MENU
Kelime veya Ülke Arayın
tur bölgesi
 • Kuzey Amerika
 • Orta ve Latin Amerika
 • Kuzey Avrupa ve Rusya
 • Güney Avrupa
 • Orta Asya ve Japonya
 • Güney Doğu Asya
 • Hindistan Alt Kıtası
 • Kuzey Afrika ve Orta Doğu
 • Orta ve Güney Afrika
 • Balkanlar
tur dönemi
 • Kurban Bayramı Turları
 • Sonbahar ve Kış Turları
 • Sömestre ve Kış Turları 2018
tur tipi
 • Kültür Turları
 • Gemi Turları
 • Nehir Turları
 • Vahşi Yaşam Turları
 • Fotoğraf Turları
 • Doğa ile İç İçe Turlar
 • Size Özel Turlar
Myanmar

Myanmar Fotoğraf Turu

Myanmar Fotoğraf Turu

Myanmar Fotoğraf Turu

tarih

24 Kasım - 04 Aralık 2017

şehirler
Bagan, Inle Gölü, Yangon
ulaşım
Uçaksız
ücret
2590 DOLAR
tek kişilik oda farkı
690 DOLAR
tur konsepti
Tüm Turlar Dahil
yemek durumu
Tüm Yemekler Dahil

Sizi Arayalım

0(212) 233 1598

0(549) 433 4445

yaşanacak anlar tur programı hizmetler

 

+ Kanallar boyunca kendimizi akıntının kucağın bırakarak, Inle Gölü’nün üzerine kurulmuş köyler arasında, küçücük sallar içinde bacakları ile kürek çeken balıkçıları fotoğraflayacağımız sıra dışı bir gezinti yapacağız

 

+  Mindat'ta artık sayıları azalmaya başlamış olan yüzleri dövme kaplı meşhur Chin kadınlarını fotoğraflama fırsatı yakalayacağız

 

+  Taunggyi’nin yerel pazarında halkla iç içe zaman geçirerek, Myanmar halkını yakından tanıma fırsatı yakalayacağız

 

+ Güneşin tüm ışıklarını saklamışçasına sapsarı görünen, kaplaması için 60 tondan fazla saf altın kullanılan Altın Tapınak Shwedagon Pagoda’sında Bagan’ın muhteşem gün batımına tanık olacağız

 

+ Yangon’da 2.500 yıllık geçmişi ile Myanmar’ın en önemli tapınaklarından biri olan Sule Pagoda'yı fotoğraflayacağız

 

+ Bir sergiden farksız resimlerle bezenmiş duvarlarıyla, inançların sanata olan etkisini açıkça görebileceğiniz, mimarisi ve atmosferiyle büyüleyen Gubyaukgyi ve Htilominlo Tapınakları'nı gezeceğiz

 

+ Chin tepelerinde yaşayan kabilelerin kültürünü ve yaşam tarzını  fotoğraflamak için küçük Chin köylerine doğru trekking yapacağız

 

 

 

 • 1.Gün

  24/11/2017
  Istanbul-Doha - Yangon

  Turumuz, kişiye özel olarak gerçekleşecek olan eviniz - havalimanı transferinizin gerçekleşmesi ile başlıyor. Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali’nde açılacak olan Gazella Turizm kontuarı önünde buluşup, check-in işlemlerinin yapılmasının ardından Qatar Havayolları ile Doha aktarmalı uçuş ile Yangon’a hareket ediyoruz. Geceleme uçakta.

 • 2.Gün

  25/11/2017
  Yangon

  Yerel saatle varışımıza istinaden havalimanında karşılanıyor ve özel aracımız ile otele transfer oluyoruz. Kahvaltının ardından uzanmış devasa bir Buddha heykelinin bulunduğu Chaukhtatgyi Pagodası'nı fotoğraflamak için yola çıkıyoruz. Sonrasında ise Kandawgyi Gölü çevresinde gezimizi gerçekleştiriyoruz. Şehrin kalbinde yer alan, 2.500 yıllık geçmişi ile Myanmar’ın en önemli tapınaklarından biri olan Sule Pagoda’yı ziyaret ediyoruz. Mahabandoola Park’ında yapacağımız keyifli yürüyüşün ardından belediye binasını görüyoruz. Turumuzun sabahki bölümünü tamamladıktan sonra, öğle yemeğimizi yerel bir restoranda alarak Shwegadon Pagodası gezimizi gerçekleştirmek üzere hareket ediyoruz. Pagoda ziyaretinin sonunda, gün batımını Pagoda’nın tepesinden izleyerek otelimize dönüyoruz. Konaklama otelimizde.

