MENU
Kelime veya Ülke Arayın
tur bölgesi
 • Kuzey Amerika
 • Orta ve Latin Amerika
 • Kuzey Avrupa ve Rusya
 • Güney Avrupa
 • Orta Asya ve Japonya
 • Güney Doğu Asya
 • Hindistan Alt Kıtası
 • Kuzey Afrika ve Orta Doğu
 • Orta ve Güney Afrika
 • Balkanlar
tur dönemi
 • Yaz ve Şeker Bayramı Turları
 • Kurban Bayramı Turları
 • Sonbahar ve Kış Turları
 • Sömestre ve Kış Turları 2019
 • Yılbaşı Turları
tur tipi
 • Kültür Turları
 • Gemi Turları
 • Nehir Turları
 • Vahşi Yaşam Turları
 • Trekking Turları
 • Fotoğraf Turları
 • Size Özel Turlar
Güney Kore

Uzakdoğu'nun Yükselen Yıldızı; Güney Kore Turu

Uzakdoğu'nun Yükselen Yıldızı; Güney Kore Turu

Uzakdoğu'nun Yükselen Yıldızı; Güney Kore Turu

tarih

14 - 22 Ekim 2018

şehirler
Busan, Gyeongju, Seul
ulaşım
Türk Hava Yolları Tarifeli Seferi İle
Peşin ücret
2990 DOLAR
tek kişilik oda farkı
360 DOLAR
tur konsepti
Tüm Ekstra Turlar Dahil
yemek durumu
6 Adet Öğle Yemeği & 7 Adet Akşam yemeği

Sizi Arayalım

0(212) 233 1598

0(549) 433 4445

yaşanacak anlar tur programı hizmetler

+ Uzakdoğu’nun yükselen yıldızı Kore’yi keşfedeceğiz.


+  Budist rahipler ile birlikte Tapınak’ta kalacak, onların yaşantısını ortak olacağız.


+ Kore’nin en büyük deniz ürünleri marketini gezeceğiz.


+  Kuzey Kore’nin sınırlarına kadar gidecek, tarafsız bölge olan DMZ’de geziler yapacağız


+ UNESCO’nun Dünya Mirası Listesi’ne aldığı Gyeongju şehrini baştan aşağı gezeceğiz 

 
+ Antika Bölgesi Insa Dong’ta Kore sanatını yakından tanıyacağız.


+ Kore Mutfağını keşfedecek ve Kore yemekleri yapmak için mini kurs alacağız.

 • 1.Gün

  14/10/2018
  İstanbul - Seul

  Turumuz evinize gelen transfer aracımız ile başlıyor. Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali’nde Gazella  Turizm deskinde buluşuyoruz. Bilet ve bagaj işlemlerinin ardından saat 20.45’te Türk Hava Yolları TK 088 sefer sayılı uçak ile Seul’a uçuyoruz. Geceyi uçakta geçireceğiz

 • 2.Gün

  15/10/2018
  Seul - Busan

  Yaklaşık 10 saatlik uçuşun ardından yerel saat 12.45’de Seul’a varıyor ve uçak değiştirip 1 saatlik uçuş ile Busan’a uçuyoruz. Varışımızın ardından otelimize transfer oluyoruz. Odalarımıza yerleştikten sonra turumuza başlıyoruz. İlk durağımız Jagalchi Balık Pazarı olacak. Kore’nin en büyük deniz ürünleri marketi olup Kore savaşından önce inşa edilmiş ve Busan’daki yerel halkın yaşam tarzını tanıklık edeceğimiz bu yeri gezdikten sonra akşam yemeğimizi alacağımız restoranımıza gidiyoruz. Yemeğin bitiminde otelimize döneceğiz. Konaklama otelimizde.

 • 3.Gün

  16/10/2018
  Busan

  Kahvaltının ardından deniz ve ormanın birbirine dokunduğu doğa harikası Taejongdae Parkı’nı ziyaret edeceğiz, güzel manzaraların ardından Kore Savaşında ölen yabancı askerlerin mezarlığını ziyaret edecek, ayrıca Türk askerlerinin mezarlarınıda göreceğiz. Öğle yemeğimizin ardından deniz kenarında kurulu Haedong Yonggungsa Tapınağı’nı ziyaret edecek, Budist rahiplerin ilahilerini dinleme şansına sahip olacağız. Gezilerimizin ardından otelimize dönüyoruz. Sonrasında akşam yemeğimizi alacağımız yerel restorana gideceğiz.

