MENU
Kelime veya Ülke Arayın
tur bölgesi
 • Kuzey Amerika
 • Orta ve Latin Amerika
 • Kuzey Avrupa ve Rusya
 • Güney Avrupa
 • Orta Asya ve Japonya
 • Güney Doğu Asya
 • Hindistan Alt Kıtası
 • Kuzey Afrika ve Orta Doğu
 • Orta ve Güney Afrika
 • Balkanlar
tur dönemi
 • İlkbahar Turları
 • Yaz ve Şeker Bayramı Turları
 • Kurban Bayramı Turları
 • Sonbahar ve Kış Turları
 • Sömestre ve Kış Turları 2018
tur tipi
 • Kültür Turları
 • Gemi Turları
 • Nehir Turları
 • Vahşi Yaşam Turları
 • Trekking Turları
 • Fotoğraf Turları
 • Doğa ile İç İçe Turlar
 • Size Özel Turlar
Hindistan

Renklerin Festivali Holi ve Altın Üçgen Hindistan Turu

turumuz dolmuştur bu turun
alternatif tarihlerini
İncelemek için tıklayınız
Renklerin Festivali Holi ve Altın Üçgen Hindistan Turu

Renklerin Festivali Holi ve Altın Üçgen Hindistan Turu

tarih

26 Şubat - 04 Mart 2018

şehirler
Agra, Delhi, Jaipur
ulaşım
Türk Hava Yolları tarifeli seferi ile
ücret
1890 DOLAR
tek kişilik oda farkı
495 DOLAR
tur konsepti
Tüm ekstra turlar dahil
yemek durumu
5 Adet Öğle Yemeği ve 5 Adet Akşam Yemeği

Sizi Arayalım

0(212) 233 1598

0(549) 433 4445

yaşanacak anlar tur programı hizmetler

- Rajput Mimarisinin essiz bir örneği olan  Amber Kalesini ziyaret edeceğiz

 

 

-Şehir Sarayı Müzesi’nde Rajastan Bölgesi’nin tarihine ışık tutan kültürel ve tarihi mirasları görüyor, büyüleyici Jantar Mantar Gözlemevi’ni ziyaret ediyoruz.

 

- Baharın gelişini haber veren, renklerin festivali Holi Festivaline katılıyoruz


 

-Güneş batarken, aşk uğruna yapılmış en büyüleyici yapıtlardan biri olan, UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Taj Mahal’i keşfediyoruz.


 

-16. yüzyılda bir dönem Mughal Hanedanlığının imparatorluk kenti olmuş, UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Fatehpur Sikri’yi geziyoruz

 • 1.Gün

  26/02/2018
  İstanbul - Delhi

  Turumuz kişiye özel aracın sizi adresinizden alması ile başlıyor . Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali  Gazella Turizm kontuarında buluşuyoruz. Türk Hava Yollarına ait tarifeli sefer ile Delhi’ye uçuyoruz. Geceleme uçakta.

 • 2.Gün

  27/02/2018
  Delhi - Agra

  Sabah erken saatte Delhi’ye varıyoruz. Özel aracımız ile Agra’ya hareket ediyoruz. Yol üzerinde kahvaltımızı alıyoruz. Agra oteline varışta öğle yemeğini alıp Dünyanın Yedi Harikasından birisi olan TaJ Mahal’i görmek için hareket ediyoruz. Şah Cihan’ın aşkı uğruna yaptırdığı bu harika eseri görecek ve ardından UNESCO tarafından Dünya Kültür Mirasına alınan Agra Kalesini göreceğiz.  Sonrasında tamamen mermer kullanılarak inşa edilern ilk mermer türbe olan Itmad-ud Daula Türbesini göreceğiz.  TaJ Mahal’e ilham veren bu türbeyi gezdikten sonra Şah Cihan’ın,  eşi kraliçe Mumtaz Mahal’e olan dillere destan aşkını ve onun için yaptırdığı mimari harikası Taj Mahal’in hikayesini anlatan müzikal tiyatro gösterisiyle eşsiz anlar yaşayacağımız Mohabbat Taj gösterisini izleyeceğiz. Gösteri sonrası otele transfer. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.  

 • 3.Gün

  28/02/2018
  Agra - Fatehpur Sikri - Jaipur

  Kahvaltımızın ardından özel aracımız ile Jaipur şehrine doğru hareket edeceğiz. Yol üzerinde İmparator Akbar’ın 1569 yılında oğlunun doğumu şerefine yaptırdığı sarayları, camileri ve kaleleri ve yapımından 14 yıl sonra politik sebeplerden ötürü terk edilen çöl şehri Fatehpur Sikri’yi ziyaret edeceğiz.  Burada Diwan-ı am, Diwan-ı Khas , Pachisi, Jodha Bai Sarayı, Mariam Sarayı veya Altın Oda (Sunehra Makan), Birbal Sarayı, Rüzgâr Sarayı (Hawa Mahal), Panch Mahal göreceğimiz yerler  arasında. Daha sonra yola devam ederek öğle yemeğimiz için Bharatpur'a geçeceğiz. Yemek sonrası Jaipur’a varışta astrolojik ve astronomik gözlemevi Jantar Mantarı ziyaret edip, dışarıdan  5 katlı Hawa Mahal, yani Rüzgârların Sarayı ve Şehir Sarayını göreceğiz.  Tur sonrası otele transfer.  Akşam yemeğimiz ve konaklama otelimizde.  

