MENU
Kelime veya Ülke Arayın
Kalkış Tarihine Göre Turlar
 • HAZİRAN '20
 • TEMMUZ '20
 • AĞUSTOS '20
 • EYLÜL '20
 • EKİM '20
 • KASIM '20
 • ARALIK '20
 • OCAK '21
 • ŞUBAT '21
 • MART '21
 • NİSAN '21
 • MAYIS '21
tur bölgesi
 • Orta ve Latin Amerika
 • Kuzey Avrupa ve Rusya
 • Avrupa
 • Güneydoğu Asya
 • Hindistan Alt Kıtası
 • Kuzey Afrika ve Orta Doğu
 • Orta ve Güney Afrika
 • Uzakdoğu
 • Kafkaslar ve Orta Asya
tur dönemi
 • Sonbahar - Kış Turları 2019
 • Yılbaşı Turları 2020
 • Sömestre Turları 2020
 • İlkbahar Turları 2020
 • Şeker Bayramı Turları 2020
 • Kurban Bayramı Turları 2020
 • Yaz Turları 2020
 • Sonbahar - Kış Turları 2020
 • Yılbaşı Turları 2021
tur tipi
 • İleri Seviye Gezgin
 • Kültür Turları
 • Vahşi Yaşam Turları
Kapat
Hırvatistan

Hırvatistan Turu

Hırvatistan Turu

Hırvatistan Turu

tarih

26 - 31 Ekim 2020

şehirler
Dubrovnik, Plitvice, Split, Zadar, Zagreb
ulaşım
Türk Hava Yolları Tarifeli Seferi ile
Peşin ücret
1.350 EURO
tek kişilik oda farkı
550 EURO
tur konsepti
Tüm Turlar Dahil
yemek durumu
5 öğle yemeği dahil

Sizi Arayalım

0(212) 233 15 98

0(530) 469 74 03

yaşanacak anlar tur programı hizmetler

+ Çağdaş Hırvat Kültürü’ne tanıklık edebileceğimiz, ülkenin başkenti Zagreb, keşfedilmek için bizleri bekliyor olacak.

 

+ Akdeniz’in İncisi” olarak anılan, Ortaçağ’ın tarihin en önemli liman kentlerinden birisi ve içinde ilk Eczanenin ’de bulunduğu Dubrovnik Şehri’ni göreme fırsatı yakalayacağız.

 

+ Muhteşem bir doğaya sahip Plitvice Ulusal Parkı’nda kendimizi yenileyeceğiz

.

+ Ünlü Roma İmparatoru Diocletianus’un yaşadığı Split’te, UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi’ne girmiş sarayını göreceğiz.

 

+ Orta Çağ döneminde zalimlerin zincirlenerek aşağılandığı Zadar’da bulunan Utanç Sütununda tarihe tanıklık edeceğiz.

 

+ Zagreb’de Kentin simgesi olarak bilinen Sea Organ ile Güneşe Selam eserlerini göreceğiz.

 

+ Game of Thrones’un bir çok sahnesinin çekildiği bir ortaçağ kasabası olan Sibenik’i ziyaret edeceğiz.

 • 1. Gün

  26/10/2020
  İstanbul - Zagreb

  Turumuz kişiye özel aracın sizi adresinizden alması ile başlıyor.  İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali'nde buluşarak, check-in işlemlerimizi tamamlıyor ve Türk Havayollarının tarifeli seferi ile Zagreb’e uçuşunu gerçekleştiriyoruz. Varıştan itibaren panoramik Zagreb şehir turumuz için havalimanından ayrılıyoruz. 19 yüzyıl mimarisi, kültürel özellikleri, tarihi özellikleri ve doğa güzellikleri ile beklentilerinizden çok daha güzel bir kent olan Zagrep, aynı zamanda eğlenceli hayatı ile de ünlüdür. Zagrep'in görülmesi gereken en önemli yerleri Ortaçağ özellikleri ile Yukarı Şehir (Kaptol) bölgesindedir. Büyüleyici güzellikteki Zagrep'de aşağı ve yukarı şehir merkezi sokaklarında yapacağımız turumuz esnasında, öncelikle Mirogoj Park Mezarlığı'nı ve burada bulunan heykelleri, Zagrep Katedralini, Dolac Pazarı'ını, Zagrep'in sembolü St Mark Kilisesi'ni, Lotrseak Kulesi'ni,St Catherine Kilisesi'ni gezeceğiz. Taş Kapı'da ise dileyen misafirlerimiz dilekleri için mum yakabilirler. Dünya'da sadece Zagrep'te öğle saati Lotrscak tepesinden atılan top ile duyurulmaktadır. At nalı şeklinde birçok güzel parkı ile ünlü olan Zagrep'in en ünlü aynı zamanda da Avrupa'nın en eski Parkı olan Maksimir'i gezeceğiz. Öğle yemeğimizi gezimiz sırasında alıyoruz. Tur sonrası serbest zaman.Geceleme otelimizde

 • 2. Gün

  27/10/2020
  Zagreb – Plitvice Ulusal Parkı - Zagreb

  Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından özel otobüsümüzle Plitvice Ulusal Park’ına doğru hareket ediyoruz. Yaklaşık 3 saat 30 dakika sürecek yolculuğumuzun ardından Ulusal Park’a varıyor ve UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Parkı keşfetmeye başlıyoruz, birbirine şelaleler ile bağlanan 16 göl, muhteşem bir doğa ve canlı hayatı barındıran Park gezimizde, kendimizi yenileme fırsatı bulacağız.  Öğle yemeğimizi gezimiz sırasında alıyoruz. Daha sonra otelimize transfer oluyoruz.  Konaklama otelimizde.

