MENU
Kelime veya Ülke Arayın
tur bölgesi
 • Orta ve Latin Amerika
 • Kuzey Avrupa ve Rusya
 • Avrupa
 • Kafkaslar ve Asya
 • Güney Doğu Asya
 • Hindistan Alt Kıtası
 • Kuzey Afrika ve Orta Doğu
 • Orta ve Güney Afrika
tur dönemi
 • Yılbaşı Turları 2019
 • Kış Turları 2019
 • Sömestre Turları 2019
 • İlkbahar Turları 2019
 • Şeker Bayramı Turları 2019
 • Yaz Turları 2019
 • Kurban Bayramı Turları 2019
 • Sonbahar Turları 2019
tur tipi
 • İleri Seviye Gezgin
 • Kültür Turları
 • Vahşi Yaşam Turları
Kapat
Kenya

Kenya Turu

turumuz dolmuştur bu turun
alternatif tarihlerini
İncelemek için tıklayınız
Kenya Turu

Kenya Turu

tarih

17 - 23 Şubat 2019

şehirler
Masai Mara, Nairobi, Nakuru Gölü
ulaşım
Türk Hava Yolları Tarifeli Seferi İle
Peşin ücret
2.690 DOLAR
tek kişilik oda farkı
390 DOLAR
tur konsepti
Tüm Ekstra Turlar Dahil
yemek durumu
Tüm Öğle ve Akşam Yemekleri Dahil

Sizi Arayalım

0(212) 233 15 98

0(530) 469 74 03

yaşanacak anlar tur programı hizmetler

+ Büyük Rift Vadisi boyunca, eşsiz manzaralarından gözünüzü ayıramadan gerçekleşecek bir yolculuk...

 

+ Fillerden gergedanlara, leoparlardan çitalara, zürafalardan antiloplara, yaban hayatı karakterli hayvanlarıyla belgesel tadında bir Ulusal Park; Masai Mara ve 4x4 jeepler ile gerçekleştireceğimiz safariler...

 

+ Günümüz dünyasında, geleneklerinde kopmayarak, samimiyetlerini ve sıcaklıklılarını koruyan Masai halkının gündelik hayatıyla tanışma...

 

+ Duruşlarından hiçbir zaman ödün vermeyerek, asil yürüyüşleriyle görenleri büyüleyen zürafaları, ellerimizle besleyebileceğimiz Nairobi Zürafa Çiftliği...

 

+ Loş ışıklar altında, eğlenceli sunumlarıyla size zengin bir menü sunan, dünyada sadece üç tane bulunan Carnivore Restoran’da dünyanın farklı yerlerinde tadılmayacak lezzetler...

 

+ Her safari sonunda sergi konusu olacak güzellikte fotoğraf kareleriyle fotoğraf makinemizi süsleme ayrıcalığı... 

 • 1. Gün

  17/02/2019
  İstanbul - Nairobi

  Turumuz kişiye özel aracın sizi adresinizden alması ile başlıyor. Atatürk  havaalanı Dış Hatlar Gidiş Terminali'nde buluşarak check-in işlemlerimizi tamamlıyor ve sonrasında Türk Havayollarının tarifeli seferi ile Nairobi uçuşumuzu gerçekleştiriyoruz.

 • 2. Gün

  18/02/2019
  Nairobi - Masai Mara

  Sabaha karşı Nairobi’ye varışımızın ardından kahvaltımızı alıyoruz. Kahvaltı sonrası özel 4x4 safari araçlarımıza biniyor eşsiz manzaralar eşliğinde Masai Mara otelimize hareket ediyoruz. Varışta öğle yemeğimizi otelde alıyoruz. Yemek sonrası dünyaca ünlü Masai Mara Ulusal Parkı’na hareket ediyor ve leopardan çitaya, fillerden gergedanlara, zürafalardan farklı antilop çeşitlerine ve elbette sayısız  tür  kuşa  ev sahipliği yapan Masai  Mara’da ilk safarimizi gerçekleştiriyoruz. Gün batımına yakın otelimize dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