 • 4.Gün

  01/03/2018
  Jaipur

  Kahvaltımızın ardından Jaipur’un 11 kilometre dışında bulunan ve 1728’e kadar o bölgenin başkenti olan Amber Kalesi’ni ziyaret gideceğiz. Fil sırtında, bu meşhur kalenin bulunduğu tepeye çıkarken burada aynı zamanda aynalardan dolayı görkemli ışıltıya sahip Sheesh Mahal, diğer adıyla Zafer Salonu, Jai Mahal ve Kali Tapınağı’nı da görme fırsatı yakalayacağız. Öğle yemeğimizi otelde aldıktan sonra şehir sarayını gezeceğiz. Daha sonrasında astrolojik ve astronomik gözlemevi Jantar Mantarı ziyaret edip, dışarıdan  5 katlı Hawa Mahal, yani Rüzgârların Sarayı ve Şehir Sarayını göreceğiz.  Uzun ve keyifli bir günün ardından akşam yemeği ve konaklama için otelimize geri döneceğiz
   

 • 5.Gün

  02/03/2018
  Jaipur - Holi Festivali - Delhi

  Kahvaltının ardından baharın gelişini haber veren, renklerin festivali olan Holi Festivalinin düzenleneceği etkinlik alanına transfer olacağız ve kutlamalara katılacağız. Öğle yemeğimizi otelde alacağız. Yemek sonrası Delhi’ye hareket ediyoruz. oteler transfer. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

 • 6.Gün

  03/03/2018
  Delhi

  Kahvaltımızı ardından şehir turumuza başlıyoruz. Tarih boyunca pek çok hanedanlığın hüküm sürdüğü, anıtları ve mimarisi ile zengin bir şehir olmasının yanı sıra, beş yüz yıldan beri Yamuna nehri kıyısında yer alan ve sayısız şehrin doğup yok olduğu büyük bir anakent ve mezarlıklar şehri olan Delhi’yi keşfedeceğiz. Gezimizin ilk bölümünde Eski Delhi var. Şah Cihan tarafından kırmızı kum taşından sekizgen şeklinde yaptırılan Kızıl Kale’nin yanında geçecek ve Hindistan’ın en büyük camisi olan Cuma Camisini ve Kırmızı Kaleyi ( dışarıdan ) göreceğiz. Mahatma Gandhi anısına yapılan Raj Ghat göreceklerimiz arasında. Öğle yemeğimizin ardından Delhi turumuzun ikinci kısmı için hareket ediyoruz. Bu sefer Delhi’nin modern yüzünü keşfedeceğiz. Zafer Kulesi (Qutub Minar), Birinci Dünya Savaşı Anıtı India Gate, Başkanlık Sarayı, Parlamento, Hükümet Binasını, şehrin huzurlu *Sikh tapınağı (*Hindu mezheplerinden birisi ) Gurudwara Bangla Sahib gördükten sonra Bollywood Show’u Kingdom of dreams’i izlemek için yola çıkıyoruz. Show sonrası otele transfer. Akşam yemeği ve  konaklama otelimizde.

 • 7.Gün

  04/03/2018
  Delhi - İstanbul

  Erken saatte havaalanına transfer. Türk havayolları ile İstanbul’a uçuş.  Varışımızda turumuz sizi evinize bırakacak transfer aracımız ile son bulacak.

Fiyata Dâhil Olan Hizmetler

- Türk Havayolları ile İstanbul –Delhi - İstanbul uçuşları ve havalimanı vergileri

- Size özel ev -alan-ev transferleri

- Programda belirtilen tüm transferler

- 5* otellerde oda & kahvaltılı konaklamalar

- Programda belirtilen yemekler

- Programda belirtilen tüm geziler

- Taj Mahal gezisi  giriş ücreti

-Amber Kalesi’ne giriş ücretleri

-Agra Kalesi giriş ücretleri

-Kindom of Dreams Show

- Mohabbat Taj Show

- Gazella Turizm Rehberlik Hizmetleri

- Seyahat Sigortası

- Yurtdışı çıkış harcı

 

Fiyata Dâhil Olmayan Hizmetler

- Programda belirtilmeyen yemekler,

- Programda belirtilen yemekler sırasında alınacak içecekler,

- Fazla Bagaj ücreti,

- Kişisel harcamalar

- Hindistan Vize Ücreti ( Yeşil Pasaporta Vize Gerekmektedir ) 

 

Renklerin Festivali Holi ve Altın Üçgen Hindistan Turu Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

UÇUŞ DETAYLARI:

TK 716 26FEB  ISTDEL 2050 0515
TK 717 04MAR  DELIST 0655 1125

Gezi Zamanlaması

Aşağıdaki linkten geziniz sırasında ortalama hava sıcaklıklarını görebilirsiniz.

