MENU
Kelime veya Ülke Arayın
tur bölgesi
 • Kuzey Amerika
 • Orta ve Latin Amerika
 • Kuzey Avrupa ve Rusya
 • Güney Avrupa
 • Orta Asya ve Japonya
 • Güney Doğu Asya
 • Hindistan Alt Kıtası
 • Kuzey Afrika ve Orta Doğu
 • Orta ve Güney Afrika
 • Balkanlar
tur dönemi
 • İlkbahar Turları
 • Yaz ve Şeker Bayramı Turları
 • Kurban Bayramı Turları
 • Sonbahar ve Kış Turları
 • Sömestre ve Kış Turları
tur tipi
 • Kültür Turları
 • Gemi Turları
 • Atlas İle Devr-i Alem
 • Nehir Turları
 • Hızlı ve Kolay Keşifler
 • Vahşi Yaşam Turları
 • Fotoğraf Turları
 • Doğa ile İç İçe Turlar
 • Size Özel Turlar
Kamboçya

Vietnam - Laos - Kamboçya Turu

Vietnam - Laos - Kamboçya Turu

Vietnam - Laos - Kamboçya Turu

tarih

24 Ocak - 04 Şubat 2018 -

alternatif tarihleri inceleyin

şehirler
Halong Bay, Hanoi, Ho Chi Minh City, Luang Prabang, Siem Reap
ulaşım
Singapur Havayolları ile
ücret
3290 DOLAR
tek kişilik oda farkı
690 DOLAR
tur konsepti
Tüm Ekstra Turlar Dahil
yemek durumu
8 Öğle Yemeği ve 9 Akşam Yemeği Dahil

Sizi Arayalım

0(212) 233 1598

0(549) 433 4445

yaşanacak anlar tur programı hizmetler

+ Vietnam Ho Mihn City'de Thien Hau(the lady of sea) tapınağında mistik bir yolculuğa çıkacağız


+ Ho Mihn City'de Fransız etkisine tanık olacağımız Notra Damme Kathedrali ile ünlü Fransız mimar Gustave Eiffel tarafından yapılan Eski Posta binasını ziyaret edeceğiz.


+ Cu Chi tünellerinde, kendimizi ABD-Vietnam savaşının içinde hissedeceğimiz tarihi bir yolculuğa çıkacağız.


+ Fransız Kolonisinin merkezi olan ve halen Vietnamın başkenti olan Hanoi kentini baştan sona keşfedeceğiz.


+ Hanoi şehrinin tarihi merkezi Haon Kiem Gölü(Lake Of The Restored Sword)'nü ziyaret edeceğiz.


+ Kızılırmak deltası kültürü insanlarının geleneksel gösterisi olan "Su Kuklası Tiyatrosuna" tanıklık edeceğiz.


+ 14 farklı endemik bitki ve 60 farklı endemik fauna türüne ev sahipliği yapan muhteşem doğasıyla UNESCO dünya mirası listeside yer alan Halong Bay'ı gezecek ve yöreye özgü Jung Boat'larda konaklayacağız.


+ Güneydoğu Asya'nın en iyi korunmuş şehri olan Luang Prabang'ı gezeceğiz


+ Gün boyu Kimer Mimarisinin en güzel örneklerinden olan Angkor'u keşfettikten sonra geceyi Angkor Wat'ın muhteşem manzarası eşliğinde noktalıyoruz.

 • 1. Gün

  24/01/2018
  İstanbul - Singapur

  Turumuz sizi havalimanına götürmek üzere vereceğiniz adrese gelecek özel araç ve şoförünüzün size ulaşması ile başlıyor. Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali’nde açılacak olan Gazella Turizm kontuarında buluşuyoruz.  Saat 14.45'te Singapur Havayolları’na ait uçak ile Singapur'a hareket ediyoruz.

