MENU
Kelime veya Ülke Arayın
Kalkış Tarihine Göre Turlar
 • EKİM '19
 • KASIM '19
 • ARALIK '19
 • OCAK '20
 • ŞUBAT '20
 • MART '20
 • NİSAN '20
 • MAYIS '20
 • HAZİRAN '20
 • TEMMUZ '20
 • AĞUSTOS '20
 • EYLÜL '20
tur bölgesi
 • Orta ve Latin Amerika
 • Kuzey Avrupa ve Rusya
 • Avrupa
 • Güney Doğu Asya
 • Hindistan Alt Kıtası
 • Kuzey Afrika ve Orta Doğu
 • Orta ve Güney Afrika
 • Uzakdoğu
 • Kafkaslar
tur dönemi
 • Kurban Bayramı Turları 2020
 • Sonbahar - Kış Turları 2019
 • Yılbaşı Turları 2020
 • Sömestre Turları 2020
 • Kış Turları 2020
 • İlkbahar Turları 2020
 • Şeker Bayramı Turları 2020
 • Yaz Turları 2020
 • Sonbahar - Kış Turları 2020
tur tipi
 • İleri Seviye Gezgin
 • Kültür Turları
 • Vahşi Yaşam Turları
Kapat
Kenya

Kenya Safari & Zanzibar Okyanus Turu

turumuz dolmuştur bu turun
alternatif tarihlerini
İncelemek için tıklayınız
Kenya Safari & Zanzibar Okyanus Turu

Kenya Safari & Zanzibar Okyanus Turu

tarih

17 - 23 Kasım 2019

şehirler
Masai Mara, Nairobi, Nakuru Gölü
ulaşım
Türk Hava Yolları Tarifeli Seferi İle
Peşin ücret
3090 DOLAR
tek kişilik oda farkı
390 DOLAR
tur konsepti
Tüm Turlar Dahil
yemek durumu
Tüm Öğle ve Akşam Yemekleri Dahil

Sizi Arayalım

0(212) 233 15 98

0(530) 469 74 03

yaşanacak anlar tur programı hizmetler

+ Büyük Rift Vadisi boyunca, eşsiz manzaralarından gözünüzü ayıramadan gerçekleşecek bir yolculuk...

 

+ Fillerden gergedanlara, leoparlardan çitalara, zürafalardan antiloplara, yaban hayatı karakterli hayvanlarıyla belgesel tadında bir Ulusal Park; Masai Mara ve 4x4 jeepler ile gerçekleştireceğimiz safariler...

 

+ Günümüz dünyasında, geleneklerinde kopmayarak, samimiyetlerini ve sıcaklıklılarını koruyan Masai halkının gündelik hayatıyla tanışma... 

 

+ Duruşlarından hiçbir zaman ödün vermeyerek, asil yürüyüşleriyle görenleri büyüleyen zürafaları, ellerimizle besleyebileceğimiz Nairobi Zürafa Çiftliği...

 

+ Loş ışıklar altında, eğlenceli sunumlarıyla size zengin bir menü sunan, dünyada sadece üç tane bulunan Carnivore Restoran’da dünyanın farklı yerlerinde tadılmayacak lezzetler...

 

+ Her safari sonunda sergi konusu olacak güzellikte fotoğraf kareleriyle fotoğraf makinemizi süsleme ayrıcalığı...

 

+ UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Stone Town...


+ Muhteşem sahilleri ile ünlü Zanzibar’da deniz kum ve güneş...

 • 1. Gün

  17/11/2019
  İstanbul - Nairobi

  Turumuz kişiye özel aracın sizi adresinizden alması ile başlıyor. Yeni havalimanı Dış Hatlar Terminali Gazella kontuarında buluşuyoruz. Bilet,  pasaport ve gümrük işlemlerinin ardından Türk Hava Yolları ile Nairobi’ye uçacağız.

