MENU
Kelime veya Ülke Arayın
tur bölgesi
 • Kuzey Amerika
 • Orta ve Latin Amerika
 • Kuzey Avrupa ve Rusya
 • Güney Avrupa
 • Orta Asya ve Japonya
 • Güney Doğu Asya
 • Hindistan Alt Kıtası
 • Kuzey Afrika ve Orta Doğu
 • Orta ve Güney Afrika
 • Balkanlar
tur dönemi
 • Kurban Bayramı Turları
 • Sonbahar ve Kış Turları
 • Sömestre ve Kış Turları 2018
tur tipi
 • Kültür Turları
 • Gemi Turları
 • Nehir Turları
 • Vahşi Yaşam Turları
 • Fotoğraf Turları
 • Doğa ile İç İçe Turlar
 • Size Özel Turlar
Moğolistan

Moğolistan Fotoğraf Turu; Kartallar ve Çöl Turu

turumuz dolmuştur bu turun
alternatif tarihlerini
İncelemek için tıklayınız
Moğolistan Fotoğraf Turu; Kartallar ve Çöl Turu

Moğolistan Fotoğraf Turu; Kartallar ve Çöl Turu

tarih

30 Ağustos - 09 Eylül 2017

şehirler
Bayanzag, Dayan Gölü, Gobi, Sagsai Soum, Ulan Bator, Ulgi
ulaşım
Uçaksız
ücret
2.470 DOLAR
tek kişilik oda farkı
350 DOLAR
tur konsepti
Tüm Turlar Dahil
yemek durumu
Tüm Yemekler Dahil

Sizi Arayalım

0(212) 233 1598

0(549) 433 4445

yaşanacak anlar tur programı hizmetler

- Moğol göçebe halkının yaşam tarzını yakından tanıma ve fotoğraflama fırsatı yakalayacağız

 

- Meşhur kartal avcılarını gün doğumu ve gün batımında fotoğraflama fırsatı elde edeceğiz

 

- Moğol Folklor danslarını izleyeceğiz
 

- Moğolistan'ın en büyük Budist Tapınağı olan Gandan Manastırı'nı gezip fotoğraflayacağız
 

- Moğollara özgü ger kamplarında Kazak aileleriyle birlikte konaklama deneyimi yaşayacağız
 

- Gün batımında Khongor Kum Tepelerinde deve süren çobanları fotoğraflayacağız


- Alevli Uçurumlar ile bilinen Bayanzag’da göçebe halkın hayatını öğreneceğiz


- Dayan Gölün'de Kazak avcılarını kartallar ile günbatımında fotoğraflama fırsatı yakalayacağız

 • 1. Gün

  30/08/2017
  İstanbul

  Turumuz, kişiye özel olarak gerçekleşecek olan eviniz - havalimanı transferinizin gerçekleşmesi ile başlıyor. Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali’nde açılacak olan Gazella Turizm kontuarı önünde buluşup, check-in işlemlerinin yapılmasının ardından Türk Hava Yolları tarifeli uçuşu ile Moğolistan’ın başkenti Ulan Batur’a hareket ediyoruz. Geceleme uçakta.

 • 2. Gün

  31/08/2017
  Ulan Bator

  Yerel saatle 10.05’te Ulan Batur’a varış. Varışımıza istinaden havalimanında karşılanıp, otelimize transfer oluyoruz.  Öğle yemeğimizi  otelde alıyoruz. Yemek sonrası şehir turu için otelimizden hareket ediyoruz.  Bugün  göreceğimiz  yerler arasında Ulan Batur’un merkezindeki Cengiz Kaan Meydanı ve Moğol tarihini derinlemesine öğrenebileceğimiz Ulusal Moğol Tarihi Müzesi ve  Moğolistan’ın en büyük Budist merkezi olan  Gandan Manastırını bulunmaktadır.  Bu kısa kültür turumuz sonrasında akşam yemeğimizi geleneksel Moğol folklor gösterisi eşliğinde alıyoruz.  Konaklama otelimizde.