 • 2. Gün

  25/01/2018
  Singapur - Ho Chi Minh City

  Singapur'a yerel saat ile 05.45'te varıyoruz ve yine burada uçak değiştiriyor ve saat 09.50'de Ho Chi Minh City'e hareket ediyoruz. Varışımız yerel saat ile 11.00'da olacak. Pasaport ve gümrük işlemlerinin ardından havalimanında karşılanıyor ve özel aracımız ile otelimize hareket ediyoruz. Odalarımıza yerleşiyor ve kısa bir dinlenmenin ardından şehir turumuza başlıyoruz. Başkanlık Sarayı,Tarihi Posta Binası ve Notre-Dame Katedrali ve Ben Thanh pazarından oluşan şehir turumuzu gerçekleştiriyoruz. Şehir turumuzu tamamladıktan akşam yemeğimizi alacağımız restoranımıza gidiyoruz. Konaklama otelimizde olacak.

 • 3. Gün

  26/01/2018
  Ho Chi Minh City

  Kahvaltımızın ardından, Mekong Delta’sının kalbinde yer alan, hayatın su üzerinde devam ettiği My Tho şehrine hareket ediyoruz. Varışımıza istinaden tekneye biniyor ve Phoenix Adası’nı ve ada üzerindeki doğal yaşamı keşfetmeye gidiyoruz. El yapımı hediyelik eşyalar, bölgeye özgü yapılmış özel tatlar, amatör müzisyenlerin şarkıları, taze meyve pazarları arasında rahatlatıcı bir gezinin ardından, faytonlar ile bölgedeki çiftliklerden birisini ziyaret edeceğiz. Çiftlik sakinleri ile tanışıp misafirperverliklerine tanıklık edecek ve bize sundukları ev yapımı ballı çayın tadına bakacağız. Öğle yemeğimizin ardından Saigon’a dönüyoruz. Turumuz şehrin coşkulu sokaklarına ve gösterişli tapınaklarına ev sahipliği yapan Çin Mahallesi Cho Lon gezisi ile devam ediyor. Akşam yemeğimizi yerel bir restoranda alıyoruz. Konaklama otelimizde

 • 4. Gün

  27/01/2018
  Ho Chi Minh City - Hanoi

  Kahvaltının ardından  özel aracımız ile ülkenin kuzeyine, Vietnam özgürlüğünün sembolü, ülkenin kalbi Cu Chi Tünelleri’ne gidiyoruz. Yakın tarihimizin en etkileyici olaylarından, birçok filme konu olmuş Vietnam – A.B.D. savaşı sırasında Kuzey Vietnamlı halkın inşa ettiği ve savaş boyunca bir şehir haline gelen siperleri, kampları ve tünelleri görüyoruz. Öğle yemeğimizin ardından, özel aracımız bizi havalimanına götürürken aklımızda savaşın taze anıları kalıyor. Yerel havayolları ile Hanoi’ye uçuyoruz. Varışımızın ardından otelimize yerleşiyor ve akşam yemeğimizi alacağımız restoranımıza gidiyoruz.

 • 5. Gün

  28/01/2018
  Hanoi

  Kahvaltımızın ardından, şehir turumuz için otelimizden hareket ediyoruz. Gezimiz boyunca şehrin birbirinden güzel bulvarlarını, sömürge döneminden kalan kolonyal yapıları görecek, 11. yüzyılda inşa edilen ve Vietnam’ın ilk üniversitesi unvanını taşıyan Literatür Tapınağı’nı ziyaret edecek, Restored Sword Gölü’nü görecek, Etnoloji Müzesi’ni ve Hoa Lo Hapishanesi’ni ziyaret edecek ve Kızılırmak Deltası kültürünün önemli bir parçası olan su kuklası tiyatrosunu izleyeceğiz. Öğle yemeğimizin ardından Eski şehir merkezinde “rickshaw” denilen yerel araçlarla keyifli bir gezinti yapacağız. Gezimizin ardından akşam yemeğimizi alacağımız yerel restorana gidiyoruz. Geziden sonra otelimize dönüyoruz. Konaklama otelimizde.

 • 6. Gün

  29/01/2018
  Hanoi - Halong Bay

  Kahvaltının ardından özel aracımız ile UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Halong Bay’e gidiyoruz. Yaklaşık 170km, 4 saat sürecek yolculuktan sonra Halong Bay’e varıyoruz. Dünyanın en muhteşem doğal güzelliklerinden biri kabul edilen Halong Körfezi’nde yöreye ait “Junk Boat”a biniyoruz. Körfez içinde adacıklar ve mağaralar etrafında gezimizi gerçekleştiriyoruz. Öğle yemeğimiz teknede. Yemekten sonra Halong Körfezi turumuza devam ediyoruz. Akşam yemeğimiz ve konaklama teknemizde.

