MENU
Kelime veya Ülke Arayın
tur bölgesi
 • Kuzey Amerika
 • Orta ve Latin Amerika
 • Kuzey Avrupa ve Rusya
 • Güney Avrupa
 • Orta Asya ve Japonya
 • Güney Doğu Asya
 • Hindistan Alt Kıtası
 • Kuzey Afrika ve Orta Doğu
 • Orta ve Güney Afrika
 • Balkanlar
tur dönemi
 • Sonbahar ve Kış Turları
 • Yılbaşı Turları
 • Sömestre ve Kış Turları 2018
 • İlkbahar Turları
tur tipi
 • Kültür Turları
 • Gemi Turları
 • Nehir Turları
 • Vahşi Yaşam Turları
 • Fotoğraf Turları
 • Doğa ile İç İçe Turlar
 • Size Özel Turlar
Hindistan

Nepal - Hindistan; Siddhartha'nın Doğuş Hikayesi Turu

Nepal - Hindistan; Siddhartha'nın Doğuş Hikayesi Turu

Nepal - Hindistan; Siddhartha'nın Doğuş Hikayesi Turu

tarih

06 - 15 Ekim 2017

şehirler
Agra, Delhi, Jaipur, Katmandu, Varanasi
ulaşım
Türk Hava Yolları Tarifeli Seferi Ile
ücret
2320 DOLAR
tek kişilik oda farkı
685 DOLAR
tur konsepti
Tüm Ekstra Turlar Dahil
yemek durumu
9 Öğle ve 9 Akşam Yemeği

Sizi Arayalım

0(212) 233 1598

0(549) 433 4445

yaşanacak anlar tur programı hizmetler

+ Hinduizm’in kalbinden Budizm’in sınırlarına doğru derin bir yolculuk

 

+ Şah Cihan tarafından yaptırılan ve 17. Yüzyıldan günümüze kadar görkemini korumaya devam eden, içinde birbirinden güzel bina ve anıtları barındıran Red Fort 

 

+ Hindistan'ın en büyük camii olan Cuma Camii

 

+ Tüm ihtişamıyla göğe doğru uzanan, 1000 yıllık geçmişiyle Hindistan’ın en yaşlı ve en büyük minaresi Qutb Minar

 

+ Fotoğraf makinanızın en iyi manzaralarından biri olmaya aday, şehrin ulusal simgesi India GHate (Hint Kapısı)

 

+ Rajastan ve Moğol mimarilerinden esinlenilerek inşa edilen ve günümüzde müze olarak varlığını sürdüren Maharaja Şehir Sarayı ve astrolojik gözlemevi olan Jantar Mantar

 

+ Fildişi kaplı salonları, geniş balkon ve teraslarıyla, Maota Gölü üzerine ihtişamlı yansımalar bırakan Amber Kalesi

 

+ Yüksek kolonları ve kubbeleriyle, birbirinden güzel resimlerle süslenmiş çarpıcı mimarisiyle dikkat geçen; gizemli atmosferinin size huzur verdiği, imparatorluk kenti Fatehpur Sikri

 

+ Muhteşem bahçeleriyle Hint mimarisinin incisi, gezginlerin uğruna kıtalar atladığı, aşk uğruna yapılmış en büyüleyici yapıtlardan Tac Mahal

 

+ Ganj Nehri’nin kutsallığında gün doğumuna tanık olma heyecanı ve Hinduların hafızalara işleyen seremonileri

 

+ Katmandu'da Durbar Meydanı'nda yer alan yüzyıllar içerisinde inşa edilmiş birçok güzel yapı içerisinde, en görkemlilerinden olan Hanuman Dhoka Sarayı

 

+ Lord Shiva'nın tapınağı olarak kabul edilen ve dünyanın en eski ve geniş tapınaklarından olan, Pashupatinath Tapınağı'nda geleneksel ölü yakma seremonileri

 • 1. Gün

  06/10/2017
  İstanbul - Katmandu

  Turumuz önceden vermiş olduğunuz adrese gelen özel şoför ve aracınızın sizi havalimanına transfer etmesi ile başlıyor. Saat 17.30’da Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali’nde açılacak olan Gazella Turizm kontuarında buluşuyoruz. Saat 20.55’te Türk Hava Yolları’na ait TK 726 sefer sayılı uçuş ile Katmandu'ya hareket ediyoruz. Yeni güne uçakta giriyoruz. 

