MENU
Kelime veya Ülke Arayın
tur bölgesi
 • Kuzey Amerika
 • Orta ve Latin Amerika
 • Kuzey Avrupa ve Rusya
 • Güney Avrupa
 • Orta Asya ve Japonya
 • Güney Doğu Asya
 • Hindistan Alt Kıtası
 • Kuzey Afrika ve Orta Doğu
 • Orta ve Güney Afrika
 • Balkanlar
tur dönemi
 • Yaz ve Şeker Bayramı Turları
 • Kurban Bayramı Turları
 • Sonbahar ve Kış Turları
 • Sömestre ve Kış Turları
 • İlkbahar Turları
tur tipi
 • Kültür Turları
 • Gemi Turları
 • Nehir Turları
 • Hızlı ve Kolay Keşifler
 • Vahşi Yaşam Turları
 • Fotoğraf Turları
 • Doğa ile İç İçe Turlar
 • Size Özel Turlar
Moğolistan

Moğolistan Turu

Moğolistan Turu

Moğolistan Turu

tarih

30 Ağustos - 07 Eylül 2017

şehirler
Karakorum, Khustai Ulusal Parkı, Terelj Ulusal Parkı, Ulan Bator
ulaşım
Türk Havayolları Tarifeli Seferi ile
ücret
3190 DOLAR
tek kişilik oda farkı
750 DOLAR
tur konsepti
Tüm Turlar Dahil
yemek durumu
7 öğle Ve 7 Akşam yemeği

Sizi Arayalım

0(212) 233 1598

0(549) 433 4445

yaşanacak anlar tur programı hizmetler

- Dünya ünlü Orkun Anıtlarını yakından göreceğiz.

 

- Dünyaca meşhur ve türlerinin tükenme tehlikesinde olan Moğol atlarını doğal ortamlarında göreceğiz.

 

- Moğol göçebe halkının yaşam tarzını yakından tanıma fırsatı elde edeceğiz.

 

- Tsonjin Bölgesinde inşa edilen Ulu Cengiz Khan Anıtını yakından göreceğiz.

 

- Ulusal Tarih Müzesini gezeceğiz ve Moğol tarihine yakından tanıklık edeceğiz.

 

- Moğol Folklor danslarını izleyeceğiz.

 

- Moğolistan'nın en büyük Budist Tapınağı olan Gandan Manastırını gezeceğiz.

 

- Tarih açısından öneme sahip ve Çinliler tarafında  yılılan 140 yıllık başkentin kalıntılarından yapılan Erdenezuu Budist tapınağını gezeceğiz.

 

- Moğollara özgü çadırların nasıl yapılacağını öğreneceğiz.

 • 1.Gün

  30/08/2017
  İstanbul - Ulan Bator

  Turumuz vermiş olduğunuz adrese gelecek olan özel araç ve şoförünüz ile buluşmanızla başlıyor. Saat 16:10’da Atatürk Havalimanı’nda kurulacak Gazella Turizm kontuarında buluşuyor; bilet-bagaj ve pasaport kontrollerinin ardından saat 19:10’da Türk Havayolları’na ait TK 342 sefer sayılı uçuşu ile Moğolistan’ın başkenti Ulan Bator’a hareket ediyoruz. Yeni güne uçakta gireceğiz.

 • 2.Gün

  31/08/2017
  Ulan Bator

  Yerel saat ile 11:05’te Ulan Bator’a arıyoruz ve havalimanında bizi bekleyen yetkililer tarafından karşılanıyoruz ve otelimize transfer oluyoruz. Öğle yemeğimizi otelde alacağız. Daha sonra şehir turumuz için otelimizden hareket ediyoruz. Turumuz esnasında göreceğimiz yerler arasında Sukhbatar meydanı, Cengiz Kaan anıtı, Ulusal tarih müzesi ve Ulan Bator’u en güzel şekilde göreceğimiz Zaisan Anıtına çıkıyoruz. Turumuzun bitiminde Moğol Folklor dansları eşliğinde akşam yemeğimizi alacağız. Yemek bitiminde otelimize transfer ve geceleme otelimizde.