 • 2. Gün

  18/11/2019
  Nairobi - Masai Mara

  Yerel saat ile Nairobi’ye varışımızın ardından, özel 4x4 safari araçlarımıza biniyor ve kahvaltımızı almak üzere otele transfer oluyoruz. Otelimizde yapacağımız kahvaltının ardından eşsiz manzaralar eşliğinde dünyaca ünlü Masai Mara Ulusal Parkı’na hareket edeceğiz. Ulusal Park’a varışta öğle yemeğimizi piknik olarak alacağız. Öğleden sonra Masai Mara’da ilk safarimizi gerçekleştiriyoruz. Gün batımına yakın otelimize dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

 • 3. Gün

  19/11/2019
  Masai Mara

  Güne erken safari ile başlıyoruz. Leopardan çitaya, fillerden gergedanlara, zürafalardan farklı antilop çeşitlerine ve elbette sayısız tür kuşa ev sahipliği yapan safari turumuz sonrası kahvaltımızı almak için otelimize geri dönüyoruz.  Kahvaltı sonrası safarinin 2. kısmına devam etmek için otelden hareket ediyoruz. Öğle yemeğimizi piknikte alacağız. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

 • 4. Gün

  20/11/2019
  Masai Mara - Nairobi

  Erken kahvaltının ardından safari yapıyoruz. Safari sonrası Nairobi’ye hareket ediyoruz. Öğle yemeğimizi dünyaca ünlü Carnivore Restoran’da alıyoruz. Ardından Nairobi’de zürafaları elleriniz ile besleyebileceğiniz Zürafa Çiftliği gezilerini gerçekleştiriyoruz. Gezi bitiminde otelimize dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

   

 • 5. Gün

  21/11/2019
  Masai Mara - Zanzibar

  Kahvaltının ardından havaalanına transfer. Bugün öğle yemeğimizi kumanya olarak alacağız. Yerel havayolları ile Zanzibar’a uçacağız. Varışımızı takiben UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Stone Town’u geziyoruz. Gezinin ardından otelimize transfer oluyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

   

 • 6. Gün

  22/11/2019
  Zanzibar

  Kahvaltının ardından muhteşem sahilleri ile ünlü Zanzibar’da deniz kum ve güneşin tadını çıkarabilirsiniz. Öğle ve akşam yemekleri otelimizde.

 • 7. Gün

  23/11/2019
  Zanzibar - İstanbul

  Erken kahvaltımızı kumanya olarak alıp havaalanına transfer oluyoruz. Türk Hava Yolları’na ait tarifeli sefer ile İstanbul yeni havaalanına uçuyoruz. Varışımızda turumuz, sizi evinize bırakacak transfer aracımız ile son bulacak.

Ücrete Dâhil Olan Hizmetler:

- Türk Hava Yolları ile İstanbul – Nairobi – Zanzibar  İstanbul arası ekonomi sınıf uçak bileti,

- Yerel Hava Yolları ile Nairobi – Zanzibar arası ekonomi sınıf uçak bileti,
- Havalimanı vergileri,
- Ev – Alan – Ev transferi de dahil olmak üzere özel araçlar ile tüm transferler,
- Kahvaltı dahil konaklamalar,
- Programda belirtilen tüm öğle yemekleri,
- Programda belirtilen tüm akşam yemekleri,
- Özel araçlar ile programda belirtilen tüm geziler,
- 4x4 araçlar ile programda belirtilen tüm safariler,
- Programda belirtilen müze ve ören yerlerine giriş ücretleri,
- Ulusal Parklara giriş ücretleri,
- Flying Doctors hizmeti (safariler esnasında oluşabilecek rahatsızlıklarda en kısa sürede en yakındaki hastaneye ulaşım masraflarının karşılanması),
- Gazella Turizm profesyonel Türkçe rehberlik hizmetleri,
- Yurtdışı çıkış harcı,
- Seyahat sigortası.

 

Ücrete Dâhil Olmayan Hizmetler:
- Programda belirtilmeyen yemekler,
- Programda belirtilen yemekler sırasında alınacak içecekler,
- Fazla bagaj ücretleri,
- Kişisel harcamalar,
- Bahşişler,
- Kenya ve Zanzibar Vizesi.

