MENU
Kelime veya Ülke Arayın
tur bölgesi
 • Kuzey Amerika
 • Orta ve Latin Amerika
 • Kuzey Avrupa ve Rusya
 • Güney Avrupa
 • Orta Asya ve Japonya
 • Güney Doğu Asya
 • Hindistan Alt Kıtası
 • Kuzey Afrika ve Orta Doğu
 • Orta ve Güney Afrika
 • Balkanlar
tur dönemi
 • İlkbahar Turları
 • Yaz ve Şeker Bayramı Turları
 • Kurban Bayramı Turları
 • Sonbahar ve Kış Turları
 • Sömestre ve Kış Turları
tur tipi
 • Kültür Turları
 • Gemi Turları
 • Atlas İle Devr-i Alem
 • Nehir Turları
 • Hızlı ve Kolay Keşifler
 • Vahşi Yaşam Turları
 • Fotoğraf Turları
 • Doğa ile İç İçe Turlar
 • Size Özel Turlar
Kolombiya

Küba - Kolombiya - Panama Turu

Küba - Kolombiya - Panama Turu

Küba - Kolombiya - Panama Turu

tarih

25 Haziran - 03 Temmuz 2017 -

alternatif tarihleri inceleyin

şehirler
Bogota, Havana, Panama City
ulaşım
Türk Hava Yolları tarifeli seferiyle
ücret
3740 DOLAR
tek kişilik oda farkı
690 DOLAR
tur konsepti
Tüm Ekstra Turlar Dahil
yemek durumu
5 Akşam Yemeği ve 6 Öğle Yemeği

Sizi Arayalım

0(212) 233 1598

0(549) 433 4445

yaşanacak anlar tur programı hizmetler

+ Modern ile kolonyal mimarinin eşsiz uyumuyla sizi büyüleyen devrim ülkesi Küba’da, eşitliğin ve özgürlüğün izlerini takip ederek, yakın tarihe benzersiz bir yolculuk


+ Klasik Amerikan arabalarıyla gezintisiyle, zamanın gerisinden Havana Eski Kenti ve Küba ruhunun iliklerinize işlediği Malecon Bulvarı


+ Jose Marti anıt kulesinin meydanın ortasında dimdik uzandığı ve yüzyıllar sonra bile devrimin izlerinin hatırlanacağı, tipik bir kolonyal anıtla Devrim Meydanı, Küba’ya İspanyollardan hatıra kalan, taş duvarların acımasız gardiyanlar gibi etrafını çevrelediği El Morro Kalesi 


+ Kolombiya'nın başkenti Bogota'yı keşfedecek, Monserrate'a teleferikle çıkıp bu güzel şehrin manzarasını göreceğiz

 

+ Bogota'nın 18. Yüzyıl'dan kalma binaların olduğu tarihi merkezinde keyifli bir tur yapacağız. 

 

+ 36000 parça eser sergilenen Dünyaca ünlü Altın Müzesi'ni göreceğiz

 

+ Panama eski kent merkezi Casco Viejo’yu gezeceğiz.

 

+ .Atlas Okyanusu ile Büyük Okyanus'u birbirine bağlayan dünyaca ünlü Panama Kanalı’nı ziyaret edeceğiz

 

 • 1.Gün

  25/06/2017
  İstanbul - Havana

  Programımız, sizi havalimanındaki buluşma noktamıza götürmek üzere verdiğiniz adrese gelecek olan özel aracın adresinize ulaşması ile başlıyor. Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali'nde buluşarak, check-in işlemlerimizi tamamlıyor ve sonrasında ise Türk Hava Yolları tarifeli seferi ile saat 02.10’da Havana’ya uçuyoruz. Yerel saat ile 08.00’de Havana’ya varıyor. Gümrük işlemlerinin ardından özel otobüsümüz ile şehir turumuza başlıyoruz.  Göreceğimiz yerler arasında Havana’nın nispeten daha modern kısmı olan Miramar bölgesini, meşhur Devrim Meydanı, Afrika-Küba sentezinden doğan Hammel sokağı, Beyaz Saray’ın Havana’daki ikizi Capitol Binası göreceklerimiz arasında. Öğle yemeğimizi aldıktan sonra ünlü sanatçı Jose Fuster’in seramik ve fayanslarla kapladığı mahelleyi gezeceğiz. Sonrasında otelimize gidiyoruz. Dinlenmek için serbest zaman. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

