MENU
Kelime veya Ülke Arayın
tur bölgesi
 • Orta ve Latin Amerika
 • Kuzey Avrupa ve Rusya
 • Avrupa
 • Güney Doğu Asya
 • Hindistan Alt Kıtası
 • Kuzey Afrika ve Orta Doğu
 • Orta ve Güney Afrika
 • Uzakdoğu
 • Kafkaslar
tur dönemi
 • Kurban Bayramı Turları 2019
 • Sonbahar - Kış Turları 2019
 • Yılbaşı Turları 2020
 • Sömestre Turları 2020
 • Kış Turları 2020
 • İlkbahar Turları 2020
 • Şeker Bayramı Turları 2020
 • Yaz Turları 2020
tur tipi
 • İleri Seviye Gezgin
 • Kültür Turları
 • Vahşi Yaşam Turları
Kapat
Japonya

Japonya; Uzakdoğu'nun Kültür Cenneti Turu

turumuz dolmuştur bu turun
alternatif tarihlerini
İncelemek için tıklayınız
Japonya; Uzakdoğu'nun Kültür Cenneti Turu

Japonya; Uzakdoğu'nun Kültür Cenneti Turu

tarih

10 - 19 Ağustos 2019

şehirler
Hiroşima , Kyoto , Osaka, Tokyo
ulaşım
Türk Hava Yolları Tarifeli Seferi İle
Peşin ücret
5290 DOLAR
tek kişilik oda farkı
980 DOLAR
tur konsepti
Tüm Ekstra Turlar Dahil
yemek durumu
7 Öğle Yemeği ve 7 Akşam Yemeği Dahil

Sizi Arayalım

0(212) 233 15 98

0(530) 469 74 03

yaşanacak anlar tur programı hizmetler

+ Kendimizi Japon çiftçilerinden biri olarak hissedeceğimiz Toyonaka Açık Hava Müzesi...

 

+ Japon İmparatoru Meiji ve Kraliçe Shöken ruhunu kutsallaştırmak için yapılan ve 700 metre kare arazi üzerine kurulu Meiji Shinju Tapınağı'nın ruhani havasını tatma fırsatı...

 

+ Hiroşima Barış Anıtı parkında atom bombası saldırısında hayatını kaybedenleri anma ve felaketin boyutlarını görme fırsatı...

 

+ Eski Başkent Kyoto'da Japon kültür ve tarihi...

 

+ Tokugawa Shogunları'nın gözetiminde inşa edilen, tarihi ve muhteşem doğasıyla Nijo Kalesi...

 

+ UNESCO Dünya Mirası listesinde de yer alan Ryoan-ji (Huzurlu Ejderhanın Tapınağı)'nda Zen kültürünü tanıma fırsatı...

 

+ Geyşa bölgesi Gion'da geyşa yaşam tarzını keşfetme imkânı...

 

+ Japon sanat, kültür ve sanayisini içinde barındıran Nara kenti...

 

+ Shinsanken hızlı trenleriyle neredeyse ışık hızında yolculuk...

 

+ Muhteşem doğal güzelliğiyle Japonların kutsal mekânı Miyajima Adası'ndaki Yüzen Tapınak...

 • 1. Gün

  10/08/2019
  İstanbul - Tokyo

  Programımız, sizi havalimanındaki buluşma noktamıza götürmek üzere verdiğiniz adrese gelecek özel aracınızın evinize ulaşması ile başlıyor. İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Terminali’nde buluşarak, check-in işlemlerin tamamlanmasının ardından uçağımızı bekliyoruz

 • 2. Gün

  11/08/2019
  İstanbul - Tokyo

  Türk Hava Yolları'na ait uçakla saat 01.40’ta Tokyo’ya hareket edeceğiz. 19.10’da  varışımızın ardından özel transfer aracımız ile otelimize transfer oluyoruz. Uzun uçuşumuzun ardından dinlenmek için serbest zaman. Konaklama otelimizde.

 • 3. Gün

  12/08/2019
  Tokyo

  Kahvaltımızın ardından şehir turumuz için otelimizden hareket ediyoruz. Haçki  Ko’nun hikayesinin yaşandığı Shibuya’dan geçecek ardından İmparator Meiji’ye adanmış, Tokyo’nun en önemli tapınaklarından olan Meiji Tapınağı ve Tokyo’nun en iyi parkı olan Yoyogi Parkı’nı gezecek ardından 200 mt’den fazla yüksekliği ile Metropolitan Binası göreceklerimiz arasında olacak. Öğle yemeğimizi turumuz sırasında alacağız. Özel transfer aracımız Asakusa Kannon Tapınağı’na gideceğiz. Akşam yemeğimizi Kill Bill filminin meşhur restoran sahnesinin çekildiği restoranda alacağız. Konaklama otelimizde.

