MENU
Kelime veya Ülke Arayın
tur bölgesi
 • Kuzey Amerika
 • Orta ve Latin Amerika
 • Kuzey Avrupa ve Rusya
 • Güney Avrupa
 • Orta Asya ve Japonya
 • Güney Doğu Asya
 • Hindistan Alt Kıtası
 • Kuzey Afrika ve Orta Doğu
 • Orta ve Güney Afrika
 • Balkanlar
tur dönemi
 • Kurban Bayramı Turları
 • Sonbahar ve Kış Turları
 • Sömestre ve Kış Turları 2018
tur tipi
 • Kültür Turları
 • Gemi Turları
 • Nehir Turları
 • Vahşi Yaşam Turları
 • Fotoğraf Turları
 • Doğa ile İç İçe Turlar
 • Size Özel Turlar
İzlanda

İzlanda; Arzın Merkezine Yolculuk Turu

turumuz dolmuştur bu turun
alternatif tarihlerini
İncelemek için tıklayınız
İzlanda; Arzın Merkezine Yolculuk Turu

İzlanda; Arzın Merkezine Yolculuk Turu

tarih

29 Ağustos - 06 Eylül 2017

şehirler
Akureyri, Djúpivogur, Egilsstadir, Gullfoss, Myrdal, Myvatn, Reykjavik
ulaşım
Lufthansa Havayolları Tarifeli Seferi ile
ücret
3630 EURO
tek kişilik oda farkı
960 EURO
tur konsepti
Tüm Ekstra Turlar Dahil
yemek durumu
6 Öğle Yemeği ve 6 Akşam Yemeği Dahil

Sizi Arayalım

0(212) 233 1598

0(549) 433 4445

yaşanacak anlar tur programı hizmetler

+ Yeryüzünde kutuplara en yakın başkent olan Reykjavik’ye panoramik şehir turu yapacağız. 

 

+ Dünyanın en yüksekten akan şelalesi Hengifoss’u görecek sonra 2300 yıl önce oluşan volkanik gölün harika oluşumuzu fotoğraflayacağız. 

 

+ Thingvellir Ulusal Park’ında gayzerleri fotoğraflayacağız.

 

+ Olağanüstü bir manzaraya sahip Gulfoss Şelalesi ile büyüleneceğiz.

 

+ 1360 metre yükseklikteki Langjokoll Buzulu'na gideceğiz.

 

+ Lav akıntılarının oluşturduğu bölgede “Siyah Şehir” Dimmuborgir’e gidecek; ardından rengarenk topraklara sahip Namasgard’ı göreceğiz. 

 

+ Viti Krateri üzerinde oluşan masmavi gölün harika manzarasını göreceğiz. 

 

+ Ülkenin en kalabalık şehir olan Selfoss’a gidecek ardından birçok takvim ve ajanda fotoğrafı yer alan Seljalandfoss’ı fotoğraflama şansına sahip olacağız. 

 

+ Önce Viki Myrdal’ı fotoğraflayacak ardından Reynisfera’ya da soğukların ve rüzgarın yeryüzü şekillerini nasıl etkilediğini göreceğiz. Sonra ülkenin en büyük buzul gölünü ve buz dağlarını çekeceğiz 

 

 

 

 • 1. Gün

  29/08/2017
  İstanbul - Frankfurt - Reykjavik - Borganes

  Turumuz vermiş olduğunuz adrese gelecek olan özel araç ve şoförünüz ile buluşmanızla başlıyor. Saat 03:20’de Atatürk Havalimanı’nda kurulacak Gazella Turizm kontuarında buluşuyor; bilet-bagaj ve pasaport kontrollerinin ardından saat 06:20’de Lufthansa Havayolları’na ait LH 1305 sefer sayılı uçuşu ile Frankfurt’a hareket ediyoruz. Yerel saat ile 08:20’de Frankfurt’a varışımızın ardından havalimanında, aktarmamızı gerçekleştiriyor ve yine Lufthansa hava yollarına ait LH 856 sefer sayılı uçuş ile saat 12.00'da Reykjavik uçuşumuzu gerçekleştiriyoruz. Reykjavik’e varışımızın yerel saat ile 13.40'ta olacak ve havalimanında bizi bekleyen özel otobüsümüz ile öncelikle Reykjavik şehir turumu gerçekleştiriyoruz. Turumuz esnasında göreceğimiz yerler arasında Perla Binası, gotik mimarisi Hallgrimskirkja Kilisesi görüyoruz sonrasında şehir merkezine devam ederek Tjörnin gölünü, Belediye ve Parlemento binası ve Harpa konser salonı göreceğimiz yerler arasında olacak. Turumuzun ardından Borganes bölgesine doğru devam ediyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Borganes otelimizde.

