MENU
Kelime veya Ülke Arayın
tur bölgesi
 • Kuzey Amerika
 • Orta ve Latin Amerika
 • Kuzey Avrupa ve Rusya
 • Güney Avrupa
 • Orta Asya ve Japonya
 • Güney Doğu Asya
 • Hindistan Alt Kıtası
 • Kuzey Afrika ve Orta Doğu
 • Orta ve Güney Afrika
 • Balkanlar
tur dönemi
 • Kurban Bayramı Turları
 • Sonbahar ve Kış Turları
 • Sömestre ve Kış Turları 2018
tur tipi
 • Kültür Turları
 • Gemi Turları
 • Nehir Turları
 • Vahşi Yaşam Turları
 • Fotoğraf Turları
 • Doğa ile İç İçe Turlar
 • Size Özel Turlar
Meksika

Meksika ve Maya Rivierası Turu

Meksika ve Maya Rivierası Turu

Meksika ve Maya Rivierası Turu

tarih

21 - 29 Ocak 2018

şehirler
Campache, Merida, Mexico City, Playa Del Carmen
ulaşım
Air France Havayolları Tarifeli Seferi İle
ücret
2750 DOLAR
tek kişilik oda farkı
370 DOLAR
tur konsepti
Tüm Turlar Dahil
yemek durumu
6 Adet Öğle Yemeği & 7 Adet Akşam yemeği

Sizi Arayalım

0(212) 233 1598

0(549) 433 4445

yaşanacak anlar tur programı hizmetler

- Meksika'nın gözde sahili Playa Del Carmen'de da güneşin ve denizin tadını çıkartacağız.

 

- Chichen Itza Pramidini yakından göreceğiz.

 

- Beyaz Şehir, Merida'yı tanıma fırsatı yakalayacağız.

 

- Uxmal'da Maya kültürünü ve mimarisini yakından göreceğiz.

 

- Teotihuacan Pramidini yakından göreceğiz.

 

- Dünyaca Meşhur Antropoloji müzesini ve Maya eserlerini yakında göreceğiz.

 

- Her yıl binler Hristiyanın Hacı olmak için geldiği Bakire Guadalupe Bazilikasını yakından göreceğiz.

 

- Doğa harikası olan Ik Kil'de yüzme fırsatımız olacak.

 

- Uxmal'da Puuc Mimarisinin etkilerini yakından göreceğiz.

 

- Dünyaca ünlü Güneş ve Ay Piramidlerini yakındangöreceğiz.

 

 • 1.Gün

  21/01/2018
  İstanbul - Paris - Cancun - Playa Del Carmen

  Turumuz vermiş olduğunuz adrese gelecek olan özel araç ve şoförünüz ile buluşmanızla başlıyor. Saat 03:15’de Atatürk Havalimanı’nda kurulacak Gazella Turizm kontuarında buluşuyor; bilet-bagaj ve pasaport kontrollerinin ardından saat 06:15’de Air France Havayolları’na ait AF1391 sefer sayılı uçuşu ile Paris’e hareket ediyoruz. Yerel saat ile 08:55’de Paris’e varıyoruz ve aktarmamızı gerçekleştiriyoruz. Yerel saat ile 11:10’da Air France Havayollarına ait AF178 sefer sayılı uçuş ile Kankun’a doğru yola çıkıyoruz. Yaklaşık 12 saatlik uçuşun ardından saat 16.00’da Kankun’a varıyoruz. Havalimanında bizi bekleyen yetkililerce karşılanıyor ve Playa Del Carmen bölgesindeki otelimize transfer oluyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

 • 2.Gün

  22/01/2018
  Playa Del Carmen

  Otel alacağımız sabah kahvaltısının ardından her şey dahil konaklayacağımız otelimizde deniz ve güneşin tadını çıkartacağız.

 • 3.Gün

  23/01/2018
  Cancun - Chichen Itza - Merida

  Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından dünyanın yedi harikası arasına giren Chichen Itza piramidini görmek üzere otelimizden ayrılıyoruz. Piramit Meksika’nın Yucatan Yarımadasında, Valladolid ve Mérida arasında yer alan, Kristof Kolomb öncesi dönemde kurulmuş bir İtza Maya kentidir. Muhtemelen bir dönem Yucatan’ın dini merkezi olmuştur. Günümüzde Meksika’nın en çok ziyaret edilen ikinci arkeolojik sit alanıdır. Chichen-Itza’daki El Castillo (kale) adıyla tanınan Kukulkan (Kukuul Kaan) piramidinin yüksekliği üst platforma nazaran 24 m'dir. Efsaneye göre kent 10. yüzyılda Quetzalcoatl önderliğindeki Toltekler'ce alınmıştır. Bu gezimizin ardından Ik Kil’de yüzme fırsatı yakalayacağız. Öğle yemeğimizi gene turumuz esnasında alıyoruz ve Merida’ya doğru yolculuğumuza devam ediyoruz. Merida’ya varışımız ile otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

