MENU
Kelime veya Ülke Arayın
tur bölgesi
 • Kuzey Amerika
 • