MENU
Kelime veya Ülke Arayın
tur bölgesi
 • Kuzey Amerika
 • Orta ve Latin Amerika
 • Kuzey Avrupa ve Rusya
 • Güney Avrupa
 • Orta Asya ve Japonya
 • Güney Doğu Asya
 • Hindistan Alt Kıtası
 • Kuzey Afrika ve Orta Doğu
 • Orta ve Güney Afrika
 • Balkanlar
tur dönemi
 • İlkbahar Turları
 • Yaz ve Şeker Bayramı Turları
 • Kurban Bayramı Turları
 • Sonbahar ve Kış Turları
 • Sömestre ve Kış Turları 2018
tur tipi
 • Kültür Turları
 • Gemi Turları
 • Nehir Turları
 • Vahşi Yaşam Turları
 • Trekking Turları
 • Fotoğraf Turları
 • Doğa ile İç İçe Turlar
 • Size Özel Turlar
Bolivya

Peru - Bolivya - Kolombiya Turu

Peru - Bolivya - Kolombiya Turu

Peru - Bolivya - Kolombiya Turu

tarih
şehirler
Bogota, Cuzco, La Paz, Lima, Puno
ulaşım
Türk Havayolları Tarifeli Seferi ile
ücret
5.290 DOLAR
tek kişilik oda farkı
775 DOLAR
tur konsepti
Tüm Ekstra Turlar Dahil
yemek durumu
8 Öğle ve 8 Akşam yemeği dahil

Sizi Arayalım

0(212) 233 1598

0(549) 433 4445

yaşanacak anlar tur programı hizmetler

+ UNESCO Dünya Mirası Listesi'nde yer alan Lima Eski Kenti ve San Francisco Kilisesi'ni ziyaret edeceğiz.


+ Lima'nın en önemli müzeleri olan Larco Herrera Müzesi ve Altın Müzesi’ni görecek İnka kültürü ve öncesi hakkında bilgileneceğiz.


+ Dünyaca ünlü yerel pazar Pisac Pazarı'nı en canlı gününde gezeceğiz.


+ İnkaların Kutsal Vadisi boyunca Ollantaytambo Kalesi ve Güneş Tapınağı'nı ziyaret edeceğiz.


+ UNESCO Dünya Mirası Listesi'nde yer alan Machu Picchu'yu yaşayacağız.


+ UNESCO Dünya Mirası Listesi'nde yer alan Cusco Tarihi Merkezi'nde Santo Domingo Manastırı, Korikancha Tapınağı, Plaza de Armas ve Katedrali gezeceğiz.


+ Mimari harikası Sacsayhuaman Kalesi ve Kenko Tapınağı'nı görecek Puka Pukara ve Tambomachay ziyaretlerini gerçekleştireceğiz.


+ La Paz'da şehrin kolonyal kesimlerini keşfedecek, dünyaca ünlü Cadılar Pazarı'nı gezeceğiz.


+ Eşsiz manzaralara tanık olacağınız Ay Vadisi'ni göreceğiz. 


+ UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Tiwanaku ören yerini keşfedeceğiz.


+ Copacabana'da Kutsal Bakire'ye adanmış kiliseyi görecek, İnkaların en kutsal mekanı Güneş Adası'nı gezeceğiz.

 

+ Kolombiya'nın başkenti Bogota'yı keşfedecek, Monserrate'a teleferikle çıkıp bu güzel şehrin manzarasını göreceğiz

 

+ Bogota'nın 18. Yüzyıl'dan kalma binaların olduğu tarihi merkezinde keyifli bir tur yapacağız. 