 

- Önemli Notlar:
***Kenya ziyaretlerinizden en az on gün önce Sarı Humma aşısı olmalı ve seyahatiniz esnasında size verilen karneyi yanınızda bulundurmalısınız.

***Kenya Hükümeti plastik & naylon poşet kullanımını yasaklama getirmiştir. Bu yasağa istinaden bavulunuzda ve yanınızda plastik & naylon poşet bulundurmamanız gerekmektedir. Plastik & naylon poşet bulunduran kişilere cezai işlem uygulamaktadırlar.

*** Bavullar safari araçlarına konduğu için büyük bavul ile seyahat etmemenizi tavsiye ederiz.  

 

Kenya Safari & Zanzibar Okyanus Turu Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

2019 UÇUŞ DETAYLARI:
TK 607 02JUN  ISTNBO 2030 0310*
TK 567 08JUN  ZNZIST 0400 1255

 

Gezi Zamanlaması

Aşağıdaki linkten geziniz sırasında ortalama hava sıcaklıklarını görebilirsiniz.

http://gazella.com/destinasyonlar/ulke/18

 

- Sağlık

Kenya - Zanzibar  ziyaretlerinizden en az on gün önce Sarı Humma aşısı olmalı ve seyahatiniz esnasında size verilen karneyi yanınızda bulundurmalısınız. Ülkenin bu bölgesinde sıtma görüldüğü Dünya Sağlık Örgütü tarafından söylenmektedir. Bu nedenle seyahatinizden önce doktorunuz ile görüşmenizi öneririz. Gün doğumu ve gün batımı saatlerinde uzun kollu giyecekler giymeniz ve yanınıza sinek koruyucu almanızı tavsiye ediyoruz. Bunun dışında seyahatinizden döndükten 7-30 gün içinde ateşiniz yükselirse doktorunuza nereye gittiğiniz hakkında bilgi vermeniz önemlidir. Otellerde ve yerel restoranlarda alınacak öğle ve akşam yemeklerinde sağlığınızı etkileyecek herhangi bir sorunla karşılaşacağınızı sanmıyoruz.. Eğer maceracı bir yemek yeme alışkanlığınız var ve sokaklarda açıkta satılan yiyeceklerden yiyorsanız; kesinlikle kapalı şişe suyu tüketmenizi, buz, süt ve süt ürünlerinden kaçınmanızı, iyi pişirildiğine emin olduğunuz et, tavuk ve balık ürünleri tüketmenizi, meyve ve sebzelerin iyi yıkanmış olmasından emin olunması, meyvelerin kabuğunun soyulduktan sonra yenmesini tavsiye ederiz. 

- Vize Bilgileri

Umuma mahsus pasaport hamilleri vizeye tabi olup, vizelerini Kenya sınır kapısında 50-$  ve Zanzibar sınır kapısında 50-$ ödeyerek alabilirler. Diplomatik, Hizmet ve Hususi Pasaport hamilleri ise 180 gün içinde 90 günü aşmamak kaydıyla, anılan ülkeye yapacakları seyahatlerinde vizeden muaftır.

 

- Bu Tur Kimler İçin Uygun?

Doğa tutkunları, farklı deneyim yaşamak isteyen gezginler ve macera severler için son derece keyifli bir gezi olacaktır. Bu turumuzda gün içinde otobüs ile 6-7 saatlik yolculuklar yapılacak olup, Bu durumdan dolayı yorulmaktan rahatsız olmayan bütün gezginler için uygun bir turdur.

 

- Uçuş Süreleri

İstanbul – Nairobi arası uçuş 6 saat 35 dakika, Zanzibar– İstanbul arası uçuş ise 6 saat 20 dakika sürmektedir. Uçuşlarda herhangi bir aktarma yoktur.

