İstanbul Arası yolculuk 1 saat 45 dakika sürmektedir.

 

- Para Birimi

İsrail’in para birimi Şekel’dir. Ülkeye Dolar veya Euro getirilip İsrail Şekel’i ile değişim yapılmalıdır.

 

- Saat Dilimi

Türkiye ile saat farkı bulunmamaktadır.

 

- Telefon Kullanımı

Tüm cep telefonu operatörleri eğer telefonunuz uluslararası dolaşıma açıksa kullanılabilmektedir.

 

- Gezi İçin Alınabilecek Kıyafet ve Gerekli Eşyalar

Yanınıza kolayca giyip çıkarabileceğiniz tişörtler, kısa ve uzun kollu gömlekler, pamuklu pantolonlar, rahat yürüyüş ayakkabıları ve akşamları için ince bir mont ya da hırka almanızı öneririz. Camii ziyaretlerimiz için bayan misafirlerimizin yanında eşarp bulundurması gerekmektedir. Ölü Denizde Çamur ve Plajdan yararlanmak isteyen yolcularımız deniz kıyafetlerini yanlarına alabilirler.

 

- Yemek Kültürü

İsrail Mutfağı'nda  Avrupa, Balkan. Doğu, Türk hatta Yemen Mutfağı'nın bile etkileri görülmektedir. Kendi kültürünün mutfak karakterini de koruyan İsrail Mutfağı et ve sebzeye dayalı bir mutfaktır. Falafel ve Humus İsrail denince akla gelen ilk favori yemeklerdendir.

 

- Elektrik

Türkiye ile elektrik ve fiş uyumları aynıdır. Elektrik 220 volttur ve ikili prizler kullanılmaktadır.

 

- Alışveriş

Bölgeye özgü hediyelik eşyalar ve Ölü Deniz minerallerini içeren özel formüllü kremlerden satın alabilirsiniz. Alışveriş merkezlerinde birçok ünlü markanın mağazaları da bulunmaktadır.

 

- Önemli Not

Bu tura 14 yaşından küçük çocukları maalesef kabul edemiyoruz.

Kutsal Topraklara Yolculuk; İsrail Turu, İsrail Hakkında Videolar

otel listesi Bu turdaki otellerin listesini aşağıda görebilirsiniz.

GRAND  COURT  HOTEL vb - Kudüs 
;www.grandhotels.co.il
 

RAMADA HOTEL vb - Nasira
https://www.ramadanazareth.com/

 

BAY  CLUB HOTEL vb. - Haifa 
https://www.atlas.co.il/bay-club-haifa

Kutsal Topraklara Yolculuk; İsrail Turu Otel Listesi
alternatif tarih seçiniz Bu tur için aşağıdaki alternatif tarihleri seçebilirsiniz.
Kutsal Topraklara Yolculuk; İsrail Turu Alternatif Tur Tarihleri
Sizi Arayalım Sizi Arayalım
Canlı DestekCanlı Destek
Gazella Turizm iletişim +90 212 233 15 98
+90 530 469 74 03

e-bülten kayıt

E-bültenimize kayıt olarak bizden en son tur bilgilerini, kampanyaları ve diğer aktiviteleri haber alabilirsiniz.