 • 3. Gün

  28/10/2020
  Zagreb - Zadar

  Kahvaltının ardından Zadar’a gitmek üzere yola çıkacağız. Zadar, Adriyatik kıyılarının tam ortasında yer alan ve tarih boyunca Fenikeliler, Etrüskler ve Yunanlıların yaşadığı bir kenttir. Yarımada üzerine kurulu kentin üç tarafını surlar çevrelemektedir. Bu surlar Venedikliler zamanında kenti Türk saldırılarına karşı savunma amacıyla 16. Yüzyılda yapılmıştır. Zadar gezimiz esnasında kentin iki giriş kapısını olan Deniz ve Kara Kapısını ve bu kapıların bitiminde yer alan Roma Forumu, Halk Meydanı göreceğimiz yerlerden bazılarıdır.  Utanç Sütunu, Zadar Katedrali ve St Donat Kilisesi diğer göreceğimiz yerlerdir. 2005 Yılında Nikola Basic tarafından yapılan devasa bir müzik aleti olan ve Kentin simgesi olarak bilinen Sea Organ yani Deniz Orgunu gördükten sonra bu eserin hemen arkasında yer alan Solar Circle yani Güneşe Selam eserini görerek  turumuzu noktalayacağız. Öğle yemeğimizi gezimiz sırasında alıyoruz. Daha sonra otelimize transfer oluyoruz.  Konaklama otelimizde.

 • 4. Gün

  29/10/2020
  Zadar – Sibenik – Trogir - Split

  Kahvaltının ardından Game of Thrones’un bir çok sahnesinin çekildiği bir ortaçağ kasabası olan Sibenik’e hareket edeceğiz. Labirenti andıran daracık, renkli sokakları, bu sokaklarda yer alan hediyelik eşya dükkanları, kafeleri, sanat atölyeleri ile müzik seslerin içerisinde yapacağımız yürüyüşümüzün ardından dünyanın sadece taştan yapılmış en büyük katedrali olan St James Katedralini göreceğiz. Tur bitimi Trogir’e yönümüzü çeviriyoruz.  Ana karaya köprü ile bağlantısı bulunan ve tarihi kent, 1997 yılından beri Unesco tarafından koruma altındadır. Eski şehir meydanı ile St. Lovro Katedrali Trogir gezimiz esnasında göreceğimiz yerlerdir. Öğle yemeğimizi yerel restoranda aldıntan sonra Split’e gitmek üzere yola çıkacağız. Split’e varışımızın ardından eski kent merkezini gezmeye başlıyoruz. UNESCO Dünya Mirası Listesi’ne alınmış Diocletian Sarayı, Aziz Dominus Katedrali göreceğimiz yerler arasındadır. Turumuzun ardından otelimize gidiyoruz, konaklama otelimizde

 • 5. Gün

  30/10/2020
  Split – Ston - Dubrovnik

  Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından özel otobüsümüzle Dubrovnik’e hareket ediyoruz. Yolumuzun üzerinde bölgenin yöresel üzümlerinden yapılmış şarap ve bu bölgedeki çiftliklerde yetiştirilen istiridye tadımı yapmak için Ston’da kısa bir mola veriyoruz. Yaklaşık 3 saat 30 dakika sürecek yolculuğumuzun ardından Dubrovnik’e varıyor ve öğle yemeğimizi alıyoruz. Yemeğimizin ardından Dubrovnik’in büyüleyici tarihi şehir merkezini gezmeye başlayacağız. Şehrin duvarlarının içine girdiğimiz andan itibaren bu muazzam şehrin etkisine kapılacağız. Tarihte ilk eczanenin bulunduğu yerde, Rektör Sarayı, Franciscan Manastırı, Onofrio’nunbüyük çeşmesi, St Saviour Kilisesi, Dubrovnik Katedrali ve Loggia meydanı göreceğimiz yerler arasındadır.  Tur bitimi serbest zaman. Konaklama otelimizde.