 • 3. Gün

  01/09/2017
  Ulan Bator - Khongor Kum Tepeleri - Gobi

  Erken kahvaltının ardından havaalanına transfer oluyoruz. Yerel havayolları ile Güney Gobi’ye uçuyoruz. Güney Gobi bölgesinin başkenti Dalanzadgad’a varışımızın ardından, bizi bekleyen aracımız ile büyüleyici Gobi Buzullarını ve vahşi yaşamı fotoğraflayabileceğimiz Kartal Vadisine (Yolin  Am) gideceğiz. 300 çeşit bitki ve hayvanın yer aldığı ,Gob’nin soyu tükenmekte olan iki hörgüçlü deve, kar leoparı, dağ koyun ve keçileri gibi türlerinin yaşam alanına girip, eşsiz fotoğraflar çekeceğiz. Tur sonrası öğle yemeği için serbest zaman.  Khongor Kum Tepelerini fotoğraflamak için yola çıkacağız.  Akşam yemeği. Konaklamamız Gobi Ger kampında.

 • 4. Gün

  02/09/2017
  Khongor Kum Tepeleri - Bayanzag

   Kahvaltımızın ardından kum tepelerinde deve ve  çobanların  fotoğraf çekimini gerçekleştiriyoruz. Öğle yemeğimizin ardından özgün Moğol kültürünü yaşayacağımız ve geleneksel Moğol yemeklerinin tadına bakacağımız göçebe ailelerinin kampına gidiyoruz. Burada fotoğraf çekimimizi tamamladıktan sonra ger kampına geri dönüp dinleniyoruz. Kısa bir molanın ardından  Alevli Uçurumlar ile  bilinen Bayanzag’a gidebilmek için yola çıkıyoruz.  Amerikalı kaşif Roy Chapman Andrews tarafından 1920 senesinde keşfedilen, tarih öncesi döneme ait dinozor kalıntılarının yer aldığı bu bölgeyi gördükten sonra Gobi bölgesindeki göçebe halkın hayatını öğreneceğimiz The Weeping Camel ( Ağlayan Deve ) lokal film gösterimini izliyoruz.  Akşam yemeği. Konaklama Moğol Gobi Ger kampında.

   

 • 5. Gün

  03/09/2017
  Bayanzag - Ulan Bator

  Kahvaltının ardından havaalanına transfer oluyoruz. Yerel havayolları ile Ulan Batur uçuşu.  Varışta Tsonjin Boldog’a hareket ediyoruz. Burada 40m yüksekliğinde “Altın Kamçı” adıyla bilinen Cengiz Han Anıtını görüp, fotoğraflıyoruz. Öğle yemeği sonrası 2. Dünya savaşında ölen Sovyet askerleri arasında 40 bin Moğol askeri anısına yapılmış Zaisan Anıtına çıkıyoruz.  Şehrin panoramik fotoğrafını çektikten sonra otelimize transfer oluyoruz. Akşam yemeği. Konaklama otelimizde.

 • 6. Gün

  04/09/2017
  Ulan Bator - Ulgii - Sagsai Soum

  Erken kahvaltının ardından Moğolistan’ın en batısındaki Ulgii’ye gitmek için havaalanına transfer oluyoruz. Nüfusunun % 90’ı Kazaklardan oluşan Ulgii’de, Kazak kültürü ve ailelerini yakından tanıyıp, fotoğraflama fırsatı yakalıyoruz. Öğle yemeği sonrasında Kazak kamplarının yer aldığı Sagsai Soum bölgesine gidiyoruz. Akşam yemeği. Konaklama ziyaret ettiğimiz Kazak Konaklama Kazak ailesinin geri ya da çadır kampında

 • 7. Gün

  05/09/2017
  Sagsai Soum

  Kahvaltının ardından Kartal avcılarını fotoğraflamaya gidiyoruz. Tüm gün meşhur kartal avcılarıyla vakit geçiriyoruz. Öğle yemeği. El işlemeleriyle ünlü  Kazak kadınlarını, fotografik açıdan görsellik sunan, ger çadırlarındaki duvarlarda sunulan işledikleri halıları fotoğraflama fırsatı yakalıyoruz. Akşam yemeği. Konaklama Kazak ailesinin geri ya da çadır kampında.

   

 • 8. Gün

  06/09/2017
  Sagsai Soum - Dayan Gölü

  Kahvaltı sonrası Dayan Gölü bölgesine giderek bu bölgeyi keşfetme ve  birbirinden güzel manzara fotoğrafı çekme fırsatı yakalıyoruz. Öğle yemeği sonrasında Kazak avcılarını kartallarla günbatımında fotoğraflıyoruz. Akşam yemeği. Konaklama Kazak ailesi gerinde ya da çadır kampında.