 • 3.Gün

  26/11/2017
  Yangon-Heho - Inle Gölü

  Kahvaltının ardından Heho uçuşumuz için havalimanına transfer oluyoruz. Heho’ya varışta Inle Gölü’nün kapısı olarak bilinen Nyaung Shwe iskelesi gibi Myanmar’ın en güzel manzaralarına sahip rotamızla Inle Gölü’ne transfer oluyoruz. Sonrasında özel botumuza binerek keyifli bir tura çıkacağız. Bot yolculuğumuz sırasında Intha halkının yaşadığı ve ahşap sütunlar üzerine inşa edilmiş evleri, mızrakla avlanan ve ayağıyla kürek çeken lokal balıkçıları  fotoğraflayacağız. Göl üzerindeki gezimizi tamamladıktan sonra çeşitli Buddha heykellerinin bulunduğu Nga Phe Chaung Manastırı ve altın kaplamalı 5 kutsal Buddha resminin yer aldığı,  Inle Gölü’nün ana tapınağı olan Phaung Daw Oo Pagodası gezeceğimiz yerler arasında.Öğle yemeğimizi aldıktan sonra,  Inle Gölü çevresindeki yerel el sanatlarını görebileceğimiz Inpawkhone dokuma köyü ve tipik Birmanya el yapımı puro fabrikasını ziyaret ediyoruz.  Zamanımız kalırsa Le Myaung Köyü ve Thale U köyü görebileceğimiz yerler arasında. Akşam yemeği. Konaklama Inle Gölü’ndeki otelimizde.

 • 4.Gün

  27/11/2017
  Indein - Inle Gölü

  Kahvaltımızın ardından göl üzerindeki bölge sakinlerinin ve yakın çevredeki kabilelerin uğrak yeri olan, yeniay ve  dolunay zamanı dışında haftanın 5 günü ziyaret edilebilen sabah pazarını fotoğraflıyoruz. Pazar gezimizi tamamladıktan sonra civardaki köyleri, yerel okulları, çok eski stupaların yer aldığı Alaung Sitthou bölgesini de görebileceğimiz küçük kanallar boyunca ilerlerken Paoh Köyü'ne varacak ve çok mütevazı bir hayat yaşayan insanlar ile sosyalleşme imkanı bulacağız.  Inle Gölü'nün muhteşem manzarasını buradan gördükten sonra günü bitiriyoruz. Akşam yemeği.

 • 5.Gün

  28/11/2017
  Inle Gölü-Taunggyi - Bagan

  Kahvaltının ardından,  botumuza binerek Nyaung Shwe iskelesinden Taunggyi’ye gitmek için yola çıkıyoruz. Öğleden sonraki Bagan uçuşu öncesi, Taunggyi’nin renkli yerel pazarları fotoğraflayıp, şaraphane ziyareti yaparak şarap tadımı gerçekleştiriyoruz. Öğle yemeği. Havaalanına transfer ve Bagan’a gidiş. Yerel rehberimiz tarafından havaalanında karşılandıktan sonra otelimize yerleşiyoruz.Eğer zaman kalırsa günbatımında fotoğraf çekimi yapma fırsatı yakalayacağız.  Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

