MENU
Kelime veya Ülke Arayın
tur bölgesi
 • Kuzey Amerika
 • Orta ve Latin Amerika
 • Kuzey Avrupa ve Rusya
 • Güney Avrupa
 • Orta Asya ve Japonya
 • Güney Doğu Asya
 • Hindistan Alt Kıtası
 • Kuzey Afrika ve Orta Doğu
 • Orta ve Güney Afrika
tur dönemi
 • Yılbaşı , Sömestre ve Kış Turları 2019
 • İlkbahar Turları 2019
 • Yaz ve Şeker Bayramı Turları 2019
 • Kurban Bayramı Turları 2019
tur tipi
 • Kültür Turları
 • Gemi Turları
 • Nehir Turları
 • Vahşi Yaşam Turları
 • Trekking Turları
 • Size Özel Turlar
Kapat
Özbekistan

İpek Yolu'nun Kalbi; Özbekistan Turu

İpek Yolu'nun Kalbi; Özbekistan Turu

İpek Yolu'nun Kalbi; Özbekistan Turu

tarih
şehirler
Buhara, Khiva, Semerkand, Taşkent
ulaşım
Türk Hava Yolları tarifeli seferi ile
Peşin ücret
2090 DOLAR
tek kişilik oda farkı
390 DOLAR
tur konsepti
Tüm turlar dahil
yemek durumu
6 Öğle ve Akşam Yemeği

Sizi Arayalım

0(212) 233 1598

0(549) 433 4445

yaşanacak anlar tur programı hizmetler

+ Geleneksel Orta Asya mimarisinin, İslami mimari ile zenginleştirilip, Avrupai bir şehircilik planlaması ile taçlandırıldığı Taşkent.


+ Emir Timur Meydanı, Bağımsızlık Meydanı, Kukeldaş Medresesi, Eski Şehir ayrı ayrı keşfediliyor.


+ 7. Yüzyıldan kalma Kuran’ı Kerim’in sergilendiği Hazreti İmam Kompleksi, ülkenin en büyük camilerinden Cuma Camisi geziliyor.


+ Siyab Lokal Pazarında alışveriş keyfi.


+ UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan, kültürlerin bir potada eritilip yeni bir kültür haline getirildiği Semerkand.


+ Shahi Zinda Kompleksi, Timurlenk’in Mezarı Gur Emir Mozalesi, Uluğbey Gözlemevi  görülüyor.


+ Semerkand’ın kalbi, bilim ve kültür yuvası Registan Meydanı, şehrin en önemli yapıtlarından Bibi Khanum mescidi ve türbesi keşfediliyor.


+ Naksibendi Türbesi, Buhara Emir'in yazlık sarayı, Ark Kalesi geziliyor.


+ Khiva’da UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Içhan Kala,Cuma Camisi, Taşkale Kervansarayı,  Muhammed Rahim Han Medresesi göreceklerimiz arasında.

 

 • 1. Gün

  06/04/2019
  İstanbul - Taşkent

  Turumuz kişiye özel aracın sizi adresinizden alması ile başlıyor.  Atatürk Havaalanı Dış Hatlar Gidiş Terminali'nde buluşarak, check-in işlemlerimizi tamamlıyor ve sonrasında ise Türk Hava Yolları tarifeli seferi ile Taşkent'e hareket ediyoruz. Yeni güne uçakta gireceğiz.

 • 2. Gün

  07/04/2019
  Taşkent

  Saat 00.40'da varışımıza istinaden, özel aracımız tarafından karşılanıyor ve otelimize transfer oluyoruz. Sabah kahvaltımızın ardından Taşkent şehir turumuza başlıyoruz. Geleneksel Orta Asya mimarisinin, İslami mimari ile zenginleştirilip, Avrupai bir şehircilik planlaması ile taçlandırıldığı bu şehirdeki turumuz sırasında Hz İmam Camii, Hz Osman’ın el yazması, Kükeldaş Medresesi, Eski Şehir, Emir Timur Müzesi ve Meydanı, Özbekistan’ın en büyük meydanı olan Bağımsızlık Meydanı’nı ve bu merkezi çevreleyen anıtları, sonrasında Uygulamalı Sanatlar müzesini göreceğiz.. Öğle yemeğimizi tur esnasında yerel bir restoranda alıyoruz. Akşam yemeğimizi yerel restoranda alıyoruz ve konaklama Taşkent otelimizde.

