MENU
Kelime veya Ülke Arayın
tur bölgesi
 • Kuzey Amerika
 • Orta ve Latin Amerika
 • Kuzey Avrupa ve Rusya
 • Güney Avrupa
 • Orta Asya ve Japonya
 • Güney Doğu Asya
 • Hindistan Alt Kıtası
 • Kuzey Afrika ve Orta Doğu
 • Orta ve Güney Afrika
 • Balkanlar
tur dönemi
 • İlkbahar Turları
 • Yaz ve Şeker Bayramı Turları
 • Kurban Bayramı Turları
 • Sonbahar ve Kış Turları
 • Sömestre ve Kış Turları
tur tipi
 • Kültür Turları
 • Gemi Turları
 • Atlas İle Devr-i Alem
 • Nehir Turları
 • Hızlı ve Kolay Keşifler
 • Vahşi Yaşam Turları
 • Fotoğraf Turları
 • Doğa ile İç İçe Turlar
 • Size Özel Turlar
Bhutan

Nepal - Bhutan Turu

Nepal - Bhutan Turu

Nepal - Bhutan Turu

tarih

31 Ağustos - 09 Eylül 2017

şehirler
Katmandu, Paro, Punakha, Thimpu
ulaşım
Türk Havayolları Tarifeli Seferi ile
ücret
3690 DOLAR
tek kişilik oda farkı
630 DOLAR
tur konsepti
Tüm Turlar Dahil
yemek durumu
8 Adet Öğle Yemeği & 8 Adet Akşam Yemeği

Sizi Arayalım

0(212) 233 1598

0(549) 433 4445

yaşanacak anlar tur programı hizmetler

- Dünya meşhur Kaplan Yuvası tapınağını göreceğiz

 

- Trafik ışığı bulunmayan dünyadaki tek örnek olan başkent Thimphu'yu gezeceğiz

 

- Nepal'in Başkenti Katmandu'yu yakından tanıyacağız,

 

- Thimphu'da Ulusal Kütüphane'yi gezeceğiz.

 

- Punakha'da inanışa göre çocuk sahibi olamayan çiftlerin gittikleri ve kısa süre sonra hamile kalınıldığına inanılan Chimi Lhakhang Manastrını göreceğiz.

 

- Paro Vadisini göreceğiz.

 

- Katmandu'da Rickshawlar ile gezeceğiz.

 

- Dünya üzerinde tek yaşayan tanrıçanın bulunduğu Kumari Tapınağını gezeceğiz.

 

- Hinduizm’in kalbinden Budizm’in sınırlarına doğru derin bir yolculuk.

 

- Lord Shiva'nın tapınağı olarak kabul edilen ve dünyanın en eski ve geniş tapınaklarından olan, Pashupatinath Tapınağı'nda geleneksel ölü yakma seremonileri.

 • 1.Gün

  31/08/2017
  İstanbul - Katmandu

  Turumuz vermiş olduğunuz adrese gelecek olan özel araç ve şoförünüz ile buluşmanızla başlıyor. Saat 17:30’da Atatürk Havalimanı’nda kurulacak Gazella Turizm kontuarında buluşuyor; bilet-bagaj ve pasaport kontrollerinin ardından saat 20:30’da Türk Havayolları’na ait TK 726 sefer sayılı uçuşu ile Katmandu’ya hareket ediyoruz. Yeni güne uçakta gireceğiz.

 • 2.Gün

  01/09/2017
  Katmandu

  Yerel saat ile 06.25’de Katmandu’ya varıyoruz. Özel aracımız ve yerel rehberimiz ile havalimanında buluşuyoruz ve otelimize transferimizi gerçekleştiriyoruz. Odaların dağıtılmasının ardından dinlenmek için serbest zaman. Öğle yemeğimizi otelimizde aldıktan sonra şehir turumuzu yapmak üzere otelimizden ayrılıyoruz. Turumuz esnasında, UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Katmandu Vadisi’nde ilk durağımız Durbar Meydanı olacak. Ardından Swayambhunat Stupayı, Pahpatinath Stupasını ve Boudhanath Stupa’yı geziyoruz. Günün sonunda otelimize dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