 • 3.Gün

  01/09/2017
  Ulan Bator - Orhun Vadisi - Karakorum

  Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından otelimizde özel araçlarımız ile hareket ediyoruz ve Karakurum’a doğru yola çıkıyoruz. Yolumuzda ilk durağımız Türk tarihinin en önemli anıtlarının başında gelen Orhun vadisinde bulunan Bilge Khan anıt komplesine gidiyoruz ve bu komplekte dünyaca ünlü ‘’ Yazıtları ‘’ görme imkânımız olacak. Öğle yemeğimizi turumuz esnasında alıyoruz ve ardından Moğolların eski başketlerinden olan Karakurum’a doğru devam ediyoruz. Karakurum ünlü ipek yolunun üzerinde olmasının yanı sıra Çinlilerin kenti yok etmesine kadar geçen 140 senelik dönemde baş kent unvanını elinde tutmuştur. Gezimiz esnasında inşasına 1586 yılında bu kentin harabelerinden toplanan malzemelerle yapımına başlayan Erdenezuu’yuda göreceğiz.  Gezimizin sonunda geceyi geçireceğimiz kampımıza gideceğiz. Akşam yemeği ve konaklama kampta.

 • 4.Gün

  02/09/2017
  Karakurum - Khustai Ulusal Parkı

  Kampımızda alacağımız kahvaltının ardından meşhur Moğol atlarını göreceğimiz Khustai Ulusal Parkına doğru hareket ediyoruz. Varışımız ile birlikte bu muhteşem doğayı ve Takhi Moğol atlarını yakından tanıma fırsatımız olacak. Öğle yemeğimizi gezilerimiz esnasında alacağız. Turumuzun bitiminde geceyi geçireceğimiz kampımıza transferimizi gerçekleştiriyoruz.  

 • 5.Gün

  03/09/2017
  Khustai Ulusal Parkı - Ulan Bator

  Kampımızda alacağımız kahvaltının ardında Ulan Bator’a geri dönmek üzere hareket ediyoruz. yolumuz üzerinden Moğol göçebe halkının yaşam biçimlerini yakından tanıyacağımız bir köyde duruyoruz ve yaşam tarzları hakkında bilgi alıyoruz. Öğle yemeğimizi turumuz esnasında alacağız. Akşama doğru Ulan Bator’a varıyoruz ve otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

 • 6.Gün

  04/09/2017
  Ulan Bator - Terelj Ulusal Parkı

  Otelimizde alacağımız kahvaltının ardınan günün ilk durağını gerçekleştireceğimiz ve eski Moğol ve Cengiz Kaan’ın hakkında bilgiler alacağımız Tsonjin Boldog bölgesinde bulunan Cengiz Khan anıt kompleksini göreceğiz ve ardından Terelj Ulusal parkına doğru yolumuza devam ediyoruz.  Ulusal parka varışımız ile muhteşem doğası karşısında büyüleneceğiz, uçsuz bucaksız yeşilliği seyretmeye doyamayacaksınız. Öğle yemeğimizi turlarımız esnasında alıyoruz. Akşam ise Moğol Kültürü ve geleneksel Moğol çadırlarının nasıl yapılacağını hakkında kısa bir eğitim alacağız. Konaklama ve akşam yemeği kampta.