 • 6. Gün

  31/10/2020
  Dubrovnik - İstanbul

  Kahvaltının ardından rehberimizin belirleyeceği saate kadar serbest zaman. Ardından Dubrovnik havalimanına transfer olacağız. Türk Havayollarının tarifeli seferi ile İstanbul’a uçuş. Turumuz önceden vermiş olduğunuz adrese yapılacak kişiye özel transferiniz ile sona eriyor

Ücrete  Dahil Hizmetler :

*Türk Havayolları tarifeli seferi ile İstanbul -  Zagreb / Dubrovnik  – İstanbul gidiş  dönüş ekonomi sınıfı uçak biletleri

*Havalimanı vergileri

*Kişiye özel ev-alan – ev transferleri

*Programda otellerde kahvaltı dâhil konaklama

*Zagreb, Zadar, Sibenik, Trogir, Split ve Dubrovnik şehir turları

*5 öğle yemeği

* Plitvice Ulusal Parkı gezisi

* Ston gezisi

*Seyahat Sigortası

*Türkçe rehberlik hizmeti

*Yurtdışı çıkış pulu

 

 

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler:

* Schengen Vize Ücreti ( yeşil pasaporta gerekmemektedir )

*Programda belirtilmeyen öğle ve akşam yemekleri

* Yemekler esnasında alınacak içecekler

*Fazla bagaj ücretleri

* Kişisel harcamalar

Hırvatistan Turu Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

UÇUŞ DETAYLARI:

 

​EKIM 2020

TK1053 26EKİM  ISTZAG      0705 0815  

TK440   31EKİM  DBVIST      2105 2355  

 

Gezi Zamanlaması

Aşağıdaki linkten geziniz sırasında ortalama hava sıcaklıklarını görebilirsiniz.

http://gazella.com/destinasyonlar/ulke/11

 

Sağlık
Hırvatistan'da Türk vatandaşlarına herhangi bir aşı zorunluluğu bulunmamaktadır. Bölgelerin iyi restoranlarında yiyeceğimiz öğle yemeklerinde sağlığınızı olumsuz şekilde etkileyecek bir sorunla karşılaşacağınızı düşünmüyoruz. Gezi boyunca musluk suyu içmemenizi yalnızca ilk kez sizin tarafınızdan açılacak şişe suyu tüketmenizi öneriyoruz.

 

Vize Bilgileri
Bu tura katılmak için schengen vizeniz olması gerekmektedir. Yeşil pasaport sahipleri vizesiz olarak katılabilirler.

 

Uçuş Süreleri

İstanbul ile Zagreb arası uçuş süresi yaklaşık olarak 2 saat 10 dakikadır.

Dubrovnik  - İstanbul arası uçuş süresi ise yaklaşık 1 saat 50 dakikadır.

 

Para Birimi

Hırvatistan’da kullanılan para birimi Kuna’dır. Seyahatiniz için yanınıza Euro almanızı ve bunun ufak birimlerini yanınızda bulundurmanızı öneririz.

 

Saat Dilimi        

Türkiye ile Hırvatistan arasında -2 saat fark bulunmaktadır. Türkiye’de saat 12.00 iken bu ülkelerde saat  10.00’dur.

 

Telefon Kullanımı         

Tüm cep telefonu operatörleri, hattınız uluslararası dolaşıma açıksa kullanılabilmektedir.

 

Kıyafet ve Gerekli Eşyalar         

Kolayca giyilip – çıkarılabilecek tişört, kısa ve uzun kollu gömlekler, pamuklu pantolonlar, şort, rahat yürüyüş ayakkabıları, akşamları için bir hırka almanızı öneririz. Bunun dışında; şapka, güneş gözlüğü, güneş kremi, olası gürültüye karşı kulak tıkacı, fotoğraf makinesi, video kamera ve bunların şarj aletleri ve yedek hafıza kartları da getirebilirsiniz.

 

Yemek Kültürü

Modern ülke olarak, her damak tadına uygun yemekler bulunabilmektedir.

 

Elektrik               

Genelde 200–220 V kullanılıyor. Priz konusunda ise genelde bir sıkıntı yaşamazsınız. Çok istisnai durumlarda cihazınız kalın girişli ise sorun olabilir.

 

Alışveriş             

Hırvatistan’da alış veriş yapabileceğiniz birçok alış veriş merkezi bulunmaktadır .Ayrıca bölgeye özgü hediyelik el yapımı ürünler alınabilir.

 

-Önemli Not

Bu tura 14 yaşından küçük çocukları maalesef kabul edemiyoruz.

*Pasaport sürelerinin, tur bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerliliğinin bulunması ve en az iki boş sayfanın olması gerekmektedir.*

Hırvatistan Turu, Hırvatistan Hakkında Videolar

otel listesi Bu turdaki otellerin listesini aşağıda görebilirsiniz.

Zagreb:  4* Hotel Dubrovnik vb.

https://www.hotel-dubrovnik.hr/

 

Zadar:  4* Hotel Kolovare  vb.

http://www.hotel-kolovare.com/

 

Split:  4* Hotel Dioklecijan vb.

https://www.hotel-dioklecijan.com/

 

Dubrovnik: 4* Grand Hotel Park vb

http://www.grandhotel-park.hr/

Hırvatistan Turu Otel Listesi
alternatif tarih seçiniz Bu tur için aşağıdaki alternatif tarihleri seçebilirsiniz.
Hırvatistan Turu Alternatif Tur Tarihleri
Sizi Arayalım Sizi Arayalım
Canlı DestekCanlı Destek
Gazella Turizm iletişim +90 212 233 15 98
+90 530 469 74 03

e-bülten kayıt

E-bültenimize kayıt olarak bizden en son tur bilgilerini, kampanyaları ve diğer aktiviteleri haber alabilirsiniz.