 • 3.Gün

  02/09/2017
  Katmandu - Paro - Thimpu

  Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından otelimizden ayrılıyoruz ve Paro uçuşumuzu gerçekleştirmek üzere havalimanı transferimizi gerçekleştiriyoruz. Yerel havayolları ile Paro uçuşumuzu gerçekleştiriyor ve varışımızın takiben havalimanında bizi bekleyen özel aracımız ile Thimpu’ya doğru yola çıkıyoruz. Bhutan’ın başkenti olan Thimpu’ya varışımızın ardından otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

 • 4.Gün

  03/09/2017
  Thimpu

  Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından tüm gün Thimphu’nun güzelliklerini ve tarihi yerlerini tanımaya başlayacağız. Turumuzda ilk durağımız Tekstil müzesi olacak ve burada halkın yerel kıyafet ve dokuma kültürünü yakından göreceğiz, ardından Ulusal Kütüphane’yi göreceğiz, ardından Zorig Chusum Enstitüsünü ziyaret edeceğiz ve Bhutan el sanatlarını yakından tanıma fırsatımız olacak. Ardından Bhutan Müzesini gezeceğiz ve ardından öğle yemeğimizi lokal  bir restoranda alacağız. Yemeğimizin ardından turumuza Bhutan’nın babası olarak adlandırılan Kral Jigme Dorji için yapıla Thimphu Chorten’i gezeceğiz ve ardından Thimphu vadisini güzel gören bir nokta olan Kuensel Phodrang’a çıkacağız. Turumuzun sonunda ise Trashichhoedzong’a gideceğiz. Turumuzun bitiminde otelimize transfer olacağız. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.   

 • 5.Gün

  04/09/2017
  Thimphu - Punakha

  Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından Punakha’ya doğru yola çıkıyoruz. Yolumuzun üzerinde Dochula geçidine gidecek ve Himalayaların eşsiz manzarasını bu noktadan göreceğiz. Yaklaşık 3 saatlik bir yolculuğun ardından Punakha’ya varacak ve otelimize yerleşeceğiz ve hemen ardından iki nehrin buluştuğu noktaya inşa edilmiş olan Punakha Dzong göreceğiz. Bu ziyaretimizi bitirdikten sonra Chimi Lhakhang’a rotamızı çeviriyoruz. İnanışa göre burayı ziyaret eden bebek sahibi olamayan kişiler kısa süre içinde bebek sahibi olmaktadırlar. Turumuzun bitiminde otelimize transfer oluyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

 • 6.Gün

  05/09/2017
  Punakha - Paro

  Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından otelimizden ayrılıyoruz ve Paro’ya doğru hareket ediyoruz. Yaklaşık 4 saatlik güzel manzaralar eşliğinde yapacağımız gezimizin ardından Paro’ya varıyoruz ve ilk durağımız Simtokha Dzong olacak, öncelerde tantrik öğretilerin verildiği bir okul iken, günümüzde Dzongkha dilini öğreten bir okul olarak hizmet vermektedir. Bu gezimizin ardından otelimize yerleşiyoruz ve turumuza devam ediyoruz. Turumuzun bu kısmında Ta Dzong’u ziyaret ediyoruz, burası ilk başlarda gözetleme kulesi olarak inşa edilmiş günümüzde Ulusal Müzeye ev sahipliği yapmaktadır. Buradan kısa bir yürüyüş ile Rinpung Dzong’a gezeceğiz. Bu göz kamaştırıcı yapının avlusunda 4 budist arkadaşın hikayesinin anlatıldığı duvar resmi önünde rehberimizin hikayeyi anlatımını dinleyeceğiz. Turumuzun bitiminde otelimize transferimizi oluyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