 • 7. Gün

  30/01/2018
  Halong Bay - Hanoi - Luang Prabang

  Gün doğumunu teknemizde karşılayacak ve dileyen misafirler ile Tai Chi yaparak sabah egzersizi yaparak güne başlayacağız. Kahvaltımızın ardından tekneden ayrılıyoruz. Özel aracımız ile Hanoi Havalimanı’na götürüyor. Akşam saatlerinde Laos’un başkenti Luang Prabang’a hareket ediyoruz.  Yaklaşık 1 saat sürecek bir yolculuğun ardından Luang Prabang’a varıyoruz. Havalimanında karşılanıp özel aracımız ile otele transfer oluyoruz.  Akşam yemeğimiz ve konaklama otelimizde.

 • 8. Gün

  31/01/2018
  Luang Prabang

  Kahvaltımızı otelimizde alıyor ve şehir turumuz için hareket ediyoruz. Belkide Güneydoğu Asya’nın en iyi korunmuş şehri olan Luang Prabang gezimizde şehrin en eski tapınağı Wat Sene ve Wat Xieng Thoung’u gezeceğiz. Ardından Kraliyet Sarayı Müzesi’ni gezecek sonrasında şehrin yüksek noktalarından birinde gizli kalmış bir stupa’yı göreceğiz. Öğle yemeğimizi turumuz sırasında alıyoruz. Ardından akşam pazarını gezecek şehri ve insanlarını daha yakından tanıma fırsatı bulacağız. Akşam yemeğimizin ardından dinlenmek için serbest zaman.

 • 9. Gün

  01/02/2018
  Luang Prabang - Siem Reap

  Kahvaltının ardından Mekong Nehri’nde keyifli bir tekne turuna çıkacağız. Güzel manzaralar eşliğinde yapacağımız turumuzun ardından havalimanına transfer olacağız. Yaklaşık 2 saatlik kısa bir uçuşun ardından Siem Reap’e varıyor ve otelimize transfer oluyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

 • 10. Gün

  02/02/2018
  Siem Reap

  Kahvaltımızın ardından, UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Angkor turumuz başlıyor. İlk durağımız Angkor Thom ve Güney Kapısı. Daha sonra Bayon Tapınağı, Baphuon Tapınağı ve Ta Phrom Tapınağı’nı geziyor ve Cüzamlı Kral ve Fil Teraslarını ziyaret ediyoruz. Öğle yemeğimizi Champey Restoran’da alıyoruz.  Günün kalanında efsanevi Angkor Wat gezimizi gerçekleştiriyor ve Phnom Ba Kheng Tepesi’nde insanlık tarihinin en muazzam yapıtlarından biri olan Angkor Wat eşliğinde güneşi batırarak tamamlıyoruz. Gezimizin ardından akşam yemeğimizi yerel bir restoranda alıyoruz. Konaklama otelimizde.

 • 11. Gün

  03/02/2018
  Siem Reap - Singapur

  Otelde alacağımız kahvaltının ardından odalarımızı boşaltıyoruz ve havalimanı transferimize kadar kısa bir serbest zamanımız olacak. Rehberimizin belirteceği saatte otelimizde buluşuyoruz ve otobüsümüz ile havalimanına transferimizi gerçekleşiyor. Havalimanındaki bilet, bagaj ve pasaport işlemlerinin ardından Singapur'a saat 15.55'de uçuyoruz. Yerel saat ile 22.00'da Singapur'a vaışımızın ardından kısa bir beklememiz olacak.

 • 12. Gün

  04/02/2018
  Singapur - İstanbul

  Beklemenin ardından saat 01.45'de İstanbul'a hareket ediyoruz. Varışımız yerel saat ile 07.45'te olacak.Turumuz sizi önceden vermiş olduğunuz adrese götürecek özel araç ve şoförünüz ile buluşmanız ve transferiniz ile son buluyor.

