MENU
Kelime veya Ülke Arayın
Kalkış Tarihine Göre Turlar
 • KASIM '19
 • ARALIK '19
 • OCAK '20
 • ŞUBAT '20
 • MART '20
 • NİSAN '20
 • MAYIS '20
 • HAZİRAN '20
 • TEMMUZ '20
 • AĞUSTOS '20
 • EYLÜL '20
 • EKİM '20
tur bölgesi
 • Orta ve Latin Amerika
 • Kuzey Avrupa ve Rusya
 • Avrupa
 • Güneydoğu Asya
 • Hindistan Alt Kıtası
 • Kuzey Afrika ve Orta Doğu
 • Orta ve Güney Afrika
 • Uzakdoğu
 • Kafkaslar
tur dönemi
 • Sonbahar - Kış Turları 2019
 • Yılbaşı Turları 2020
 • Sömestre Turları 2020
 • İlkbahar Turları 2020
 • Şeker Bayramı Turları 2020
 • Kurban Bayramı Turları 2020
 • Yaz Turları 2020
 • Sonbahar - Kış Turları 2020
 • Yılbaşı Turları 2021
tur tipi
 • İleri Seviye Gezgin
 • Kültür Turları
 • Vahşi Yaşam Turları
Kapat
Mısır

Antik Mısır ve Nil Nehri Turu

Antik Mısır ve Nil Nehri Turu

Antik Mısır ve Nil Nehri Turu

tarih

14 - 20 Aralık 2019

şehirler
Abu Simbel, Asvan (Gemi), Edfu (Gemi), Esna, Kahire, Luksor (Gemi)
ulaşım
Türk Hava Yolları tarifeli seferiyle
Peşin ücret
2.450 DOLAR
tek kişilik oda farkı
490 DOLAR
tur konsepti
Tüm Turlar Dahil
yemek durumu
Tüm Yemekler Dahil

Sizi Arayalım

0(212) 233 15 98

0(530) 469 74 03

yaşanacak anlar tur programı hizmetler

+ 7000 yıllık köklü geçmişi ile Antik Dünya’nın en eski medeniyetini keşfedeceğiz

 

+  Antik Mısır uygarlığının en görkemli koleksiyonunu barındıran Mısır Müzesi’ni gezecek, 120.000 parçadan oluşan eserlerden en önemlilerini göreceğiz

 

+ Dünyadaki en büyük tek-taş heykeli olan 73.5 metre uzunluğunda, 6 metre genişliğinde ve 20 metre yüksekliğindeki  Büyük Gize Sfenksi’ni ziyaret edeceğiz

 

+ Dünya’daki taştan yapılan ilk büyük anıt tasarımı olarak kabul Sakkara Piramidi’ni görme fırsatı bulacağız

 

+ Antik Mısır’ın başkenti Memphis’teki piramit bölgesinde keşifler yapacağız

 

+ 2.Ramses tarafından tam 20 yılda yaptırılan ve dağın içini oyarak inşa edilen soluk kesici Abu Simbel Tapınakları’nı gezeceğiz

 

+ Tam 6650km uzunluğu ile Dünya’nın en uzun nehri olan Nil’de keyif ve keşif dolu bir gemi turuna çıkacağız

 

+ Asvan’dan Luksor’a yapacağımız gemi gezintimizde, limanlarda duracak ve bölgedeki antik çağdan kalma bir çok yapıyı göreceğiz.

 

+ Krallar Vadisi’nde  Amon-Ra adına inşa edilmiş Hatshepsut Tapınağı’nı keşfedeceğiz