 • 6.Gün

  29/11/2017
  Bagan

  Kahvaltımızın ardından Bagan şehrini ve bitki örtüsünü panoramik olarak görebileceğimiz Tayokye Pyay tapınağını ziyaret ediyoruz. İkinci durağımız ise, Irrawaddy Irmağı kenarına kurulu birçok tapınağın en etkileyicilerinden biri olan altın kaplı Shwezigon Pagoda. Kral Anawrahta döneminde yapımına başlanan bu muazzam yapıtın gezilmesinden sonra 13.yüzyıl duvar resimleri ile son derece etkileyici iki tapınak Gubyaukgyi ve Htilominlo Tapınakları’nı geziyoruz. Öğle yemeği. Öğleden sonraki gezimiz, Myanmar’a özgü el yapımı lake eşyaların üretildiği workshoplardan birini ziyaretimiz ile başlıyor. Sonrasındaysa, eşsiz Buddha görüntüleri içeren, Bagan'ın en güzel tapınaklarından biri olan Ananda Tapınağı da ziyaretlerimiz ve fotoğraf makinelerimizdeki yerini alıyor. Buradan at arabaları eşliğinde yapacağımız gezimiz sırasında; Bagan’ın en yüksek tapınağı olan Thatbyinnyu, en büyük tapınağı Dhammayangyi, olağanüstü tuğla işçiliği ile ünlü Sulamani Tapınağı görülecek yerler arasındadır. Tapınaklardan birinin tepesinden günbatımını gözlemleme fırsatı bulacağız. Akşam yemeği. Konaklama otelimizde.

 • 7.Gün

  30/11/2017
  Bagan

  Kahvaltımızın ardından Bagan’ın sembollerinden biri olan ve en iyi Myanmar el işçiliği eserlerinin yer aldığı ve  yapımını fotoğraflama fırsatı bulacağımız Myinkaba köyüne gideceğiz. Ardından Gubyaukkhi, Manuha ve Nanpaya tapınaklarını ziyaret edeceğiz. Öğlen yemeği. Öğleden sonra Minnanthu köyüne gideceğiz. Lokal çiftçilerin yaşamını fotoğraflama fırsatı bularak, değişik mimarisiyle  etkileyen, tantrik budizmin etkilerinin görülebileceği en ilginç tapınaklardan Payathonzu, Lemyethna ve Nandamannya tapınaklarını gezme şansımız olacak. Tapınak ve köy gezilerimizi tamamladıktan sonra Irrawaddy Nehri’nde keyifli bir bot turuna çıkacak ve bot turu sırasında balıkçı köylerinin yanından geçecek geleneksel yöntemler ile balık avlayan yerlilerin gün batımında fotoğraflarını çekeceğiz. Akşam yemeği. Geceleme  Bagan’daki otelimizde.

 • 8.Gün

  01/12/2017
  Mindat - Bagan

  Otelde kahvaltıdan sonra feribotla Kyun Chaung’ a geçiyoruz ve  4*4 jiplerimize binerek KyauhHtu için yola çıkıyoruz.Engebeli yollardan  geçerek yaklaşık 6-7 saat süren yolculuğumuz esnasında Chin köyü yerleşim ve yaşam tarzını  görme fırsatımız oluyor. Yolculuğumuz sonunda Chin  halkının yaşam alanı olan Mindat’a varıyoruz. Öğle yemeği. Mindat şehrinde fotoğraf çektikten sonra yakınlardaki diğer Chin köylerine geçiyoruz. Akşam yemeği. Geceleme Mindat’ta.

 • 9.Gün

  02/12/2017
  Mindat -

  Kahvaltı sonrası Mindat’taki lokal pazarı ve çevresini geziyoruz.  Öğle yemeği. Sonrasında Chin tepelerinde yaşayan kabilelerin kültürünü ve yaşam tarzını  fotoğraflamak için küçük Chin köylerine doğru trekking serüvenimiz başlıyor. Gezimizin bu kısmında sayıları azalmaya başlamış olan yüzleri dövme kaplı meşhur Chin kadınlarını fotoğraflama  fırsatı yakalıyoruz. Çekimimizi tamamladıktan sonra Mindat’a geri dönerek yerel bir restorantta akşam yemeğimizi alıyoruz. Geceleme Mindat’taki  otelimizde.

 • 10.Gün

  03/12/2017
  Mindat-Bagan - Yangon

  Erken kahvaltı sonrası dönüş yolculuğumuz başlıyor ve  havalaanına transfer oluyoruz.  Akşam saatlerinde Bagan havaalanına varış ve aktarmalı uçuş ile Yangon’a transfer. Akşam yemeği. Geceleme Yangon’daki otelimizde.

