MENU
Kelime veya Ülke Arayın
tur bölgesi
 • Kuzey Amerika
 • Orta ve Latin Amerika
 • Kuzey Avrupa ve Rusya
 • Güney Avrupa
 • Orta Asya ve Japonya
 • Güney Doğu Asya
 • Hindistan Alt Kıtası
 • Kuzey Afrika ve Orta Doğu
 • Orta ve Güney Afrika
 • Balkanlar
tur dönemi
 • Yaz ve Şeker Bayramı Turları
 • Kurban Bayramı Turları
 • Sonbahar ve Kış Turları
 • Sömestre ve Kış Turları 2018
tur tipi
 • Kültür Turları
 • Gemi Turları
 • Nehir Turları
 • Hızlı ve Kolay Keşifler
 • Vahşi Yaşam Turları
 • Fotoğraf Turları
 • Doğa ile İç İçe Turlar
 • Size Özel Turlar
Kenya

Ruanda'da Goril Safarisi ve Kenya Turu

Ruanda'da Goril Safarisi ve Kenya Turu

Ruanda'da Goril Safarisi ve Kenya Turu

tarih

01 - 06 Eylül 2017

şehirler
Kigali, Masai Mara, Nairobi, Volcano Parkı
ulaşım
Türk Hava Yolları tarifeli seferi ile
ücret
5540 DOLAR
tek kişilik oda farkı
720 DOLAR
tur konsepti
Tüm ekstra turlar dahil
yemek durumu
5 akşam yemeği ve 3 öğle yemeği dahil

Sizi Arayalım

0(212) 233 1598

0(549) 433 4445

yaşanacak anlar tur programı hizmetler

+ Afrika'nın en hızla gelişen başkentlerinden Kigali'yi keşfedeceğiz.

 

+ Kigali'de Soykırım Müzesi'ni gezeceğiz ve Ruanda tarihi hakkında ilginç bilgileri öğreneceğiz.

 

+ Uganda sınırındaki Volkano Ulusal Parkı'na gideceğiz.

 

+ Volkano Ulusal Parkı'nda soyları koruma altına alınmış gümüş sırtlı gorillerin peşine düşeceğiz. Goriller ve yaşamları hakkında birçok yeni bilgi edineceğiz.

 

+ Gorilleri doğal ortamlarında görecek ve onları fotoğraflama şansına sahip olacağız.

 

+ Unutulmaz anılarla geri dönebileceğimiz bir deneyim yaşayacağız

 

+ Her safari sonunda sergi konusu olacak güzellikte fotoğraf kareleriyle fotoğraf makinemizi süsleme ayrıcalığı 

 • 1. Gün

  01/09/2017
  İstanbul - Nairobi - Masai Mara

  Turumuz 31 Ağustos 2017’de vermiş olduğunuz adrese gelecek olan özel araç ve şoförünüz ile buluşmanızla başlıyor. Saat 16:45’de Atatürk Havalimanı’nda kurulacak Gazella Turizm kontuarında buluşuyor; bilet-bagaj ve pasaport işlemlerinin ardından Türk Havayollarının TK 607 sefer sayılı uçuşu ile Nairobi’ye saat 19.40’da hareket ediyoruz. Yerel saat ile 02.25’de Nairobi’ye varıyoruz ve otelimize hareket ediyoruz. Otelimize yerleşiyoruz ve konaklama otelimizde. Sabah otelde alacağımız kahvaltımızın ardından otelde yapılacak olan kısa bir Safari bilgilendirme toplantısının ardından Masai Mara’ya doğru yolumuza çıkıyoruz. Yaklaşık 6 saat sürecek yolculuğumuzun ardından Masai Mara’ya varıyoruz ve Lodge’umuza yerleşiyoruz. Öğle yemeğimizi aldıktan sonra akşam üstü Safarisi için ayrılıyoruz. Turumuzun ardından lodge’umuza dönüyoruz ve akşam yemeğini yedikten sonra konaklama otelimizde.