 • 2. Gün

  30/08/2017
  Borganes - Borgarfjördur - Akureyri

  Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından otelimizden ayrılıyoruz ve özel otobüsümüz ile Borgarfjördur bölgesini yakından tanımaya başlıyoruz. İlk durağımız Reykholt olucak ve burada muhteşem güzellikteki Hraunfosser ve Barnafoss şelalelerini görüyoruz, yolumuza devam ediyor ve Deildartunguhver’e İzlanda’nın en büyük sıcak kaynağını yakından görmek için ziyaret ediyoruz ve Skagafjordur vadisi boyunca ilerleyerek İzlanda ‘nın vahşi atlarını görme şansına sahip olacağız. Yolumuzun üzerinde Varmahlid köyünde kısa bir tur yapacağız ve Glaumbaer Müzesi’ni ve burada günümüze kadar muhafaza edilen İzlanda’nın geleneksek çim tavanlı köy evlerini göreceğiz. Öğle yemeğimizi turumuz esnasında lokal bir restoranda alıyoruz. Akuyeri’ye varışımı ile otelimize yerleşiyoruz. Konaklama otelimizde.

 • 3. Gün

  31/08/2017
  Akuyeri - Myvatn - Egilsstadir

  Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından, Myvatn’a doğru hareket ediyoruz yolumuz üzerinde ilk durağımız adını Pagan tanrılarından alan Godafoss şelalesi olacak. Turumuzun devamında 2300 yıl önce volkanik patlamalar sonucu oluşan  Myvatn Göl’ünün harika manzarasını ve doğal yaşamını yakından tanıma fırsatı yakalayacağımız turumuzu gerçekleştiriyoruz, turumuzda İzlanda’nın en ilgliç volkanik oluşumlarının jeotermal aktivitelerini yakında göreceğiz ve buradaki doğal yaşamı tanıma fırsatı bulacağız. Turumuzun devamında Türkçe anlamı ‘’Şiyah Şehir’’ olan Dimmuborgirde yürüyüş yaparak buradaki lav akıntıları ile meydana gelen doğal oluşumları görüyoruz. Bu gezimizin ardından Namaskard’a devam ediyoruz ve gayzerlerin oluşturduğu nefes kesici doğa harikalarına ve toprakta oluşan birbirinden renkli görüntüleri izleyeceğiz. Turumuzun diğer durağında ise Myvatn doğal kaplıcalarına uğruyoruz. Dileyen misafirlerimiz doğal kaynak sularının tadını çıkartabilir. Öğle yemeğimizi turlarımız esnasında alıyoruz. Turumuzun bitiminde akşam yemeğimi ve konaklama otelimizde.

 • 4. Gün

  01/09/2017
  Egilsstadir - Stödvarfjördur - Djúpivogur

  Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından otelimizden hareketle Bakkigerdi’ye doğru hareket ediyoruz ve bu küçük güzel köydeki gözetleme noktalarından kutup martıları Puffinleri gözlemleyip fotoğraflarını çekme fırsatı yakalayacağız. Bu gezimizin ardından Güney fyorları içinde gizlemiş olan küçük köyleri gezmek için rotamızı değiştiriyoruz. Yolumuz üzerinde Faskrudsfjordur, Reydarfjördur göreceğimiz köylerden bazıları. Öğle yemeğimizi turlarımız esnasında lokal bir restoranda aldıktan sonra gezimizin sonunda geceyi geçireceğimiz Djupivogur’a varıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