 • 4. Gün

  13/08/2019
  Tokyo - Fuji Dağı - Hakone - Kyoto 

  Kahvaltının ardından otelden çıkış işlemlerimizi yaparak ayrılıyoruz. Bugün valizlerimiz tren yolculuklarında rahat hareket edebilmemiz için özel otobüsümüz ile Kyoto'ya gönderileceğinden yanınıza gerekli eşyaları taşıyabileceğiniz ufak bir çanta almanızı rica ediyoruz. 2 saat sürecek keyifli bir yolculukla, eski çağlardan beri Japon halkının kutsal kabul ederek taptığı, 3.776 metre yüksekliği ile Japonya’nın en yüksek dağı olan Kutsal Fuji’ye gideceğiz. Bu görkemli dağa yaklaşabileceğimiz en yakın noktaya ulaştıktan sonra 1,5 saat uzaklıktaki Hakone’ye vararak öğle yemeğimizi yiyeceğiz. Sırada Ashi Gölü’nde bir tekne gezisi ve Hakone Shrine'i ziyaret edecek Tori  Kapısı'nı göreceğiz. Ardından Odawara’ya geçerek, Kyoto’ya gitmek üzere hızlı trene bineceğiz. 2 saat sürecek tren yolculuğumuzun ardından Kyoto’dayız. Varışımıza istinaden geleneksel japon dansları eşliğinde akşam yemeğimizi almak üzere restoranımıza gidiyoruz. Yemeğimizin ardından keyifli bir yürüyüş turu yaparak otelimize dönüyoruz. Konaklama otelimizde

   

 • 5.Gün

  14/08/2019
  Kyoto 

  Sabah kahvaltımızın ardından Kyoto şehir turumuza başlıyoruz. Japonya’nın geleneklerine en bağlı olduğu güzel ve ruhani eski başkent Kyoto aynı zamanda halkın geleneksel kıyafetlerle dolaştığını görebileceğimiz ender yerlerden biri. Öğle yemeğimizi de alacağımız şehir turumuzda, altında akan suyun kutsal olduğuna inanılan Kiyomizu Tapınağı’nı, İç içe geçmiş bir kale, saray ve etraflarını saran muhteşem güzellikteki geniş Japon bahçelerini içeren Nijo Kalesi kompleksi, zen inancına göre inşa edilmiş, altından yapılan Kinkakuji Tapınağı ve UNESCO  Dünya Kültür Mirası Listesi’nde yer alan, içinde büyüleyici bir Zen Bahçesi bulunan Ryoanji Tapınağı’nı ziyaret edecek ve geyşaların bulunduğu Gion Bölgesi'nde keyifli bir yürüyüş yapacağız. gezeceğiz. Burada dolaşırken alışveriş yapma imkânı da bulacağız. Daha sonra dinlenmek için otelimize dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

 • 6. Gün

  15/08/2019
  Kyoto - Nara - Hiroşima 

  Otelde yapacağımızın kahvaltımızın ardından otelimizden çıkış işlemlerimizi yapıyoruz. Bugün valizlerimizi tren yolculuklarımızda rahat edebilmeniz için otobüsümüzle Tokyo’ya gönderileceğinden yanınıza Hiroshima’da kalacağımız 1 gün için gerekli eşyalarınızı elinizde taşıyabileceğiniz ufak bir çantayla yanınıza almanızı rica ediyoruz. Çıkış işlemlerimizin ardından Japonya'nın eski başkentlerinden biri olan ve aynı zamanda tarihte Japon sanatlarının, el sanatlarının, edebiyatın, kültürün ve sanayinin beşiği olan 1 saat mesafedeki Nara’ya gideceğiz. Nara Büyük Budası'nın bulunduğu Todaiji Tapınağı’nı ve Büyük KasugaTapınağı’nı ziyaret edeceğiz. Öğle yemeğimizin ardından Osaka tren istasyonuna transfer oluyoruz. Buradan dünyanın en hızlı trenlerinden olan Shinkansen’ler ile 1 saat 30dk mesafedeki Hiroshima’ya gidiyoruz. Varışımıza istinaden otelimize transfer oluyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

