MENU
Kelime veya Ülke Arayın
tur bölgesi
 • Orta ve Latin Amerika
 • Kuzey Avrupa ve Rusya
 • Avrupa
 • Güney Doğu Asya
 • Hindistan Alt Kıtası
 • Kuzey Afrika ve Orta Doğu
 • Orta ve Güney Afrika
 • Uzakdoğu
 • Kafkaslar
tur dönemi
 • Şeker Bayramı Turları 2019
 • Yaz Turları 2019
 • Kurban Bayramı Turları 2019
 • Sonbahar - Kış Turları 2019
 • Yılbaşı Turları 2020
tur tipi
 • İleri Seviye Gezgin
 • Kültür Turları
 • Vahşi Yaşam Turları
Kapat
İtalya

Kültür Adası Sicilya Turu

Özel Grup Kapattı bu turun
alternatif tarihlerini
İncelemek için tıklayınız
Kültür Adası Sicilya Turu

Kültür Adası Sicilya Turu

tarih

05 - 10 Temmuz 2019

şehirler
Agrigento, Katanya, Palermo, Siracussa, Taormina
ulaşım
Türk Hava Yolları tarifeli seferi ile
Peşin ücret
1590 EURO
tek kişilik oda farkı
350 EURO
tur konsepti
Tüm turlar dahil
yemek durumu
1 Akşam Yemeği ve 5 Öğle yemeği dahil

Sizi Arayalım

0(212) 233 15 98

0(530) 469 74 03

yaşanacak anlar tur programı hizmetler

+ Tarihin fırtınaları yollarından günümüze yapısını bozmadan kurumayı başarmış Akdeniz’in en büyük adası Sicilya’yı keşif

 

+ Taş yollar,dar sokaklar, denize arkadaşlık eden sahil kıyısı evleriyle ünlü balıkçı kasabası Cefalu

 

+ Görenlerde, inşasının hiçbir zaman bitmediği izlenimi yaratan çatısız tapınağı ile Segesta

 

+ Kültür, mimari ve gastronomi üçgeninin ortasında 2700 yıllık tarihiyle dimdik duran, mavinin en canlı tonuna sahip deniziyle içinizi ısıtan Sicilya’nın en güzel kenti Palermo

 

+ Aziz Agatha'ya adanmış, Barok mimarinin zarif örneklerinden Duomo Katedrali

 • 1. Gün

  05/07/2019
  İstanbul - Katanya

  Turumuz kişiye özel aracın sizi adresinizden alması ile başlıyor . Saat 13:35’de Atatürk Havalimanı’nda kurulacak Gazella Turizm kontuarında buluşuyor; bilet-bagaj ve pasaport işlemlerinin ardından saat 16:35’de Türk Havayolları’na ait TK 1395 sefer sayılı uçuşu ile Katanya’ya  hareket ediyoruz. Yerel saat ile 18:00’da Katanya’ya varışımızın ardından havalimanında bizi bekleyen özel otobüsümüz ile otelimize transferimizi gerçekleştiriyoruz. Varışımız ile odaların alınması ve sonrasında akşam yemeğimizi alıyoruz. Konaklama otelimizde.

 • 2. Gün

  06/07/2019
  Katanya - Taormina - Siracussa

  Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından yolumuza Taormina’ya doğru devam ediyoruz. Turumuz esnasında Taormina’nın tarihi bölgeleri ve dünyaca ünlü Taormina Antik Tiyatrosu göreceğimiz yerler arasındadır. Öğle yemeğimizi turumuz esnasında lokal bir restoranda alıyoruz ve Siracussa’ya doğru yolumuza devam ediyoruz. Varışımızı takiben önce antik kent gezisi yapıyoruz; sevimli sokaklarıyla birçok filme plato olmuş Siracusa’da yürüyüş turumuz sırasında Doumo Katedrali'ni görüyoruz. Turumuzun bitiminde otelimize yerleşiyoruz. Konaklama otelimizde.