 • 2. Gün

  02/09/2017
  Masai Mara

  Güne safari ile başlamak için erken bir saatte uyanıyoruz. Otelde servis edilen kahve/çay ve kek servisinin ardından gün doğumu ile safariye başlıyoruz. Safarinin bitiminde otelimize dönüyor ve öğle yemeğimiz otelimizde. Öğleden sonra günün ikinci safarisi için 4x4 araçlarımız ile otelimizden ayrılıyoruz. Safarinin ardından akşam yemeği ve konaklama otelimizde

 • 3. Gün

  03/09/2017
  Masai Mara

  Güne safari ile başlamak için erken bir saatte uyanıyoruz. Otelde servis edilen kahve/çay ve kek servisinin ardından gün doğumu ile safariye başlıyoruz. Safarinin bitiminde otelimize dönüyor ve buradan Ulusal Park’ın dışında yer alan bir Masai kabilesi köyünü ziyaret için hareket ediyoruz. Ziyaretimiz esnasında geleneksel pastoral kimliklerini günümüz dünyasında hala muhafaza etmeyi başaran, gelenekleri, yaşayışları ve giyimleri ile diğer topluluklardan oldukça ayrı bir görüntü çizen Masai halkını ve günlük yaşamlarını yakından tanıyoruz. Gezi sonrasında otelimize dönüyoruz. Öğle yemeğimiz otelimizde. Öğleden sonra günün ikinci safarisi için 4x4 araçlarımız ile otelimizden ayrılıyoruz. Safarinin ardından akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

 • 4. Gün

  04/09/2017
  Masai Mara - Nairobi - Kigali

  Kahvaltımızın ardından Nairobi'ye dönüyor ve havalimanına transfer oluyoruz. Sonrasında Ruanda'nın başkenti Kigali'ye uçuyoruz. Kigali'ye vardıktan sonra otelimize transfer olacağız. Akşam yemeğimiz ve konaklama otelimizde.

 • 5. Gün

  05/09/2017
  Kigali - Volcano Parkı

  Kahvaltımızın ardından şehir turumuza başlayacağız. 1994 yılında hepimizin duydugğu Ruanda katliamına adanan, Soykırım Müzesi’ni gezeceğiz. Koloni döneminden 1994 yılına kadar Ruanda tarihi ile ilgili bilgilenecek ardından başkentin modern kısmını göreceğiz. Öğle yemeğimizi aldıktan sonra Uganda sınırının 25km yakınında bulunan Ulusal Volkan Parkı’na transfer olacağız. Varışımızla birlikte konaklama yapacağımız lodgeumuza ulaşıyoruz. Akşam yemeğimiz lodgeumuzda.

 • 6. Gün

  06/09/2017
  Volcano Parkı - Kigali - İstanbul

  Erken kahvaltımızın ardından Goriller ile ilgili bilgilendirme alacak ve ardından gorillerin bulunduğu bölgeye transfer olacağız. Buradan goril ailelerinin yaşadığı alana doğru 2 ila 6 saat kadar trekking yapacağız. Koruyucular tarafından sürekli yönlendirilecek ve goril ailelerin bulunduğu yerlerde fotoğraf molaları vereceğiz. Turumuzun bitiminde lodge’umuza transferimiz gerçekleşiyor ve öğle yemeğimizi yedikten sonra Kigali’ye dönüyoruz. Varışımızın ardından havalimanına travsferimizi gerçekleştirip Türk Havayollarının TK 612sefer sayılı uçuşu ile saat 00.55’de İstanbul’a hareket ediyoruz. Yerel saat ile 10.15’de İstanbul’a varıyoruz ve daha önceden vermiş olduğunuz adresinize gerçekleştireceğiniz havalimanı – eviniz transferi ile turumuz sona eriyor.

Fiyata Dâhil Olan Hizmetler

- Burak Doğansoysal önderliğinde tur liderliği

- Türk Havayolları ile gidiş – dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti,

- Masai Mara’da 3 gece konforlu lodge’da tam pansiyon konaklama,

- Nairobi’de 1 gece 4* otelde oda – kahvaltı konaklama ,

- Kigali’de 1 gece 4* Hotel de Milles Collines oda – kahvaltı konaklama,

- Volcanoes Park’da 1 gece konforlo lodge’da tam pansiyon konaklama,

- Programda belirtilen tüm öğle ve akşam yemekleri,

- Özel araçlar ile programda belirtilen tüm turlar,

- Goril safarisi izin ücreti

- Yurtdışı çıkış harcı,

- Seyahat sigortası,

- Türkçe rehberlik,

- Ücretsiz kişiye öze eviniz – alan – eviniz transferi de dahil tüm transferler,

- Gazella Turizm profesyonel Türkçe rehberlik hizmeti,

 

