MENU
Kelime veya Ülke Arayın
tur bölgesi
 • Kuzey Amerika
 • Orta ve Latin Amerika
 • Kuzey Avrupa ve Rusya
 • Güney Avrupa
 • Orta Asya ve Japonya
 • Güney Doğu Asya
 • Hindistan Alt Kıtası
 • Kuzey Afrika ve Orta Doğu
 • Orta ve Güney Afrika
 • Balkanlar
tur dönemi
 • Kurban Bayramı Turları
 • Sonbahar ve Kış Turları
 • Sömestre ve Kış Turları 2018
tur tipi
 • Kültür Turları
 • Gemi Turları
 • Nehir Turları
 • Vahşi Yaşam Turları
 • Fotoğraf Turları
 • Doğa ile İç İçe Turlar
 • Size Özel Turlar
Küba

Castro Sonrası Küba Turu

turumuz dolmuştur bu turun
alternatif tarihlerini
İncelemek için tıklayınız
Castro Sonrası Küba Turu

Castro Sonrası Küba Turu

tarih

22 - 30 Eylül 2017

şehirler
Cayo Santa Maria, Havana
ulaşım
Air France / KLM Havayolları Tarifeli Seferi ile
ücret
2390 DOLAR
tek kişilik oda farkı
790 DOLAR
tur konsepti
Tüm Ekstra Turlar Dahil
yemek durumu
6 Öğle ve 7 Akşam Yemeği Dahil

Sizi Arayalım

0(212) 233 1598

0(549) 433 4445

yaşanacak anlar tur programı hizmetler

+ Modern ile kolonyal mimarinin eşsiz uyumuyla sizi büyüleyen devrim ülkesi Küba’da, eşitliğin ve özgürlüğün izlerini takip ederek, yakın tarihe benzersiz bir yolculuk


+ Klasik Amerikan arabalarıyla gezintisiyle, zamanın gerisinden Havana Eski Kenti ve Küba ruhunun iliklerinize işlediği Malecon Bulvarı


+ Jose Marti anıt kulesinin meydanın ortasında dimdik uzandığı ve yüzyıllar sonra bile devrimin izlerinin hatırlanacağı, tipik bir kolonyal anıtla Devrim Meydanı, Küba’ya İspanyollardan hatıra kalan, taş duvarların acımasız gardiyanlar gibi etrafını çevrelediği El Morro Kalesi 


+ Küba’ya özgü iki kişilik açık hava taksileri ile şehrin havasını doya doya içinize çekebileceğiniz eğlenceli bir gezinti


+ Küba’nın devrimden sonra en bilinen yönü, purolarının; yapım aşamasına tanık olacağımız Pinar Del Rio ve sonsuz düzlüklerin üzerinden var olan tütün tarlaları ile Vinales Vadisi


+ Kolonyal izlerin özellikle de mimaride en iyi korunan kenti Trinidad’da, dünyanın en fotojenik caddeleri ve binalarıyla Eski Kent Merkezi ve yeşilliğin içinde yeşermişçesine büyülü kulesiyle manzaranın tadına varabileceğiniz Ingenios Vaidisi


+ Devrimin askerlerine güç verdiğine inanılan, devrimin arka saflarının en ünlü desteği La Canchanchara kokteyl tadımı 


+ Küba’nın genç kahramanı Che Guevara’nın hatıralarına devrime izlerini kazıyan Santa Clara’da ulaşmaya çalışacağımız anlamlı bir yolculuk ve devrim yoldaşlarıyla hala sırt sırta durduğu Anıt Mezarını’nın ziyareti


+ Cayo Santa Maria'da, bembeyaz kumsallar üzerinde yorgunluğumuzu atarak kendimizi mavi dalgaların eline bırakacağımız muhteşem bir deniz keyfi

 • 1. Gün

  22/09/2017
  İstanbul - Paris/Amsterdam - Havana

  Programımız, sizi havalimanındaki buluşma noktamıza götürmek üzere verdiğiniz adrese gelecek özel aracınızın evinize ulaşması ile başlıyor. Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali’nde buluşarak,check-in işlemlerin tamamlanmasının ardından  Air France / KLM Havayolları’nın uçağı ile Paris/Amsterdam'a harekete ediyoruz.  Paris/Amsterdam'a varışımızın ardından yine Air France / KLM Havayolları’nın uçağı ile Havana'ya uçuyoruz. Yaklaşık 10 saat 25 dakika sürecek bir yolculuğun ardından  Havana Uluslararası Jose Marti Havaalanına varmış olacağız. Özel aracımızla 30 dakika sürecek bir yolculuğun ardından, hoşgeldiniz kokteyli ve akşam yemeğini alacağımız otelimize ulaşıyoruz. Konaklama otelimizde.

