MENU
Kelime veya Ülke Arayın
tur bölgesi
 • Orta ve Latin Amerika
 • Kuzey Avrupa ve Rusya
 • Avrupa
 • Güney Doğu Asya
 • Hindistan Alt Kıtası
 • Kuzey Afrika ve Orta Doğu
 • Orta ve Güney Afrika
 • Uzakdoğu
 • Kafkaslar
tur dönemi
 • Kurban Bayramı Turları 2019
 • Sonbahar - Kış Turları 2019
 • Yılbaşı Turları 2020
 • Sömestre Turları 2020
 • Kış Turları 2020
 • İlkbahar Turları 2020
 • Şeker Bayramı Turları 2020
 • Yaz Turları 2020
tur tipi
 • İleri Seviye Gezgin
 • Kültür Turları
 • Vahşi Yaşam Turları
Kapat
Fransa

Fransız Rivierası Turu

Özel Grup Kapattı bu turun
alternatif tarihlerini
İncelemek için tıklayınız
Fransız Rivierası Turu

Fransız Rivierası Turu

tarih

10 - 16 Eylül 2019

şehirler
Aix En Provence, Arles, Avignon, Biot, Cannes, Eze, Gordes, Les Baux, Luberon Vadisi, Marsilya, Monte Carlo, Nice, Port Grimaud, Roussillon, Saint Tropez, St. Paul De Vence
ulaşım
Türk Hava Yolları tarifeli seferi ile
Peşin ücret
1.590 EURO
tek kişilik oda farkı
490 EURO
tur konsepti
Tüm Turlar Dahil
yemek durumu
Kahvaltı Dahil

Sizi Arayalım

0(212) 233 15 98

0(530) 469 74 03

yaşanacak anlar tur programı hizmetler

+ Fransız Rivierası’nın sanat ve kültür kasabasında yapacağımız turun ardından cam ve seramik üretimiyle tanınan çiçek kokulu şehir Biot’u ziyaret edeceğiz.

+ Rhone Nehri’nin kıyılarına kurulmuş yüksek surlar ile çevrili Ortaçağ kenti Avignon’un büyüleyici atmosferi altında UNESCO Dünya Mirası Listesi’nin gotik tarzıyla saraydan çok iyi korunmuş bir kaleyi andıran Papalık Sarayı’nda ve yarım bırakılmış şeylerin de güzel olabileceğinin kanıtı Avignon Köprüsü’nde hoş bir gezinti 

+ Arles’te Antik Roma Dönemi’nden kalma birbirinden muhteşem eserlerin hayranlığıyla büyülenecek, UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Roma Tiyatrosu’nun gizemli yer altı tünellerinde tarihin içinden geçiyormuş hissi yaşarken ve amfi-tiyatroda tarihe tanıklık etme şansı

+ UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Orange Kasabası’nın Roma döneminden antik yapıtlarını görerek Gordes ve Roussillion kasabalarında arkamızdan eşlik eden Ortaçağ esintileriyle tarihin içinde yeniden vücut bulma şansı

+ Çeşmeler ve yapıtlar şehri, Aix-en-Provence’ın huzurlu sokaklarında yürüyüş keyfi yapıp, ünlü Cours Mirabeau Caddesi’nde yerel halkı tanıma ve onların yaşamına şahit olma fırsatı 
 

 • 01. Gün

  10/09/2019
  İstanbul - Marsilya- Luberon Vadisi - Roussillon – Gordes- Les Baux - Marsilya

  Turumuz kişiye özel aracın sizi adresinizden alması ile başlıyor . Atatürk Havalimanı’nda kurulacak Gazella Turizm kontuarında buluşuyor; bilet-bagaj ve pasaport işlemlerinin ardından Türk Havayolları’na ait tarifeli sefer ile Marsilya’ya hareket ediyoruz. Yerel saat ile varışın ardından sıradağların arasındaki vadide yer alan Luberon’a hareket ediyoruz. Provence bölgesinin en önemli bağcılık yeri ve aynı zamanda dağ sporcularının akın ettiği bu bölgede ilk durağımız Moustiers Sainte-Marie köyü olacak. Burada Notre-Dame de Beauvoir Kilisesi’ni de içine alan turumuzu gerçekleştirdikten sonraki durağımız Kırmızı köy Roussıllon. Ochre adı verilen kırmızımsı toprak rengine sahip bu köyde 19. Yüzyıldan kalma saat kulesini göreceğiz. Sonrasında  Güney Fransa’nın Mardin’i olarak bilinen Gordes’i görme imkanı elde ediyoruz. Vaucluse Platosunun güney sınırında yer alan ortaçağ kasabası Gordes'da 12. yüzyıldan kalma Kale ile birlikte şehir turumuzu gerçekleştiriyoruz. Russell Crowe’un oynadığı “İyi Bir Yıl” filminin de çekildiği Gordes köyünden sonraki durağımız Son durağımız kayalık bir tepede bulunan Les Baux olacak. Bu ortaçağ kasabasını keşfettikten sonra Marsilya’ya transfer oluyoruz. Konaklama Marsilya otelimizde.