 • 1.Gün

  14/12/2019
  İstanbul - Kahire

  Turumuz kişiye özel aracın sizi adresinizden alması ile başlıyor.  Yeni havaalanı Dış Hatlar Gidiş Terminali'nde buluşarak check-in işlemlerimizi tamamlıyor ve sonrasında Türk Havayolları'nın tarifeli seferi ile Kahire uçuşumuzu gerçekleştiriyoruz. Varışımıza istinaden havalimanında bizleri bekleyen özel aracımız ile Gize Piramitleri turumuz için otelimizden hareket edeceğiz. İlk durağımız Dünya’nın Yedi Harikası'ndan birisi olan ve isimlerini yaptıran firavunlardan almış Keops, Kefren ve Mikerinos Piramitleri olacaktır. Binlerce yıl önce yapılan ve gizemlerini hala koruyan bu  3 piramit, aralarında Pisagor üçgeni olacak şekilde tasarlanmıştır.  Pisagor’dan yıllar önce yapılan bu piramitler Mısırlılar'ın çok gelişmiş matematik ve geometri bilgileri olduğunu göstermektedirler. Gizemli piramitleri gezdikten sonra  kafası Firavun,  gövdesi aslan şeklinde olan , doğan güneşi ve firavun için yeniden dirilişi temsil eden Sfenks’i  göreceğiz. Pençelerinin arasında tapınak bulunan, “ yaşayan heykel”  Sfenks’i gezdikten sonra  öğle yemeğimizi alacağız.  Yemek sonrası  Mısır'ın antik başkenti  Memphis'te bulunan, basamaklı Piramit olarak da bilinen Sakkara Piramit’ini gezeceğiz.  Dünya üzerinde taştan yapılan ilk büyük anıt olarak kabul edilen Sakkara Piramit’ini gezdikten sonra otelimize dönüyoruz.Akşam yemeğimi ve konaklama otelde.

 • 2.Gün

  15/12/2019
  Kahire

  Kahvaltının ardından 7000 yıllık tarihi ile en eski medeniyetlerden birisi olan Mısır’ın eski şehir merkezi, piramit tarihlerini öğrenebileceğimiz Mısır Müzesi, Mohamed Ali Cami ve Han El Halil Bazaar gezeceğiz. Öğle yemeğini turumuz sırasında yerel bir restoranda alacağız. Bugün akşam yemeğimizi teknede dans gösterisi eşliğinde alacağız. Otelimize transfer oluyoruz. Konaklama otelde.

 • 3.Gün

  16/12/2019
  Kahire - Luksor (Gemi)

  Kahvaltının ardından havaalanına transfer. Yerel havayolları ile Luksor uçuşu. Varışta  ilk durağımız Mısır’daki en büyük tapınak kompleksi  olan Karnak Tapınağı. UNESCO Dünya Mirası Listesi'nde yer alan, dünyada bugüne kadar inşa edilmiş en geniş antik yapı olan Karnak Tapınağı'nı gezdikten sonra gemiye transfer ve öğle Yemeği. Öğle yemeğimizin ardından dünyanın en büyük açık hava müzesinin bulunduğu Luksor’da 9. Firavun tarafından eski Mısır Tanrıları'nın en büyüğü Amon adına inşaa ettirilmiş Luksor Tapınağı'nı gezeceğiz.  Açık hava müzesini andıran tapınak gezimizin ardından gemimize dönüyoruz. Akşam yemeğimi ve konaklama gemide.
   

 • 4.Gün

  17/12/2019
  Luksor ( Krallar Vadisi ) – Esna - Edfu (Gemi)

  Kahvaltının ardından Krallar Vadisi turumuz için hareket ediyoruz.  Kral mezarlarını gezdikten sonra ilk kadın firavun Hatşepsut anısına yaptırılan Hatşepsut Tapınağı'nı da göreceğiz. Kraliçe Hatşepsut’a ait ,mezar tapınaklarının en eskisi Hatşepsut’u gezdikten sonra gemimize dönüyoruz ve öğle yemeğimizi alıyoruz. Gemi Edfu’ya haraket edecektir. Akşam yemeğimi ve konaklama gemide. 

   

 • 5.Gün

  18/12/2019
  Edfu – Kom Ombo - Asvan (Gemi)

   Kahvaltının ardından Şahin Başlı Horoz Tapınağı olan M.Ö. 57 yılında tamamlanan Edfu Tapınağı'nı gezeceğiz. Kom Ombo’ya doğru hareket edecek. Öğle yemeği gemide. Yemek sonrası Nil Irmağı kıyısında, Timsah & Şahin Tanrı Tapınağı olan Kom Ombo Tapınağı'nı ziyaret ediyoruz.  İyilik tanrısı Horus ve kötülük tanrısı Sobek yani 2 tanrı tarafından paylaşılan tek tapınak olan Kom Ombo içerisindeki kabartmalar, burayı daha sonra  kilise olarak kullanan Kıptiler tarafından silinmiştir. Nil Irmağı'nın taşmaları ve depremler sonucu zarar görmüş tapınağın taşlarından başka inşaatlarda kullanılmak üzere kullanılmıştır. Aswan’a hareket. Akşam yemeğimi ve konaklama gemide

 • 6.Gün

  19/12/2019
  Asvan – Abu Sımbel - Asvan (Gemi)

   Bugün erken kahvaltımızı kumanya olarak alacağız. Özel aracımız ile Abu Simbel’e hareket ediyoruz. Varışta muhteşem bir başyapıt olan Abu Simbel Tapınağı'nı geziyoruz.  Bu tapınak Güney Mısır'da Firavun II. Ramses tarafından düşmanlarına ne kadar güçlü olduğunu göstermek ve eşi Nefertari’ye sevgisini  için yaptırılmıştır. Simbel Dağı'nın içerisi oyularak yapılan tapınak, Aswan Barajı yapımında sular altında kalma tehlikesine karşı, UNESCO liderliğinde  6 sene süren çalışma sonrası  geriye taşınmıştır. Bu büyüleyici gezinin ardından özel aracımızla Aswan’a dönüyoruz. Asvan’a varışımızla birlikte gemimize binecek ve limandan ayrılacağız. Öğle yemeğimiz gemimizde olacak. Bugün görülecek yerler arasında tamamlanmamış 3500 yıl öncesine ait Obelisk ( dikili taş)  ve baraj yapımından önce UNESCO Nubiye Projesi kapsamında sökülmüş ve Agilkia Adası'na taşınmış  Filai Tapınağı bulunmaktadır. Gezilerimizin ardından Nil Nehri'nin huzurlu manzarasını geleneksel yelkenli Felluca ile çıkaracağız. Tur sonrası gemiye transfer. Akşam yemeğimi ve konaklama gemide.

 • 7.Gün

  20/12/2019
  Asvan - Kahire - İstanbul

  Kahvaltının ardından havaalanına transfer.  Yerel havayolları ile Kahire uçuşu varışta  Türk Hava Yolları tarifeli seferi ile İstanbul’a hareket ediyoruz. Turumuz önceden vermiş olduğunuz adrese yapılacak kişiye özel transferiniz ile son buluyor.
   

Ücrete Dahil Olan Hizmetler

- Türk Havayolları ile İstanbul-Kahire-İstanbul ekonomi sınıf uçak bileti ve bu bilete ilişkin alan vergileri
- Yerel Havayolları ile Kahire – Luksor /  Aswan – Kahire  ekonomi sınıf uçak biletleri ve bu biletlere ilişkin alan vergileri
- Ev – alan – ev transferi
- Belirtilen otelde kahvaltı dahil konaklama
- Nil Nehri’nde 5* Gemi’de tam pansiyon konaklama
- Programda belirtilen tüm yemekler
- Özel araç ile programda belirtilen tüm geziler
- Geziler esnasında gezilecek müze ve ören yerlerine giriş ücretleri
- Gazella Turizm profesyonel Türkçe rehberlik hizmeti
- Yurtdışı çıkış harcı
- Seyahat sigortası

 


Ücrete  Dahil Olmayan Hizmetler
- Programda belirtilmeyen öğle ve akşam yemekleri
- Yemekler esnasında alınacak içecekler
- Bahşişler  ( Yerel rehberler, Gemi personelleri ve şoförler için ortalama kişi başı 40-$ toplanmaktadır)
- Fazla bagaj ücretleri
- Kişisel harcamalar
-Vize Ücreti  
**  Yeşil pasaporta vize gerekmemektedir.
** Umuma mahsus pasaport  ( Bordo ) sahipleri vizeye tabidir.  
 

Antik Mısır ve Nil Nehri Turu Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

-Uçuş Detayları

TK 690 14ARALIK ISTCAI 0725 0840

TK 695 20ARALIK CAIIST 2125 0045+1

 

Gezi Zamanlaması
Aşağıdaki linkten geziniz sırasında ortalama hava sıcaklıklarını görebilirsiniz.

http://gazella.com/destinasyonlar/ulke/22

 

- Sağlık
Mısır’a girişlerde Türk vatandaşlarına herhangi bir aşı zorunluluğu bulunmamaktadır. Geziniz boyunca musluk suyu içmemenizi yalnızca ilk kez sizin tarafınızdan açılacak şişe suyu tüketmenizi öneriyoruz.

 

- Vize Bilgileri
Umuma mahsus pasaport  ( Bordo ) sahipleri vizeye tabidir.  ( 15-45 yaş arası kişilerin vize işlemleri 35 - 45 gün sürebilmektedir. )
Yeşil pasaporta vize uygulaması yoktur.

 

- Ülkeyle İlgili Özel Giyim Kuralları
Ülkede camilere ve kiliselere girerken şort, etek, omuzları açıkta bırakan kıyafetler, vücudu saran giysiler giymekten kaçınılmalıdır. Kadınların yanına ince bir şal veya eşarp almalarını öneririz. Ayrıca şapka veya güneş gözlükleriniz var ise ibadethane içinde bulunduğunuz sürece kullanmamanız gerekmektedir. Hem erkek hem de kadınların bir camiye girerken ayakkabılarını çıkarmaları gerekmektedir.

 

- Uçuş Süreleri
 Türkiye’den Mısır’a uçuş süresi 2 saat 25 dakikadır.

 

- Para Birimi
 Mısırın para birimi Mısır Poundu (EGP)’dur

 

- Saat Dilimi
Türkiye ile Mısır arasında -1 saat fark bulunmaktadır. Türkiye’de saat 12.00 iken Mısır’da 11.00’dır

 

- Gezi İçin Alınabilecek Kıyafet ve Gerekli Eşyalar
Kolayca giyilip – çıkarılabilecek tişört, kısa ve uzun kollu gömlekler, pamuklu pantolonlar, şort, rahat yürüyüş ayakkabıları, akşamları için ince bir mont ve ince bir kazak almanızı öneririz. Ayrıca ibadet yerlerinine girerken şort, etek veya vucüdunuzu açıkta bırakacak kıyafetlerden kaçınmanız, kadınların başını kapatacakları bir örtü, eşarp gibi bir aksesuar almaları gerekmektedir.

 

- Yemek Kültürü
Mısır da birçok deniz kenarında olan ülkeler gibi balık restoranları ve balık pazarları ile doludur.
 

- Elektrik
Mısır’da elektrik 220/230 volttur ve C tipi ikili ince yuvarlak ve F tipi ikili kalın yuvarlak prizler kullanılmaktadır

 

- Alışveriş
Yöreye özgü el işi ve hediyelik eşyalar alabilirsiniz

 

- Önemli Not
Bu tura 14 yaşından küçük çocukları maalesef kabul edemiyoruz.

Antik Mısır ve Nil Nehri Turu, Mısır Hakkında Videolar

otel listesi Bu turdaki otellerin listesini aşağıda görebilirsiniz.
Antik Mısır ve Nil Nehri Turu Otel Listesi
alternatif tarih seçiniz Bu tur için aşağıdaki alternatif tarihleri seçebilirsiniz.
Antik Mısır ve Nil Nehri Turu Alternatif Tur Tarihleri
Sizi Arayalım Sizi Arayalım
Canlı DestekCanlı Destek
Gazella Turizm iletişim +90 212 233 15 98
+90 530 469 74 03

e-bülten kayıt

E-bültenimize kayıt olarak bizden en son tur bilgilerini, kampanyaları ve diğer aktiviteleri haber alabilirsiniz.