MENU
Kelime veya Ülke Arayın
tur bölgesi
 • Kuzey Amerika
 • Orta ve Latin Amerika
 • Kuzey Avrupa ve Rusya
 • Güney Avrupa
 • Orta Asya ve Japonya
 • Güney Doğu Asya
 • Hindistan Alt Kıtası
 • Kuzey Afrika ve Orta Doğu
 • Orta ve Güney Afrika
 • Balkanlar
tur dönemi
 • Kurban Bayramı Turları
 • Sonbahar ve Kış Turları
 • Sömestre ve Kış Turları 2019
 • Yılbaşı Turları
tur tipi
 • Kültür Turları
 • Gemi Turları
 • Nehir Turları
 • Vahşi Yaşam Turları
 • Trekking Turları
 • Fotoğraf Turları
 • Size Özel Turlar
Kapat
Fransa

Chamonix Trekking Turu

turumuz dolmuştur bu turun
alternatif tarihlerini
İncelemek için tıklayınız
Chamonix Trekking Turu

Chamonix Trekking Turu

tarih

19 - 23 Ağustos 2018

şehirler
Chamonix
ulaşım
Türk Havayolları tarifeli seferi ile
Peşin ücret
1410 EURO
tek kişilik oda farkı
100 EURO
tur konsepti
Tüm Ekstra Turlar Dahil
yemek durumu
Kahvaltı, Öğle ve Akşam Yemekleri Dahil

Sizi Arayalım

0(212) 233 1598

0(549) 433 4445

yaşanacak anlar tur programı hizmetler

Yaşanacak Anlar: 


 

+ Dağcılık'ın doğduğu topraklarda Alp Dağlarının eşsiz manzarasında doğa yürüyüşleri yapacağız

 

+ Avrupa'nın en büyük zirvesi ve Avrupa'nın en büyük buzullarının en güzel manazaralarını izlerken sıcak içeceklerimizi yudumlayacağız.

 

+ Fransa'nın en güzel dağ göllerini göreceğiz.

 

+ Chamonix kent merkezinde birbirinden sevimli cafelerde Fransız mutfağının ve özellikle peynirlerinin tadına bakacak, alışveriş yapacağız.

 

+ Dünyanın en sıradışı teleferiği ile Aguille de Midi'ye çıkacağız.

 • 1.Gün

  19/08/2018
  İstanbul- Cenevre - Les Houches

  Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Gidiş terminalinde açılacak olan Gazella Turizm kontuarında buluşuyor; bilet-bagaj ve pasaport işlemlerinin ardından Türk Havayolları’nın tarifeli seferi ile Cenevre’ye hareket ediyoruz. Cenevre’ye varışımızın ardından havalimanında bizi bekleyen aracımız ile 1 saatlik yolculuğun ardından Fransa’da bulunan Les Houches kasabasındaki otelimize transferimizi gerçekleştiriyoruz. Varışımız ile odaların alınması ve sonrasında şehir gezisi ve akşam yemeğimizi alıyoruz. Konaklama otelimizde. 

 • 2.Gün

  20/08/2018
  Chamonix – La Fregere – Lac Blanc – Lacs Noirs – Planplaz – Telesiyej – Chamonix - Les Houches

  Kahvaltı sonrası otelimizden belediye otobüsü ile Chamonix’ e geçiyoruz. Telesiyej ile La Fregere istasyonuna çıkıyoruz. Yine Bütün Mont Blanc Masifi karşımızda olacak. Bugün dağ göllerini ziyaret edeceğiz. Öğle yemeğimizi kumanya şeklinde alıyoruz.  Lac Blanc Gölü’ne doğru yürüyüşümüze başlıyoruz. Buradaki dağ evinde ki kısa molamızdan zirveye doğru yürüyüşümüze devam ediyoruz. Manzaralı yürüyüş patikamız bizi zirvede bulunan Lacs Noirs Gölü’ne varıyoruz. Ayrıca Lac Cornu ve Petit Lac Gölleri’ni de bu noktadan görme fırsatını edineceğiz. Zirvedeki molamızdan sonra aşağı doğru inmeye başlıyoruz. Planpraz istasyonundan telesiyej ile tekrar Chamonix’e dönüyoruz. Chamonix’yi gezdikten sonra tekrar otobüs ile Les Houches da bulunan otelimize dönüyoruz. Akşam yemeğimiz burada. Yükseklikler: Chamonix (1166 m.) – La Fregere (1885 m.) – Lac Blanc (2377 m.) – Lac Noirs (2540 m.) – Planpraz (2045m) 

