MENU
Kelime veya Ülke Arayın
tur bölgesi
 • Orta ve Latin Amerika
 • Kuzey Avrupa ve Rusya
 • Avrupa
 • Güney Doğu Asya
 • Hindistan Alt Kıtası
 • Kuzey Afrika ve Orta Doğu
 • Orta ve Güney Afrika
 • Uzakdoğu
 • Kafkaslar
tur dönemi
 • Kurban Bayramı Turları 2019
 • Sonbahar - Kış Turları 2019
 • Yılbaşı Turları 2020
 • Sömestre Turları 2020
 • Kış Turları 2020
 • İlkbahar Turları 2020
 • Şeker Bayramı Turları 2020
 • Yaz Turları 2020
tur tipi
 • İleri Seviye Gezgin
 • Kültür Turları
 • Vahşi Yaşam Turları
Kapat
Hindistan

Güney Hindistan & Kerala Turu

Güney Hindistan & Kerala Turu

Güney Hindistan & Kerala Turu

tarih

19 - 28 Ekim 2019

şehirler
Alleppey, Chennai, Cochin, Kumarakom, Madurai, Mahabalipuram, Mumbai , Periyar
ulaşım
Qatar Havayolları tarifeli seferi ile
Peşin ücret
2890 DOLAR
tek kişilik oda farkı
790 DOLAR
tur konsepti
Tüm turlar dahil
yemek durumu
Tüm öğle ve akşam yemekleri dahil

Sizi Arayalım

0(212) 233 15 98

0(530) 469 74 03

yaşanacak anlar tur programı hizmetler

+ Mumbai’de Elephant Adası’nda Elephanta Mağaraları...

 

+ Mumbai’de Chatrapati Shivaji Müzesi, Rajabai Saat Kulesi, Chatrapati Shivaji Terminali, Haji Ali Camisi ve Türbesi ve Shree Siddhivinayak Ganapati Tapınağı...

 

+ Chennai’de Saint Mary’s Kilisesi’ni ve Ortaçağ silahları, zırhları ve dönemin askeri diğer materyallerini bir arada bulacağımız ünlü müze...

 

+ UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan The Shore Temple, UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Arjuna’nın Pişmanlığı isimli anıt ve son olarak mağara tapınaklar...

 

+ Cochin’de Mattancherry Sarayı ve St. Francis Kilisesi...

 

+ Bale, opera ve pandomimin ustaca bir birleşimi olan Kathakali...

 • 1. Gün

  19/10/2019
  İstabul - Doha

  Turumuz kişiye özel aracın sizi adresinizden alması ile başlıyor. Sabiha Gökçen Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali’nde buluşuyoruz. Bilet ve pasaport kontrollerinden sonra Qatar Havayolları ile Doha’ya hareket ediyoruz. Doha’ya varışta kısa bir beklemenin ardından Mumbai uçağına biniyoruz. Yeni güne uçakta giriyoruz.

 • 2. Gün

  20/10/2019
  Mumbai 

  Mumbai Chatrapati Shivaji Havalimanı’na varıyor ve dinlenme molamız için otelimize transfer oluyoruz. Kahvaltının ardından Mumbai turumuza başlıyoruz. Önce Mumbai’nin yaklaşık 9 km açığında yer alan Fil Adası’na hareket ediyoruz. Burada adanın merkezinden yükselen iki tepeye oyulmuş kaya tapınaklarla karakterize edilmiş olan Fil  Mağaraları’nı ziyaret ediyoruz. Adını da Portekizliler tarafından bu mağaralarda bulunmuş taştan bir fil heykelinden alan ada ve mağaralarda bulunan Lord Shiva’ya adanmış 6. yüzyıldan kalma tapınakta, yaratıcı Brahma, koruyucu Vishnu ve yok edici Shiva’yı temsil eden üç başlı dev heykel ile birlikte Shiva ve Parvati’nin evliliğini de anlatan heykelin arasında bulunduğu heykelleri görüyoruz. Öğle yemeğimizi yerel restoranda alıyor ve bu kez Mumbai şehrini gezmeye başlıyoruz. Göreceğimiz yerler arasında, İngiliz hâkimiyeti döneminde inşa edilen 26 metrelik Hindistan Kapısı, geniş bir sanatsal, arkeolojik ve tarihi materyale ev sahipliği yapan Chatrapati Shivaji Müzesi, Londra’daki Big Ben’i de tasarlayan mimar tarafından tasarlanan 85 metre yüksekliği ile devasa Rajabai Saat Kulesi, UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan tarihi Chatrapati Shivaji Terminali, Haji Ali Camisi ve Türbesi ile farklı mimari yapısı ile Tanrı Ganesh’e adanmış Hindu tapınağı Shree Siddhivinayak Ganapati bulunmaktadır. Otelde alacağımız akşam yemeğinin ardından konaklama otelimizde.

