MENU
Kelime veya Ülke Arayın
Kalkış Tarihine Göre Turlar
 • EYLÜL '20
 • EKİM '20
 • KASIM '20
 • ARALIK '20
 • OCAK '21
 • ŞUBAT '21
 • MART '21
 • NİSAN '21
 • MAYIS '21
 • HAZİRAN '21
 • TEMMUZ '21
 • AĞUSTOS '21
tur bölgesi
 • Orta ve Latin Amerika
 • Kuzey Avrupa ve Rusya
 • Avrupa
 • Güneydoğu Asya
 • Hindistan Alt Kıtası
 • Kuzey Afrika ve Orta Doğu
 • Orta ve Güney Afrika
 • Uzakdoğu
 • Kafkaslar ve Orta Asya
tur dönemi
 • Sömestre turları 2021
 • Kış Turları 2021
 • İlkbahar Turları 2021
 • Şeker Bayramı Turları 2021
 • Yaz Turları 2021
 • Kurban Bayramı Turları 2021
 • Sonbahar Turları 2021
 • Yılbaşı Turları 2022
tur tipi
 • Gezgin Yaka
 • İleri Seviye Gezgin
Kapat
Kenya

Kenya Safari & Zanzibar Okyanus Turu

Kenya Safari & Zanzibar Okyanus Turu

Kenya Safari & Zanzibar Okyanus Turu

tarih
şehirler
Masai Mara, Nairobi, Zanzibar
ulaşım
Türk Hava Yolları Tarifeli Seferi İle
Peşin ücret
3.090 DOLAR
tek kişilik oda farkı
390 DOLAR
tur konsepti
Tüm Turlar Dahil
yemek durumu
Tüm Öğle ve Akşam Yemekleri Dahil

Sizi Arayalım

0(212) 233 15 98

0(530) 469 74 03

yaşanacak anlar tur programı hizmetler

+ Büyük Rift Vadisi boyunca, eşsiz manzaralarından gözünüzü ayıramadan gerçekleşecek bir yolculuk...

 

+ Fillerden gergedanlara, leoparlardan çitalara, zürafalardan antiloplara, yaban hayatı karakterli hayvanlarıyla belgesel tadında bir Ulusal Park; Masai Mara ve 4x4 jeepler ile gerçekleştireceğimiz safariler...

 

+ Günümüz dünyasında, geleneklerinden kopmayarak, samimiyetlerini ve sıcaklıklılarını koruyan Masai halkının gündelik hayatıyla tanışma…

 

+ Duruşlarından hiçbir zaman ödün vermeyerek, asil yürüyüşleriyle görenleri büyüleyen zürafaları, ellerimizle besleyebileceğimiz Nairobi Zürafa Çiftliği…

 

+ Loş ışıklar altında, eğlenceli sunumlarıyla size zengin bir menü sunan, dünyada sadece üç tane bulunan Carnivore Restoran’da dünyanın farklı yerlerinde tadılmayacak lezzetler…

 

+ Her safari sonunda sergi konusu olacak güzellikte fotoğraf kareleriyle fotoğraf makinemizi süsleme ayrıcalığı…

 

+ UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Stone Town’u gezeceğiz

 

+ Muhteşem sahilleri ile ünlü Zanzibar’da deniz kum ve güneşin tadını çıkaracağız.

 • 1. Gün

  24/01/2021
  İstanbul - Nairobi

  Turumuz kişiye özel aracın sizi adresinizden alması ile başlıyor. Yeni havalimanı Dış Hatlar Terminali Gazella kontuarında buluşuyoruz. Bilet,  pasaport ve gümrük işlemlerinin ardından Türk Hava Yolları ile Nairobi’ye uçacağız.

 • 2. Gün

  25/01/2021
  Nairobi - Masai Mara

  Nairobi’ye varışımızın ardından özel araçlarımıza biniyor ve kahvaltımızı almak üzere otele transfer oluyoruz. (C-in olmayacaktır) Kahvaltının ardından 4x4 araçlarımıza binerek eşsiz manzaralar eşliğinde dünyaca ünlü Masai Mara Ulusal Parkı’na hareket edeceğiz. Lodgeumuza varışımıza istinaden öğle yemeğimizi alıp, kısa bir süre dinlenmek üzere odalarımıza yerleşiyoruz.  Yemek sonrası leopardan çitaya, fillerden gergedanlara, zürafalardan farklı antilop çeşitlerine ve elbette sayısız tür kuşa ev sahipliği yapan  Masai Mara’da ilk safarimizi gerçekleştiriyoruz. Gün batımına yakın otelimize dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama lodgumuzda.

 • 3. Gün

  26/01/2021
  Masai Mara

  Otelde alınan kahvaltının ardından safariye başlıyoruz. Öğle yemeğimizi piknik olarak alıyoruz.Tur esnasında Masai köyünü ziyaret edip , masai halkının yaşamına tanıklık etme imkanı bulacağız.   Safarinin ardından akşam yemeği ve konaklama lodgumuzda.