 

+ 36000 parça eser sergilenen Dünyaca ünlü Altın Müzesi'ni göreceğiz

 

+ Kolombiya'da Zipaquira'ya gidecek, Meşhur Tuz Katedrali'ni gezeceğiz


 

 • 1. Gün

  12/10/2018
  İstanbul - Bogota

  Turumuz vermiş olduğunuz adrese gelecek olan özel araç ve şoförünüz ile buluşmanızla başlıyor.  Atatürk Havalimanı’nda kurulacak Gazella Turizm kontuarında buluşuyor; bilet-bagaj ve pasaport işlemlerinin tamamlanması ve pasaport kontrollerinin ardından saat 02:10 Türk Havayolları’na ait TK 175 sefer sayılı uçuşu ile Bogota’ya hareket ediyoruz. Uçuşumuz ile yerel saat ile 08:00’da Bogota’ya varıyoruz. Varışımıza istinaden  yerel rehberimiz bizi havalimanında karşılıyor ve özel aracımız ile şehir turumuza başlıyoruz. Turumuzun bu kısmında Altın Müzesi ve Botero Müzesi ve La Candelaria tarihi mahallesini göreceğiz.Turumuzun devamında şehrin tarihi dokusunu tanımak için rehberimiz eşliğinde öncelikle 17yy yapılmış olan ve 1926 yılından yeniden daha büyük şekilde inşa edilen  El Carmen Kilisesi’ni görerek başlıyoruz, devamında Plaza Bolivar, Kolombiya Devlet Başkanı’nın ikametgahı olan Casa Del Narino ve bahçesinde bulunan uzay gözlem evini gezeceğiz. Turumuzun devamında Kolonyal Sanat eserlerinin de bulunduğu Santa Clara kilisesini geziyoruz. Sonrasında Capitolio Nacional, Placia de Justica, Primada Katedrali, Capilla Del Sagario anda Palacio del Arzobispapo’yu gördükten sonra öğle yemeğimizi alıyoruz ve turumuza devam ediyoruz. Günün son durağı Bogota’yı harika manzarasını yakalayacağımız teleferkle çıkcağımız 3000 metre yükseklikteki Monserrate tepesine çıkıyoruz Turumuzun bitiminde otelimize transfer ve odaların alınmasının ardından akşam yemeğine kadar istirahat etmeniz için serbest zaman. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

 • 2. Gün

  13/10/2018
  Bogota - Lima

  Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından havalimanına transfer oluyoruz. Saat 12.45’de Lima’ya uçuyoruz. Varışımız yerel saat ile 15.55’te olacak. Lima’ya varışımızın sonrasında kısa bir şehir tanıtım turu yapıyoruz. Ardından otelimize gidiyoruz. Akşam yemeğimizi otelimizde alacağız.

 • 3. GÜN

  14/10/2018
  Lima - Cuzco - Pisac - Ollantaytambo - Kutsal Vadi - Kutsal Vadi

  Kahvaltının ardından özel aracımız ile havalimanına transfer oluyoruz. Yerel havayolları ile Cuzco’ya hareket ediyoruz. Varışımıza istinaden yerel rehberimiz bizi havalimanında karşılıyor ve özel aracımız ile dün- yanın en renkli yerel pazarlarından biri olan, bölgede bulunan birçok köy ve kasabadan gelen yerlilerin alışverişlerini çoğunlukla da takas usulü gerçekleştirdikleri Pisac Pazarı’nı görmek üzere Pisac’a hareket ediyoruz. Burada And Dağları yerlilerinin yapmış olduğu ürünlerden alabilir ya da renk cümbüşü içinde muazzam kareler yakalayabilirsiniz. Gezinin ardından öğle yemeğimiz yerel bir restoranda. Daha sonra özel aracımız  ile  Ollantaytambo’ya  geçiyoruz.  Toplamı  50  tonu  geçen  6 monolitten  oluşan  Ollantaytambo  Kalesi  ve  Güneş  Tapınağı  bugün görülecek son yerler. Akşam yemeği ve konaklama Kutsal Vadi’de yer alan otelimizde.