 • 4.Gün

  24/01/2018
  Merida - Uxmal - Campache

  Otelde alacağımız kahvaltının ardından Merida şehir turumuzu yapmak üzere otelimizden ayrılıyoruz. Merida ‘’ Beyaz Şehir ‘’ olarak 1542 yılında kurulmuştur. Günümüzde Yucatan’ın baş kentidir ve halen Maya kültürel mirasını, etkileyici mimarisini, parkları ve mutfağını yansıtmaktadır, turumuzun devamında Uxmal’ı ziyaret edeceğiz. Uxmal, Dünya Mirası listesinde yer alan Puuc mimarisini yansıtmaktadır. Buradaki turumuzda Magician Piramidi, Vali’nin sarayı ve Top sahasını gezeceğiz. Turumuzun devamında öğle yemeğimizi alıyoruz ve Campache’ye doğru yolumuza devam ediyoruz. Günün sonunda otelimize yerleşiyoruz ve akşam yemeğimizi otelimizde alıyoruz. Konaklama otelimizde.

 • 5.Gün

  25/01/2018
  Campache - Mexico City

  Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından havalimanı transferimizi gerçekleştiriyoruz. Yerel havayolları ile yapacağımız uçuşumuzun ardından havalimanında yetkililer tarafından karşılanıyoruz ve otelimize transferimizi gerçekleştiriyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

 • 6.Gün

  26/01/2017
  Mexico City

  Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından dünyanın en büyük kentlerinden biri olan Mecixo City’i yakından tanımaya başlıyoruz. Turumuza dünya mirası listesinde yer alan tarihi merkez ile başlıyoruz. Turumuzun devamında ‘’ ZOCALO ‘’, Amerika’nın en büyüklerinden biri olan Metropolitan Katedralini, halen faal olan Ulusal Sarayı görüyoruz. Turumuzun devamında Tenochtitlan şehirinin en önemli Aztek tapınaklarından biri olan Templo Mayor’un harabelerini göreceğiz. Turumuzun bu ayağında ise Antropoloji Müzesine giderek Aztek dönemi hazinelerin, takvim taşlarının ve birçok etkileyici esere ev sahipliği yapmaktadır. Öğle yemeğimizi turlarımızın ardından alacağız. Sonrasında Frida Kahlo'nun mahellesini geziyoruz. Turumuzun bitiminde otelimize transferimizi gerçekleştiriyoruz. Konaklama ve akşam yemeği otelimizde.

 • 7.Gün

  27/01/2018
  Mexico City

  Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından Teotihuancan’ı keşfetmek için otelimizden ayrılıyoruz. Teotihuacan, arkeolojik olarak ülkenin en etkileyici yerlerinden biridir, 200000 kişinin ferah içinde yaşamaktaydı. O yıllarda Teotihuacan Amerika kıtasının en büyük şehri ve dünyanın en büyüğü idi. bu turumuz esnasın muhtemelen en kültürel açıdan Meksika’nın en önemli kentlerinden biriydi. Turumuzun en önemli bölümü Güneş ve Ay Piramidini göreceğimiz kısımdır. Burada ayrıca Quetzalcoatl Tapınağını ve duvarlarına işlenmiş Tüğlü Yılan motiflerini göreceğiz.  Öğle yemeğimizi aldıktan sonra Bakire Guadalupe Bazilikası’nı gezeceğiz. Buraya dünyanın her tarafından Hristiyanlar Hacı olmak için gelmekteler. Gün sonunda otelimize dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

 • 8.Gün

  28/01/2017
  Mexico City - Paris

  Otelimizde alacağınız kahvaltının ardından check out işlemlerini tamamlıyoruz ve rehberimizin belirteceği saate kadar serbest zamanımız olacak. Öğleden sonra otelimizde buluşuyor ve havalimanı transferimizi gerçekleştiriyoruz. Air France Havayollarının AF 179 Sefer sayılı uçuşu ile Paris’e hareket ediyoruz. Yeni güne uçakta gireceğiz.

 • 9.Gün

  29/01/2018
  Paris - İstanbul

  Yerel saat ile 13:30’da Paris’e varıyoruz ve aktarmamızı gerçekleştirip saat 18.30’da AF1390 sefer sayılı uçuş ile İstanbul’a hareket ediyoruz. Varışımızın ardından daha önce vermiş olduğunuz adresinize geçekleştireceğimiz alan – eviniz transferi ile turumuz son bulacak.