 • 2. Gün

  23/09/2017
  Havana

  Kahvaltının ardından klasik Amerikan arabaları ile gerçekleştireceğimiz şehir turuna başlıyoruz. Gezimiz esnasında UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Havana Eski Kenti, Malecon Bulvarı, Devrim Meydanı, Colomb Mezarlığı, Miramar ve kenti kuşbakışı olarak izleyebileceğiniz Morro Kalesi’ni gezeceğiz. Öğle yemeğimizi La Barca Restoran’da alıp Eski Havana’da keyifli bir yürüyüş turundan sonra Küba’nın simgelerinden olan “Coco Taxi”leri kullanarak otelimize döneceğiz. Akşam yemeğimiz ve konaklama otelimizde.

   

 • 3. Gün

  24/09/2017
  Havana - Trinidad - Cayo Santa Maria

  Kahvaltının ardından otelimizden ayrılıyor ve ardından Küba’da kolonyal mimarinin en iyi korunduğu kent olan Trinidad şehir turumuz için yola çıkıyoruz. UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Ingenios Vadisi ve Trinidad şehri gezisi esnasında Romantik Müzesi ve aynı adla anılan; yerel içecekler, limon, bal ve su ile yapılan içkisi ile meşhur La Canchanchara Bar’ı göreceğiz. La Canchanchara’nın tadına baktıktan sonra otobüsümüz ile Cayo Santa Maria'ya hareket ediyoruz. Öğle yemeğimiz geziler sırasında yerel restoranda. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

 • 4. Gün

  25/09/2017
  Cayo Santa Maria

  Kahvaltının ardından her şey dahil konseptindeki otelimizde tüm gün boyunca deniz, kum ve güneşin tadını çıkaracağız. Öğle yemeği, akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

 • 5. Gün

  26/09/2017
  Cayo Santa Maria - Remedios - Santa Clara - Havana

  Kahvaltının ardından Santa Clara gezimiz için yola çıkıyoruz. Yolculuğumuz sırasında yol üzerinde Remedios Kasabası’nı gezeceğiz. Buradaki gezimiz sırasında kasabanın ana kilisesi olarak da bilinen ve yüzyıllar boyunca korsanları ve sömürgecileri bölgeye çektiği için geçmişte beyaz boya ile kapatılmaya çalışılan fakat sonra restore edilerek ortaya çıkartılan 13 altın kemere ev sahipliği yapan Iglesia San Juan Bautista de Remedios’u göreceğiz. Sonrasında ise Santa Clara yolculuğumuz devam edecek. Varışa istinaden gerçekleştireceğimiz Küba Devrimi esnasında en çetin savaşlara sahne olan Santa Clara gezimiz esnasında Che Guevara’nın 37 arkadaşı ile birlikte ebedi istirahatinde bulunduğu Anıt Mezarı ve Zırhlı Tren göreceklerimiz arasında. Öğle yemeğimizi yerel restoranda aldıktan sonra, Havana'ya hareket ediyoruz. Otelimize varış ve odalarımıza yerleşme. Konaklama otelimizde.