 • 3.Gün

  21/08/2018
  Chamonix – Telesiyej - Auguille Du Midi – Telesiyej – Plade I’aguille – Mer De Glace – Chamonix - Les Houches

  Bugün artık Mont Blanc Masifinin üzerinde yürümeye başlayacağız. Kahvaltı sonrası Ünlü Auguille  Du Midi zirvesine telesiyej ile çıkacağız. Buzulun ve kayalıkların üzerine kurulmuş bu tesisin içinde restoran, dağcılık müzesi, üst balkon katlarına çıkabileceğimiz asansör ve diğer hizmetler bulunmakta. Bu etkileyici mühendislik harikasının üst katları ve balkonu bizi büyülemeye devam edecek. Bütün Alpler gözlerimizin önünde olurken, çok yavaş hareketlerde acele etmemeye özen gösteriyoruz. Teleferikle yaklaşık çıkacağımız yükseklik 3842 metre olduğundan, yüksek irtifa hastalığının ilk belirtileri olan baş dönmesi ve hızlı nefes alma ile karşılaşabiliriz. Ama merak edecek bir şey yok. Günlerdir 2000 metrelerde yaptığımız yürüyüşler bize yardımcı olacaktır ama yine de dikkatli ve yavaş hareketlerle hareket etmeye özen gösteriyoruz. Güzel manzaralar eşliğinde geçen uzun molamızdan sonra tekrar telesiyeje binerek ile gelirken aktarma yaptığımız ara bir istasyon Pla De l’Aguille’de iniyoruz.
Bu noktadan sonra yürüyüşümüz Mer de Glace ‘e kadar yokuş aşağı gerçekleşecek. Öğle yemeği. Montenvers istasyonunda bulunan restoranda vereceğimiz moladan sonra 7 km.’lik ve 200 metre derinliğindeki büyük buzulun kalbine giden inen 400 merdiven ve küçük kabinlerle telesiyej ile iniliyor ve çıkılıyor. Senede 70 metre hareket eden bu buzul, her sene içine yapılan tünel ile bilinmeyeni gözlerimizin önüne sunuyor. Buzulun içini gezdikten sonra tekrar tren istasyonuna geri dönüyoruz. Burada Buzul Müzesini, tarihi Grand Hotel du Montenvers Otelini geziyor ve dağcılık tarihini içimize çekiyoruz. İstasyonda bulunan restoranda yine kısa molamızdan sonra Montenvers treni ile Chamonix’e iniyoruz. İndiğimiz vakte göre Chamonix’de vakit geçirip tekrar otobüs ile Les Houches’da ki otelimize dinlenmek ve sonrasın da akşam yemeğimizi almak üzere dönüyoruz. Yükseklikler: Chamonix (1166m) – Auguille Du Midi (3842m) – Pla De l’Aguille (2272m) – Montenvers (1939m) – Mer de Glace (1780 m)


 • 4.Gün

  22/08/2018
  Argentiere – Aiugille des Grand Montes - Croix de Lognan – Glacier d’Argentiere - Chalet De Lognan - Croix de Lognan - Plan Roujen – La lavancher - Les Houches