 • 4.Gün

  17/10/2018
  Busan - Gyeongju

  Kahvaltı sonrasında Gyeongju’ya doğru yolla çıkıyoruz. Bin yıldır Silla Krallığı'nın başkenti olan Gyeongju önemli ve Büyüleyici tarihi miraslarına ev sahipliği yapmıştır. Bulguksa Tapınağı ve Seokguram Grotto ile birlikte, Gyeongju tarihi bölgesi UNESCO tarafından Dünya Mirası olarak belirlenmiştir. Bol tarihsel, doğal ve kültürel konumlar nedeniyle, bu bölge Kore'de önemli bir turizm merkezi olmuştur. Gezeceğimiz yerler arasında Buguksa Tapınağı  ve Seokguram Mağarası olacak. Mağara içine inşaa edilen yapının içinde beyaz bir Buda heykeli bulunmaktadır. En güzel Budist yapılarından biri olduğu söylenir. Sonrasında ise çok özel deneyim yaşayacağımız bir tapınağa gidiyoruz. Bu gece Budist tapınağında kalacak, rahiplerin yaşantılarına tanıklık edeceğiz. Yoğun yaşamlarına bir müddet ara verip mutlu olabilecekleri güzel bir yolculuğa çıkmak isteyenlere Tapınak Deneyimi, dünyadaki insanlara kültürel farklılıklarıyla ve duvarları ile birleştiren özel bir dokunuş sunmaktadır. Akşam yemeğimizi tapınakta alıyoruz.

 • 5.Gün

  18/10/2018
  Gyeongju

  Sabah erken saatlerde uyanıyor, rahiplerin sabah dua törenini izliyoruz sonrasında turumuz için hareket edeceğiz. Shilla Krallığı’nın(M.Ö. 57 – M.S. 935) başkent olan Gyeongj’nun büyük bölümü, Gyeongju Tarihi Alanları olarak Kasım 2000’de UNESCO’nun Dünya Miraları listesine girdi. 50’nin üzerinde tarihi alan beş bölgeye ayrılıyor. Namsan, Wolseong, Daereungwon, Hwangnyongsa ve Sanseong. Burası “duvarsız müze” olarak da anılıyor. Buralarda yapacağımız gezilerin ardından otelimize gidiyoruz. Akşam yemeğimizi yerel restoranda alacağız.

 • 6.Gün

  19/10/2018
  Gyeongju - Busan

  Kahvaltının ardından Seul’a doğru yola çıkıyoruz. Yaklaşık 4 saat sürecek yolculuğun ardından Seul’a varıyor ve panoramik şehir turumuzu yapıyoruz. Sonrasında Kore Mutfağı’nı daha yakından tanımak için geleneksel Kore yemekleri pişirme dersi alacağız. Bu eğlenceli ve öğretici aktivitenin ardından akşam yemeğimizi alacağımız restorana gidiyoruz.

 • 7.Gün

  20/10/2018
  Seul

  Kahvaltımızın ardından şehir turumuza başlıyoruz. Göreceğimiz yerler arasında 1395 Yılında Jaseon Hanedanı’nın kurucusu olan Kral Taejo tarafından yaptırılan Gyeongbokgung Sarayı, şehrin kalbinde yer alan Insa Dong caddesi ve birçok pahalı markaya ev sahipliği yapan Myeong-Dong caddesi göreceğimiz yerler arasında olacak. Öğle yemeğimizi turumuz sırasında alıyoruz. Sonrasında Ulusal Halk Müzesi’ni geziyoruz.  Gezimizin ardından otelimize dönüyoruz. Akşam yemeğimiz yerel restoranda.

 • 8.Gün

  21/10/2018
  Seul - İstanbul

  Kahvaltımızın ardından Kuzey Kore sınırında bulunan Tarafsız Bölge / DMZ turu için hareket. Dünyada iki bölünmüş tek ülke olan Kore’yi bir başka açıdan, Güney ve Kuzey sınırından görebileceksiniz. Son derece güvenli bu askerden arındırılmış tampon bölgeye gittiğimizde burada neler olduğunu hissedecek ve Kore’ye neler olduğunu da anlayabileceksiniz. Pasaportunuzu yanınızda bulundurmayı unutmayın. Tur sırasında Özgürlük köprüsü, 1978 yılında bulunan Kuzey Korelilerin iki sınır arasında yaptığı 1.7 km uzunluğundaki Üçüncü Sızma Tüneli, Dorasan istasyonu,  Gözetleme Merkezi, Imjingak Anıtı ve Birleşme Köyünü ziyaret edeceğiz. Öğle yemeğimizi turumuz sırasında alıyoruz. Akşam üstü Seul’de son alış verişleriniz için serbest zaman. Akşam yemeğimizi aldıktan sonra havalimanına transfer oluyoruz.  Saat 23.55’te Türk Hava Yolları’nın TK 091 sefer sayılı uçağı ile İstanbul’a uçuyoruz. Geceyi uçakta geçireceğiz.

 • 9.Gün

  22/10/2018
  İstanbul

  Varışımız yerel saat ile 05.05’te olacak. Turumuz sizi adresinize bırakacak özel transferiniz ile son buluyor. Başka bir turumuzda görüşmemiz dileği ile.