 • 02. Gün

  11/09/2019
  Marsilya - Arles – Avignon - Aix En Provence

  Kahvaltının ardından Fransa’nın ikinci  büyük şehri Marsilya’da yapacağımız şehir turunda Eski liman, Marsilya Katedrali ve Notre Dame de la Garde bazilikasını göreceğiz. Ardından Arles’e  hareket ediyoruz. Milattan önce 7. Yüzyıla uzanan tarihi ile Roma İmparatorluğu’nun Galya’daki önemli bir şehri olan Arles’da Roman Arena ve Amfitiyatrosu ile St. Trophine Manastırı görülecek yerler arasındadır.  Sonrasında Rhone Nehri boyunca uzanan, UNESCO Dünya Mirasları listesinde Ortaçağ döneminde Hristiyanlığın merkezi sayılan alan Avignon’a doğru yolculuğumuza başlıyoruz. Varışta Papalık Sarayı, ünlü  Avignon köprüsü ve şehrin dar  sokaklarını gezeceğiz. Tur bitimi sanat ve ışığın kenti olarak adlandırılan Aix en Provence’ne transfer oluyoruz. Konaklama.

 • 03. Gün

  12/09/2019
  Aix En Provence - Port Grimaud - St. Tropez – Cannes - Nice

  Kahvaltının ardından yapacağımız şehir turunda 4 Yunus Çeşmesi, Rahipler Çeşmesi Albertas ve Cardeurs Meydanları, Saint Sauveur Katedrali, Cours Mirabeau görülecek yerler arasında. Turumuzun devamında Fransız Rivierası’nın Venedik’i olarak bilinen Port Grimaud’a gidiyoruz. Üzerinde yapay adalar ve kanallar bulunan koyda yapacağımız Tekne Turu yapacağız. Turumuz bitince küçük sahil kasabası St. Tropez’e hareket ediyoruz. Bu şirin kasabayı yürüyerek keşfedeceğiz. Turun ardından yıldızlar şehri Cannes’a hareket ediyoruz. Film festivaliyle ünlü olan bu sahil şehrinde yapacağımız panoramik gezi sırasında ünlü sahil yolu La Croisette, Festival Sarayı, Yıldızlar Kaldırımı, eski şehir kısmı olan Le Suquet görülecek yerler arasındadır. Kısa bir molanın ardında  Nice’e transfer oluyoruz. Konaklama Nice otelimizde.

   

 • 04. Gün

  13/09/2019
  Nice – Eze – Monaco&Monte Carlo - Nice

  Kahvaltının ardından renkli, zengin hayatıyla ünlü, Vatikan’dan sonraki bağımsız devlet olan Monaco’ya hareket ediyoruz. Prenslik Sarayını ve Monako Katedralini görüp  başkent Monte Carlo’ya geçiyoruz. Kumarhaneleri ile ünlü Monte Carlo’da yapacağımız kısa gezi sonrası Nice otelimizi geri dönüyoruz. Konaklama.

 • 05. Gün

  14/09/2019
  Nice - St. Paul De Vence - Biot - Nice

  Kahvaltının ardından 1900’lü yıllarda ünlü sanatçıların yaşam alanı olan dar sokakları ve Arnavut kaldırımlarıyla sizi büyüleyecek Ortaçağ kasabası St. Paul de Vence olacaktır. Fransız Rivierası’nın sanat ve kültür kasabasında yapacağımız turun ardından cam ve seramik üretimiyle tanınan çiçek kokulu şehir Biot’a hareket edeceğiz. Turun ardından Nice geri dönüyor ve Akdeniz’in incisi Nice şehrini rehberimizin eşliğinde keşfediyoruz. Konaklama.

 • 06.Gün

  15/09/2019
  Nice - İstanbul

  Kahvaltının ardından havaalanına transfer. Check-in işlemlerinin ardından Türk Hava Yolları tarifeli seferi ile İstanbul uçuşumuzu gerçekleştiriyoruz. Turumuz önceden vermiş olduğunuz adrese yapılacak kişiye özel transferiniz ile son buluyor.