   

Fiyata Dahil Olan Hizmetler:

- Singapur Havayolları ile İstanbul-Singapur-Ho Chi Minh / Siam Reap-Singapur-İstanbul arası ekonomi sınıf uçak bileti ve havalimanı vergileri

- Yerel havayolları ile Ho Chi Minh City Hanoi-/ Hanoi – Luang Prabang/ Luang Prabang-Siem Reap arası ekonomi sınıf uçak bileti ve bu bilete ilişkin havalimanı vergileri

- Hanoi’de 2 gece 4* otelde konaklama

- Halong Bay’de 1 gece Junk Boat’da konaklama

- Ho Chi Minh City’de 2 gece 4* otelde konaklama

- Siem Reap’de 2 gece 5* otelde konaklama

- Luang Prabang’ta 2 gece 4* otelde konaklama

- Ev – alan – ev transferi de dahil olmak üzere programda belirtilen tüm transferler

- Özel araç ile programda belirtilen tüm geziler

- Geziler esnasında gezilecek müze ve ören yerleri ile diğer noktalara giriş ücretleri

- Programda belirtilen tekne gezileri

- Programda belirtilen özel gösteriler

- Programda belirtilen tüm öğle yemekleri

- Programda belirtilen tüm akşam yemekleri

- Gazella Turizm profesyonel Türkçe rehberlik hizmeti

- Yurtdışı çıkış harcı

- Seyahat sigortası

- Laos vizesi 

 

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler:

- Programda belirtilmeyen yemekler

- Programda belirtilen yemekler sırasında alınacak içecekler

- Fazla bagaj ücretleri

- Kişisel harcamalar

- Vietnam ve Kamboçya vizesi

Vietnam - Laos - Kamboçya Turu Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Gezi Zamanlaması

Aşağıdaki linkten geziniz sırasında ortalama hava sıcaklıklarını görebilirsiniz.

Vietnam: http://gazella.com/destinasyonlar/ulke/30

Kamboçya: http://gazella.com/destinasyonlar/ulke/31

 

- Sağlık
Vietnam,Laos ve Kamboçya’ya girişlerde Türk vatandaşlarına herhangi bir aşı zorunluluğu bulunmamaktadır. Yanınıza tropik bölgelere özel sinek kovucular almanızı tavsiye ederiz.  Eğer maceracı bir yemek yeme alışkanlığınız var ve sokaklarda açıkta satılan yiyeceklerden yiyorsanız; kesinlikle kapalı şişe suyu tüketmenizi, buz, süt ve süt ürünlerinden kaçınmanızı, iyi pişirildiğine emin olduğunuz et, tavuk ve balık ürünleri tüketmenizi, meyve konusunda muz, ananas gibi kabuğu soyulabilen meyveler yemenizi öneriyoruz.

 

- Vize Bilgileri
Laos ve Kamboçya Türk Vatandaşları’na vize uygulamaktadır. Vietnam yeşil pasaporta vize istememektedir. Vietnam vizesi için öncelikle, Vietnam dış işleri Bakanlığı’ndan özel adınıza özel bir davetiye alınması gerekmektedir. Bu davetiyenin gelmesi 2-3 haftayı bulabilir. Bu nedenle tura katılmayı düşünüyorsanız 1 ay öncesinden tura kaydınızı yaptırmanızı öneririz. Laos vizesini Vietnam'a ulaştığımız gün alacağız

 

- Ülkeyle İlgili Özel Giyim Kuralları

Ülkede budist tapınakları ve pagodalara girerken şort, etek, omuzları açıkta bırakan kıyafetler, vücudu saran giysiler giymekten kaçınılmalıdır. Kadınların yanına ince bir şal veya eşarp almalarını öneririz. Ayrıca bu tarz yapılara girerken ayakkabılar ve çoraplar çıkartıldığından dolayı, kolay giyip çıkartılabilen ayakkabılar ve sandaletler kullanmanızı tavsiye ederiz.

 

- Bu Tur Kimler İçin Uygun?