 • 3. Gün

  21/10/2019
  Mumbai - Chennai - Mahabalipuram

  Kahvaltının ardından özel  aracımız ile havalimanına transfer  oluyor  ve  buradan Chennai’ye uçuyoruz. Varışta yerel restoranda öğle yemeğimizi alıyoruz. Yemek sonrası Chennai (Madras ) şehir turumuza başlıyoruz. Önce Anglikan Kilisesi’nin doğuda ayakta kalan en eski mabedi olan Saint Mary’s  Kilisesi’ni ve Ortaçağ silahları, zırhları ve  dönemin askeri diğer materyallerini bir arada bulacağımız ünlü müzeyi ziyaret ediyoruz. Daha sonra kıyıdan denize uzanan St. George Kalesi’ni ve bu şehir de bulunan en büyük Shiva tapınağı olan Kapaleshvara Tapınağı’nı ziyaret ediyoruz. Tur sonrası  Mahabalipuram’a hareket ediyoruz. Akşam yemeği ve  konaklama otelimizde.

 • 4. Gün

  22/10/2019
  Mahabalipuram

  Kahvaltının ardından Mahabalipuram şehir turumuzu gerçekleştiriyoruz. Bugünkü turumuzda Pallava Kralı Raja Singha tarafından sekizinci yüzyılın hemen başlarında yapılan, Marco Polo’nun notlarında Mahabalipuram’ın Yedi Pagodası olarak adlandırdığı efsanevi yedi pagodadan günümüze uzanan sonuncu, UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan The Shore Tapınağı, 29 metre uzunluğunda ve 13 metre yüksekliğinde kayaya oyma bir eser olan yine UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Arjuna’nın Pişmanlığı isimli anıt ve son olarak Mandapams olarak adlandırılan mağara tapınaklar göreceklerimiz arasında yer alıyor. Öğle yemeğimizi tur esnasında yerel restoranda alacağız. Tur sonrası otele transfer. Akşam yemeğimiz ve konaklama otelimizde.

 • 5. Gün

  23/10/2019
  Mahabalipuram – Chennai - Madurai

  Bugün kahvaltımızı kumanya olarak alarak Chennai Havalimanı’na transfer oluyoruz (yaklaşık 1 saat 30 dakika). Burada yerel bir havayolu ile Madurai’ye uçuyoruz. Varışta öğle yemeğimizi alıyoruz. Tapınaklar kenti olarak adlandırılan Madurai’de yapacağımız şehir turumuzda Meenakshi Amman Tapınağı, Madurai Pazarı, 17. yy’dan kalma Hindu-İslami Tirumala Nayak Sarayı göreceğimiz yerler arasındadır. Akşam yemeği otelde. İlerleyen saatlerde Pooja seremonisine tanık olmak üzere bir Meenakshi Tapınağı’na gidiyoruz. Konaklama otelimizde.

   

 • 6. Gün

  24/10/2019
  Madurai - Periyar

  Kahvaltının ardından Periyar’a hareket ediyoruz. Varışımızla National Park’ta vakit geçiriyoruz. Antilop, bizon, sambar,  yaban domuzu,  fil ve birçok farklı kuş çeşidinin doğal yaşamına tanık oluyoruz. Öğle yemeğini yerel restoranda alıyoruz. Öğleden sonra Periyar Gölü’nde bir tekne turu gerçekleştiriyoruz. Çeşitli hayvanları da görebileceğimiz gezinin ardından otelimize transfer oluyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

 • 7. Gün

  25/10/2019
  Periyar - Kumarakom

  Kahvaltının ardından baharatın yeryüzüne açılan kapısı olan Thekkady'deki baharat tarlalarından birisini ziyaret edeceğiz. Baharat kokuları arasında Thekkady'deki plantasyonu keşfettikten sonra  “Doğu’nun Venedik’i” olarak adlandırılan Kumarakom’a hareket ediyoruz. Öğle yemeği. Otele yerleşme ve dinlenmek için serbest zaman. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