 • 2. Gün

  07/10/2017
  Katmandu

  Yerel saat ile 06.25’de Katmandu’ya varıyoruz. Özel aracımız ve yerel rehberimiz ile havalimanında buluşuyoruz ve otelimize transferimizi gerçekleştiriyoruz. Odaların dağıtılmasının ardından dinlenmek için serbest zaman.  Dinlenmenin ardından şehir turumuzu yapmak üzere otelimizden ayrılıyoruz. Turumuz esnasında, UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Katmandu Vadisi’nde ilk durağımız Durbar Meydanı olacak. Birkaç yüzyıla yayılmış mimari harikaları görebileceğimiz Hanuman Dhoka Sarayı en göz alanlardan bir tanesi olacak. Öğle yemeğimizi şehir turumuz sırasında alıyoruz. Ardından şehrin kalbi olarak sayılan Thamel’e gidiyoruz. Katmandu’nun en hareketli bölgesi olan Thamel’i gezdikten sonra otelimize dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. Akşam yemeğimizi otelimizde alacağız.

 • 3. Gün

  08/10/2017
  Katmandu

  Kahvaltıdan sonra Katmandu gezimize devam ediyoruz. Dünyanın en geniş tapınaklarından Pashupatinath Tapınağı’nı ziyaret etmek için hareket ediyoruz. Hinduizm tanrısı Lord Şiva’nın tapınağı olarak kabul edilen ve Katmandu’nun en eski tapınağında ölü yakma seremonilerini izleme fırsatı bulacağız.. Pashupatinath gezimizin ardından aynı zamanda küçük Tibet olarak bilinen Bouddhanath Stupa’sını ziyaret ediyoruz. Stupa içine girilemeyen Budist Tapınağı anlamına gelir. Öğle yemeğimizi turumuz sırasında alacağız. Akşam saatlerinde yapacağımız ziyaretimizde “Stupa” ya dua etmeye gelen Budistlerin ruhani ortamına eşlik etme şansını yakalayacağız. Son olarak Asırlık kültür ve geleneğini koruyan Bhaktapur Durbar meydanını büyülü ortamını ziyaret edeceğiz. Ara sokaklarda yürüyerek kendimizi adeta 17. yüzyılda Nepal Malla döneminde hissedeceğiz. Akşam yemeğimiz otelimizde alınacak. Konaklama otelimizde.

 • 4. Gün

  09/10/2017
  Katmandu - Delhi - Jaipur

  Kahvaltımızın ardından özel aracımız ile Delhi’ye uçuşumuzu gerçekleştirmek üzere havalimanına gitmek üzere hareket ediyoruz.  Yerel havayolları ile yapacağımız uçuşumuzun ardından Delhi’ye varıyoruz ve bizi bekleyen özel otobüsümüz ile Jaipur’a hareket ediyoruz. Öğle yemeğimizi yolculuğumuz esnasında yerel bir restauranta yedikten sonra Jaipur’a doğru yolculuğumuza devam ediyoruz. Jaipur’a varışımızı takiben otelimize yerleşiyoruz ve dinlenmek için serbest zaman. Akşam yemeğimizi otelde yiyoruz.  Geceleme otelimizde.

 • 5. Gün

  10/10/2017
  Jaipur

  Kahvaltımızın ardından Jaipur’un 11 kilometre dışında bulunan ve 1728’e kadar o bölgenin başkenti olan Amber Kalesi’ni ziyaret gideceğiz. Fil sırtında, bu meşhur kalenin bulunduğu tepeye çıkarken burada aynı zamanda aynalardan dolayı görkemli ışıltıya sahip Sheesh Mahal, diğer adıyla Zafer Salonu, Jai Mahal ve Kali Tapınağı’nı da görme fırsatı yakalayacağız. Yerel bir restoranda leziz öğle yemeğimizin ardından, 5 katlı Hawa Mahal, yani Rüzgârların Sarayı ve Şehir Sarayı’nın gizemine doğru yol alacağız. Uzun ve keyifli bir günün ardından akşam yemeği ve konaklama için otelimize geri döneceğiz.