 • 5. Gün

  02/09/2017
  Djupivogur - Jökulsarlon - Fjadrargljufur - Myrdal

  Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından özel otobüsümüz ile  İzlanda’nın en görülmeye değer yer şekillerini görmek için hareket ediyoruz. Bu turumuzda Vatnajökull’un güney’i boyunca ilerleyip Jökulsarlon’a varıyoruz ve buradan hareket ile lagoon içinde yapacağımız tekne gezimi gerçekleştiriyoruz. Gezimizin ardından Skeidararsandur’un siyah kum düzlüklerinin manzarası eşliğinde Kirjubaerjarklauster köyünü geçiyor ve Vik I Myrdal’a varacağız ancak varmadan önce son durağımız 100 metre derinliği ve 2 km uzunluğu ile Fjadrargljufur kanyon’u olacak. Öğle yemeğimizi turumu esnasında lokal bir restoranda alıyoruz. Turumuzun sonunda otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

 • 6. Gün

  03/09/2017
  Myrdal - Skogar - Reykjavik

  Otelimizde alacağımı kahvaltının ardından otelimizden ayrılıyoruz ve turumuza İzlanda’nın güney sahillerinin meşhur siyah kumlarında yapacağımız gezimizle başlıyoruz. Burada yapacağımız kısa gezimizin ardından rotamızı Skogar’a doğru çeviriyor ve İzlanda’nın en yüksek şelalesi olan Skogorfoss’u göreceğiz, turumuzun devamında küçük ama görülmeye değer bir diğer şelale olan Seljalandfoss’u görüyoruz. Öğle yemeğimizi turumunuz esnasında alacak ve turumuza devam edeceğiz, turumuzun bu kısmında Unesco dünya mirası listesinde bulunan Thengvellir Ulusal Parkına gideceğiz ve Gayzerlerin alanlarında gezintimizi gerçekleştireceğiz. Turumuzun bitiminde otelimize yerleşiyoruz.

 • 7. Gün

  04/09/2017
  Reykjavik

  Otelimizde alacağımı kahvaltının ardından otelimizden unutulmaz bir deneyim yaşamak üzere ayrılıyoruz ve Reykjavik limanından botumuza binerek denize açılıyoruz. Bu gezimizde yunuslar ve balinaları görme fırsatı yakalayacağız. Öğle yemeğimizi turumuzun bitiminde lokal bir restoranda alacağız. Turumuzun bitiminde serbest zaman ve konaklama otelimizde.

 • 8. Gün

  05/09/2017
  Reykjavik - Frankfurt - İstanbul

  Sabah kahvaltımızı aldıktan  havalimanına transferimiz olacak. Saat 14:15'de Lufthansa Havayolları LH 587 sefer sayılı uçuş ile Frankfurt’a uçuyoruz. Varışımız saat 19:50'de. Sonrasında uçak değiştiriyor ve gene Lufthansa Havayollarına ait LH 1304 sefer sayılı uçuş ile saat 21:40'da İstanbul’a uçuyoruz.

 • 9. Gün

  06/09/2017
  İstanbul

  Saat 01:35'de İstanbul'a varışımızın ardından, önceden vermiş olduğunuz adrese götürecek olan araç ve şoförünüzün sizi transfer etmesi ile turumuz son buluyor.

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 - Lufthansa Havayolları ile gidiş – dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti,

Lufthansa Havayolları ile Frankfurt – Reykjavik – Frankfurt gidiş – dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti,

3* ve4* otellerde oda & kahvaltı konaklama,

Programda belirtilen tüm öğle ve akşam yemekleri,

- Özel araçlar ile programda belirtilen tüm turlar,

- Yurtdışı çıkış harcı,

- Seyahat sigortası,

- Türkçe rehberlik,

- Ücretsiz kişiye özel eviniz – alan – eviniz transferi de dahil tüm transferler,

Gazella Turizm profesyonel Türkçe rehberlik hizmeti,

 