 • 3. Gün

  19/02/2019
  Masai Mara

  Güne safari ile başlamak için erken bir saatte uyanıyoruz. Kahvaltımızı, kumanyalarımızla piknik olarak alıyoruz. Safari sonrası otelimize dönüyor ve öğle yemeğimizi alıyoruz. Öğleden sonra günün ikinci safarisi için 4x4 araçlarımız ile otelimizden ayrılıyoruz. Safarinin ardından akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

 • 4. Gün

  20/02/2019
  Masai Mara

  Güne safari ile başlamak için erken bir saatte uyanıyoruz. Kahvaltımızı kumanya olarak alıyoruz. Gün doğumu ile safariye başlıyoruz. Safarinin bitiminde Ulusal Park’ın dışında yer alan bir Masai  Kabilesi Köyünü ziyaret için hareket ediyoruz. Ziyaretimiz esnasında geleneksel pastoral kimliklerini günümüz dünyasında hala muhafaza etmeyi başaran, gelenekleri, yaşayışları ve giyimleri ile diğer topluluklardan oldukça ayrı bir görüntü çizen Masai halkını ve günlük yaşamlarını yakından tanıyoruz. Öğle yemeğimizi kumanyalarımızla piknik olarak alıyoruz. Öğleden sonra günün ikinci safarisine devam ediyoruz. Safarinin ardından otele transfer. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

 • 5. Gün

  21/02/2019
  Masai Mara - Naivasha - Nakuru Gölü

  Kahvaltımızın ardından Nakuru Gölü Milli Parkına doğru yola çıkıyoruz. Öğle yemeğimizi almak için Naivasha Gölüne uğruyoruz.  Nakuru Gölüne varışta safarimizi gerçekleştiriyoruz. Nakuru Gölü’nde içerdiği mineraller nedeni ile birçok kuş çeşidine rastlayabiliriz. Gergedanlar, filler ve büyük kediler başta olmak üzere bu ulusal parkta da birçok hayvanı gözlemleme imkânı bulacaksınız. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

 • 6. Gün

  22/02/2019
  Nakuru Gölü - Nairobi

  Kahvaltının ardından Nairobi’ye dönüyoruz. Öğle yemeğimizi dünyaca ünlü Carnivore Restoran’da alacağız. Ardından Nairobi’de zürafaları elleriniz ile besleyebileceğiniz Zürafa Çiftliği gezimizi gerçekleştiriyoruz. Gezi bitiminde otelimize transfer oluyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

 • 7. Gün

  23/02/2019
  Nairobi - İstanbul

  Otelimizde çıkış işlemlerimizi tamamladıktan sonra havaalanına transfer oluyoruz. Türk Hava Yolları uçuşu ile İstanbul’a doğru hareket ediyoruz. İstanbul’a varışımızın ardından daha önceden bildirmiş olduğunuz adresinize gerçekleştireceğimiz transferi ile turumuz son buluyor.

Ücrete Dâhil Olan Hizmetler:

- Türk Hava Yolları ile İstanbul – Nairobi – İstanbul arası ekonomi sınıf uçak bileti,
- Havalimanı vergileri,
- Ev – Alan – Ev transferi de dahil olmak üzere özel araçlar ile tüm transferler,
- Kahvaltı dahil konaklamalar,
- Programda belirtilen tüm öğle yemekleri,
- Programda belirtilen tüm akşam yemekleri,
- Özel araçlar ile programda belirtilen tüm geziler,
- 4x4 araçlar ile programda belirtilen tüm safariler,
- Programda belirtilen müze ve ören yerlerine giriş ücretleri,
- Ulusal Parklara giriş ücretleri,
- Flying Doctor hizmeti (safariler esnasında oluşabilecek rahatsızlıklarda en kısa sürede en yakındaki hastaneye ulaşım masraflarının karşılanması),
- Gazella Turizm profesyonel Türkçe rehberlik hizmetleri,
- Yurtdışı çıkış harcı,
- Seyahat sigortası.