 • 3. Gün

  08/04/2019
  Taşkent-Ürgenç - Khiva

  Kahvaltının ardından havalimanına transfer. Yerel havayolları ile Urgench’e hareket. Urgench'e varış ve Hive'ye transfer. Varışımıza istinaden Khiva’ya kısa bir uçuş yapıyoruz.Yüzyıllardır değişmeden ayakta kalmayı başaran enfes bir şehir olan Khiva turumuza başlıyoruz. UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Içhan Kale ve iç kalesi olan Kunya-Ark (Eski Kale), Cuma Camisi, İlam Hoca medresesi ve minaresi,  Allah kulu Han Medresesi, Muhammed Emin han, Muhammed Rahim Han medresesi, Şirgazi Han Medresesi, Pehlivan dervaze kapısı, Taşkale Kervansarayı göreceklerimiz arasında. Yerel bir restoranda alınacak öğle yemeğinin ardından Khiva turumuza kaldığımız yerden devam ediyoruz.. Akşam yemeğimizi yerel restoranda alıyoruz ve konaklama Hive otelimizde.  

 • 4. Gün

  09/04/2019
  Khiva - Buhara

  Kahvaltinin ardından aracımızla Buhara'ya hareket ediyoruz. Varışımıza istinaden öğle yemeği alacağız sonrasında Buhara sehir turumuzun ilk bölümü için hareket ediyoruz. Kısa Buhara şehir turumuz yaptıktan sonra serbest zaman. Akşam yemeğimizi yerel restoranda alıyoruz, konaklama Buhara otelimizde.  

 • 5. Gün

  10/04/2019
  Buhara

  Kahvaltının ardından UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan başka bir şehir Buhara gezimize başlıyoruz. 5. Yüzyılda kurulmuş ve bugüne kadar varlığını sürdürmüş olan devasa Ark Kalesi, Bolo Havuz Mescidi, Mir Arab Medresesi, Kalan minaresi ve Mescidi, Uluğbey Medresesi, Leb-i Havuz Küllüyesi, Nasreddin Hoca Heykeli, Nadir Divan Bey Medresesi, Buhara Emir’in yazlık sarayı, Nakşi Bendi Hazretleri Türbesi  göreceklerimiz arasında yer alıyor. Öğle yemeğimiz turlar esnasında yerel bir restoranda alıyoruz. Akşam yemeğimizi de yerel restoranda alıyoruz; konaklama Buhara otelimizde.   

 • 6. Gün

  11/04/2019
  Buhara - Semerkand

  Kahvaltının ardından aracımızla Semerkand’a hareket ediyoruz. Semerkand’a varışımıza istinaden; öğle yemeğimiz yerel bir restoranda. Semerkand şehir turumuza balıyoruz, tur sırasında İmam Buhari Türbesi ve Camiisi, Semerkand’ı kültürel anlamda zirveye taşımış imparatora adanmış Uluğbey Gözlemevi , özel kağıt atölyesi,ve el yapımı halı dokuma fabrikası, Afrosiyab arkeolojik müzesi görülecekler arasında. Akşam yemeğimizi de yerel restoranda alıyoruz; konaklama Semerkand otelimizde.  

 • 7. Gün

  12/04/2019
  Semerkand

  Kahvaltının ardından turumuzun bugünkü kısmında Ortaçağ’da İslam Dünyası’nın gururu olarak görülen Semerkand’ın kalbi, 14. ve 15. Yüzyıllardan kalma medreseler, camiler, hanlar ile çevrili Registan Meydanı ilk durağımız. Bibi Hanım Mescidi ve türbesi, İslamiyeti Orta Asya’ya getiren Qusam Ibn Abbas’ın mezarının da bulunduğu efsanelere konu olan Şah-ı Zinde türbesi, ünlü imparator Timurlenk’in mezarı Gur Emir türbesi, öğle yemeğimiz tur esnasında yerel bir restoranda aldıktan sonra Siyab Lokal Pazar’ında alış veriş için serbest zamanımız olacak.   Akşam yemeğimizi de yerel restoranda alıyoruz; konaklama Semerkand otelimizde.  

 • 8. Gün

  13/04/2019
  Semerkand - İstanbul

  Kahvaltının ardından özel otobüsümüz ile Semerkant Havalimanına sabah erken saatte transfer oluyor ve check-in işlemlerinin ardından saat 05.35’te  Türk Hava Yolları tarifeli seferi ile İstanbul uçuşumuzu gerçekleştiriyoruz. Varışımız yerel saat ile 08.40’ta olacak. Turumuz önceden vermiş olduğunuz adrese yapılacak kişiye özel transferiniz ile son buluyor.