   

 • 4. Gün

  27/01/2021
  Masai Mara - Nairobi

  Erken kahvaltının ardından safari yapıyoruz. Safari sonrası Nairobi’ye hareket ediyoruz. Öğle yemeğimizi dünyaca ünlü Carnivore Restoran’da alıyoruz. Ardından Nairobi’de zürafaları elleriniz ile besleyebileceğiniz Zürafa Çiftliği gezilerini gerçekleştiriyoruz. Gezi bitiminde otelimize dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

 • 5. Gün

  28/01/2021
  Nairobi - Zanzibar

  Kahvaltının ardından havaalanına transfer. Bugün öğle yemeğimizi kumanya olarak alacağız. Yerel havayolları ile Zanzibar’a uçacağız. Varışımızı takiben UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Stone Town’u geziyoruz. Gezinin ardından otelimize transfer oluyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

 • 6. Gün

  29/01/2021
  Zanzibar

  Kahvaltının ardından muhteşem sahilleri ile ünlü Zanzibar’da deniz kum ve güneşin tadını çıkarabilirsiniz. Öğle ve akşam yemekleri otelimizde.

   

 • 7. Gün

  30/01/2021
  Zanzibar - İstanbul

  Erken kahvaltımızı kumanya olarak alıp havaalanına transfer oluyoruz. Türk Hava Yolları’na ait tarifeli sefer ile İstanbul yeni havaalanına uçuyoruz. Varışımızda turumuz, sizi evinize bırakacak transfer aracımız ile son bulacak.

ÜCRETE DÂHİL HİZMETLER:

- Türk Hava Yolları ile İstanbul – Nairobi – Zanzibar - İstanbul arası ekonomi sınıf uçak bileti,

- Yerel Hava Yolları ile Nairobi – Zanzibar arası ekonomi sınıf uçak bileti,

- Havalimanı vergileri,

- Ev – Alan - Ev transferi de dâhil olmak üzere özel araçlar ile tüm transferler,

-Kahvaltı dâhil konaklamalar,

- Programda belirtilen tüm öğle yemekleri,

- Programda belirtilen tüm akşam yemekleri,

- Özel araçlar ile programda belirtilen tüm geziler,

- 4x4 araçlar ile programda belirtilen tüm safariler,

- Programda belirtilen müze ve ören yerlerine giriş ücretleri,

- Ulusal Parklara giriş ücretleri,

- Flying Doctors hizmeti (safariler esnasında oluşabilecek rahatsızlıklarda en kısa sürede en yakındaki hastaneye ulaşım masraflarının karşılanması),

- Gazella Turizm profesyonel Türkçe rehberlik hizmetleri,

- Yurtdışı çıkış harcı,

- Seyahat sigortası.

 

ÜCRETE DÂHİL OLMAYAN HİZMETLER:

- Programda belirtilmeyen yemekler,

- Programda belirtilen yemekler sırasında alınacak içecekler,

- Bahşişler,

- Fazla bagaj ücretleri,

- Kişisel harcamalar,

- Kenya & Zanzibar Vizesi.

Kenya Safari & Zanzibar Okyanus Turu Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

- Gezi Zamanlaması

Aşağıdaki linkten geziniz sırasında ortalama hava sıcaklıklarını görebilirsiniz.

http://gazella.com/destinasyonlar/ulke/18

 

-Uçuş Detayları

 

TK 607 24OCAK  ISTNBO 2105 0340*

TK 567 30OCAK  ZNZIST 0445 1345

 

TK 607 09 MAYIS  ISTNBO 1950 0250*

TK 567 15 MAYIS  ZNZIST 0405 1255

 

TK 607 18 TEMMUZ  ISTNBO 1950 0250*
TK 567 24 TEMMUZ  ZNZIST 0405 1255

 

TK 607 30 ARALIK  ISTNBO 1950 0250*
TK 567 05 OCAK ZNZIST 0405 1255

 

Sağlık

Kenya ve Zanzibar ziyaretlerinizden en az on gün önce Sarı Humma aşısı olmalı ve seyahatiniz esnasında size verilen karneyi yanınızda bulundurmalısınız. Bunun yanında doktorunuza danışarak seyahatinizden belirli bir süre önce sıtmaya karşı ilaç almaya başlamalı ve bu ilacı seyahatiniz boyunca ve sonrasında belirli bir süre daha kullanmaya devam etmelisiniz. Eğer maceracı bir yemek yeme alışkanlığınız var ve sokaklarda açıkta satılan yiyeceklerden yiyorsanız; kesinlikle kapalı şişe suyu tüketmenizi, buz, süt ve süt ürünlerinden kaçınmanızı, iyi pişirildiğine emin olduğunuz et, tavuk ve balık ürünleri tüketmenizi, meyve ve sebzelerin iyi yıkanmış olmasından emin olunması, meyvelerin kabuğunun soyulduktan sonra yenmesini tavsiye ederiz. Gün doğumu ve batımında uzun kollu giyecekler giymeniz ve yanınıza sinek koruyucu almanızı öneririz. Seyahatinizden döndükten 7-30 gün içinde ateşiniz yükselirse doktorunuza gittiğiniz yer hakkında bilgi vermeniz önemlidir.