  Kahvaltı sonrası otelimizden trenle neredeyse Chamonix vadisinin sonuna, Argentiere kasabasına geçiyoruz. Bugün Grand Montets denen bölgede olacağız. Lognan telesiyeji ile önce en üst istasyona 3275 metre de bulunan Aiugille des Grand Montes’e çıkıyoruz. Buradan bütün Chamonix vadisini, Mont Blanc dağ zincirini ve İsviçre tarafı da dahil Alplerin tamamını görme imkanını bulacağız. Uzun molamızdan sonra tekrar geldiğimiz kabin telesiyej ile ara istasyon olan Lognan’a iniyoruz. Bu noktada Argentiere Buzulu’na kadar kısa bir yürüyüşümüz var. Bu muhteşem buzul seraklarının yakınına kadar geldiğimiz noktada molamızı veriyoruz. Öğle yemeğimizi kumanya şeklinde alıyoruz. Yükseklikleri 4000 metrenin üzerinde olan 3 zirve ile çevrili bu muhteşem buzul manzarısını kaybetmeden yokuş aşağı yapacağımız yürüyüşümüz başlıyor. Bugün yürüyüşümüz La lavancher kasabasında son bulacak. Her gün binmeye alıştığımız otobüsümüze son kez binerek otelimize Les Houches’a doğru yol alıyoruz. Akşam yemeği. Yükseklikler: Argentiere (1166m) - Aiugille des Grand Montes (3275m) - Croix de Lognan (2000 m) - La lavancher (1186 m)


 • 5.Gün

  23/08/2018
  Cenevre - İstanbul

  Otelimizde alacağımız kahvaltıdan sonra otelimizden çıkış yapıyoruz. Chamonix kent merkezine gidiyoruz, doğa sporlarının bu ikonik kentine veda etmeden önce alışveriş ve kentin kafelerinin tadını çıkarmak için serbest zaman.Saat 13.30'te Les Houches'taki otelimizin önünde buluşarak Cenevre Havaalanı’na hareket ediyoruz. Bilet, bagaj ve gümrük işlemlerinin ardında Türk Havayolları’nın tarifeli seferi ile İstanbul’a uçuşumuzu gerçekleştiriyoruz. İstanbul’a varış ve turumuz son buluyor.

ÖNEMLİ NOT:

 

Belirtilen tur paketi fiyatı 10 kişilik gruplar içindir. Katılımcı sayısı 6 kişi olduğu takdirde 110 euro, 8 kişi olduğu takdirde 40 euro fark ücreti olacaktır.

 

 

 

Fiyata Dâhil Olan Hizmetler:

 

-  Uçak Bileti 


-  Grup Lideri ( Türkçe ve İngilizce Grup ve Trekking Liderliği) 


-  Programda belirtilen tüm transferler 


-  Programda belirtilen uluslararası uçuşlar 


-  Cenevre – Chamonix – Cenevre Havaalanı transferi 


-  Otelde yarım pansiyon konaklama (Rockypop Hotel – Les Houches) 


-  Programda belirtilen tüm yemekler (Bazı öğle yemekleri kumanya şeklinde olacaktır) (Kumanya içeriği: 1 Adet sandviç, 1 şişe su, 1 Adet cips, 1 adet gofret/tatlı, 1 adet meyve)

-  Seyahat Sigortası 


-  Yurtdışı Çıkış Harcı 


-  Mont Blanc Multi Pass 5 günlük (Bütün Telesiyej ve Chamonix Bus* kullanımını içerir.)
*Chamonix özel ve hassas bir doğaya sahip olduğu için özel transferler ile açığa çıkan karbon salımını azaltmak için mevcut otobüs hatlarının kullanımına her doğasever gibi önem veriyoruz. 


- Programda belirtilen Müze ve Ören yeri giriş ücretleri

 

Fiyata Dâhil Olmayan Hizmetler:

 

-  Schengen vize ücreti

-  Programda belirtilmeyen yemekler 


-  Programda belirtilen yemekler sırasında alınacak içecekler 


-  Fazla Bagaj Ücreti 


-  Kişisel Harcamalar 


-  Kişisel yürüyüş ekipmanları  

Chamonix Trekking Turu Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

-Uçuş Detayları

 

13-17 Haziran Chamonix Trekking Turu 

İstanbul (IST) - Cenevre (GVA) /  13JUN / TK1917  / 08:10-10:25

Cenevre (GVA) – İstanbul (IST) /  17JUN / TK1920 / 18:30-22:30

 

15-19 Haziran Chamonix Trekking Turu 

İstanbul (IST) - Cenevre (GVA) /  15JUN / TK1917  / 08:10-10:25

Cenevre (GVA) – İstanbul (IST) /  19JUN / TK1920 / 18:30-22:30

 

19-23 Ağustos Chamonix Trekking Turu 

İstanbul (IST) - Cenevre (GVA) /  19AUG / TK1921  / 11:35– 13:50

Cenevre (GVA) – İstanbul (IST) /  23 AUG / TK1920 / 18:30-22:30

 

 

-Trekking Turlarımız Hakkında

 

Tüm trekking turlarımız Gazella Turizm ile Montis Trips & Expeditions işbirliğinde düzenlenmektedir.