 • 7.Gün

  06/09/2017
  Paro

  Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından tüm Bhuta’nın simgesi olan Kaplan Yuvası ‘’Tiger’s Nest’’ gezimizi yapacağız. Buranın adının Kaplan Yuvası olması, bölgenin kaplan popülasyonunun burada olmasından kaynaklanmıyor, efsaneye göre Guru Rimboche 7. yy’da Bhutan’a Budizmi getirirken bir kaplanın sırtında gelmiş ve manastırın bulunduğu yüksek kayalıklara gelmiş ve burada bir mağarada meditasyon yapmaya başlamıştır ve rivayete göre 8 formda enkarne olduğuna inanılmaktadır. Öğleden sonra Paro şehir turumuzu gerçekleştiriyoruz. Göreceğimiz yerler arasında Drukgyel Dzong, yerel Pazar ve Paro vadisini göreceğiz. Turumuzun bitiminde akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

 • 8.Gün

  07/09/2017
  Paro

  Otelimizde alacağınız kahvaltının ardından otelimizindin ayrılıyoruz Chele-la geçidine doğru yola çıkıyoruz. Ormangüllerinin ve mavi ladin ağaçlarının süslediği güzel bir yolculuk ile Chele-la’ya ulaşıyoruz ve karşımıza çıkan muhteşem Chomolhari ve Jichu Drake dağlarının manzaralarını izleyeceğiz. Piknik şeklinde güzel bir öğle yemeği alacağız. Turumuzun bitiminde otelimize transfer olacağız. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

 • 9.Gün

  08/09/2017
  Paro - Katmandu

  Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından otelimizden ayrılma işlemlerimizi tamamlıyoruz ve havalimanına transferimizi gerçekleştiriyoruz. Yerel havayolları ile yapacağımız yolculuğun ardından Katmandu’ya varacağız. Havalimanında bizi bekleyem yetkililerce karşılanacak ve şehir turumuzu yapacağız. Turumuzda ilk durağımız Bhaktapur ve Durbar meydanı olacak. Turumuzun devamında dünya üzerinde tek yaşayan Tanrıça’ya ev sahipliği yapan Kumari Tapınağını göreceğiz ve buradan Rickshaw’lar ile 30 dakikalık güzel bir gezinin ardından Thamel gezimizi yapacağız. Turun ardından otelimize dönüyoruz. Konaklama ve geceleme otelimizde.

 • 10.Gün

  09/09/2017
  Katmandu - İstanbul

  Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından otelimizden ayrılıyoruz ve havalimanı transferimizi gerçekleştiriyoruz. Pasaport ve bagaj işlemlerimizin ardından Türk Havayollarının TK 727 sefer sayılı uçuşu ile İstanbul’a hareket ediyoruz. Turumuz daha önceden vermiş olduğunuz adrese yapılacak olan alan – eviniz transferi ile turumuz son bulacak.

Fiyata Dâhil Olan Hizmetler

- Türk Havayolları ile gidiş – dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti,

- Katmandu'da 2 gece konaklama,

- Thimphu'da 2 gece konaklama,

-  Paro'da 3 gece konaklama,

- Punakha'da 1 gece konaklama,

- Programda belirtilen tüm yemekler

- Özel araçlar ile programda belirtilen tüm turlar,

- Yurtdışı çıkış harcı,

- Seyahat sigortası,

- Ücretsiz kişiye öze eviniz – alan – eviniz transferi de dahil tüm transferler,

- Gazella Turizm profesyonel Türkçe rehberlik hizmeti,

 

Fiyata Dâhil Olmayan Hizmetler

- Programda belirtilmeyen yemekler,

- Programda belirtilen yemekler sırasında alınacak içecekler,

- Fazla Bagaj ücreti,

- Kişisel harcamalar,

- Vize Ücreti,

 

Nepal - Bhutan Turu Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

- Hava Durumu

Aşağıdaki linkten geziniz esnasında ortalama hava sıcaklıklarını görebilirsiniz.

http://www.gazella.com/destinasyonlar/ulke/411

 

-Sağlık

Bhutan’a girişlerde herhangi bir aşı zorunluluğu bulunmamaktadır. Eğer maceracı bir yemek yeme alışkanlığınız var ve sokaklarda açıkta satılan yiyeceklerden yiyorsanız; kesinlikle kapalı şişe suyu tüketmenizi, buz, süt ve süt ürünlerinden kaçınmanızı, iyi pişirildiğine emin olduğunuz et ve balık ürünleri tüketmenizi, meyve ve sebzelerin iyi yıkanmış olmasından emin olunması, meyvelerin kabuğunun soyulduktan sonra yenmesini tavsiye ederiz.