 • 2.Gün

  26/06/2017
  Havana

  Kahvaltının ardından klasik Amerikan arabaları ile gerçekleştireceğimiz şehir turuna başlıyoruz. Gezimiz esnasında UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Havana Eski Kenti, Colomb Mezarlığı, kenti kuşbakışı olarak izleyebileceğiniz Morro Kalesi’ni gezeceğiz. Öğle yemeğimizi yerel restoranda alıp, Eski Havana’da keyifli bir yürüyüş turundan sonra, San Jose Pazarın’da ülkeye özgü bir çok el işi, hatıra eşya alabileceğiniz serbest zamanımız olacak. Küba’nın simgelerinden olan “Coco Taxi”leri kullanarak otelimize döneceğiz. Akşam yemeğimiz ve konaklama otelimizde.

 • 3.Gün

  27/06/2017
  Havana

  Kahvaltının ardından Pinar del Rio’ya hareket ediyoruz. Burada dünyaca ünlü Küba purolarının resmi olarak üretildiği fabrikayı gezecek ve üretimin her aşamasını göreceğiz. Gezi sonunda misafirlerimiz buradan puro alabilirler. Daha sonra UNESCO Dünya Mirası listesinde bulunan ve dünyaca ünlü Küba purolarının tütünlerinin yetiştiği Vinales Vadisi’ne hareket ediyoruz. Vadinin ortasında bulunan Palanque Restoran’da öğle yemeğimizi alıyoruz. Yemeğin ardından tütün tarlalarını, yerel puro çiftliklerini ziyaret ediyoruz. Günün sonunda Vinales Vadisi’nin tamamına hakim bir manzaraya sahip tepede içeceklerimizi yudumladıktan sonra Havana'ya doğru yola çıkıyoruz. Akşam ise, Buena Vista Social Club üyeleri ile birlikte çalmış Kübalı sanatçıların canlı ritmleri ve salsa dansları eşliğinde, Plaza de Vieja’da ki Cafe Taberna’daki unutulmaz geceye katılıyor ve akşam yemeğimizi de burada alıyoruz. Günü tamamladıktan sonra otelimize transfer. Konaklama otelimizde.

 • 4.Gün

  28/06/2017
  Havana - Bogota

  Kahvaltımızın ardından Bogota uçuşumuza kadar serbest zaman. Rehberimizin belirteceği saatte buluşuyor ve havalimanına transfer oluyoruz. Saat 16.50’de Bogota’ya uçuyoruz. 3 saat 20 dakikalık uçuşun ardından Akşam 19.15’te Bogota’ya varıyor ve otelimize transfer oluyoruz. Akşam yemeğimiz otelimizde.

 • 5.Gün

  29/06/2017
  Bogota

  Kahvaltımızın ardından Bogota şehir turu için otelimizden hareket ediyoruz. . İlk durağımız şehri panoramik olarak göreceğimiz Monserrate Tepesi olacak. Teleferik ile bu tepeye çıkacak bu büyük şehrin  manzarasını izleyeceğiz. Ardından Tarihi şehir merkezini gezmeye başlıyoruz.  Kolonyal dönemden kalma eski şehir merkezinde Bolivar Meydanı, Başkan’ın Evi, Ulusal Bina, Adalet Sarayı gibi yerleri göreceğiz. Turumuz sırasında öğle yemeğimizi alıyoruz. Sonrasında dünyanın en büyük ve en değerli eserlerin bulunduğu Altın Müzesi’ni gezeceğiz. İçinde bir çok Kolomb öncesi eser bulunan müzeyi gezdikten sonra ünlü ressam ve heykeltıraş Botello’nun müzesi ve harika bahçesini gezeceğiz. Turumuzun bitiminde otelimize gidiyoruz. Serbest zaman.