Fiyata Dahil Olan Hizmetler:

- Türk Hava Yolları ile İstanbul – Taşkent – Semerkand-İstanbul arası ekonomi sınıf uçak bileti ve bu bilete ilişkin alan vergileri

- Taşkent-Urgench arası ekonomi sınıf uçak bileti ve alan vergileri

- Buhara-Semerkand arası araç transferleri

-  Ürgenç –Hive arası araç transferleri

- Taşkent’te 1 gece, 5* otelde oda kahvaltı konaklama,

- Hive'de 1 gece, 4* otelde oda kahvaltı konaklama,

- Buhara’da 2 gece, 4* otelde oda kahvaltı konaklama,

- Semerkand’da 2 gece, 4* otelde oda kahvaltı konaklama,

- Ücretsiz kişiye özel eviniz – alan – eviniz transferi de olmak üzere programda belirtilen tüm transferler

- Programda belirtilen tüm geziler

- Gerekli olan müze, ören yeri giriş ücretleri

- Programda belirtilen 6 öğle yemeği

- Programda belirtilen 6 akşam yemeği

- Yurtdışı çıkış harcı

- Seyahat sigortası

 

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler:

- Programda belirtilmeyen yemekler

- Programda belirtilen yemekler esnasında alınacak tüm içecekler

- Fazla bagaj ücretleri

- Kişisel harcamalar

 

İpek Yolu'nun Kalbi; Özbekistan Turu Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

-Gezi Zamanlaması

Aşağıdaki linkten geziniz sırasında ortalama hava sıcaklıklarını görebilirsiniz.

http://gazella.com/destinasyonlar/ulke/25

 

- Sağlık
Özbekistan’a girişlerde Türk vatandaşlarına herhangi bir aşı zorunluluğu bulunmamaktadır. Mutlaka kapalı şişe suyu tüketmenizi, buz, süt ve süt ürünlerinden kaçınmanızı, iyi pişirildiğine emin olduğunuz et ve balık ürünleri tüketmenizi, meyve konusunda muz, ananas gibi kabuğu soyulabilen meyveler yemenizi öneriyoruz.

 

- Vize Bilgileri
Özbekistan'a vize gerekmemektedir. En az 6 ay geçerli pasaportunuz ile ülkeye giriş yaoabilirsiniz.

 

- Uçuş Süreleri
İstanbul ile, ülkenin başkenti olan Taşkent arası uçuş süresi yaklaşık olarak 4 saat 40 dakikadır. Semerkand-İstanbul arası yaklaşık 5 saat 5 dakikadır.

 

- Para Birimi
Özbekistan’ın para birimi Som’dur. Seyahatiniz için yanınıza USD almanızı ve bunun küçük birimlerini yanınızda bulundurmanızı öneririz.

 

- Saat Dilimi
Türkiye ile Özbekistan arasında +3 saat fark vardır. Türkiye’de saat 12.00 iken Özbekistan’da 15.00’tir.

 

- Telefon Kullanımı
Tüm cep telefonu operatörleri hattınız uluslararası dolaşıma açıksa kullanılabilmektedir. Fakat ülkenin bazı kesimlerinde şebeke sorunları yaşanabilir.

 

- Gezi İçin Alınabilecek Kıyafet ve Gerekli Eşyalar
Yanınıza kolayca giyip çıkarabileceğiniz tişörtler, kısa ve uzun kollu gömlekler, pamuklu pantolonlar, rahat yürüyüş ayakkabıları ve akşamları için bir mont, kazak veya polar almanızı öneririz. 

 

- Yemek Kültürü
Mutfak kültürü Türk mutfak kültürüne çok yakın seyreder. Özbek Pilavı başlıca yemekleridir. Bunun dışında şaşlık, mantı gibi yakından tanıdığımız yemekler de Özbek usulü yapılmaktadır.

 

- Elektrik
Özbekistan’da genel olarak elektrik 220 volt ve 50 Hz’dir. Elektrikli aletlerde üç uçlu, ince girişli prizler kullanılmaktadır.

 

- Alışveriş
İpek Yolu’nun merkezi olan bu ülkede, halılar, yerel kıyafetler, baharatlar, ipekler, el yapımı ürünler başlıca olmak üzere yüzlerce farklı ürün satın alabilirsiniz.

İpek Yolu'nun Kalbi; Özbekistan Turu, Özbekistan Hakkında Videolar

otel listesi Bu turdaki otellerin listesini aşağıda görebilirsiniz.

5* Hotel Grand Mir Hotel vb. - Taşkent

http://grandmirhotel.com/

 

4* Bek Hive Hotel v.b.– Khiva

https://www.advantour.com/uzbekistan/hotels/khiva/bek-khiva/index.htm

 

4* Asia Bukhara Hotel v.b. - Buhara

http://asiahotels.uz/en/Asia-Bukhara.html

 

4* Grand Samarkand Hotel v.b. - Semerkand

http://www.grand-samarkand.com/en/

 

İpek Yolu'nun Kalbi; Özbekistan Turu Otel Listesi
alternatif tarih seçiniz Bu tur için aşağıdaki alternatif tarihleri seçebilirsiniz.
İpek Yolu'nun Kalbi; Özbekistan Turu Alternatif Tur Tarihleri
Sizi Arayalım Sizi Arayalım
Canlı DestekCanlı Destek
Gazella Turizm iletişim +90 212 233 1598
+90 549 433 4445

e-bülten kayıt

E-bültenimize kayıt olarak bizden en son tur bilgilerini, kampanyaları ve diğer aktiviteleri haber alabilirsiniz.