Fiyata Dâhil Olan Hizmetler

- Türk Hava Yolları ile İstanbul-Seul-İstanbul arası ekonomi sınıf uçak bileti ve havalimanı vergileri

 

- Yerel havayolları Seul- Busan arası ekonomi sınıf uçak bileti ve bu bilete ilişkin havalimanı vergileri

 

- Busan’da 2 gece 4* otelde konaklama

 

- Gyeongju’da  1 gece tapınakta konaklama

 

- Gyeongju’da 1 gece 4* otelde konaklama

 

- Seul’da 2 gece 4* otelde konaklama

 

- Ev – alan – ev transferi de dahil olmak üzere programda belirtilen tüm transferler

- Özel araç ile programda belirtilen tüm geziler

 

- Geziler esnasında gezilecek müze ve ören yerleri ile diğer noktalara giriş ücretleri

 

- Programda belirtilen özel gösteriler

 

-  Tur boyunca 6 öğle,7 akşam yemeği

 

- Gazella Turizm profesyonel Türkçe rehberlik hizmeti

 

- Yurtdışı çıkış harcı

 

- Seyahat sigortası

 

 

Fiyata Dâhil Olmayan Hizmetler

- Programda belirtilmeyen yemekler,

- Programda belirtilen yemekler sırasında alınacak içecekler,

- Fazla Bagaj ücreti,

- Kişisel harcamalar,

Uzakdoğu'nun Yükselen Yıldızı; Güney Kore Turu Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

 Sağlık           

Kore’ye  girişlerde Türk vatandaşlarına herhangi bir aşı zorunluluğu bulunmamaktadır. Yanınıza tropik bölgelere özel sinek kovucular almanızı tavsiye ederiz.  Eğer maceracı bir yemek yeme alışkanlığınız var ve sokaklarda açıkta satılan yiyeceklerden yiyorsanız; kesinlikle kapalı şişe suyu tüketmenizi, buz, süt ve süt ürünlerinden kaçınmanızı, iyi pişirildiğine emin olduğunuz et, tavuk ve balık ürünleri tüketmenizi öneririz   

 

Vize Bilgileri           

Güney Kore Türk vatandaşlarından vize istememektedir.         

 

Uçuş Süreleri          

İstanbul – Seul uçuş süresi 9 saat 40 dakika, Seul – İstanbul arası uçuş süresi ise 11 saat 40 dakikadır.          

 

Para Birimi   

 Güney Kore para birimi Won’dur. Bu gezi için yanınıza USD almanızı ve bunun da küçük birimlerini yanınızda bulundurmanızı öneriyoruz. Kredi kartı birçok yerde geçmektedir.     

 

Saat Dilimi

Türkiye ile arasında +6 saat fark bulunmaktadır. Türkiye’de saat 12.00 iken seyahat edeceğimiz ülkelerde saat 18.00.

 

Telefon Kullanımı  

Tüm cep telefonu operatörleri, hattınız uluslararası dolaşıma açıksa kullanılabilmektedir. Ancak ülkenin bazı kesimlerinde şebeke olmayabilir.

 

Kıyafet ve Gerekli Eşyalar

Yanınıza kolayca giyip çıkarabileceğiniz tişörtler, kısa ve uzun kollu gömlekler, pamuklu pantolonlar, rahat yürüyüş ayakkabıları ve akşamları için ince bir mont ya da hırka almanızı öneririz. Sentetik olmayan ve pamuklu kıyafetler tercih etmenizi tavsiye ederiz. Yağmur ihtimaline karşı bir yağmurluk ve şemsiye de getirebilirsiniz. Bunun dışında şapka, güneş gözlüğü, güneş kremi, olası gürültüye karşı kulak tıkacı, fotoğraf makinesi, video kamera ve bunların şarj aletleri ve yedek hafıza kartları da getirebilirsiniz.     

 

Yemek Kültürü        

Bölgede Uzakdoğu yemek kültürüne ait bir mutfak hâkim. Bunun yanında gideceğimiz restoranlar ve otellerde alacağımız yemeklerin damak tadınıza uygunluğunu fark edeceksiniz.     

 

Elektrik         

Elektrik genellikle büyük şehirlerde 220 volt, kırsal kesimlerde ise 110 volttur. Priz kullanımı ise A tipi ikili yassı priz ve C tipi ikili ince yuvarlak priz şeklindedir.             

 

Alışveriş      

Özellikle elektronik konusunda tam bir alışveriş cennetidir. Bunun haricinde kozmetik konusunda çok kaliteli ürünler,geleneksel kıyafetler ve hediyelik eşyalar alınabilir.

otel listesi Bu turdaki otellerin listesini aşağıda görebilirsiniz.
Uzakdoğu'nun Yükselen Yıldızı; Güney Kore Turu Otel Listesi
alternatif tarih seçiniz Bu tur için aşağıdaki alternatif tarihleri seçebilirsiniz.
Uzakdoğu'nun Yükselen Yıldızı; Güney Kore Turu Alternatif Tur Tarihleri
Sizi Arayalım Sizi Arayalım
Canlı DestekCanlı Destek
Gazella Turizm iletişim +90 212 233 1598
+90 549 433 4445

e-bülten kayıt

E-bültenimize kayıt olarak bizden en son tur bilgilerini, kampanyaları ve diğer aktiviteleri haber alabilirsiniz.