 • 6.Gün

  30/06/2017
  Bogota - Panama City

  Erken kahvaltımızın ardından Panama uçuşu için otelimizden transfer oluyoruz. Saat 08.20’de Panama’ya uçuyoruz. Yaklaşık 1 saat 30 dakilalık uçuşun ardından Panama’ya varıyoruz. İlk durağımız Panama’nın eski kent merkezi Casco Viejo’yu geziyoruz.  UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesin’de bulunan bu tarihi merkezde keyifli bir yürüyüş yapacağız. Öğle yemeğimizi turumuz sırasında alacağız. Öğleden sonra şehrin modern kısmını göreceğiz. Turumuzun ardından otelimize gidiyoruz. Akşam yemeğimiz otelimizde.

 • 7.Gün

  01/07/2017
  Panama City

  Kahvaltımızın ardından Panama Kanalı ve Maymun adası turu için otelimizden hareket edeceğiz. Panama Kanalı’nda büyük yolcu ve yük gemilerinin geçişine tanıklık edeceğiz. Atlas Okyanusu ile Büyük Okyanus'u birbirine bağlayan kanaldan yılda yaklaşık 14.000 gemi geçmektedir. Sonrasında Gatun Gölü üzerinde keyifli bir tekne turuna çıkacağız. Göl üzerinde bulunan adacıkları görecek Maymun adasında maymunları besleme şansına sahip olacağız. Öğle yemeğimizi yerel restoranda alacağız. Öğleden sonra şehre dönüyoruz ve alış veriş cenneti Panama’da serbest zamanımız olacak. Geceleme otelimizde.

 • 8.Gün

  02/07/2017
  Panama - İstanbul

  Kahvaltının ardından havalimanına transfer oluyoruz. Türk Hava Yolları’nın tarifeli seferi ile saat 12.45 İstanbul’a uçuyoruz. Saat farkından dolayı günü uçakta geçiriyoruz.

 • 9.Gün

  03/07/2017
  İstanbul

  Saat 10.45’te Atatürk Havalimanı’na varıyoruz. Turumuz, özel şoför ve aracınız ile evinize transferinizle sona eriyor.

Fiyata Dahil Olan Hizmetler:

- Türk Hava Yolları ile İstanbul – Havana / Panama – İstanbul arası ekonomi sınıf uçak bileti ve havalimanı vergileri

- Avianca veya Copa Havayolları ile Havana – Bogota/Bogota- Panama ekonomi sınıf uçak bileti ve havalimanı vergileri

- Havana’da 3 gece, 5* otelde oda – kahvaltı konaklama.

- Panama’da 2 gece 5* otelde oda – kahvaltı konaklama.

- Bogota’da 2 gece, 5* otelde oda – kahvaltı konaklama

- Kişiye özel eviniz – alan – eviniz transferi de dahil olmak üzere tüm transferler.

- Özel otobüs ile programda belirtilen tüm geziler.

- Gezi esnasında alınacak 6 öğle yemeği.

- Gezi esnasında alınacak 5 akşam yemeği.

- Gazella Turizm profesyonel Türkçe rehberlik hizmeti.

- Seyahat Sigortası.

- Yurtdışı çıkış harcı.

 

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler:

- Şahsi harcamalar,

- Programa dahil edilen yemeklerdeki içecekler

- Küba Vize Ücreti (55 USD)

- İsteğe bağlı bahşişler

Küba - Kolombiya - Panama Turu Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

 

- Gezi Zamanlaması

Aşağıdaki linkten geziniz sırasında ortalama hava sıcaklıklarını görebilirsiniz.

 

http://gazella.com/destinasyonlar/ulke/19

 

http://gazella.com/destinasyonlar/ulke/422

 

http://gazella.com/destinasyonlar/ulke/421

 

           

-Sağlık 

Küba, Kolombiya ve Panama’ya girişlerde herhangi bir aşı zorunluluğu bulunmamaktadır. Yenilecek yemeklerde sağlığınızı olumsuz etkileyecek bir sorun olacağınız sanmıyoruz. Musluk suyu içmemenizi öneririz.

      

-Vize Bilgileri   

Bordo Pasaport hamilleri Küba vizesi alması gereklidir. Kolombiya ve Panama’ya vize gerekmemektedir.