Fiyata Dâhil Olan Hizmetler

- Air France Havayolları  ile gidiş – dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti,

- 5* ve 4* otellerde konaklama

- Programda belirtilen tüm yemekler

- Özel araçlar ile programda belirtilen tüm turlar,

- Yurtdışı çıkış harcı,

 - Seyahat sigortası,

 - Ücretsiz kişiye öze eviniz – alan – eviniz transferi de dahil tüm transferler,

 - Gazella Turizm profesyonel Türkçe rehberlik hizmeti,

Fiyata Dâhil Olmayan Hizmetler

- Programda belirtilmeyen yemekler,

- Programda belirtilen yemekler sırasında alınacak içecekler,

- Fazla Bagaj ücreti,

- Kişisel harcamalar,

- Vize Ücreti,

Meksika ve Maya Rivierası Turu Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

- Hava durumu

Aşağıdaki linkten geziniz esnasında ortalama hava sıcaklıklarını görebilirsiniz.

http://www.gazella.com/destinasyonlar/ulke/37

 

- Sağlık

Meksika’ya girişlerde herhangi bir aşı zorunluluğu bulunmamaktadır. Eğer maceracı bir yemek yeme alışkanlığınız var ve sokaklarda açıkta satılan yiyeceklerden yiyorsanız; kesinlikle kapalı şişe suyu tüketmenizi, buz, süt ve süt ürünlerinden kaçınmanızı, iyi pişirildiğine emin olduğunuz et, tavuk ve balık ürünleri tüketmenizi, meyve ve sebzelerin iyi yıkanmış olmasından emin olunması, meyvelerin kabuğunun soyulduktan sonra yenmesini tavsiye ederiz.​

 

- Vize Bilgileri

Umuma Mahsus Pasaport hamilleri vizeye tabidir. Hususi ve Hizmet Pasaport hamilleri ise, vizeye tabidir. Diplomatik Pasaport hamilleri vizeden muaftır. Amerika vizesi olanlar 30 güne kadar kalışlarda vizeden muaftır.

 

- Gezi Zamanlaması

Meksika içinde birkaç iklimin yaşandığı oldukça büyük bir ülkedir. Aralık - Şubat ayları arası ülkeden en soğuk dönem olarak dikkat çekerken, Mayıs ayında başlayan yağmurlar Temmuz - Ağustos aylarında zirve yapar ve giderek azalarak Ekim ayında son bulur. Ekim - Nisan arası ile yağmursuz dönemdir.

 

- Uçuş Süreleri

Türkiye ile, Meksika arasında direkt uçuş bulunmamaktadır. İstanbul'dan Meksika'nın başkenti Mexico City'e aktarmalı olarak uçarak yaklaşık 16 saatte ulaşmak mümkündür.

 

- Para Birimi

Meksika’nın para birimi Meksika Pesosu’dur. Seyahatiniz için yanınıza USD almanızı ve bunun küçük birimlerini yanınızda bulundurmanızı öneririz.

 

- Saat Dilimi

Türkiye ile Meksika arasında -8 saat bulunmaktadır. Türkiye’de saat 12.00 iken Meksika’da 04.00’tür.

 

- Yemek Kültürü

Meksika mutfağı dünyanın en bilinen mutfaklarından biridir. Et yemekleri, fasulye önde gelen lezzetlerindendir. Yemeklerin oldukça baharatlı, özellikle de acı olduklarını hatırlatmak isteriz.

 

- Alışveriş

Geleneksel kıyafetler ve hediyelik eşyalar alınabilir. Ayrıca Tekila’nın anavatanı olan Meksika’dan bu ürünü de alabilirsiniz.

 

- Sosyal Yaşam

Meksika yerel halkı ve özellikle yüksek kırsal alanlarda yaşayanlar fotoğraflarının çekilmesinden hoşlanmıyorlar. Bu konuda duyarlı olmalıyız.

Meksika ve Maya Rivierası Turu, Meksika Hakkında Videolar

otel listesi Bu turdaki otellerin listesini aşağıda görebilirsiniz.
Meksika ve Maya Rivierası Turu Otel Listesi
alternatif tarih seçiniz Bu tur için aşağıdaki alternatif tarihleri seçebilirsiniz.
Meksika ve Maya Rivierası Turu Alternatif Tur Tarihleri
Sizi Arayalım Sizi Arayalım
Canlı DestekCanlı Destek
Gazella Turizm iletişim +90 212 233 1598
+90 549 433 4445

e-bülten kayıt

E-bültenimize kayıt olarak bizden en son tur bilgilerini, kampanyaları ve diğer aktiviteleri haber alabilirsiniz.