 • 6. Gün

  27/09/2017
  Havana - Vinales Vadisi - Pinar Del Rio - Havana

  Kahvaltının ardından Pinar del Rio’ya hareket ediyoruz. Burada dünyaca ünlü Küba purolarının resmi olarak üretildiği fabrikayı gezecek ve üretimin her aşamasını göreceğiz. Gezi sonunda misafirlerimiz buradan puro alabilirler. Daha sonra UNESCO Dünya Mirası listesinde bulunan ve dünyaca ünlü Küba purolarının tütünlerinin yetiştiği Vinales Vadisi’ne hareket ediyoruz. Vadinin ortasında bulunan Palanque Restoran’da öğle yemeğimizi alıyoruz. Yemeğin ardından tütün tarlalarını, yerel puro çiftliklerini ziyaret ediyoruz. Günün sonunda Vinales Vadisi’nin tamamına hakim bir manzaraya sahip tepede içeceklerimizi yudumladıktan sonra Havana'ya doğru yola çıkıyoruz. Konaklama ve akşam yemeği otelimizde.

 • 7. Gün

  28/09/2017
  Havana

  Kahvaltının ardından, öncelikle Devrim Müzesi’ni gezeceğiz. Eski Başkanlık Sarayı binasının, müze olarak kullanımı ile başlayan sergilerde, genel olarak Küba Bağımsızlık Savaşı ve Küba Devrimi dönemlerinden kalma silahlar, tanklar, kıyafetler vb. eşyalar yer almaktadır. Devrim Müzesi gezimizin ardından bir sonraki durağımız; “Küba’nın Picasso’su” olarak adlandırılan Jose Fuster’in yaşadığı ve yaşamı boyunca resimler, seramikler ve çizimler yoluyla dekore ettiği ve tam anlamıyla bir açık hava sergisine dönüşen mahallesi olacak. Bu güzel bölgedeki renkli gezimizin ardından, ismini Fernando Hamel’dan alan ufak meydanda sergilenecek olan kısa rumba performansını seyredeceğiz. Öğle yemeğimiz yerel restoranda. Öğleden sonra serbest zaman. Akşam ise, Buena Vista Social Club üyeleri ile birlikte çalmış Kübalı sanatçıların canlı ritmleri ve salsa dansları eşliğinde, Plaza de Vieja’da ki Cafe Taberna’daki unutulmaz geceye katılıyor ve akşam yemeğimizi de burada alıyoruz. Günü tamamladıktan sonra otelimize transfer. Konaklama otelimizde.

 • 8. Gün

  29/09/2017
  Havana - Paris/Amsterdam -

  Kahvaltının ardından bu güzel şehirde serbest zamanımız var. Havana’yı bir de kendi gözlerinizle keşfettikten sonra öğle saatlerinde havalimanına transfer olmak üzere buluşuyoruz. Özel aracımız ile havalimanına transfer oluyoruz ve  Paris/Amsterdam'a hareket ediyoruz. Yeni güne uçakta giriyoruz.

 • 9. Gün

  30/09/2017
  Paris/Amsterdam - İstanbul

  Paris/Amsterdam'a varıyoruz. Ardından uçak değişikliğimizi yaptıktan sonra İstanbul’a hareket ediyoruz. İstanbul Atatürk Havalimanı’na varıyoruz. Turumuz, özel şoför ve aracınız ile evinize transferinizle sona eriyor.

Fiyata Dahil Olan Hizmetler:

- Air France/KLM Havayolları ile İstanbul – Amsterdam - Paris – Havana – Paris – Amsterdam - İstanbul arası ekonomi sınıf uçak bileti.

- Havalimanı vergileri.

- Havana’da 5 gece, 5* otelde oda – kahvaltı konaklama.

- Cayo Santa Maria’da 2 gece, 5* otelde her şey dahil konaklama.

- Kişiye özel eviniz – alan – eviniz transferi de dahil olmak üzere tüm transferler.

- Özel otobüs ile programda belirtilen tüm geziler.

- Gezi esnasında alınacak 6 öğle yemeği.

- Gezi esnasında alınacak 7 akşam yemeği.

- Gazella Turizm profesyonel Türkçe rehberlik hizmeti.

- Seyahat Sigortası.

- Yurtdışı çıkış harcı.

 

 

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler:

- Şahsi harcamalar,

- Programa dahil edilen yemeklerdeki içecekler

- Küba Vize Ücreti (55 USD)

- Bahşişler

Castro Sonrası Küba Turu Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Gezi Zamanlaması

Aşağıdaki linkten geziniz sırasında ortalama hava sıcaklıklarını görebilirsiniz.

http://gazella.com/destinasyonlar/ulke/19

 

- Sağlık
Küba’ya girişlerde herhangi bir aşı zorunluluğu bulunmamaktadır. Yenilecek yemeklerde sağlığınızı olumsuz etkileyecek bir sorun olacağınız sanmıyoruz. Musluk suyu içmemenizi öneririz.