 • 9. Gün

  07/09/2017
  Dayan Gölü - Ulgi

  Kahvaltı sonrası Kazak ailelerini fotoğraflamaya devam ediyoruz.  Öğle yemeğinden sonra Ulgii’ye geri dönmek için yola çıkıyoruz. Yol boyunca fotoğraf çekimine devam ediyoruz. Akşam yemeği. Konaklama ger çadırında  ya da lokal otelde.

 • 10. Gün

  08/09/2017
  Ulgi - Ulan Bator

  Sabah saatlerinde Kazak yaşam tarzını tanıma fırsatı yakalayacağımız yerel Moğol pazarını ziyaret ediyoruz. Öğle yemeğinden  sonra havaalanına transfer. Yerel havayolu ile Ulan Batur’a uçuyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

 • 11. Gün

  09/09/2017
  Ulan Bator - İstanbul

  Kahvaltının ardından havaalanına transfer. Türk Havayollarının tarifeli seferi ile İstanbul uçuşu. Turumuz önceden vermiş olduğunuz adrese kişiye özel transferiniz ile son buluyor.

   

Fiyata Dâhil Olan Hizmetler


- Ev – alan – ev transferi de dahil olmak üzere tüm transferler


 - Otellerde ve Ger çadırlarında kahvaltı dahil konaklama


- Programda belirtilen tüm geziler


- Programda belirtilen bütün öğle ve akşam yemekleri ( bazı öğle yemekleri kumanya şeklinde olacaktır)


- Programda belirtilen müze ve ören yerlerine giriş ücretleri


- Grup lideri ( Profesyonel rehberlik hizmeti yoktur, Türkiye’den tura eşlik edecek grup lideri olacaktır )


- Seyahat Sigortası


- Yurtdışı çıkış harcı

 

Fiyata Dâhil Olmayan Hizmetler

 

-Uçak bileti

 

-Programda belirtilmeyen yemekler


-Programda belirtilen yemekler sırasında alınacak içecekler


-Fazla Bagaj ücreti


-Kişisel harcamalar

 

ÖNEMLİ UYARI:


Belirtilen tur ücretine uçak bileti dahil değildir. Havayolu  6-8 kişilik rezervasyonlar  için grup yeri vermemektedir. Bizim tavsiyemiz aşağıdaki uçuşları almanızdır.

TK 342 30AUG  ISTULN 1910 1005+
TK 343 09 SEPT ULNIST 1105 1725

Moğolistan Fotoğraf Turu; Kartallar ve Çöl Turu Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

- Fotoğraf Turları Hakkında

 

Fotoğraf turları diğer kültür turlarından farklı olarak olup, gün ışığına göre en iyi zamanda en iyi yerlerde olabilmek için dizayn edilmektedirler. Program akışı tur programında yazanlar ile birebir olmayabilir, tur liderimiz gerek gördüğü yerlerde bazı değişiklikler yapabilir. Profesyonel rehberlik hizmeti yoktur, Türkiye’den tura eşlik edecek grup lideri olacaktır.

 

- Bu Tur Kimler için Uygun?


Fotoğraf turlarına katılmak için uzman bir fotoğrafçı olmanız gerekmez, ancak temel bir fotoğraf eğitiminizin olması tavsiye edilir. Farklı kültürleri tanımak isteyen gezginler için kaçırılmaması gereken bir gezi olmakla birlikte, tempolu bir tur olduğu unutulmamalı, kendini dinç hisseden her gezgin için uygundur.

 

- Gezi Zamanlaması


Aşağıdaki linkten geziniz sırasında ortalama hava sıcaklıklarını görebilirsiniz.

http://gazella.com/destinasyonlar/ulke/23

 

- Sağlık


Moğolistan' girişlerde herhangi bir aşı zorunluluğu bulunmamaktadır. Eğer maceracı bir yemek yeme alışkanlığınız var ve sokaklarda açıkta satılan yiyeceklerden yiyorsanız; kesinlikle kapalı şişe suyu tüketmenizi, buz, süt ve süt ürünlerinden kaçınmanızı, iyi pişirildiğine emin olduğunuz et, tavuk ve balık ürünleri tüketmenizi, meyve ve sebzelerin iyi yıkanmış olmasından emin olunması, meyvelerin kabuğunun soyulduktan sonra yenmesini tavsiye ederiz.