 

Vize Bilgileri

Umuma mahsus pasaport hamilleri vizeye tabi olup, vizelerini Kenya sınır kapısında 50-$  ve Zanzibar sınır kapısında 50-$ ödeyerek alabilirler. Diplomatik, Hizmet ve Hususi Pasaport hamilleri ise 180 gün içinde 90 günü aşmamak kaydıyla, anılan ülkeye yapacakları seyahatlerinde vizeden muaftır.

 

Uçuş Süreleri

THY ile İstanbul – Nairobi arası uçuş 6 saat 35 dakika, Zanzibar  – İstanbul arası uçuş ise 6 saat 20 dakika sürmektedir. Uçuşlarda herhangi bir aktarma yoktur.

 

Para Birimi

Kenya’nın para birimi Kenya Şilini’dir.  Zanzibar para birimi Tanzanya Şilin'dir. Seyahate gelirken yanınızda USD bulundurmanızı ve bunun da küçük birimlerini taşımanızı öneririz. Seyahate gelirken getireceğiniz USD’nin 2000 yılından sonra basılmış olmasına dikkat ediniz. 2000 yılından önce basılmış USD’ler bozdurulamıyor ya da düşük kurdan bozduruluyor.

 

Saat Dilimi

Türkiye ile Kenya arasında +1 saat fark vardır. Türkiye’de saat 12.00 iken Kenya’da 13.00.

 

Telefon Kullanımı

Seyahatiniz esnasında şayet cep telefonlarınız yurt dışı görüşmelere açık ise kullanabilirsiniz. Fakat safari esnasında bazı bölgelerde şebeke sorunu yaşanabilmektedir.

 

Kıyafet ve Gerekli  Eşyalar

Yanınıza kolayca giyip çıkarabileceğiniz tişörtler, kısa ve uzun kollu gömlekler, pamuklu pantolonlar, rahat yürüyüş ayakkabıları ve akşamları için ince bir mont almanızı öneririz. Yağmur ihtimaline karşı bir yağmurluk ve şemsiye de getirebilirsiniz. Bunun dışında şapka, güneş gözlüğü, güneş kremi, olası gürültüye karşı kulak tıkacı, fotoğraf makinesi, video kamera ve bunların şarj aletleri ve yedek hafıza kartları da getirebilirsiniz. Safariler için rahat ve doğaya uygun renklerde kıyafetler giymenizi, parlak renklerden çok açık renkli kıyafetlerden kaçınmanızı öneririz.

 

Yemek Kültürü

Gideceğimiz yerlerde bulunan lüks restoranlar, yerel Afrika yemeklerinden daha çok Avrupa ve Asya mutfağından; etin yoğunlukla kullanıldığı mönü seçenekleri sunmaktadırlar. Yemeklerden sonra tatlı yerine meyve ve kahve sunulmaktadır.

 

Elektrik

240 voltluk elektrik akımı var. Prizler İngiltere’deki gibi üç adet dikdörtgen uçtan oluşuyor. Gitmeden önce, orada aletlerinizi sorunsuz şekilde kullanmak için uygun bir dönüştürücü ve fiş adaptörü almalısınız.

 

Alışveriş

Geleneksel kıyafetler ve hediyelik eşyalar alınabilir. Bunun haricinde pek fazla alınabilecek şeyler bulunmamaktadır.

 

-Önemli Not

Bu tura 14 yaşından küçük çocukları maalesef kabul edemiyoruz.

*Pasaport sürelerinin, tur bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerliliğinin bulunması ve en az iki boş sayfanın olması gerekmektedir.*

 

*** Kenya ziyaretlerinizden en az on gün önce Sarı Humma aşısı olmalı ve seyahatiniz esnasında size verilen karneyi yanınızda bulundurmalısınız.

 

***Kenya Hükümeti plastik & naylon poşet kullanımını yasaklama getirmiştir. Bu yasağa istinaden bavulunuzda ve yanınızda plastik & naylon poşet bulundurmamanız gerekmektedir. Plastik & naylon poşet bulunduran kişilere cezai işlem uygulamaktadırlar.

 

*** Bavullar safari araçlarına konduğu için büyük bavul ile seyahat etmemenizi tavsiye ederiz. 

otel listesi Bu turdaki otellerin listesini aşağıda görebilirsiniz.
Kenya Safari & Zanzibar Okyanus Turu Otel Listesi
alternatif tarih seçiniz Bu tur için aşağıdaki alternatif tarihleri seçebilirsiniz.
Kenya Safari & Zanzibar Okyanus Turu Alternatif Tur Tarihleri
Sizi Arayalım Sizi Arayalım
Canlı DestekCanlı Destek
Gazella Turizm iletişim +90 212 233 15 98
+90 530 469 74 03

e-bülten kayıt

E-bültenimize kayıt olarak bizden en son tur bilgilerini, kampanyaları ve diğer aktiviteleri haber alabilirsiniz.