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

- Programda belirtilmeyen yemekler

- Programda belirtilen yemekler sırasında alınacak içecekler

- Fazla bagaj ücretleri

- Kişisel harcamalar

- Vize ücreti 

İzlanda; Arzın Merkezine Yolculuk Turu Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

UÇUŞ DETAYI:

LH1305  29AUG  ISTFRA 0620 0820  

LH 856  29AUG  FRAKEF 1200 1340  

LH 857  05SEP  KEFFRA 1435 2005  

LH1304  05SEP  FRAIST 2140 0135+1  

Gezi Zamanlaması

Aşağıdaki linkten geziniz sırasında ortalama hava sıcaklıklarını görebilirsiniz.

http://gazella.com/destinasyonlar/ulke/16

 

- Vize Bilgileri
İzlanda Schengen Bölgesi’ne mensup bir ülkedir. Schengen vizeniz yok ise acente yetkiliniz ile irtibata geçmenizi öneririz.

 

- Bu Tur Kimler İçin Uygun? 

Özellikle doğa ve macera severler, farklı tecrübeleri denemek isteyen, kendini dinç hisseden her gezgin için uygundur. Ülke şartları gereği konaklama yapılacak yerlerde fazla konfor beklememek gerekir. Oteller temel ihtiyaçlarımızı karşılar ve temizdir.  

 

- Uçuş Süreleri
İstanbul - Münih arası uçuş ise yaklaşık 2 saat 45 dakika sürmektedir. Munih – Reykjavik arası uçuşlar ise 3 saat 55 dakika sürmektedir.

 

- Para Birimi
Ülkede İzlanda Kronası kullanılmaktadır.Gezi için yanınıza Euro almanızı ve bunun küçük birimlerini de yanınızda bulundurmanızı öneriyoruz.

 

- Saat Dilimi
Türkiye ile İzlanda arasında -5 saat fark bulunmaktadır. Türkiye’de saat 17.00 iken İzlanda’da 12.00.

 

- Telefon Kullanımı
Tüm cep telefonu operatörleri eğer telefonunuz uluslararası dolaşıma açıksa kullanılabilmektedir.

 

- Gezi İçin Alınabilecek Kıyafet ve Gerekli Eşyalar
Yanınıza kolayca giyip çıkarabileceğiniz polar ve yün kazaklar, uzun kollu gömlekler, pamuklu pantolonlar, rahat yürüyüş ayakkabıları ve akşamları için bir mont almanızı öneririz. Yağmur ihtimaline karşı bir yağmurluk ve şemsiye de getirebilirsiniz.

 

- Yemek Kültürü
İzlanda’da İskandinav Mutfağı’na sahip olan bir ülke olup deniz ürünleri ve küçükbaş hayvan etleri bakımından zengindir.

 

- Elektrik
Türkiye’de kullanılan prizler kullanılmaktadır. 220 volt AC, 50Hz akımına sahiptir.

 

- Alışveriş
İzlanda’da gideceğimiz küçük kasabalarda çok fazla alış-veriş imkanımız olmamakla birlikte ülkeye özgü hediyelik eşyalar ve kışlık kıyafetler alabilirsiniz. Özellikle Reykjavik'te güzel alış veriş merkezleri bulunmaktadır.

 

- Önemli Not

Malesef bu turumuza 14 yaşından küçük çocukları alamıyoruz.

İzlanda; Arzın Merkezine Yolculuk Turu, İzlanda Hakkında Videolar

otel listesi Bu turdaki otellerin listesini aşağıda görebilirsiniz.
İzlanda; Arzın Merkezine Yolculuk Turu Otel Listesi
alternatif tarih seçiniz Bu tur için aşağıdaki alternatif tarihleri seçebilirsiniz.
İzlanda; Arzın Merkezine Yolculuk Turu Alternatif Tur Tarihleri
Sizi Arayalım Sizi Arayalım
Canlı DestekCanlı Destek
Gazella Turizm iletişim +90 212 233 1598
+90 549 433 4445

e-bülten kayıt

E-bültenimize kayıt olarak bizden en son tur bilgilerini, kampanyaları ve diğer aktiviteleri haber alabilirsiniz.