 

- Vize Bilgileri


Moğolistan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarından 30 güne kadar vize istememektedir.

 

- Bu Turda Yanınızda Bulundurmanız Gerekenler

 

Yedek hafıza kartı, yedek pil, portre ağırlıklı bir gezi olacağı için 70-200mm, 24-70mm gibi lensleri yanınızda bulundurmanızı öneririz.

 

 

- Tur Neden Uçaksız Tasarlanmıştır?

 

Fotoğraf turlarında katılımcı sayısı az tutulup 8 kişilik hareket edildiği için grup bileti alamamaktayız. Turu satın aldığınız gün sistemdeki fiyattan istediğiniz uçuşu temin edebiliriz.

 

- Uçuş Süreleri


İstanbul ile Moğolistan'nın başkenti olan Ulan Batur'a uçuş süresi yaklaşık olarak 10 saat'dir. ​

Belirtilen tur fiyatına uçak bileti dahil değildir. Havayolu  6-8 kişilik rezervasyonlar  için grup yeri vermemektedir. Bizim tavsiyemiz aşağıdaki uçuşları almanızdır.

TK 342 30AUG  ISTULN 1910 1005
TK 343 09 SEPT ULNIST 1105 1725

 

- Para Birimi


Moğolistan'nın Tugirk'dir. Seyahatiniz için yanınıza USD almanızı ve bunun ufak birimlerini yanınızda bulundurmanızı öneririz.

 

- Saat Dilimi


Ulan Bator ile saat farkımız ise +6'dir. Türkiye'de Türkiye’de saat 12.00 iken Ulan Bator'da saat 18.00’dir.

 

- Telefon Kullanımı


Tüm cep telefonu operatörleri, hattınız uluslararası dolaşıma açıksa kullanılabilmektedir. Ancak ülkenin bazı kesimlerinde şebeke olmayabilir.

 

- Gezi İçin Alınabilecek Kıyafet ve Gerekli Eşyalar


Yanınıza kolayca giyip çıkarabileceğiniz tişörtler, kısa ve uzun içlikler, pamuklu pantolonlar, rahat soğuk ve su geçirmeyen yürüyüş ayakkabıları ve akşamları için kalın bir mont, bir iki kazak ve polar almanızı öneririz. Bunun dışında başınızı soğuktan koruyacak bir bere, eldiven, video kamera ve bunların şarj aletleri ve yedek hafıza kartları da getirebilirsiniz.

 

- Yemek Kültürü


Moğolistan ise Moğol yemekleri ana hatlarıyla dört bileşenden oluşuyor: et, un, patates ve süt ürünleri. Et haşlanıp özellikle tüm yağı ile birlikte tüketiliyor. 

 

- Elektrik


Moğolistanda 230 Volt elektrik C,E tipi ikili ve üçlü prizler kullanılmakadır.

 

- Alışveriş


Moğolistanda ise daha çok yerel moğol giysi, şapka ve hediyelik eşyaları alınabilir.

 

- Önemli Not

 

Bu tura 14 yaşından küçük çocukları maalesef kabul edemiyoruz.

 

 

otel listesi Bu turdaki otellerin listesini aşağıda görebilirsiniz.

Ulan Batur : Premium Palace Hotel
http://www.premiumhotel.mn/
Gobi: Dicovery Ger Kampı
Bayanzag: Mongolian Gobi Ger Kampı
Ulgii: Bear Ger Kampı

 

Moğolistan Fotoğraf Turu; Kartallar ve Çöl Turu Otel Listesi
alternatif tarih seçiniz Bu tur için aşağıdaki alternatif tarihleri seçebilirsiniz.
Moğolistan Fotoğraf Turu; Kartallar ve Çöl Turu Alternatif Tur Tarihleri
Sizi Arayalım Sizi Arayalım
Canlı DestekCanlı Destek
Gazella Turizm iletişim +90 212 233 1598
+90 549 433 4445

e-bülten kayıt

E-bültenimize kayıt olarak bizden en son tur bilgilerini, kampanyaları ve diğer aktiviteleri haber alabilirsiniz.