 

Ücrete Dâhil Olmayan Hizmetler:
- Programda belirtilmeyen yemekler,
- Programda belirtilen yemekler sırasında alınacak içecekler,
- Fazla bagaj ücretleri,
- Kişisel harcamalar,
- Bahşişler,
- Kenya Vizesi ( Kapıda 50-$ ödeyerek alınabilir ).

 

- Önemli Notlar:
***Kenya ziyaretlerinizden en az on gün önce Sarı Humma aşısı olmalı ve seyahatiniz esnasında size verilen karneyi yanınızda bulundurmalısınız

***Kenya Hükümeti plastik & naylon poşet kullanımını yasaklama getirmiştir. Bu yasağa istinaden bavulunuzda ve yanınızda plastik & naylon poşet bulundurmamanız gerekmektedir. Plastik & naylon poşet bulunduran kişilere cezai işlem uygulamaktadırlar.
*** Bavullar safari araçlarına konduğu için büyük bavul ile seyahat etmemenizi tavsiye ederiz.  

 

Kenya Turu Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

2019 UÇUŞ DETAYLARI:

Ocak ( Sömestre )
TK 607 20JAN  ISTNBO 2135 0410*
TK 608 26JAN  NBOIST 0540 1230

 

Şubat
TK 607 17FEB  ISTNBO 2135 0410*
TK 608 23FEB  NBOIST 0540 1230

 

Gezi Zamanlaması

Aşağıdaki linkten geziniz sırasında ortalama hava sıcaklıklarını görebilirsiniz.

http://gazella.com/destinasyonlar/ulke/18

 

- Sağlık

Kenya ziyaretlerinizden en az on gün önce Sarı Humma aşısı olmalı ve seyahatiniz esnasında size verilen karneyi yanınızda bulundurmalısınız. Ülkenin bu bölgesinde sıtma görüldüğü Dünya Sağlık Örgütü tarafından söylenmektedir. Bu nedenle seyahatinizden önce doktorunuz ile görüşmenizi öneririz. Gün doğumu ve gün batımı saatlerinde uzun kollu giyecekler giymeniz ve yanınıza sinek koruyucu almanızı tavsiye ediyoruz. Bunun dışında seyahatinizden döndükten 7-30 gün içinde ateşiniz yükselirse doktorunuza nereye gittiğiniz hakkında bilgi vermeniz önemlidir. Otellerde ve yerel restoranlarda alınacak öğle ve akşam yemeklerinde sağlığınızı etkileyecek herhangi bir sorunla karşılaşacağınızı sanmıyoruz.. Eğer maceracı bir yemek yeme alışkanlığınız var ve sokaklarda açıkta satılan yiyeceklerden yiyorsanız; kesinlikle kapalı şişe suyu tüketmenizi, buz, süt ve süt ürünlerinden kaçınmanızı, iyi pişirildiğine emin olduğunuz et, tavuk ve balık ürünleri tüketmenizi, meyve ve sebzelerin iyi yıkanmış olmasından emin olunması, meyvelerin kabuğunun soyulduktan sonra yenmesini tavsiye ederiz. 

 

- Vize Bilgileri
Umuma mahsus pasaport hamilleri vizeye tabi olup, vizelerini Kenya sınır kapılarında 50-$ ödeyerek alabilirler. Diplomatik, Hizmet ve Hususi Pasaport hamilleri ise 180 gün içinde 90 günü aşmamak kaydıyla, anılan ülkeye yapacakları seyahatlerinde vizeden muaftır.

 

- Bu Tur Kimler İçin Uygun?
Doğa tutkunları, farklı deneyim yaşamak isteyen gezginler ve macera severler için son derece keyifli bir gezi olacaktır. Bu turumuzda gün içinde otobüs ile 6-7 saatlik yolculuklar yapılacak olup, Bu durumdan dolayı yorulmaktan rahatsız olmayan bütün gezginler için uygun bir turdur.

 

- Uçuş Süreleri
İstanbul – Nairobi arası uçuş 6 saat 35 dakika, Nairobi – İstanbul arası uçuş ise 6 saat 20 dakika sürmektedir. Uçuşlarda herhangi bir aktarma yoktur.