Fiyata Dâhil Olmayan Hizmetler

- Programda belirtilmeyen yemekler,

- Programda belirtilen yemekler sırasında alınacak içecekler,

- Fazla Bagaj ücreti,

 - Kişisel harcamalar,

- Vize Ücreti,

Ruanda'da Goril Safarisi ve Kenya Turu Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Gezi Zamanlaması

Aşağıdaki linkten geziniz sırasında ortalama hava sıcaklıklarını görebilirsiniz.

http://gazella.com/destinasyonlar/ulke/18

http://gazella.com/destinasyonlar/ulke/412

 

- Sağlık
Kenya ziyaretlerinizden en az on gün önce Sarı Humma aşısı olmalı ve seyahatiniz esnasında size verilen karneyi yanınızda bulundurmalısınız.Ülkenin bu bölgesinde sıtma görüldüğü Dünya Sağlık Örgütü tarafından söylenmektedir. Bu nedenle seyahatinizden önce doktorunuz ile görüşmenizi öneririz. Gün doğumu ve gün batımı saatlerinde uzun kollu giyecekler giymeniz ve yanınıza sinek koruyucu almanızı tavsiye ediyoruz. Bunun dışında seyahatinizden döndükten 7-30 gün içinde ateşiniz yükselirse doktorunuza nereye gittiğiniz hakkında bilgi vermeniz önemlidir. Otellerde ve yerel restoranlarda alınacak öğle ve akşam yemeklerinde sağlığınızı etkileyecek herhangi bir sorunla karşılaşacağınızı sanmıyoruz. Eğer maceracı bir yemek yeme alışkanlığınız var ve sokaklarda açıkta satılan yiyeceklerden yiyorsanız; kesinlikle kapalı şişe suyu tüketmenizi, buz, süt ve süt ürünlerinden kaçınmanızı, iyi pişirildiğine emin olduğunuz et, tavuk ve balık ürünleri tüketmenizi, meyve ve sebzelerin iyi yıkanmış olduğundan emin olunması, meyvelerin kabuğunun soyulduktan sonra yenmesini tavsiye ederiz. 

Ruanda'ya girişlerde herhangi bir aşı zorunluğu yoktur ancak  sıtma ile ilgili tedbirleri almanız gerekmektedir, ayrıca yanınıza tropik bölgelere özel sinek kovucular almanızı tavsiye ederiz.  Eğer maceracı bir yemek yeme alışkanlığınız var ve sokaklarda açıkta satılan yiyeceklerden yiyorsanız; kesinlikle kapalı şişe suyu tüketmenizi, buz, süt ve süt ürünlerinden kaçınmanızı, iyi pişirildiğine emin olduğunuz et, tavuk ve balık ürünleri tüketmenizi, meyve ve sebzelerin iyi yıkanmış olmasından emin olunması, meyvelerin kabuğunun soyulduktan sonra yenmesini tavsiye ederiz.

 

- Bu Tur Kimler İçin Uygun?
Doğa tutkunları, farklı deneyim yaşamak isteyen gezginler ve macera severler için son derece keyifli bir gezi olacaktır. Bu turumuzda gün içinde otobüs ile 6-7 saatlik yolculuklar yapılacak olup, Bu durumdan dolayı yorulmaktan rahatsız olmayan bütün gezginler için uygun bir turdur.

 

- Vize Bilgileri
Umuma mahsus pasaport hamilleri vizeye tabi olup, vizelerini 50 ABD Doları karşılığında Kenya sınır kapılarında alabilirler. Diplomatik, Hizmet ve Hususi Pasaport hamilleri ise 180 gün içinde 90 günü aşmamak kaydıyla, anılan ülkeye yapacakları seyahatlerinde vizeden muaftır. Ruanda’ya seyahat edecek vatandaşlarımız, http://www.migration.gov.rw/singleform.php internet adresinde yer alan online başvuru formunu doldurarak “giriş kolaylığı” talep edip, bu taleplerinin kabulünün ardından vizelerini ülkeye girişte 60 ABD Doları karşılığında alabilmektedirler. Ruanda makamları, sözkonusu talebin 3 işgünü içerisinde neticelendirildiğini belirtmektedir..

 

- Uçuş Süreleri
İstanbul – Nairobi arası uçuş 6 saat 35 dakika, Nairobi – İstanbul arası uçuş ise 6 saat 20 dakika sürmektedir. Uçuşlarda herhangi bir aktarma yoktur.Kigali - İstanbul arası yaklaşık olarak 6 saat 40 dakika sürmektedir.