 

- Para Birimi

Kenya’nın para birimi Kenya Şilini’dir.  Zanzibar para birimi Tanzanya Şilin'dir. Seyahate gelirken yanınızda USD bulundurmanızı ve bunun da küçük birimlerini taşımanızı öneririz. Seyahate gelirken getireceğiniz USD’nin 2000 yılından sonra basılmış olmasına dikkat ediniz. 2000 yılından önce basılmış USD’ler bozdurulamıyor ya da düşük kurdan bozduruluyor.

 

- Saat Dilimi

Türkiye ile Kenya arasında +1 saat fark bulunmaktadır. Türkiye’de saat 12.00 iken Kenya’da 13.00.

 

- Telefon Kullanımı

Seyahatiniz esnasında şayet cep telefonlarınız yurt dışı görüşmelere açık ise kullanabilirsiniz. Fakat safari esnasında bazı bölgelerde şebeke sorunu yaşanabilmektedir.

 

- Gezi İçin Alınabilecek Kıyafet ve Gerekli Eşyalar

Yanınıza kolayca giyip çıkarabileceğiniz tişörtler, kısa ve uzun kollu gömlekler, pamuklu pantolonlar, rahat yürüyüş ayakkabıları ve akşamları için ince bir mont almanızı öneririz. Yağmur ihtimaline karşı bir yağmurluk ve şemsiye de getirebilirsiniz. Bunun dışında şapka, güneş gözlüğü, güneş kremi, olası gürültüye karşı kulak tıkacı, fotoğraf makinesi, video kamera ve bunların şarj aletleri ve yedek hafıza kartları da getirebilirsiniz. Safariler için rahat ve doğaya uygun renklerde kıyafetler giymenizi, parlak renklerden çok açık renkli kıyafetlerden kaçınmanızı öneririz.

 

- Yemek Kültürü

Gideceğimiz yerlerde bulunan lüks restoranlar, yerel Afrika yemeklerinden daha çok Avrupa ve Asya mutfağından; etin yoğunlukla kullanıldığı mönü seçenekleri sunmaktadırlar. Yemeklerden sonra tatlı yerine meyve ve kahve sunulmaktadır.

 

- Elektrik

 240 voltluk elektrik akımı var. Prizler İngiltere’deki gibi üç adet dikdörtgen uçtan oluşuyor. Gitmeden önce, orada aletlerinizi sorunsuz şekilde kullanmak için uygun bir dönüştürücü ve fiş adaptörü almalısınız.

 

- Alışveriş

Geleneksel kıyafetler ve hediyelik eşyalar alınabilir. Bunun haricinde pek fazla alınabilecek şeyler bulunmamaktadır.

 

-Önemli Not 

Kenya Hükümeti plastik & naylon poşet kullanımını yasaklama getirmiştir. Bu yasağa istinaden bavulunuzda ve yanınızda plastik & naylon poşet bulundurmamanız gerekmektedir. Plastik & naylon poşet bulunduran kişilere cezai işlem uygulamaktadırlar.

Bu tura 14 yaşından küçük çocukları maalesef kabul edemiyoruz.

otel listesi Bu turdaki otellerin listesini aşağıda görebilirsiniz.

Southern Sun Mayfair vb.- Nairobi
www.tsogosun.com/southern-sun-mayfair-nairobi

 

Keekorok Lodge vb. - Masai Mara
www.sunafricahotels.com

 

Breezes Beach Club vb. – Zanzibar
http://breezes-zanzibar.com/

 

Kenya Safari & Zanzibar Okyanus Turu Otel Listesi
alternatif tarih seçiniz Bu tur için aşağıdaki alternatif tarihleri seçebilirsiniz.
Kenya Safari & Zanzibar Okyanus Turu Alternatif Tur Tarihleri
Sizi Arayalım Sizi Arayalım
Canlı DestekCanlı Destek
Gazella Turizm iletişim +90 212 233 15 98
+90 530 469 74 03

e-bülten kayıt

E-bültenimize kayıt olarak bizden en son tur bilgilerini, kampanyaları ve diğer aktiviteleri haber alabilirsiniz.