 • 11.Gün

  04/12/2017
  Yangon-Doha-Istanbul -

  Kahvaltının ardından havaalanına transfer. Turumuz önceden vermiş olduğunuz adrese kişiye özel transferiniz ile son buluyor.

 Fiyata Dâhil Olan Hizmetler

 

- Ev – alan – ev transferi de dahil olmak üzere tüm transferler

 

- Otellerde kahvaltı dahil konaklama

 

- Programda belirtilen tüm geziler

 

 - Programda belirtilen bütün öğle ve akşam yemekleri

 

- Programda belirtilen müze ve ören yerlerine giriş ücretleri

  

- Grup lideri ( Profesyonel rehberlik hizmeti yoktur, Türkiye’den tura eşlik edecek grup lideri olacaktır )

  

- Seyahat Sigortası

    

- Yurtdışı çıkış harcı

 

 

Fiyata Dâhil Olmayan Hizmetler

 

-Uçak bileti

 

-Vize Ücreti

 

-Programda belirtilmeyen yemekler

 

-Programda belirtilen yemekler sırasında alınacak içecekler

 

-Fazla Bagaj ücreti

 

-Kişisel harcamalar 

Myanmar Fotoğraf Turu Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

- Fotoğraf Turları Hakkında

 

Fotoğraf turları diğer kültür turlarından farklı olarak olup, gün ışığına göre en iyi zamanda en iyi yerlerde olabilmek için dizayn edilmektedirler. Program akışı tur programında yazanlar ile birebir olmayabilir, tur liderimiz gerek gördüğü yerlerde bazı değişiklikler yapabilir. Profesyonel rehberlik hizmeti yoktur, Türkiye’den tura eşlik edecek grup lideri olacaktır.

 

- Bu Tur Kimler için Uygun?


Fotoğraf turlarına katılmak için uzman bir fotoğrafçı olmanız gerekmez, ancak temel bir fotoğraf eğitiminizin olması tavsiye edilir. Farklı kültürleri tanımak isteyen gezginler için kaçırılmaması gereken bir gezi olmakla birlikte, tempolu bir tur olduğu unutulmamalı, kendini dinç hisseden her gezgin için uygundur.

 

Gezi Zamanlaması

 

Aşağıdaki linkten geziniz sırasında ortalama hava sıcaklıklarını görebilirsiniz.

 

http://gazella.com/destinasyonlar/ulke/24

 

- Sağlık

 

Myanmar’a girişlerde herhangi bir aşı zorunluluğu bulunmamaktadır.  Eğer maceracı bir yemek yeme alışkanlığınız var ve sokaklarda açıkta satılan yiyeceklerden yiyorsanız; kesinlikle kapalı şişe suyu tüketmenizi, buz, süt ve süt ürünlerinden kaçınmanızı, iyi pişirildiğine emin olduğunuz et, tavuk ve balık ürünleri tüketmenizi, meyve ve sebzelerin iyi yıkanmış olmasından emin olunması, meyvelerin kabuğunun soyulduktan sonra yenmesini tavsiye ederiz.

 

- Vize Bilgileri


Myanmar (Burma veya Birmanya): Diplomatik, Hizmet, Hususi ve Umuma Mahsus Pasaport hamilleri vizeye tabidir. Myanmar vizesini ücreti karşılığında Gazella Turizm sizin için temin edecektir. Vize ücreti kişi başı 100 USD’dir.

 

- Bu Turda Yanınızda Bulundurmanız Gerekenler

 

Yedek hafıza kartı, yedek pil, portre ağırlıklı bir gezi olacağı için 70-200mm, 24-70mm,16-35mm gibi lensleri yanınızda bulundurmanızı öneririz.

 

- Tur Neden Uçaksız Tasarlanmıştır?

 

Fotoğraf turlarında katılımcı sayısı az tutulup 8 kişilik hareket edildiği için grup bileti alamamaktayız. Turu satın aldığınız gün sistemdeki fiyattan istediğiniz uçuşu temin edebiliriz.

 

- Uçuş Süreleri


İstanbul – Doha arası 4 saat 15 dakika, Doha – Yangon arası 5 saat 40 dakika , Yangon – Doha arası 7 saat 15 dakika , Doha– İstanbul arası 4 saat 45 dakika

Belirtilen tur fiyatına uçak bileti dahil değildir. Havayolu  6-8 kişilik rezervasyonlar  için grup yeri vermemektedir. Bizim tavsiyemiz aşağıdaki uçuşları almanızdır.