 • 6. Gün

  11/10/2017
  Jaipur - Agra

  Kahvaltımızın ardından özel aracımız ile Agra şehrine doğru hareket edeceğiz. Yol üzerinde ilk olarak öğle yemeğimiz için Bharatpur'a geçeceğiz ve yemeğimizin ardında İmparator Akbar’ın 1569 yılında oğlunun doğumu şerefine yaptırdığı sarayları, camileri ve kaleleri ve yapımından 14 yıl sonra politik sebeplerden ötürü terk edilen çöl şehri Fatehpur Sikri’yi ziyaret edeceğiz. Burada geniş avlu (Diwan-ı am), büyük dörtgen avlu (Diwan-ı Khas) ve Pachisi’nin yanısıra, Jodha Bai Sarayı, Mariam Sarayı veya Altın Oda (Sunehra Makan), Birbal Sarayı, Rüzgâr Sarayı (Hawa Mahal), Panch Mahal göreceğimiz yerler arasında olacak. Turumuzun ardından yolumuza devam edecek ve Agra’ya ulaşacak ve Agra’nın ve Hindistan’nın önemli kalelerinden birisi olan Agra Kalesini gezeceğiz. Gezimizin ardından otelimize yerleşeceğiz. Yorgunluğumuzu atmak için serbest zaman. Akşam yemeğimiz ve konaklama otelimizde.

 • 7. Gün

  12/10/2017
  Agra - Delhi - Varanasi

  Muhteşem bir deneyim için gün doğumunda Dünyanın Yedi Harikasından birisi olan Tac Mahal’i geziyoruz. Şah Cihan’ın aşkı uğruna yaptırdığı bu harika eseri görecek ve ardından kahvaltı için otelimize döneceğiz. Kahvaltımızın ardından odalarımızı boşaltacak ve yaklaşık 5 saat sürecek yolculuğumuzu gerçekleştiriyoruz, öğle yemeğimizi yol üzerinde alacağız ve yolumuza devam ederek Delhi’ye varıyoruz. Varışımızın ardından havalimanına transferimizi gerçekleştirip. Varanasi uçuşumuzu yapacağız.  Varışımızın ardından akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

 • 8. Gün

  13/10/2017
  Varanasi - Delhi

  Sabahın erken saatlerinde geleneksel Hint ayinlerini izlemek için otelimizden ayrılacağız. Gün doğuşunda Ganj nehrini ziyaretimizde tekrar hayata döneceğine inanılan ölülerin yakılışını ve davullar eşliğinde gerçekleştirilen seremonileri izlerken kelimenin tam anlamıyla eşsiz bir deneyim yaşayacağız. Daha sonra otelimize dönecek ve kahvaltımızı alacağız. Kahvaltı sonrasında Varanasi turumuzu gerçekleştireceğiz. Hindistan’ın en mistik şehirlerinde birisi olan Varanasi eğitim, sanat ve el işçiliğinin merkezi olarak kabul edilmektedir. Öğle yemeğimizi turumuz sırasında alacağız. Öğleden sonra gezimize devam edecek ve ardından havalimanına transfer olacağız. Yerel havayollarına ait bir uçak ile Varanasi - Delhi uçuşumuzu gerçekleştireceğiz. Varışımıza istinaden havalimanında karşılama ve ardından meşhur bir Bollywood gösterisi olan Kingdom of Dreams gösterisi izlemek üzere otelimizden hareket edeceğiz. Gösterinin ardından otelimize transfer oluyoruz. Odaların alınmasının ardından akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