 

http://www.montis.com.tr

 

 

Gezi Zamanlaması

 

http://www.gazella.com/destinasyonlar/ulke/28

 

Bölgedeki yürüyüş turları için en iyi zamanlama tüm teleferik mekanik tesislerinde açık olduğu 15 Haziran – 15 Eylül dönemleri arasıdır. Bu mevsimde açık ve güneşli günler fazla ve hava sıcaklıkları yılın geri kalanına kıyasla daha yüksektir.

 

 

- Seyahat Sağlığı

 

Fransa için aşı önlemine gerek yoktur. Fakat varsa uluslarası aşı karnenizi yanınızda bulundurunuz. Düzenli kullandığınız ilaçlarınızı, geçirmekte olduğunuz ya da kalıcı hastalık ve rahatsızlıklarınızı lütfen tur liderlerimize bildiriniz, sağlık beyan formunda eksiksiz belirtiniz. Yüksek irtifa dağ hastalığı ile ilgili detaylı bilgilendirme tur liderlerimiz tarafından yapılacaktır.

 

 

- Vize Bilgileri

 

Fransa, Schengen ülkesidir. Umuma mahsus pasaport sahipleri vizeye tabidir. Diplomatik hizmet ve hususi pasaport sahipleri vizeden muaftır.

 

 

- Bu Tur Kimler İçin Uygun?

 

Katılımcıların doğada düzenlenmiş patikalarda günlük 6-7 saatlik yürüyüşleri yapabilecek düzeyde fiziksel yeterliliğe sahip olmaları beklenmektedir.

 

 

- Para Birimi

 

Fransa Euro Bölgesi ülkelerindendir. Seyahatiniz için yanınıza Euro almanızı ve bunun ufak birimlerini yanınızda bulundurmanızı öneririz.Kredi kartları geçerli ve kullanımı güvenlidir.

 

 

- Saat Dilimi

 

Türkiye ile Fransa arasında -1 saat fark bulunmaktadır. Türkiye’de saat 12.00 iken Fransa’da 11.00'dir.

 

 

- Telefon Kullanımı

 

Tüm cep telefonu operatörleri, hattınız uluslararası dolaşıma açıksa kullanılabilmektedir.

 

 

- Önerilen Kıyafet ve Gerekli Eşyalar

 

Önerilen kişisel malzemeler ve kıyafet için kontrol listesi talebiniz doğrultusunda tarafımızca sizlere iletilecektir.

 

 

- Yemek Kültürü

 

Fransız Mutfağı dünyada en çok bilinen mutfak kültürlerinden biridir. Gidilecek olan Chamonix bölgesinde bu mutfağın en güzel örneklerini bulacağınız gibi dünya mutfaklarından örnekler sunan restoranları da kolaylıkla bulabilirsiniz. Ancak dünyaca ünlü Fransız peynirlerini denemeden dönmemenizi öneririz.

 

 

- Elektrik

 

Fransa’da elektrik 220/230 volttur ve E tipi ikili kalın yuvarlak prizler kullanılmaktadır.

Chamonix Trekking Turu , Fransa Hakkında Videolar

otel listesi Bu turdaki otellerin listesini aşağıda görebilirsiniz.

Les Houches: Rockypop Hotel

http://www.rockypop-chamonix.com/

Chamonix Trekking Turu Turu Otel Listesi
alternatif tarih seçiniz Bu tur için aşağıdaki alternatif tarihleri seçebilirsiniz.
Chamonix Trekking Turu Turu Alternatif Tur Tarihleri
Sizi Arayalım Sizi Arayalım
Canlı DestekCanlı Destek
Gazella Turizm iletişim +90 212 233 1598
+90 549 433 4445

e-bülten kayıt

E-bültenimize kayıt olarak bizden en son tur bilgilerini, kampanyaları ve diğer aktiviteleri haber alabilirsiniz.