 

- Vize Bilgileri
 Umuma Mahsus Pasaport hamilleri vizeye tabidir. Diplomatik, Hizmet ve Hususi Pasaport hamilleri ise, anılan ülkeye yapacakları seyahatlerinde vizeden muaftır. Ülkeye girişte pasaportunuza vurulabilecek damga başka bir ülkeye seyahatinizi etkilemeyecektir.

 

- Bu Tur Kimler İçin Uygun?

Farklı kültürleri tanımak isteyen gezginler için kaçırılmaması gereken bir gezi olmakla birlikte, tempolu bir tur olduğu unutulmamalı, kendini dinç hisseden her gezgin için uygundur.

 

- Uçuş Süreleri
İstanbul - Paris: 3 saat 30 dakika, Paris - Havana: 10 saat , Havana– Paris: 9 saat 30 dakika, Paris- İstanbul: 3 saat 30 dakika.

 

- Para Birimi
Küba’nın para birimi Küba Pesosu’dur (CUP). Ancak turistlerin kullanımı için Convertible Peso (CUC) adı verilen bir para birimi daha vardır. Seyahatiniz esnasında bu parayı kullanacaksınız. Yanınıza EURO ve bunun ufak birimlerini almanızı öneririz.

 

- Saat Dilimi
Küba ile Türkiye arasında -7 saat fark bulunmaktadır. Türkiye’de saat 12.00 iken Küba’da 05.00

 

- Telefon Kullanımı

Tüm cep telefonu operatörleri, hattınız uluslararası dolaşıma açıksa kullanılabilmektedir. Fakat konuşma ücretleri oldukça yüksektir (1 dakika=8 TL)

 

- Gezi İçin Alınabilecek Kıyafet ve Gerekli Eşyalar
Kolayca giyilip – çıkarılabilecek tişört, kısa ve uzun kollu gömlekler, pamuklu pantolonlar, şort, rahat yürüyüş ayakkabıları, akşamları için ince bir mont almanızı öneririz.

 

- Yemek Kültürü
Küba’da tavuk, deniz mahsülleri oldukça yaygındır. Yemeklerde yöreye özgü baharatlar kullanılır ancak tur boyunca aldığımız yemeklerin damak lezzetinize uygun olduğunu hissedeceksiniz.

 

- Elektrik
Küba’da elektrik 110 volt olsa da kalınacak otellerde 220 volt elektrik kullanılmaktadır. Prizler A tipi ikili ve B tipi üçlü prizlerdir. Prizlerin örnekleri http://localti.me/havana-cuba sitesinden görülebilir. Adaptör getirmeniz gerekecektir.

 

- Alışveriş
Küba’dan puro ve rom alabilirsiniz. Bunun dışında hediyelik eşyalar dışında alışveriş ürünü bulunmuyor. KÜBA’DAN NE KADAR PURO GETİREBİLİRİM? Küba’dan faturasız olarak iki kutu puro alınabiliyor. Bunun üzerindeki sayılara gümrükte el koyuluyor. Faturalı olarak en fazla 2.000 Euro değerinde puro satın alabilirsiniz.

Castro Sonrası Küba Turu, Küba Hakkında Videolar

otel listesi Bu turdaki otellerin listesini aşağıda görebilirsiniz.
Castro Sonrası Küba Turu Otel Listesi
alternatif tarih seçiniz Bu tur için aşağıdaki alternatif tarihleri seçebilirsiniz.
Castro Sonrası Küba Turu Alternatif Tur Tarihleri
Sizi Arayalım Sizi Arayalım
Canlı DestekCanlı Destek
Gazella Turizm iletişim +90 212 233 1598
+90 549 433 4445

e-bülten kayıt

E-bültenimize kayıt olarak bizden en son tur bilgilerini, kampanyaları ve diğer aktiviteleri haber alabilirsiniz.