 • 9. Gün

  14/10/2017
  Delhi

  Kahvaltımızı ardından şehir turumuza başlıyoruz. Tarih boyunca pek çok hanedanlığın hüküm sürdüğü, anıtları ve mimarisi ile zengin bir şehir olmasının yanı sıra, beş yüz yıldan beri Yamuna nehri kıyısında yer alan ve sayısız şehrin doğup yok olduğu büyük bir anakent ve mezarlıklar şehri olan Delhi’yi keşfedeceğiz. Gezimizin ilk bölümünde Eski Delhi var. Şah Cihan tarafından kırmızı kum taşından sekizgen şeklinde yaptırılan Kızıl Kale’nin yanında geçecek ve Hindistan’ın en büyük camisi olan Cuma Camisini göreceğiz. Mahatma Gandhi anısına yapılan Raj Ghat göreceklerimiz arasında. Öğle yemeğimizin ardından Delhi turumuzun ikinci kısmı için hareket ediyoruz. Bu sefer Delhi’nin modern yüzünü keşfedeceğiz. Zafer Kulesi (Qutub Minar), Birinci Dünya Savaşı Anıtı India Gate, Başkanlık Sarayı, Parlamento ve Hükümet Binasını gördükten, Delhi’nin önemli Sikh tapınaklarından birisi olan Gurudwara Bangla Sahib’i görecek ve otelimize döneceğiz. Akşam yemeğimizi otelimizde alacağız. Konaklama otelimizde.

 • 10. Gün

  15/10/2017
  Delhi

  Sabaha karşı saatlerde havalimanına transfer ve saat 06.15’te Türk Hava Yolları’nın TK717 sefer sayılı uçağı ile İstanbul’a uçuyoruz. Varışımız 10.35’te olacak ve turumuz sizi evinize bırakacak transfer aracımız ile son bulacak.

Fiyatlara Dahil Olan Hizmetler:

- İstanbul – Katmandu  / Delhi - İstanbul THY uçuşları ve havalimanı vergileri

- Delhi – Varanasi – Delhi iç hat uçuşları ve havalimanı vergileri

- Size özel eviniz-alan-eviniz transferleri

- Programda belirtilen tüm transferler

- 5* otellerde oda & kahvaltılı konaklamalar

- Tur boyunca 9 öğle yemeği

- Tur boyunca 9 akşam yemeği

- Programda belirtilen tüm geziler

- Rehberlik Hizmetleri

- Seyahat Sigortası

- Yurtdışı çıkış harcı

 

Fiyatlara Dahil Olmayan Hizmetler:

- Şahsi Harcamalar

- Programa dâhil edilen öğlen ve akşam yemeklerindeki içecekler

- Geziler sırasında tarihi mekânlara girerken talep edilebilecek fotoğraf makinesi ve video çekim ücretleri

- Hindistan vize ücreti

- Nepal vize ücreti

Nepal - Hindistan; Siddhartha'nın Doğuş Hikayesi Turu Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Gezi Zamanlaması

Aşağıdaki linkten geziniz sırasında ortalama hava sıcaklıklarını görebilirsiniz.

Hindistan: http://gazella.com/destinasyonlar/ulke/10

Nepal: http://gazella.com/destinasyonlar/ulke/42

 

- Sağlık
Hindistan ve Nepal'e girişlerde herhangi bir aşı zorunluluğu bulunmamaktadır. Bölgenin iyi restoranlarında ve otellerde alınacak yemeklerde, sağlığınızı tehdit edecek bir sorun ile karşılaşılacağını düşünmüyoruz. Eğer maceracı bir yemek yeme alışkanlığınız var ve sokaklarda açıkta satılan yiyeceklerden yiyorsanız; kesinlikle kapalı şişe suyu tüketmenizi, buz, süt ve süt ürünlerinden kaçınmanızı, iyi pişirildiğine emin olduğunuz et, tavuk ve balık ürünleri tüketmenizi, meyve konusunda muz, ananas gibi kabuğu soyulabilen meyveler yemenizi öneriyoruz.

 

- Vize Bilgileri
Hindistan, Diplomatik pasaport dışında kalan üç pasaport tipine vize uygulamaktadır. Vize İstanbul’daki Hindistan Konsolosluğu’ndan ücreti karşılığında temin edilmektedir. Türk vatandaşlarının, Nepal'e giriş için de vize almaları gerekmektedir. Vizelerin ülke girişinde, sınır kapılarından alınması da mümkündür.

 

- Ülkeyle İlgili Özel Giyim Kuralları

Ülkede budist tapınakları ve pagodalara girerken şort, etek, omuzları açıkta bırakan kıyafetler, vücudu saran giysiler giymekten kaçınılmalıdır. Kadınların yanına ince bir şal veya eşarp almalarını öneririz. Ayrıca bu tarz yapılara girerken ayakkabılar ve çoraplar çıkartıldığından dolayı, kolay giyip çıkartılabilen ayakkabılar ve sandaletler kullanmanızı tavsiye ederiz.