 • 4. GÜN

  15/10/2018
  Kutsal Vadi - Machu Picchu - Cuzco

  Kahvaltının ardından Ollanta Tren İstasyonu’na transfer oluyoruz. Özel gezi treni (Vistadome 301 hareket saati 07.05) ile Kutsal Vadi boyunca yaklaşık 1 saat 30 dakika kadar sürecek olan keyifli yolculuğumuz Mac- hu Picchu’nun eteklerinde yer  alan Aguas Calientes’te son buluyor. Küçük otobüsler ile yüzyıllarca gizli kalan ve 1911 yılında Hiram Bing- ham tarafından keşfedilen, UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Machu Picchu’ya gidiyoruz. Lokasyonunun eşsizliği ve dahice mimarisi ile dünyanın en büyük tarihi eserlerinden olan Machu Picchu’da öğle yemeğine kadar turumuz devam ediyor. Öğle yemeğimizi ören yerinin içinde yer alan Machu Picchu Sanctuary Lodge’da alıyoruz. Yemekten sonra Machu Picchu’da serbest zaman. Bu unutulmaz deneyimin ardından küçük otobüsler ile tren istasyonuna transfer oluyor ve Ollan- ta’ya hareket ediyoruz. Dönüşümüzde Cuzco’ya giderek otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

 • 5. GÜN

  16/10/2018
  Cuzco

  Kahvaltının ardından başlayacağımız şehir turunda ilk durağımız İnka döneminden kalma bir dini kompleks olan Kenko Tapınağı. İçinde ba- rındırdığı  yarım  daire  şeklindeki  tribünleri  nedeni  ile  aynı  zamanda mahkeme olarak da kullanıldığına inanılan Kenko gezisinin ardından yine bir İnka kalıntısı olan Sacsayhuaman Kalesi’ni ziyaret ediyoruz. Bir sonraki durağımız İnka Banyoları olarak da adlandırılan Tambomachay Kalıntıları. Öğle yemeğimizden önce gezeceğimiz son yer ise askeri bir yapıt olan “Kızıl Kale” Puca Pucara. Öğle yemeğimiz yerel bir restoranda. Yemeğin ardından UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Cuzco Tarihi Merkezi’ni gezmeye başlıyoruz. Birçok tarihi olaya sahne olan Plaza de Armas ve Barok tarzı muazzam mimarisi ile Cuzco Katedrali göreceklerimiz arasında. Günü İnkaların Güneş Tanrısına adanmış olan Korikancha Tapınağı gezisi ile tamamlıyoruz. Konaklama otelimizde.

 • 6. GÜN

  17/10/2018
  Cuzco - La Paz

  Kahvaltının ardından özel aracımız ile havalimanına transfer oluyoruz.Yerel havayolları ile La Paz’a hareket ediyoruz. Varışımıza istinaden yerel rehberimiz bizi havalimanında karşılıyor ve özel aracımız ile La Paz’ın merkezine hareket ediyoruz. Öğle yemeğimiz yerel bir restoranda. Daha sonra La Paz turumuza başlıyoruz. Altın kaplama sunağı ile ünlü Barok tarzı mimarinin bir mücevheri kabul edilen San FranciscoKilisesi, kentin merkezi konumundaki Plaza Murillo ve çevresinde yer alan Katedral ile Hükümet Binası, kolonyal sokaklar ve meydanlar ve dünyaca ünlü Cadılar Pazarı’nı gezdikten sonra özel aracımız ile şehrin güneyinde yer alan Ay Vadisi’ne gidiyor ve eşsiz manzaraya tanık o luyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

   

 • 7. GÜN

  18/10/2018
  La Paz – Copacabana – Güneş Adası - Puno

  Kahvaltının ardından özel otobüsümüz ile Puno’ya hareket ediyoruz. Yol üzerinde her yıl binlerce Hıristiyan hacıya ev sahipliği yapan Copacabana ve “Copacabana’nın Bakiresi” tarafından kutsanmış olan tarihi tapınağı geziyoruz. Gezinin ardından katamaranlar ile Manco Capac ve Mama Ocllo’nun İnka İmparatorluğu’nu kurmak üzere üzerinde belirdiğine inanılan Güneş Adası’na gidiyoruz. Öğle yemeğimizi katamaranda alacağız. Adada İnka bahçesi, merdivenler ve kutsal çeşme ile Tiwanaku ören yerinden çıkarılan koleksiyonların da sergilendiği Inti Wata Kültür Kompleksi’n i geziyoruz

 • 8. GÜN

  19/10/2018
  Puno - Juliaca - Lima

  Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından, Juliaca Havalimanı’na hareket ediyoruz. Yerel havayolları ile Lima’ya hareket ediyoruz. Yaklaşık 1 saat sürecek olan yolculuğun ardından Lima’ya varıyoruz ve havalimanında yerel rehberimiz tarafından karşılanıyoruz ve şehir turumuza başlıyoruz. 45.000’den fazla arkeolojik eserin bulunduğu Larco Herrera Müzesi, eski şehir merkezi göreceğimiz yereler arasında olacak. Akşam yemeği yerel restoranda ve konaklama otelimizde.

 • 9. GÜN

  20/10/2018
  Lima - Bogota

  Sabah otelde alacağımız erken kahvaltının ardından, havalimanına transferimiz gerçekleşiyor. Yerel havayolları ile Bogota’ya hareket ediyoruz. Varışımız ile birlikte sonra Zipaquira’ya hareket ediyoruz ve burada tuz madenleri tünelline inşa edilmiş olan Salt Catedral ( Tuz Katdrali ) rehberimiz eşliğinde geziyoruz. Turumuzun ardından öğle yemeğimizi alacağız. Sonrasında kahvenin tüm hazırlanış aşamalarını göreceğimiz kahve turu yapacağız. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

 • 10. GÜN

  21/10/2018
  Bogota - İstanbul

  Otelde alacağımız erken kahvaltının ardından Bogota ‘’ El Dorado’’ havalimanına transfer sonrası bilet, bagaj ve pasaport işlemlerinin ardından Türk Havayollarının TK 175 sefer sayılı uçuşu ile saat 09:30’da İstanbul’a hareket ediyoruz. Uçağımız önce Panama'ya uğrayacak yaklaşık 1 saat 30 dakikalık beklemenin ardından İstanbul'a havalanacaktır. 

   

 • 11. Gün

  22/10/2018
  İstanbul

  Varışımız Türkiye saati ile 09:25’te gerçekleşiyor. Turumuz sizi önceden vermiş olduğunuz adrese götürecek olan özel araç ve şoförünüz ile buluşmanız ve transferinizle son buluyor.

Fiyata Dahil Olan Hizmetler:

- Türk Havayolları ile İstanbul - Bogota  - İstanbul arası dönüş ekonomi sınıf uçak bileti ve bu bilete ilişkin alan vergileri

- Bogota - Lima / Lima - Cuzco / Cuzco - La Paz / Juliaca - Lima / Lima Bogota arası ekonomi sınıf uçak biletleri ve bu biletlere ilişkin alan vergileri

- Bogota'da 2 gece 5* otelde konaklama

- Lima’da 2 gece 5* otelde konaklama

- Kutsal Vadi’de 1 gece 4* otelde konaklama

- Cuzco’da 2 gece 4* otelde konaklama

- La Paz’da 1 gece 5* otelde konaklama

- Puno’da 1 gece 4* otelde konaklama

- Programda belirtilen 8 öğle yemeği

- Programda belirtilen 8 akşam yemeği

- Ev – alan – ev transferi dahil olmak üzere tüm transferler

- Özel araç ile programda belirtilen tüm geziler

- Geziler esnasında gezilecek müze ve ören yerlerine giriş ücretleri

- Gazella Turizm profesyonel Türkçe rehberlik hizmeti

- Yurtdışı çıkış harcı

- Seyahat sigortası

 

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler:

- Programda belirtilmeyen öğle ve akşam yemekleri

- Yemekler esnasında alınacak içecekler.

- Fazla bagaj ücretleri.

- Kişisel harcamalar.

Peru - Bolivya - Kolombiya Turu Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

- Uçuş Detayları

25.08.2017 - İstanbul / Bogota

03.09.2017 - Bogota / İstanbul

TK 800 25AUG  ISTBOG 0200 0745      

LA2533 26AUG BOGLIM 1244 1549  

LA2123 27AUG LIMCUZ   0900 1035   

LA2096 01SEP JULLIM     1320 1455   

LA2532 02SEP LIMBOG   0835 1150   

TK 800 03SEP  BOGIST  0910 0955

 

- Gezi Zamanlaması

Aşağıdaki linkten geziniz sırasında ortalama hava sıcaklıklarını görebilirsiniz.

Peru: http://gazella.com/destinasyonlar/ulke/26

Bolivya: http://gazella.com/destinasyonlar/ulke/27

Kolombiya: http://gazella.com/destinasyonlar/ulke/422

 

- Sağlık
Kolombiya, Peru ve Bolivya'ya girişlerde Türk vatandaşları için herhangi bir aşı zorunluluğu bulunmamaktadır. gerekmektedir.  Gezimizin büyük kısmı 2.500 – 4.000 metre yükseklikte geçecektir. Bu nedenle Akut yükseklik hastalığı, astım, kalp hastalıkları, tansiyon gibi hastalıkları bulunanların mutlaka doktorlarına danışmaları gerekmektedir. Eğer maceracı bir yemek yeme alışkanlığınız var ve sokaklarda açıkta satılan yiyeceklerden yiyorsanız; kesinlikle kapalı şişe suyu tüketmenizi, buz, süt ve süt ürünlerinden kaçınmanızı, iyi pişirildiğine emin olduğunuz et ve balık ürünleri tüketmenizi, meyve ve sebzelerin iyi yıkanmış olmasından emin olunması, meyvelerin kabuğunun soyulduktan sonra yenmesini tavsiye ederiz.

 

- Vize Bilgileri
Türk vatandaşları, Kolombiya, Peru ve Bolivya'ya gerçekleştirecekleri 90 günden az kalışlı seyahatlerinde vizeden muaftır.

 

- Bu Tur Kimler İçin Uygun?

Farklı kültürleri tanımak isteyen gezginler için kaçırılmaması gereken bir gezi olmakla birlikte, tempolu bir tur olduğu unutulmamalı. Bu turumuzda birden fazla iç hat mevcut olup, turun geneli 3800mt - 4300mt yükseklikte geçkmektedir. Bu durumdan dolayı yorulmaktan rahatsız olmayan bütün gezginler için uygun bir turdur. Yüksek tansiyon ve kalp rahatsızlığı olan misafirlerin doktorlarına danışmasını tavsiye ederiz.

 

- Uçuş Süreleri
Türkiye - Bogota arasında direkt uçuş bulunmaktadır. İstanbul'dan Kolombiya'nın başkenti Bogota'ya direkt olarak uçmak mümkündür. Bogota dönüşte uçak Panama'da durup yolcu alacaktır. Bekleme süresi yaklaşık 1 saat 30dakikadır.

 

- Para Birimi
Kolombiya'nın para birimi Kolombiya Pesosu'dur, Peru’nun para birimi Peruvian Nuevo Sol, Bolivya'nın para birimi Bolivyano (BOL)'dur. Seyahatiniz için yanınıza USD almanızı ve bunun küçük birimlerini yanınızda bulundurmanızı öneririz.

 

- Saat Dilimi
Peru ile Türkiye arasında -7 saat fark bulunmaktadır. Türkiye’de saat 12.00 iken Peru’da 05.00'tir. Bolivya ile Türkiye arasında ise -6 saat fark bulunmaktadır. Türkiye’de saat 12.00 iken Bolivya’da 06.00'dır. Kolombiya İstanbul arası -8 saat fark bulunmaktadır. Türkiye'de saat 12.00 iken Kolombiya'da saat 05.00'dır.

 

- Telefon Kullanımı
Tüm cep telefonu operatörleri hattınız uluslararası dolaşıma açıksa kullanılabilmektedir. Fakat özellikle ülkenin yüksek kesimlerinde, şebeke sorunları yaşanabilir.

 

- Gezi İçin Alınabilecek Kıyafet ve Gerekli Eşyalar
Kolayca giyilip – çıkarılabilecek tişört, kısa ve uzun kollu gömlekler, pamuklu pantolonlar, şort, rahat yürüyüş ayakkabıları, akşamları için kalın bir mont ve yün kazak almanızı öneririz. Yüksek yerler için yün bere, kaşkol ve eldiven de alınabilir. Bunun dışında; şapka, güneş gözlüğü, güneş kremi, olası gürültüye karşı kulak tıkacı, fotoğraf makinesi, video kamera ve bunların şarj aletleri ve yedek hafıza kartları da getirebilirsiniz.