 • 8. Gün

  26/10/2019
  Kumarakom – Alleppey - Cochin

  Kahvaltının ardından öğle yemekli yöreye özgü teknelerle Alleppey’e turu yapacağız. Kerala Arka Suları Arap Denizi’ne paralel olarak uzanan tuzlu suya sahip lagünler ve göllere verilen isimdir. Toplam beş adet geniş göl kimi doğal kimi insan yapımı su kanalları ile birbirine bağlanmış ve 38 ırmak tarafından beslenmektedir. Yaklaşık 900 km uzanan Kerala Arka Suları çevresine kurulmuş birçok köy bulunmaktadır. Öğle yemeğimizi de Kettuvallam adı verilen bu teknelerde alıyoruz. Dünyada benzerine rastlanması çok zor olan bu güzelliği yaşadıktan sonra Cochin’e hareket ediyoruz. Varışımızın ardından otele giriş yapıyor ve dinleniyoruz. Akşam Kathakali Dans Merkezi’ne gidiyor ve Güney Hindistan folkloruna ait dansların örneklerini izliyoruz. Bale, opera ve pandomimin ustaca bir birleşimi olan bu danslar Kerala Bölgesi’nin uluslararası ününe büyük bir katkı sağlamıştır. Performans sonrası otelimize transfer oluyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

 • 9. Gün

  27/10/2019
  Cochin

  Kahvaltının ardından odalarımızı boşaltıyoruz ve Cochin şehir turu için yola çıkıyoruz. 1555 yılında inşa edilen ve muazzam duvar resimleri ile bizi Ramayana Destanı’nın içine çekecek olan Mattancherry Sarayı ile güne başlıyoruz. Öğle yemeği sonrası durağımız ünlü kâşif Vasco de Gama’nın orijinal mezarının bulunduğu St. Francis Kilisesi. Günün ardından yerel bir restoranda akşam yemeğimizi alacağız. Ardından dönüş yolculuğumuz için havalimanına transfer oluyoruz.

 • 10. Gün

  28/10/2019
  Cochin – Doha - İstanbul

  Qatar Havayolları’na ait tarifeli sefer ile Doha’ya hareket. Varışın ardından uçağımızı değiştiriyor ve İstanbul’a devam ediyoruz. Turumuz Sabiha Gökçen havaalanına varışta sizi önceden vermiş olduğunuz adrese götürecek özel araç ve  şoför ile bulaşmanızla sonlanıyor.

   

Ücrete Dâhil Olan Hizmetler
- Qatar Havayolları ile İstanbul ( Sabiha Gökçen ) – Doha – Cochin – Doha – İstanbul ( Sabiha Gökçen )  gidiş – dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti,
- Kişiye özel ev – alan –ev transferleri
- 4*-5* otellerde kahvaltı dâhil konaklama 
-  Özel araçlarla programda belirtilen tüm geziler
- Tüm öğle ve akşam yemekleri
- Programda belirtilen tekne gezileri, özel gösteriler
- Gazella Turizm profesyonel Türkçe rehberlik hizmetleri
- Yurtdışı çıkış harcı
- Seyahat sağlık sigortası

Ücrete Dâhil Olmayan Hizmetler
-Hindistan vize ücreti
-Programda belirtilmeyen yemekler
-Programda belirtilen yemekler esnasında alınacak içecekler
-Fazla bagaj ücretleri
-Kişisel harcamalar

 

Güney Hindistan & Kerala Turu Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

 UÇUŞ DETAYI:

2019 MART:

QR 244 16MAR SAWDOH 1305 1715
QR 556 16MAR DOHBOM 2025 0230+

QR 517 25MAR COKDOH 0335 0600
QR 243 25MAR DOHSAW 0710 1155

 

2019 EKİM:

QR 244 19OCT SAWDOH 1440 1850 
QR 556 19OCT DOHBOM 2030 0240 +1


QR 517 28OCT COKDOH 0335 0600
QR 243 28OCT DOHSAW 0715 1200

 

- Gezi Zamanlaması
Aşağıdaki linkten geziniz sırasında ortalama hava sıcaklıklarını görebilirsiniz.

http://gazella.com/destinasyonlar/ulke/10

 

- Sağlık
Hindistan'a girişlerde herhangi bir aşı zorunluluğu bulunmamaktadır. Eğer maceracı bir yemek yeme alışkanlığınız var ve sokaklarda açıkta satılan yiyeceklerden yiyorsanız; kesinlikle kapalı şişe suyu tüketmenizi, buz, süt ve süt ürünlerinden kaçınmanızı, iyi pişirildiğine emin olduğunuz et, tavuk ve balık ürünleri tüketmenizi, meyve konusunda muz, ananas gibi kabuğu soyulabilen meyveler yemenizi öneriyoruz.

 

- Vize Bilgileri
Hindistan, Diplomatik pasaport dışında kalan üç pasaport tipine vize uygulamaktadır. Vize İstanbul’daki Hindistan Konsolosluğu’ndan ücreti karşılığında temin edilmektedir.