 • 3. Gün

  07/07/2019
  Siracussa - Noto - Ragussa - Agrigento

  Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından, Agrigento’ya doğru yola çıkıyoruz. Yolculuğumuzun ilk durağında Avrupa’nın barok başkenti seçilmiş Noto’ya uğruyoruz ve bu güzel kenti yakından tanıma fırsatı yakalıyoruz. Ardından adanın en şirinkasabalarından Ragusa’yı geziyoruz ve Agrigento’ya doğru yola devam ediyoruz. Öğle yemeğimizi turlarımız esnasında lokal bir restoranda alıyoruz. Turumuzun bitiminde otelimize yerleşiyoruz. Konaklama otelimizde.     

 • 4. Gün

  07/07/2020
  Agrigento - Palermo

  Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından özel otobüsümüz ile panoramik olarak yapacağımız şehir turumuzu gerçekleştireceğiz, turumuzu esnasında şehrin güzelliklerinin yanında meşhur Tapınaklar Vadisi’ni geziyoruz. Turumuzun bitiminin ardından Sicilya’nın tipik manzaraları eşliğinde Palermo’ya doğru yol alıyoruz. Öğle yemeğimizi lokal bir restoranda aldıktan sonra Palermo şehir turumuzu ve meşhur Cappucini Manastırı’nı gezeceğiz. Palermo şehir turumuz esnasında başlıca göreceğimiz yerler arasında Chiasa del Gesu, Montreale Kilisesi yer almaktadır. Turumuzun bitiminde otelimize transferimizi gerçekleştiriyoruz ve konaklama otelimizde.

 • 5. Gün

  08/07/2020
  Palermo - Montreale - Cafalu - Katanya

  Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından, odalarımızı boşaltıyor ve özel otobüsümüz ile Katanya’ya hareket ediyoruz. Yolculuğumuz esnasında ilk durağımız  Montreale olacak. Burada sırası ile Duomo öncelikli olarak göreceğimiz yerler arasında olacak. Öğle yemeğimizi turlarımız esnasında lokal bir restoranda aldıktan sonra  Cafalu’ya doğru eşsiz manzaralar eşliğinde transferimizi gerçekleştiriyoruz ve şehrin dar sokaklarında yapacağımız yürüyüşümüzün ardından yolumuza devam ediyor ve Katanya’ya varıyoruz. Varışımızın ardında otelimize yerleşiyoruz. Konaklama otelimizde.

 • 6. Gün

  09/07/2020
  Katanya - İstanbul

  Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından otelimizden çıkış işlemlerimizi tamamlıyor ve Katanya şehir turumuzu gerçekleştiriyoruz. Turumuzda göreceğimiz yerler arasında Bellini Müzesi, Romano Amfi Tiyatrosu ve Ursino Kalesi olacak. Öğle yemeğimizi turumuz esnasında lokal bir restoranda alacağız. Turumuzun bitiminde havalimanına transferimizi geçekleştireceğiz. Havalimanına varışımızın ardından bilet, bagaj ve pasaport işlemlerini yapıyor ve Türk Havayolları'nın TK1396 sefer sayılı uçuşu ile İstanbul’a saat 19.05’te hareket ediyoruz. Yerel saat ile 22.20’de varıyoruz ve daha önceden bildirmiş olduğunuz adresinize yapacağımız alan - otel transferi ile turumuz son buluyor.

Fiyata Dahil Olan Hizmetler:

- Türk Hava Yolları ile İstanbul-Katanya-İstanbul arası ekonomi sınıf uçak bileti

- 4* otellerde oda & kahvaltı konaklama

- Programda belirtilen tüm öğle yemekleri

- Havalimanı vergileri ve servis bedeli

- Ev-alan-ev transferi de dahil olmak üzere tüm transferler

- Özel araçlar ile tüm geziler

- Müze ve ören yeri giriş ücretleri

- Programda belirtilen 4 öğle yemeği

- Gazella Turizm Türkçe profesyonel rehber hizmeti

- Seyahat Sigortası

- Yurtdışı çıkış harcı

 

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler:

- Programda belirtilmeyen yemekler

- Programda belirtilen yemekler sırasında alınacak içecekler

- Fazla bagaj ücretleri

- Kişisel harcamalar

- Vize ücreti

Kültür Adası Sicilya Turu Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Gezi Zamanlaması

Aşağıdaki linkten geziniz sırasında ortalama hava sıcaklıklarını görebilirsiniz.

http://gazella.com/destinasyonlar/ulke/15

 

- Vize Bilgileri

İtalya, Schengen ülkesidir. Umuma mahsus pasaport sahipleri vizeye tabidir. Diplomatik hizmet ve hususi pasaport sahipleri vizeden muaftır.