 

- Yemek Kültürü
Peru’da deniz mahsülleri ve et oldukça yaygındır. Yemeklerde yöreye özgü baharatlar kullanılır ancak tur boyunca aldığımız yemeklerin damak lezzetinize uygun olduğunu hissedeceksiniz. Kolombiya'nın önemli bir mutfak kültürü vardır. Deniz ürünleri oldukça çeşitlidir, pilav çeşitleri ve Arepena denilen küçük pideler önemli yemek çeşitleridir.

 

- Elektrik
Peru’da elektrik 220 volt. Prizler A tipi ikili, B tipi üçlü ve C tipi ikili yuvarlak uçlu prizlerdir. Bolivya’da elektrik 220 volt. Prizler A tipi ikili ve C tipi ikili yuvarlak uçlu prizlerdir. Kolombiya'da  220 volt. Prizler A tipi ikili ve B tipi üçlü prizlerdir.

 

- Alışveriş
Peru ve Bolivya'da ülkeye özgü Alpaca yününden kıyafetleri alabilirsiniz. Bunun dışında hediyelik eşyalar da satın alınabilir. Kolombiya'da en dikkat çekici ürünler değerli taşlardır. 

 

-Önemli Not

Bu tura 14 yaşından küçük çocukları maalesef kabul edemiyoruz.

 

Nazca Çizgilerini Neden Programımıza Dahil Etmedik?

Nazca çizgileri turunu programlarımıza dahil etmememizin başlıca nedeni siz değerli misafirlerimizin tur dönüşlerinde tarafımıza yapmış oldukları olumsuz geri dönüşler olmuştur. Öncelikle tur gidiş ve dönüşte yaklaşık 4er saatlik iki transferden oluşmaktadır ve 35 – 40 dakikalık küçük pervaneli uçaklar ile yapılan bu turda Pilotlar çizgileri daha iyi görülmesini sağlamak için uçakları sağ ve sola yatırmaktadırlar, bu esnada misafirlerimizde mide bulantısı vb. sorunlar yaşanmıştır. Bir diğer önemli sebep ise hava koşullarından dolayı bu uçuşların yaklaşık %40 iptal olabilmektedir. Genel olarak hem maddi olarak karşılığının alınamaması hem de turların iptal olabilmesi ve gün kaybı yaşanması nedeni ile Nazca uçuşunu programlarımıza dahil etmemeyi uygun gördük.

Peru - Bolivya - Kolombiya Turu, Bolivya Hakkında Videolar

otel listesi Bu turdaki otellerin listesini aşağıda görebilirsiniz.

5* Hilton   - Bogota

http://www3.hilton.com/en/hotels/colombia/hilton-bogota-BOGBCHH/index.html

 

5* Estelar Miraflores – Lima

http://www.hotelesestelar.com/hotel-estelar-miraflores/

 

4* Sonesta Posadas Del Inca Yucay – Kutsal Vadi

http://www.gazella.com/peru-bolivya-turu-37.html?d=55

 

4* Sonesta Hotel – Cusco

https://www.sonesta.com/pe/cusco/sonesta-hotel-cusco

 

5* Hotel Europa – La Paz

http://www.hoteleuropa.com.bo/he_ing/idx_ing.html

 

4* Sonesta Posada Del Inca  - Puno

http://www.sonesta.com/laketiticaca

 

Peru - Bolivya - Kolombiya Turu Otel Listesi
alternatif tarih seçiniz Bu tur için aşağıdaki alternatif tarihleri seçebilirsiniz.
Peru - Bolivya - Kolombiya Turu Alternatif Tur Tarihleri
Sizi Arayalım Sizi Arayalım
Canlı DestekCanlı Destek
Gazella Turizm iletişim +90 212 233 1598
+90 549 433 4445

e-bülten kayıt

E-bültenimize kayıt olarak bizden en son tur bilgilerini, kampanyaları ve diğer aktiviteleri haber alabilirsiniz.