 

 QR 240 24NOV ISTDOH 1325 1735

 QR 918 24NOV DOHRGN 2010 0520+1

 QR 919 04DEC RGNDOH 0805 1145

 QR 245 04DEC DOHIST 1305 1750

 

- Para Birimi


Myanmar’ın para birimi Myanmar Kyat’tır (MMK).Gezimiz için yanınıza Amerikan Doları almanızı ve bunun da küçük birimlerini yanınızda bulundurmanızı öneriyoruz. Ülkeye götürülen USD'nin eski, kırışık, silik, çizik veya damgalı olmaması konusunda dikkatli olunması gerekmektedir. Bu tip banknotlar ülkede kabul edilmemektedir.

 

- Saat Dilimi


Myanmar ile Türkiye arasında +3 saat 30 dakika saat fark bulunmaktadır. Türkiye’de saat 12.00 iken Myanmar’da 15.30.

 

- Telefon Kullanımı


Myanmar’da cep telefonu kullanımı son derece kısıtlıdır. Bazı yerlerde Vodafone hatlar çekmektedir. Bunun dışında herhangi bir hat çalışmıyor.

 

- Gezi İçin Alınabilecek Kıyafet ve Gerekli Eşyalar


Kolayca giyilip – çıkarılabilecek tişört, kısa ve uzun kollu gömlekler, pamuklu pantolonlar, şort, rahat yürüyüş ayakkabıları, akşamları için ince bir mont ve ince bir kazak almanızı öneririz. Bunun dışında; şapka, güneş gözlüğü, güneş kremi, olası gürültüye karşı kulak tıkacı, fotoğraf makinesi, video kamera ve bunların şarj aletleri ve yedek hafıza kartları da getirebilirsiniz.

 

- Yemek Kültürü


Mutfak kültürü Türk mutfağına göre farklı bir bölgeye gidildiği unutulmamalıdır. Baharatlı yemekler, deniz mahsulleri, pirinç, et yemekleri ağırlıktadır.

 

- Elektrik


Myanmar’da elektrik 220 volttur. Ülkede C tipi ikili yuvarlak uçlu ve F tipi ikili kalın yuvarlak uçlu prizler kullanılmaktadır. 

 

- Alışveriş


Myanmar özellikle yeşim taşı, yakut gibi mücevherlerin ucuza alınabildiği bir ülkedir. Yangon’da bulunan Bogyoke (Scott) Market mücevher ve antika eşyalar satan dükkanlarla doludur. Bunun dışında özellikle Bagan’da bulunan lake kaplama el yapımı ürünler de alınabilecekler arasındadır.

 

- Ülkeyle İlgili Özel Giyim Kuralları

 

Ülkede budist tapınakları ve pagodalara girerken şort, etek, omuzları açıkta bırakan kıyafetler, vücudu saran giysiler giymekten kaçınılmalıdır. Kadınların yanına ince bir şal veya eşarp almalarını öneririz. Ayrıca bu tarz yapılara girerken ayakkabılar ve çoraplar çıkartıldığından dolayı, kolay giyip çıkartılabilen ayakkabılar ve sandaletler kullanmanızı tavsiye ederiz.

 

-Önemli Not

 

Bu tura 14 yaşından küçük çocukları maalesef kabul edemiyoruz.

otel listesi Bu turdaki otellerin listesini aşağıda görebilirsiniz.
Myanmar Fotoğraf Turu Turu Otel Listesi
alternatif tarih seçiniz Bu tur için aşağıdaki alternatif tarihleri seçebilirsiniz.
Myanmar Fotoğraf Turu Turu Alternatif Tur Tarihleri
Sizi Arayalım Sizi Arayalım
Canlı DestekCanlı Destek
Gazella Turizm iletişim +90 212 233 1598
+90 549 433 4445

e-bülten kayıt

E-bültenimize kayıt olarak bizden en son tur bilgilerini, kampanyaları ve diğer aktiviteleri haber alabilirsiniz.