 

-Vize

Bhutan tüm pasaport tiplerine vize istemektedir.

 

-Gezi Zamanlaması

Bhutan’da Mayıs ayında başlayan yağmurlar Eylül ortalarına kadar sürmektedir. Ekim itibari ile yağışlar azalır ve nem etkisini azaltır. Ekim – Nisan Bhutan’da sıcaklık 15—18 derece arasında seyretmektedir.

 

-Uçuş Süreleri

Bhutan’a Türkiye’den direk uçuş olmayıp en uygun ulaşım. Katmandu üzerinden olacaktır. İstanbul - Katmandu: 6 saat 45 dakika, Katmandu - İstanbul: 7 saat 40 dakika, Katmandu- Paro:1 saat sürmektedir.

 

-Para Birimi

Bhutan’ın para birimi ise Bhutan Ngultrumu. Yanınıza USD ve bunun da ufak birimlerini almanızı öneriyoruz.

 

-Saat Dilimi

Türkiye ile Bhutan arasında +4 saat fark vardır.

 

-Yemek Kültürü

Mutfak kültürü Türk mutfağına göre farklı bir bölgeye gidildiği unutulmamalıdır. Ülkede baharatlı yemekler, pirinç, et yemekleri ağırlıktadır. Hindistan mutfağına benzemektedir.

 

-Alışveriş

El yapımı hediyelik eşyalar ve mücevher satın alınabilir.

 

- Sosyal Yaşam

Dzong’ları, manastırları, tapınakları ve festivalleri ziyaret esnasında tertipli ve mütevazi giyinmiş olduğumuzdan emin olmamız gerekiyor. Omuzları açık elbiseler, kısa etekler ve dar giysiler malesef hoş karşılanmıyor. Bunların yanında Dzong bölgelerinde ve dini tesislerde şapka takılmıyor.

Chorten’ları ve Mani’yi saat yönünde dönmeli ve sigara içmekten kaçınmalıyız. Eğer yerde dikili bir dua bayrağı görürseniz kesinlikle üstüne basmayın çünkü bu oldukça saygısız bir hareket olarak kabul ediliyor bu yüzden dikkatli olup yanından geçmeye özen gösteriyoruz. Tüm bunların yanında herhangi bir festival esnasında başıboş bir şekilde dans etmiyoruz çünkü bunu gören herhangi bir Bhutanlı tarafından sert bir şekilde uyarılabilir veya gücendirilebiliriz.

Pazar civarlarında ve dışarıdaki tapınaklardaki dilencilere sadaka vermek iyi bir davranış ve verdiğiniz bozukluklar karşılığında bu dilenciler size dua edecekler. Bazı durumlarda yerli halkın fikrini alabilirsiniz ve herhangi bir kuşkuya düştüğünüzde rehberinizden uygun davranışın nasıl olacağıyla ilgili bilgi alabilirsiniz.

 

- Önemli Not

 Bu tura 14 yaşından küçük misafirlerimizi kabul edemiyoruz.

 

Nepal - Bhutan Turu , Bhutan Hakkında Videolar

otel listesi Bu turdaki otellerin listesini aşağıda görebilirsiniz.
Nepal - Bhutan Turu Turu Otel Listesi
alternatif tarih seçiniz Bu tur için aşağıdaki alternatif tarihleri seçebilirsiniz.
Nepal - Bhutan Turu Turu Alternatif Tur Tarihleri
Sizi Arayalım Sizi Arayalım
Canlı DestekCanlı Destek
Gazella Turizm iletişim +90 212 233 1598
+90 549 433 4445

e-bülten kayıt

E-bültenimize kayıt olarak bizden en son tur bilgilerini, kampanyaları ve diğer aktiviteleri haber alabilirsiniz.