 • 7.Gün

  05/10/2017
  Terelj Ulusal Parkı - Gun Galuut

  Kampımızda alacağımız kahvaltının ardından Gun Galuut ulusal rezerv bölgesine doğru hareket ediyoruz. Yolumuz üzerinde ilk durağımız Moğol İmparatorluğunun 800. Yıl dönümünü kutlamak için inşa edilen 40 metre yüksekliğinde Cengiz Khan anıtını ve kompleksini ziyaret ediyoruz. Bu gezimizin ardından kendimizi eski dönemlerdeki Moğolistan’ı tekrar keşfediyormuş gibi hissedeceğimiz Moğol kültürünü ve yaşam tarzlarını hissedeceğimiz 13. Asım Tema Parkını (13th Century Theme park ) gezeceğiz. Öğle yemeğimizi turumuz esnasında alacağız. Turumuzun bitiminde kampımıza transferimizi gerçekleştiriyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

 • 8.Gün

  06/09/2017
  Gun Galuut - Ulan Bator

  Kampımızda alacağımız kahvaltının ardından Ulan Bator’a transfer oluyoruz. Yolculuğumuz esnasında ilk durağımız 19. Yy’da inşa edilmiş olan Moğolistan’ın en büyük buddist merkezleri olan Gandan Manastırını gezeceğiz. Buradan Kaşmir ve hediyelik eşya almanızı tavsiye ederiz. Öğle yemeğimizi turumuz esnasında alacağız. Akşam ise Moğol folklor danslarını izleyeceğiz ve akşam yemeğimiz lokal bir restoranda alacağız. Konaklama otelimizde.

 • 9.Gün

  07/09/2017
  Ulan Bator - İstanbul

  Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından otelimizden ayrılma işlemlerimizi tamamlıyoruz ve havalimanına transferimizi gerçekleştiriyoruz. Türk Havayollarının TK 343 sefer sayılı uçuşu ile saat 12:05’te İstanbul’a uçuşumuzu gerçekleştiriyoruz. Yerel saat ile 17:25’te İstanbul’a varıyoruz. Turumuz daha önce bildirmiş olduğunuz adresinize yapılacak olan alan – eviniz transferi ile son buluyor.

Fiyata Dâhil Olan Hizmetler

- Türk Havayolları ile gidiş – dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti,

- 5* Sangri-la hotelde 3 gece konaklama,

- Munkhtenger vb.  Ger Kampta 1 gece konaklama,

- Khustai Ger Kampta 1 gece konaklama,

- Terelj Lodge Ger Kampta 1 gece konaklama,

- Steppe Nomad Kampta 1 gece konaklama,

- Full Board konaklama,

- Özel araçlar ile programda belirtilen tüm turlar,

- 1,5 lt kişi başı su ikramı (Günlük)

- Yurtdışı çıkış harcı,

- Seyahat sigortası,

- Türkçe rehberlik,

- Ücretsiz kişiye öze eviniz – alan – eviniz transferi de dahil tüm transferler,

- Gazella Turizm profesyonel Türkçe rehberlik hizmeti,

 

Fiyata Dâhil Olmayan Hizmetler

- Programda belirtilmeyen yemekler,

- Programda belirtilen yemekler sırasında alınacak içecekler,

- Fazla Bagaj ücreti,

- Kişisel harcamalar,

- Vize Ücreti,

Moğolistan Turu Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Gezi Zamanlaması

Aşağıdaki linkten geziniz sırasında ortalama hava sıcaklıklarını görebilirsiniz.

http://gazella.com/destinasyonlar/ulke/23

 

- Sağlık
Moğolistan' girişlerde herhangi bir aşı zorunluluğu bulunmamaktadır. Eğer maceracı bir yemek yeme alışkanlığınız var ve sokaklarda açıkta satılan yiyeceklerden yiyorsanız; kesinlikle kapalı şişe suyu tüketmenizi, buz, süt ve süt ürünlerinden kaçınmanızı, iyi pişirildiğine emin olduğunuz et, tavuk ve balık ürünleri tüketmenizi, meyve ve sebzelerin iyi yıkanmış olmasından emin olunması, meyvelerin kabuğunun soyulduktan sonra yenmesini tavsiye ederiz.

 

- Vize Bilgileri
Moğolistan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarından 30 güne kadar vize istememektedir. 

 

- Bu Tur Kimler İçin Uygun?