 • 7.Gün

  16/08/2019
  Hiroshima - Kobe

  Sabah kahvaltısının ardından,  Japonlar için kutsal bir yer olan ve ülkenin en güzel manzaralarından birine sahip ‘’Yüzen Tapınak’’ Torii’yi göreceğimiz Miyajima Adası'na gideceğiz. Ardından nükleer bomba atılan ilk şehir olan Hiroşima’ya adanmış UNESCO  Dünya Kültür Mirası Listesi’ndeki Barış Anıtı Parkı’nı gezeceğiz. Sonra Hiroşima’ya geri dönerek önce öğle yemeğimizi yiyecek ve tren istasyonuna transfer olacağız. Hızlı tren ile Kobe’ye hareket ediyoruz. Varışımıza istinaden akşam yemeğimizi alacağımız ve konaklama yapacağımız otelimize gidiyoruz.

 • 8. Gün

  17/08/2019
  Kobe - Osaka - Tokyo

  Kahvaltımızın ardından Kobe şehir turumuz esnasında Meriken Parkı ve içindeki Kobe Kulesi göreceklerimizin arasında olacak. Ardından Osaka’ya geçiyoruz. Öğle yemeğimizi yerel restoranda alacağız. Turumuza devam ediyoruz. Osaka Kalesi’ni gezecek ve Umeda Sky Binası’nın gözetleme kulesinden şehri izleme fırsatımız olacak. Akşam üzeri hızlı trenimiz ile Tokya’ya geçiyoruz. Varışımızın ardından Akşam yemeğimizi alacağımız restorana gidiyoruz. Yemeğin bitimde otelimize döneceğiz. Konaklama otelimizde.

 • 9. Gün

  18/08/2019
  Tokyo - İstanbul

  Sabah kahvaltımızın ardından otelden çıkış işlemlerimizi yapıyoruz. Son gün yapacağımız turumuzda Japonların yemek kültürüne yakından tanıklık edeceğimiz Balık Marketi olacak. Sonrasında Giza Bölgesin’de keyifli bir yürüyüşümüz olacak. Öğle yemeğimizi turumuz sırasında alıyoruz. Ardından tekne turumuzu yapacak ve havalimanına transfer olacağız ve havalimanına yakın bir otelde akşam yemeğimizi alacağız. Ardından Türk Hava Yolları’na ait TK53 sefer sayılı uçak ile saat 21.25'te İstanbul’a hareket edeceğiz.

 • 10. Gün

  19/08/2019
  İstanbul

  Varışımız saat 03.35'te olacak. Turumuz, sizi önceden vermiş olduğunuz adrese götürecek olan araç ve şoförünüzle buluşmanız ve transferiniz ile son buluyor

Fiyata Dâhil Olan Hizmetler:

- Türk Havayolları ile İstanbul – Tokyo – Osaka – İstanbul arası ekonomi sınıf uçak bileti ve Havalimanı vergileri,

- Tokyo’da 3 gece, 4* otelde konaklama,

- Kyoto’da 2 gece, 5* otelde konaklama,

- Hiroshima’da 1 gece, 4* otelde konaklama,

- Kobe'de 1 gece, 4* otelde konaklama,

- Odawara-Osaka, Osaka-Hiroshima ve Hiroshima-Osaka, Kobe - Tokyo arası hızlı trenlerle ulaşım,

- Ev – alan – ev transferi de dâhil olmak üzere programda belirtilen tüm transferler,

- Özel araç ile programda belirtilen tüm geziler ve giriş ücretleri,

- Geziler esnasında gezilecek müze ve örenyerleri ile diğer noktalara giriş ücretleri,

- Programda belirtilen tekne gezileri,

- Programda belirtilen 7 öğle ve 7 akşam yemeği,

- Gazella Turizm profesyonel Türkçe rehberlik hizmeti,

- Yurtdışı çıkış harcı,

- Seyahat sigortası.

 

Fiyata Dâhil Olmayan Hizmetler:

- Programda belirtilmeyen yemekler,

- Programda belirtilen yemekler sırasında alınacak içecekler,

- Fazla bagaj ücretleri,

- Kişisel harcamalar,

- Vize ücreti (eski pasaportlar için).