 

- Ülkeyle İlgili Özel Giyim Kuralları
Ülkede budist tapınakları ve pagodalara girerken şort, etek, omuzları açıkta bırakan kıyafetler, vücudu saran giysiler giymekten kaçınılmalıdır. Kadınların yanına ince bir şal veya eşarp almalarını öneririz. Ayrıca bu tarz yapılara girerken ayakkabılar ve çoraplar çıkartıldığından dolayı, kolay giyip çıkartılabilen ayakkabılar ve sandaletler kullanmanızı tavsiye ederiz.

 

- Bu Tur Kimler İçin Uygundur?
Farklı kültürleri tanımak isteyen gezginler için kaçırılmaması gereken bir gezi olmakla birlikte, tempolu bir tur olduğu unutulmamalıdır. Bu turumuzda gün içinde otobüs ile 6-7 saatlik yolculuklar yapılacak olup, bu durumdan dolayı yorulmaktan rahatsız olmayan bütün gezginler için uygun bir turdur.

 

- Uçuş Süreleri
İstanbul – Doha: 4 saat Doha – Mumbai: 3 saat 15 dakika // Cochin – Doha: 4 saat, 25 dakika Doha –İstanbul: 4 saat 30 dakika

 

- Para Birimi
Hindistan’ın para birimi Hindistan Rupisi’dir. Yanınıza USD ve bunun küçük birimlerini almanızı tavsiye ederiz.

 

- Saat Dilimi
Türkiye ile Hindistan arasında +3 saat 30 dakika fark vardır. Türkiye’de saat 12.00 iken Hindistan’da 15.30’dur.

 

- Telefon Kullanımı
Tüm cep telefonu operatörleri, eğer telefonunuz uluslararası dolaşıma açıksa kullanılabilmektedir. Ancak ülkenin bazı kesimlerinde şebeke olmayabilir.

 

- Gezi İçin Alınabilecek Kıyafet ve Gerekli Eşyalar

Kolayca giyilip çıkarılabilecek tişört, kısa ve uzun kollu gömlekler, pamuklu pantolonlar, şort, rahat yürüyüş ayakkabıları, akşamları için ince bir mont ve ince bir kazak almanızı öneririz. Ayrıca ibadet yerlerinine girerken şort, etek veya vucüdunuzu açıkta bırakacak kıyafetlerden kaçınmanız, kadınların başını kapatacakları bir örtü, eşarp gibi bir aksesuar almaları gerekmektedir.

 

- Yemek Kültürü
Hindistan mutfağı bizim damak zevkimize yakındır.

 

- Elektrik
Hindistan'da 220 volt ve 50 Hz’dir. Elektrikli aletlerde üç uçlu, ince girişli prizler kullanılmaktadır. Adaptör gerekecektir.

 

- Alışveriş
Hindistan bir alışveriş cennetidir. Her şehrin kendine özgü bir ürünü, bir el işçiliği bulunmaktadır. Bu nedenle kumaşlar, gümüş ürünler, halılar, değerli taşlar ve mücevherler ve daha birçok ürün kolaylıkla ve çeşitlerle bulunabilir, alınabilir.

 

Önemli Not
Bu tura 14 yaşından küçük çocukları maalesef kabul edemiyoruz.

Güney Hindistan & Kerala Turu, Hindistan Hakkında Videolar

otel listesi Bu turdaki otellerin listesini aşağıda görebilirsiniz.

5* The Oberoi Hotel – Mumbai vb.

http://www.oberoihotels.com/hotels-in-mumbai/

5* Intercontinental Hotel – Mahabalipuram vb.

http://www.ihg.com/hotels/tr/tr/chennai/maamr/hoteldetail

5* Heritage Hotel – Madurai vb.

http://www.heritagemadurai.com/

4* Spice Village – Periyar vb.

http://www.cghearth.com/spice-village


4* Coconut Lagoon Hotel – Kumarakom  vb.
http://www.cghearth.com/coconut-lagoon

 

5*  Crown Plaza- Cochin vb.
https://www.ihg.com/crowneplaza/hotels/tr/tr/kochi/cokch/hoteldetail

 

Güney Hindistan & Kerala Turu Otel Listesi
alternatif tarih seçiniz Bu tur için aşağıdaki alternatif tarihleri seçebilirsiniz.
Güney Hindistan & Kerala Turu Alternatif Tur Tarihleri
Sizi Arayalım Sizi Arayalım
Canlı DestekCanlı Destek
Gazella Turizm iletişim +90 212 233 15 98
+90 530 469 74 03

e-bülten kayıt

E-bültenimize kayıt olarak bizden en son tur bilgilerini, kampanyaları ve diğer aktiviteleri haber alabilirsiniz.