 

- Para Birimi
Kenya’nın para birimi Kenya Şilini’dir. 1 Euro yaklaşık 110 Şilin, 1 USD yaklaşık 85 Şilin etmektedir. Seyahate gelirken yanınızda USD bulundurmanızı ve bunun da küçük birimlerini taşımanızı öneririz. Kenya’ya gelirken getireceğiniz USD’nin 2000 yılından sonra basılmış olmasına dikkat ediniz. 2000 yılından önce basılmış USD’ler bozdurulamıyor ya da düşük kurdan bozduruluyor. Ruanda’nın para birimi Ruanda Frangı’dır. RWF olarak geçmektedir.

 

- Saat Dilimi
Türkiye ile Kenya arasında +1 saat fark bulunmaktadır. Türkiye’de saat 12.00 iken Kenya’da 13.00. Ruanda'nın Türkiye ile saat farkı bulunmamaktadır.

 

- Telefon Kullanımı

Seyahatiniz esnasında şayet cep telefonlarınız yurt dışı görüşmelere açık ise kullanabilirsiniz. Fakat safari esnasında bazı bölgelerde şebeke sorunu yaşanabilmektedir.

 

- Gezi İçin Alınabilecek Kıyafet ve Gerekli Eşyalar
Yanınıza kolayca giyip çıkarabileceğiniz tişörtler, kısa ve uzun kollu gömlekler, pamuklu pantolonlar, rahat yürüyüş ayakkabıları ve akşamları için ince bir mont almanızı öneririz. Yağmur ihtimaline karşı bir yağmurluk ve şemsiye de getirebilirsiniz. Bunun dışında şapka, güneş gözlüğü, güneş kremi, olası gürültüye karşı kulak tıkacı, fotoğraf makinesi, video kamera ve bunların şarj aletleri ve yedek hafıza kartları da getirebilirsiniz. Safariler için rahat ve doğaya uygun renklerde kıyafetler giymenizi, parlak renklerden çok açık renkli kıyafetlerden kaçınmanızı öneririz.

 

- Yemek Kültürü
Gideceğimiz yerlerde bulunan lüks restoranlar, yerel Afrika yemeklerinden daha çok Avrupa ve Asya mutfağından; etin yoğunlukla kullanıldığı mönü seçenekleri sunmaktadırlar. Yemeklerden sonra tatlı yerine meyve ve kahve sunulmaktadır. Ruanda'nın kendine ait özel bir mutafağı olmamakla birlikte dünya mutfağından özellikle et ürünleri bol olarak yenilmektedir.

 

- Elektrik
Kenya’da 240 voltluk elektrik akımı var. Prizler İngiltere’deki gibi üç adet dikdörtgen uçtan oluşuyor. Kenya’ya gitmeden önce, orada aletlerinizi sorunsuz şekilde kullanmak için uygun bir dönüştürücü ve fiş adaptörü almalısınız. Ruanda’da elektrik 200 volttur. Genellikle D tipi üçlü prizler kullanılmaktadır. Adaptör gerekecektir.

 

- Alışveriş
Geleneksel kıyafetler ve hediyelik eşyalar alınabilir. Bunun haricinde pek fazla alınabilecek şeyler bulunmamaktadır. Ruanda'da özellikle ağaç oymaları, bakır işlemeli eşyalar, biblolar, kumaşlar ve hatta mobilyalar çok uygun fiyata alınabilir.

 

-Önemli Not

Bu tura 14 yaşından küçük çocukları maalesef kabul edemiyoruz. Ruanda'da ülke yasaları gereği 15 yaşından küçük olanlar goril safarisine katılamamaktadırlar.

Ruanda'da Goril Safarisi ve Kenya Turu, Kenya Hakkında Videolar

otel listesi Bu turdaki otellerin listesini aşağıda görebilirsiniz.
Ruanda'da Goril Safarisi ve Kenya Turu Otel Listesi
alternatif tarih seçiniz Bu tur için aşağıdaki alternatif tarihleri seçebilirsiniz.
Ruanda'da Goril Safarisi ve Kenya Turu Alternatif Tur Tarihleri
Sizi Arayalım Sizi Arayalım
Canlı DestekCanlı Destek
Gazella Turizm iletişim +90 212 233 1598
+90 549 433 4445

e-bülten kayıt

E-bültenimize kayıt olarak bizden en son tur bilgilerini, kampanyaları ve diğer aktiviteleri haber alabilirsiniz.