Japonya; Uzakdoğu'nun Kültür Cenneti Turu Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

- Gezi Zamanlaması
Aşağıdaki linkten geziniz sırasında ortalama hava sıcaklıklarını görebilirsiniz. 
http://gazella.com/destinasyonlar/ulke/17

 

- Vize Bilgileri
Japonya çipli pasaportlardan vize istememektedir.Japonya tüm giriş yapan kişilerden girişte parmak izi almaktadır.

 

- Bu Tur Kimler İçin Uygun?
Farklı kültürleri tanımak isteyen gezginler için kaçırılmaması gereken bir gezi olmakla birlikte, tempolu bir tur olduğu unutulmamalı, kendini dinç hisseden her gezgin için uygundur.

 

- Uçuş Süreleri
Uçuşlarımız direkt uçuş olup Narita yaklaşık 11 saat sürmektedir.

 

- Para Birimi
Para birimi Yen’dir. Bu gezi için yanınıza USD almanızı ve bunun da küçük birimlerini yanınızda bulundurmanızı öneriyoruz.

 

- Saat Dilimi
Türkiye ile her dört ülke arasında +6 saat fark bulunmaktadır. Türkiye’de saat 12.00 iken seyahat edeceğimiz ülkelerde saat 18.00.

 

- Telefon Kullanımı
Tüm cep telefonu operatörleri eğer telefonunuz uluslararası dolaşıma açıksa kullanılabilmektedir. Ancak gezilecek bazı bölgelerde şebeke problemleri söz konusu olabilir.

 

- Gezi İçin Alınabilecek Kıyafet ve Gerekli Eşyalar
Yanınıza kolayca giyip çıkarabileceğiniz tişörtler, kısa ve uzun kollu gömlekler, pamuklu pantolonlar, rahat yürüyüş ayakkabıları ve ince bir mont ya da hırka almanızı öneririz. Sentetik olmayan ve pamuklu kıyafetler tercih etmenizi tavsiye ederiz. Yağmur ihtimaline karşı bir yağmurluk ve şemsiye de getirebilirsiniz. Bunun dışında şapka, güneş gözlüğü, güneş kremi, olası gürültüye karşı kulak tıkacı, fotoğraf makinesi, video kamera ve bunların şarj aletleri ve yedek hafıza kartları da getirebilirsiniz.

 

- Yemek Kültürü
Bölgede Uzakdoğu yemek kültürüne ait bir mutfak hakim. Sokak satıcılarından bir şey almamanızı öneririz. Bunun yanında gideceğimiz restoranlar ve otellerde alacağımız yemeklerin damak tadınıza uygunluğunu fark edeceksiniz.

 

- Elektrik
Genelde 100 V kullanılıyor. Japonya’da İngiliz tipi üç pimli prizler kullanılmaktadır.Prizlerin uymadığı yerlerde sorun yaşamamak için elektronik mağazalarında satılan üniversal fiş adaptörlerinden alınabilir. Prizlerin örnekleri http://localti.me/tokyo-japan sitesinden görülebilir. Adaptör getirmenizi öneririz.

 

- Alışveriş
Özellikle elektronik konusunda tam bir alışveriş cennetidir.Onun haricinde geleneksel kıyafetler ve hediyelik eşyalar alınabilir.

 

- Önemli Not
Bu tura 14 yaşından küçük çocukları maalesef kabul edemiyoruz.

Japonya; Uzakdoğu'nun Kültür Cenneti Turu, Japonya Hakkında Videolar

otel listesi Bu turdaki otellerin listesini aşağıda görebilirsiniz.

4* Keio Plaza Hotel Tokyo

http://www.keioplaza.com/

 

5* Hotel Nikko Princess - Kyoto                

http://princess-kyoto.co.jp/

 

4* Ana Crowne Plaza - Hiroşima 

www.anacrowneplaza-osaka.jp/

 

4* Hotel Okura - Kobe

http://www.kobe.hotelokura.co.jp/en/

Japonya; Uzakdoğu'nun Kültür Cenneti Turu Otel Listesi
alternatif tarih seçiniz Bu tur için aşağıdaki alternatif tarihleri seçebilirsiniz.
Japonya; Uzakdoğu'nun Kültür Cenneti Turu Alternatif Tur Tarihleri
Sizi Arayalım Sizi Arayalım
Canlı DestekCanlı Destek
Gazella Turizm iletişim +90 212 233 15 98
+90 530 469 74 03

e-bülten kayıt

E-bültenimize kayıt olarak bizden en son tur bilgilerini, kampanyaları ve diğer aktiviteleri haber alabilirsiniz.