Ücrete Dâhil Olan Hizmetler
- Türk Hava Yolları ile İstanbul-Nice/ Marsilya-İstanbul arası ekonomi sınıf uçak bileti
- Havalimanı vergileri ve servis bedeli
- 4* otellerde kahvaltı dahil konaklama
- Ev-alan-ev transferleri
- Özel araçlar ile tüm geziler
- Müze ve ören yeri giriş ücretleri
- Botanik Eze Bahçesi girişi
- Port Grımaud’da tekne turu
- Arles Roman Arena ve Amfitiyatrosu girişi
-Avignon Papalık Sarayı Girişi
- Moustiers Sainte-Marie köyü gezisi
- Gazella Turizm Türkçe profesyonel rehber hizmeti
- Seyahat Sigortası
- Yurtdışı çıkış harcı


Ücrete Dâhil Olmayan Hizmetler
- Programda belirtilmeyen öğle ve akşam yemekler
- Programda belirtilen yemekler sırasında alınacak içecekle
- Fazla bagaj ücretleri
- Kişisel harcamalar
- Vize ücreti
 

Fransız Rivierası Turu Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

 

- Gezi Zamanlaması

Aşağıdaki linkten geziniz sırasında ortalama hava sıcaklıklarını görebilirsiniz.

http://gazella.com/destinasyonlar/ulke/28

 

- Vize Bilgileri

Fransa, Schengen ülkesidir. Umuma mahsus pasaport sahipleri vizeye tabidir. Diplomatik hizmet ve hususi pasaport sahipleri vizeden muaftır.

 

- Uçuş Süreleri

THY ile İstanbul - Nice arası: 2 saat 35 dakika //  Marsilya – İstanbul: 2 saat, 47 dakika

 

- Para Birimi

Fransa Euro Bölgesi ülkelerindendir. Seyahatiniz için yanınıza Euro almanızı ve bunun ufak birimlerini yanınızda bulundurmanızı öneririz.

 

- Saat Dilimi

Türkiye ile Fransa arasında -1 saat fark bulunmaktadır. Türkiye’de saat 12.00 iken Fransa’da 11.00'dir.

 

- Telefon Kullanımı

Tüm cep telefonu operatörleri, hattınız uluslararası dolaşıma açıksa kullanılabilmektedir.

 

- Gezi İçin Alınabilecek Kıyafet ve Gerekli Eşyalar

Yanınıza kolayca giyip çıkarabileceğiniz tişörtler, kısa ve uzun kollu gömlekler, pamuklu pantolonlar, rahat yürüyüş ayakkabıları ve akşamları için ince bir mont almanızı öneririz. Yağmur ihtimaline karşı bir yağmurluk ve şemsiye de getirebilirsiniz. Bunun dışında şapka, güneş gözlüğü, güneş kremi, olası gürültüye karşı kulak tıkacı, fotoğraf makinesi, video kamera ve bunların şarj aletleri ve yedek hafıza kartları da getirebilirsiniz.

- Yemek Kültürü

Fransız Mutfağı dünyada en çok bilinen mutfak kültürlerinden biridir. Gidilecek şehirlerde bu mutfağın en güzel örneklerini bulacağınız gibi dünya mutfaklarından örnekler sunan restoranları da kolaylıkla bulabilirsiniz. Ancak dünyaca ünlü Fransız peynirlerini denemeden dönmemenizi öneririz.

 

- Elektrik

Fransa’da elektrik 220/230 volttur ve E tipi ikili kalın yuvarlak prizler kullanılmaktadır.

 

- Alışveriş

Fransa’da alışveriş imkânları son derece geniş bir yelpazeye yayılmıştır. Size ülkeyi anımsatacak ufak hediyelik eşyalardan, dünyaca ünlü markalara kadar her şeyi bulabilirsiniz.

Fransız Rivierası Turu, Fransa Hakkında Videolar

otel listesi Bu turdaki otellerin listesini aşağıda görebilirsiniz.
Fransız Rivierası Turu Otel Listesi
alternatif tarih seçiniz Bu tur için aşağıdaki alternatif tarihleri seçebilirsiniz.
Fransız Rivierası Turu Alternatif Tur Tarihleri
Sizi Arayalım Sizi Arayalım
Canlı DestekCanlı Destek
Gazella Turizm iletişim +90 212 233 15 98
+90 530 469 74 03

e-bülten kayıt

E-bültenimize kayıt olarak bizden en son tur bilgilerini, kampanyaları ve diğer aktiviteleri haber alabilirsiniz.