 

- Bu Tur Kimler İçin Uygun?

Farklı kültürleri tanımak isteyen gezginler için kaçırılmaması gereken bir gezi olmakla birlikte, tempolu bir tur olduğu unutulmamalı. Bu turumuzda gün içinde otobüs ile 6-7 saatlik yolculuklar yapılacak olup, Bu durumdan dolayı yorulmaktan rahatsız olmayan bütün gezginler için uygun bir turdur.


- Uçuş Süreleri
İstanbul ile, Nepal'in başkenti olan Katmandu arası uçuş süresi yaklaşık olarak 6 saat 55 dakikadır. Delhi-İstanbul uçuşu ise yaklaşık olarak 6 saat sürmektedir.

 

- Para Birimi
Hindistan’ın para birimi Hindistan Rupisi, Nepal’in para birimi ise Nepal Rupisi’dir. Seyahatiniz için yanınıza USD almanızı ve bunun küçük birimlerini yanınızda bulundurmanızı öneririz.

 

- Saat Dilimi
Türkiye ile Hindistan arasında +3 saat 30 dakika fark vardır. Türkiye’de saat 12.00 iken Hindistan’da 15.30’dur. Türkiye ile Nepal arasında ise +3 saat 45 dakika fark vardır. Türkiye'de saat 12:00 iken, Nepal'de 15:45'tir.

 

- Telefon Kullanımı
Tüm cep telefonu operatörleri eğer telefonunuz uluslararası dolaşıma açıksa kullanılabilmektedir. Ancak ülkenin bazı kesimlerinde şebeke olmayabilir.

 

- Gezi İçin Alınabilecek Kıyafet ve Gerekli Eşyalar
Yanınıza kolayca giyip çıkarabileceğiniz tişörtler, kısa ve uzun kollu gömlekler, pamuklu pantolonlar, rahat yürüyüş ayakkabıları ve akşamları için ince bir mont, bir iki ince kazak ve polar almanızı öneririz. Bunun dışında şapka, güneş gözlüğü, güneş kremi, olası gürültüye karşı kulak tıkacı, fotoğraf makinesi, sinek ve böcek savan ilaçlar, video kamera ve bunların şarj aletleri ve yedek hafıza kartları da getirebilirsiniz.

 

- Yemek Kültürü
Hindistan Mutfağı bizim damak zevkimize yakındır.

 

- Elektrik
Hindistan'da ve Nepal'de elektrik 220 volt ve 50 Hz’dir. Elektrikli aletlerde üç uçlu, ince girişli prizler kullanılmaktadır. Adaptör gerekecektir.

 

- Alışveriş
Hindistan bir alışveriş cennetidir. Her şehrin kendine özgü bir ürünü, bir el işçiliği bulunmaktadır. Bu nedenle kumaşlar, gümüş ürünler, halılar, değerli taşlar ve mücevherler ve daha birçok ürün kolaylıkla ve çeşitlerle bulunabilir, alınabilir. Nepal'den ise el yapımı hediyelik eşyalar ve mücevher satın alabilirsiniz.

 

-Önemli Not

Bu tura 14 yaşından küçük çocukları maalesef kabul edemiyoruz.

Nepal - Hindistan; Siddhartha'nın Doğuş Hikayesi Turu, Hindistan Hakkında Videolar

otel listesi Bu turdaki otellerin listesini aşağıda görebilirsiniz.
Nepal - Hindistan; Siddhartha'nın Doğuş Hikayesi Turu Otel Listesi
alternatif tarih seçiniz Bu tur için aşağıdaki alternatif tarihleri seçebilirsiniz.
Nepal - Hindistan; Siddhartha'nın Doğuş Hikayesi Turu Alternatif Tur Tarihleri
Sizi Arayalım Sizi Arayalım
Canlı DestekCanlı Destek
Gazella Turizm iletişim +90 212 233 1598
+90 549 433 4445

e-bülten kayıt

E-bültenimize kayıt olarak bizden en son tur bilgilerini, kampanyaları ve diğer aktiviteleri haber alabilirsiniz.