Farklı kültürleri tanımak isteyen gezginler için kaçırılmaması gereken bir gezi olmakla birlikte, tempolu bir tur olduğu unutulmamalı. Bu turumuzda birden fazla iç hat uçuşu mevcut olup, yoğun tempolu bir gezidir. Bu durumdan dolayı yorulmaktan rahatsız olmayan bütün gezginler için uygun bir turdur.

 

- Uçuş Süreleri
İstanbul – Doha arası uçuş süresi yaklaşık 4 saat 30 dakika , Doha – Ho Chi Minh arası uçuş süresi yaklaşık 7 saat 15 dakika, Phnom Penh – Doha arası uçuş süresi yaklaşık 10 saat 25 dakika sürmektedir. 

 

- Para Birimi
Vietnam para birimi Dong, Kamboçya'da Riel Laos'ta Kipi kullanılmaktadır. Yanınıza USD almanızı ve bunun küçük birimlerini de yanınızda bulundurmanızı öneriyoruz.

 

- Saat Dilimi
Türkiye ile her üç ülke arasında +5 saat fark bulunmaktadır. Türkiye’de saat 12.00 iken seyahat edeceğimiz ülkelerde saat 17.00.

 

- Telefon Kullanımı
Tüm cep telefonu operatörleri eğer telefonunuz uluslararası dolaşıma açıksa kullanılabilmektedir. Ancak gezilecek bazı bölgelerde şebeke problemleri söz konusu olabilir.

 

- Gezi İçin Alınabilecek Kıyafet ve Gerekli Eşyalar
Yanınıza kolayca giyip çıkarabileceğiniz tişörtler, kısa ve uzun kollu gömlekler, pamuklu pantolonlar, rahat yürüyüş ayakkabıları ve akşamları için ince bir mont ya da hırka almanızı öneririz. Sentetik olmayan ve pamuklu kıyafetler tercih etmenizi tavsiye ederiz. Yağmur ihtimaline karşı bir yağmurluk ve şemsiye de getirebilirsiniz. Bunun dışında şapka, güneş gözlüğü, güneş kremi, olası gürültüye karşı kulak tıkacı, fotoğraf makinesi, video kamera ve bunların şarj aletleri ve yedek hafıza kartları da getirebilirsiniz.

 

- Yemek Kültürü

Bölgede Uzakdoğu yemek kültürüne oldukça benzer bir mutfak hâkim.

 

- Elektrik
Elektrik genellikle büyük şehirlerde 220 volt, kırsal kesimlerde ise 110 volttur. Priz kullanımı ise A tipi ikili yassı priz ve C tipi ikili ince yuvarlak priz şeklindedir.

 

- Alışveriş
Hanoi’de ara sokaklara dağılmış geniş bir alışveriş bölgesi var. İpek kumaş ve hediyelik eşya bakımından zengin olan Hanoi'de herşey çok ucuz. Siem Reap’de ise Psar Chaa ve Night Market giyim kuşam ve hediyelik eşya alabilmeniz için uygun yerlerdir.

 

-Önemli Not.

Bu tura 14 yaşından küçük çocukları maalesef kabul edemiyoruz.

Vietnam - Laos - Kamboçya Turu, Kamboçya Hakkında Videolar

otel listesi Bu turdaki otellerin listesini aşağıda görebilirsiniz.

Saigon  Paragon Saigon Hotel 4*

www.paragonsaigon.com

 

Hanoi    Sunway Hotel 4*

www.hanoi.sunwayhotels.com

 

Halong Bhaya Cruise

www.bhayacruises.com

 

Luang Prabang  Villa Santi Resort 4*

www.villasantihotel.com

 

Siem Reap          Angkor Miracle Hotel 5*

www.angkormiracle.com

Vietnam - Laos - Kamboçya Turu Otel Listesi
alternatif tarih seçiniz Bu tur için aşağıdaki alternatif tarihleri seçebilirsiniz.
Vietnam - Laos - Kamboçya Turu Alternatif Tur Tarihleri
Sizi Arayalım Sizi Arayalım
Canlı DestekCanlı Destek
Gazella Turizm iletişim +90 212 233 1598
+90 549 433 4445

e-bülten kayıt

E-bültenimize kayıt olarak bizden en son tur bilgilerini, kampanyaları ve diğer aktiviteleri haber alabilirsiniz.