 

- Bu Tur Kimler İçin Uygun?

Farklı kültürleri tanımak isteyen gezginler için kaçırılmaması gereken bir gezi olmakla birlikte, tempolu bir tur olduğu unutulmamalı, kendini dinç hisseden her gezgin için uygundur.

     

-Uçuş Süreleri 

İstanbul – Havana direk uçuş olup: 13 saat 50dakika, Panama – İstanbul uçuşu ise 15 saattir

            

-Para Birimi      

Küba’nın para birimi Küba Pesosu’dur (CUP). Ancak turistlerin kullanımı için Convertible Peso (CUC) adı verilen bir para birimi daha vardır. Seyahatiniz esnasında bu parayı kullanacaksınız. Yanınıza EURO ve bunun ufak birimlerini almanızı öneririz. Panama kağıt paranın basılmadığı dünyadaki bir kaç Panama kağıt paranın basılmadığı dünyadaki bir kaç ülkeden biridir ve resmi para birimi balboa’dır. Amerikan doları çekleri ve madeni paralarının kullanımı oldukça yüksektir. Kolombiya’da ise Kolombiya’a Peso’su kullanılmakta olup, yanınıza USD almanızı önerirlir.

 

-Saat Dilimi

Küba, Panama ve Kolombiya ile Türkiye arasında -8 saat fark bulunmaktadır. Türkiye’de saat 12.00 iken Küba’da 04.00

   

- Telefon Kullanımı       

Tüm cep telefonu operatörleri, hattınız uluslararası dolaşıma açıksa kullanılabilmektedir. Fakat     konuşma ücretleri Küba’da oldukça yüksektir (1 dakika=8 TL)

 

- Kıyafet ve Gerekli Eşyalar       

Kolayca giyilip – çıkarılabilecek tişört, kısa ve uzun kollu gömlekler, pamuklu pantolonlar, şort, rahat yürüyüş ayakkabıları, yağmurluk, akşamları için ince bir mont veya polar almanızı öneririz.

 

-Yemek Kültürü              

Küba’da tavuk, deniz mahsülleri oldukça yaygındır. Kolombiyave Panama’da dünya mutfaklarından birçok yemek bulabilirsiniz. Yemek konusunda sorunlu ülkeler değildir.

 

          

-Elektrik             

Küba, Bogota ve Panama’da elektrik 110 volt olsa da kalınacak otellerde 220 volt elektrik kullanılmaktadır. Prizler A tipi ikili ve B tipi üçlü prizlerdir. Prizlerin örnekleri http://localti.me/havana-cuba sitesinden görülebilir. Adaptör getirmeniz gerekecektir.

                  

 -Alışveriş          

Küba’dan puro ve rom alabilirsiniz. Bunun dışında hediyelik eşyalar dışında alışveriş ürünü bulunmuyor Kolombiya’nın dünyaca ünlü kahvelerinden alınabilir. Panama giyim konusunda tam bir alış veriş cennetidir. KÜBA’DAN NE KADAR PURO GETİREBİLİRİM? Küba’dan faturasız olarak iki kutu puro alınabiliyor. Bunun üzerindeki sayılara gümrükte el koyuluyor. Faturalı olarak en fazla 2.000 Euro değerinde puro satın alabilirsiniz.

 

-Önemli Not

Bu tura 14 yaşından küçük çocukları maalesef kabul edemiyoruz.

Küba - Kolombiya - Panama Turu, Kolombiya Hakkında Videolar

otel listesi Bu turdaki otellerin listesini aşağıda görebilirsiniz.
Küba - Kolombiya - Panama Turu Otel Listesi
alternatif tarih seçiniz Bu tur için aşağıdaki alternatif tarihleri seçebilirsiniz.
Küba - Kolombiya - Panama Turu Alternatif Tur Tarihleri
Sizi Arayalım Sizi Arayalım
Canlı DestekCanlı Destek
Gazella Turizm iletişim +90 212 233 1598
+90 549 433 4445

e-bülten kayıt

E-bültenimize kayıt olarak bizden en son tur bilgilerini, kampanyaları ve diğer aktiviteleri haber alabilirsiniz.