http://gazella.com/destinasyonlar/ulke/10

 

- Sağlık
Hindistan'a girişlerde herhangi bir aşı zorunluluğu bulunmamaktadır. Bölgenin iyi restoranlarında ve otellerde alınacak yemeklerde, sağlığınızı tehdit edecek bir sorun ile karşılaşılacağını düşünmüyoruz. Buna karşın grupla birlikte olmadığınız anlarda yeme içme konusunda dikkatli olmanızı, kesinlikle kapalı şişe suyu tüketmenizi, buz, süt ve süt ürünlerinden kaçınmanızı, iyi pişirildiğine emin olduğunuz et, tavuk ve balık ürünleri tüketmenizi, meyve konusunda muz, ananas gibi kabuğu soyulabilen meyveler yemenizi öneriyoruz.

 

- Bu Tur Kimler İçin Uygun?

Farklı kültürleri tanımak isteyen gezginler için kaçırılmaması gereken bir gezi olmakla birlikte, tempolu bir tur olduğu unutulmamalı. Bu turumuzda gün içinde otobüs ile 6-7 saatlik yolculuklar yapılacak olup, Bu durumdan dolayı yorulmaktan rahatsız olmayan bütün gezginler için uygun bir turdur.

 

- Vize Bilgileri
Hindistan, Diplomatik pasaport dışında kalan üç pasaport tipine vize uygulamaktadır. Vize İstanbul’daki Hindistan Konsolosluğu’ndan ücreti karşılığında temin edilmektedir.

 

- Ülkeyle İlgili Özel Giyim Kuralları

Ülkede budist tapınakları ve pagodalara girerken şort, etek, omuzları açıkta bırakan kıyafetler, vücudu saran giysiler giymekten kaçınılmalıdır. Kadınların yanına ince bir şal veya eşarp almalarını öneririz. Ayrıca bu tarz yapılara girerken ayakkabılar ve çoraplar çıkartıldığından dolayı, kolay giyip çıkartılabilen ayakkabılar ve sandaletler kullanmanızı tavsiye ederiz.

 

- Uçuş Süreleri
İstanbul - Delhi arası uçuşumuz yaklaşık 6 saattir.

 

- Para Birimi
Hindistan’ın para birimi Hindistan Rupisi’dir 1 USD yaklaşık 60 INR, 1 Euro yaklaşık 85 INR’dir.

 

- Saat Dilimi
Türkiye ile Hindistan arasında +3 saat 30 dakika fark vardır. Türkiye’de saat 12.00 iken Hindistan’da 15.30’dur.

 

- Telefon Kullanımı
Tüm cep telefonu operatörleri eğer telefonunuz uluslararası dolaşıma açıksa kullanılabilmektedir. Ancak ülkenin bazı kesimlerinde şebeke olmayabilir.

 

- Gezi İçin Alınabilecek Kıyafet ve Gerekli Eşyalar
Yanınıza kolayca giyip çıkarabileceğiniz tişörtler, kısa ve uzun kollu gömlekler, pamuklu pantolonlar, rahat yürüyüş ayakkabıları ve akşamları için ince bir mont, bir iki ince kazak ve polar almanızı öneririz. Bunun dışında şapka, güneş gözlüğü, güneş kremi, olası gürültüye karşı kulak tıkacı, fotoğraf makinesi, sinek ve böcek savan ilaçlar, video kamera ve bunların şarj aletleri ve yedek hafıza kartları da getirebilirsiniz.

 

- Yemek Kültürü
Hindistan Mutfağı bizim damak zevkimize yakındır.

 

- Elektrik
Hindistan'da 220 volt ve 50 Hz’dir. Elektrikli aletlerde üç uçlu, ince girişli prizler kullanılmaktadır. Adaptör gerekecektir.

 

- Alışveriş
Hindistan bir alışveriş cennetidir. Her şehrin kendine özgü bir ürünü, bir el işçiliği bulunmaktadır. Bu nedenle kumaşlar, gümüş ürünler, halılar, değerli taşlar ve mücevherler ve daha birçok ürün kolaylıkla ve çeşitlerle bulunabilir, alınabilir.

 

-Önemli Not

Bu tura 14 yaşından küçük çocukları maalesef kabul edemiyoruz.

Renklerin Festivali Holi ve Altın Üçgen Hindistan Turu, Hindistan Hakkında Videolar

otel listesi Bu turdaki otellerin listesini aşağıda görebilirsiniz.
Renklerin Festivali Holi ve Altın Üçgen Hindistan Turu Otel Listesi
alternatif tarih seçiniz Bu tur için aşağıdaki alternatif tarihleri seçebilirsiniz.
Renklerin Festivali Holi ve Altın Üçgen Hindistan Turu Alternatif Tur Tarihleri
Sizi Arayalım Sizi Arayalım
Canlı DestekCanlı Destek
Gazella Turizm iletişim +90 212 233 1598
+90 549 433 4445

e-bülten kayıt

E-bültenimize kayıt olarak bizden en son tur bilgilerini, kampanyaları ve diğer aktiviteleri haber alabilirsiniz.