 

- Uçuş Süreleri

İstanbul ile, Katanya arası uçuş süresi yaklaşık olarak 2 saat 25 dakikadır. 

 

- Para Birimi
İtalya Euro Bölgesi ülkelerindendir. Seyahatiniz için yanınıza Euro almanızı ve bunun ufak birimlerini yanınızda bulundurmanızı öneririz.

 

- Saat Dilimi
Türkiye ile İtalya arasında -1 saat fark bulunmaktadır. Türkiye’de saat 12.00 iken İtalya’da 11.00'dir.

 

- Telefon Kullanımı

Tüm cep telefonu operatörleri, hattınız uluslararası dolaşıma açıksa kullanılabilmektedir.

 

- Gezi İçin Alınabilecek Kıyafet ve Gerekli Eşyalar
Yanınıza kolayca giyip çıkarabileceğiniz tişörtler, gömlekler, pamuklu pantolonlar, kazaklar, rahat yürüyüş ayakkabıları ve bir mont almanızı öneririz. Yağmur ihtimaline karşı bir yağmurluk ve şemsiye de getirebilirsiniz. Bunun dışında şapka, güneş gözlüğü, güneş kremi, olası gürültüye karşı kulak tıkacı, fotoğraf makinesi, video kamera ve bunların şarj aletleri ve yedek hafıza kartları da getirebilirsiniz.

 

- Yemek Kültürü
İtalya Akdeniz Mutfağının en iyi örneklerini bulabileceğiniz, Türk damak tadına son derece benzer bir yemek kültürüne sahiptir. Muhteşem şarapları, peynirleri, zeytinyağı sofralardan eksik olmaz ve sizin de yemeklerinizde bunları denemenizi öneriyoruz.

 

- Elektrik
İtalya’da elektrik 220/230 volttur ve C tipi ikili ince yuvarlak ve F tipi ikili kalın yuvarlak prizler kullanılmaktadır.

 

- Alışveriş

İtalya rahatlıkla bir alışveriş cenneti olarak adlandırılabilir. Turumuz esnasında birçok dünya markasına ait ürün bulunabilir. Ayrıca hediyelik eşya dükkanları da yine aynı bölgede hizmet vermektedir.

 

Etna Yanardağı Neden Programımıza Dahil Etmedik?

Bu program gidenlerin ‘’ Niçin geldik?’’, gitmeyenlerin ise neden ‘’ Neden gitmedik ‘’ dedikleri bir program ancak gerek sizlerden gerekse bölgenin uzman rehberlerinden gelen olumsuz geri dönüşler sebebi ile bizlerde çıkartma kararı aldık. Tur geneline bakıldığında yanardağın halen aktif olması sebebi ile çok yakınına gidilememektedir. Sadece küçük kraterler arasında yürüyüş olarak tur gerçekleşmektedir, dağa çıkmak ve lavları görmekte mümkün olmamaktadır. Bu sebeplerden dolayı misafirlerimize kara toprak parçası göstermek yerine daha çok kültürel ve renkli sokaklarında daha fazla vakit geçirmeyi uygun bulduk.

Kültür Adası Sicilya Turu, İtalya Hakkında Videolar

otel listesi Bu turdaki otellerin listesini aşağıda görebilirsiniz.
Kültür Adası Sicilya Turu Otel Listesi
alternatif tarih seçiniz Bu tur için aşağıdaki alternatif tarihleri seçebilirsiniz.
Kültür Adası Sicilya Turu Alternatif Tur Tarihleri
Sizi Arayalım Sizi Arayalım
Canlı DestekCanlı Destek
Gazella Turizm iletişim +90 212 233 15 98
+90 530 469 74 03

e-bülten kayıt

E-bültenimize kayıt olarak bizden en son tur bilgilerini, kampanyaları ve diğer aktiviteleri haber alabilirsiniz.