 

- Para Birimi
Kenya’nın para birimi Kenya Şilini’dir. Seyahate gelirken yanınızda USD bulundurmanızı ve bunun da küçük birimlerini taşımanızı öneririz. Kenya’ya gelirken getireceğiniz USD’nin 2000 yılından sonra basılmış olmasına dikkat ediniz. 2000 yılından önce basılmış USD’ler bozdurulamıyor ya da düşük kurdan bozduruluyor.

 

- Saat Dilimi
Türkiye ile Kenya arasında +1 saat fark bulunmaktadır. Türkiye’de saat 12.00 iken Kenya’da 13.00.

 

- Telefon Kullanımı
Seyahatiniz esnasında şayet cep telefonlarınız yurt dışı görüşmelere açık ise kullanabilirsiniz. Fakat safari esnasında bazı bölgelerde şebeke sorunu yaşanabilmektedir.

 

- Gezi İçin Alınabilecek Kıyafet ve Gerekli Eşyalar
Yanınıza kolayca giyip çıkarabileceğiniz tişörtler, kısa ve uzun kollu gömlekler, pamuklu pantolonlar, rahat yürüyüş ayakkabıları ve akşamları için ince bir mont almanızı öneririz. Yağmur ihtimaline karşı bir yağmurluk ve şemsiye de getirebilirsiniz. Bunun dışında şapka, güneş gözlüğü, güneş kremi, olası gürültüye karşı kulak tıkacı, fotoğraf makinesi, video kamera ve bunların şarj aletleri ve yedek hafıza kartları da getirebilirsiniz. Safariler için rahat ve doğaya uygun renklerde kıyafetler giymenizi, parlak renklerden çok açık renkli kıyafetlerden kaçınmanızı öneririz.

 

- Yemek Kültürü
Gideceğimiz yerlerde bulunan lüks restoranlar, yerel Afrika yemeklerinden daha çok Avrupa ve Asya mutfağından; etin yoğunlukla kullanıldığı mönü seçenekleri sunmaktadırlar. Yemeklerden sonra tatlı yerine meyve ve kahve sunulmaktadır.

 

- Elektrik
Kenya’da 240 voltluk elektrik akımı var. Prizler İngiltere’deki gibi üç adet dikdörtgen uçtan oluşuyor. Kenya’ya gitmeden önce, orada aletlerinizi sorunsuz şekilde kullanmak için uygun bir dönüştürücü ve fiş adaptörü almalısınız.

 

- Alışveriş
Geleneksel kıyafetler ve hediyelik eşyalar alınabilir. Bunun haricinde pek fazla alınabilecek şeyler bulunmamaktadır.

 

-Önemli Not: Kenya Hükümeti plastik & naylon poşet kullanımını yasaklama getirmiştir. Bu yasağa istinaden bavulunuzda ve yanınızda plastik & naylon poşet bulundurmamanız gerekmektedir. Plastik & naylon poşet bulunduran kişilere cezai işlem uygulamaktadırlar.

Bu tura 14 yaşından küçük çocukları maalesef kabul edemiyoruz.

otel listesi Bu turdaki otellerin listesini aşağıda görebilirsiniz.

 

Keekorok Lodge - Masai Mara
www.sunafricahotels.com

 

Sopa Lodge - Lake Nakuru
www.sopalodges.com

 

Eka Hotel – Nairobi
http://eka-nairobi.hotel-rn.com/?lbl=ggl-rmk-ex

Kenya Turu Otel Listesi
alternatif tarih seçiniz Bu tur için aşağıdaki alternatif tarihleri seçebilirsiniz.
Kenya Turu Alternatif Tur Tarihleri
Sizi Arayalım Sizi Arayalım
Canlı DestekCanlı Destek
Gazella Turizm iletişim +90 212 233 15 98
+90 530 469 74 03

e-bülten kayıt

E-bültenimize kayıt olarak bizden en son tur bilgilerini, kampanyaları ve diğer aktiviteleri haber alabilirsiniz.