Farklı kültürleri tanımak isteyen gezginler için kaçırılmaması gereken bir gezi olmakla birlikte, tempolu bir tur olduğu unutulmamalı. Bu turumuzda birden fazla iç hat mevcut olup, yoğun tempolu bir gezidir. Bu durumdan dolayı yorulmaktan rahatsız olmayan bütün gezginler için uygun bir turdur. Mutfak Kültürü bize göre farklı bir ülke olan Çin’de öğle ve akşam yemeklerinde batı mutfağı ile birlikte yerel lezzetler tadacak, et, tavuk, balık ve vejetaryen yemekler servis edilecektir.

 

- Uçuş Süreleri

İstanbul ile Moğolistan'nın başkenti olan Ulan Batur'a uçuş süresi yaklaşık olarak 10 saat'dir. 

 

- Para Birimi
Moğolistan'nın Tugirk'dir. Seyahatiniz için yanınıza USD almanızı ve bunun ufak birimlerini yanınızda bulundurmanızı öneririz.

 

- Saat Dilimi
Ulan Bator ile saat farkımız ise +6'dir. Türkiye'de Türkiye’de saat 12.00 iken Ulan Bator'da saat 18.00’dir.

 

- Telefon Kullanımı
Tüm cep telefonu operatörleri, hattınız uluslararası dolaşıma açıksa kullanılabilmektedir. Ancak ülkenin bazı kesimlerinde şebeke olmayabilir.

 

- Gezi İçin Alınabilecek Kıyafet ve Gerekli Eşyalar
Yanınıza kolayca giyip çıkarabileceğiniz tişörtler, kısa ve uzun içlikler, pamuklu pantolonlar, rahat soğuk ve su geçirmeyen yürüyüş ayakkabıları ve akşamları için kalın bir mont, bir iki kazak ve polar almanızı öneririz. Bunun dışında başınızı soğuktan koruyacak bir bere, eldiven, video kamera ve bunların şarj aletleri ve yedek hafıza kartları da getirebilirsiniz.

 

- Yemek Kültürü

Moğolistan ise Moğol yemekleri ana hatlarıyla dört bileşenden oluşuyor: et, un, patates ve süt ürünleri. Et haşlanıp özellikle tüm yağı ile birlikte tüketiliyor. 

 

- Elektrik
Moğolistanda 230 Volt elektrik C,E tipi ikili ve üçlü prizler kullanılmakadır.

 

- Alışveriş
Moğolistanda ise daha çok yerel moğol giysi, şapka ve hediyelik eşyaları alınabilir.

 

- Önemli Not

Bu tura 14 yaşından küçük çocukları maalesef kabul edemiyoruz.

Moğolistan Turu , Moğolistan Hakkında Videolar

otel listesi Bu turdaki otellerin listesini aşağıda görebilirsiniz.

5* Sahgri Hotel – Ulan Bator

http://www.shangri-la.com/ulaanbaatar/shangrila/about/

 

Munkhtenger Ger Kamp vb. – Orhun Vadisi

http://www.munkh-tenger.com/#

 

 

Khustai Ger Camp – Khustai Ulusal parkı ( Web sitesi yok )

 

 

Terelj Lodge Resort – Terelj Ulusal Parkı

http://www.tereljlodge.com/

 

 

Steppe Nomads Ger Kamp – Gun Galuut

http://www.mongoliagercamp.com/

Moğolistan Turu Turu Otel Listesi
alternatif tarih seçiniz Bu tur için aşağıdaki alternatif tarihleri seçebilirsiniz.
Moğolistan Turu Turu Alternatif Tur Tarihleri
Sizi Arayalım Sizi Arayalım
Canlı DestekCanlı Destek
Gazella Turizm iletişim +90 212 233 1598
+90 549 433 4445

e-bülten kayıt

E-bültenimize kayıt olarak bizden en son tur bilgilerini, kampanyaları ve diğer aktiviteleri haber alabilirsiniz.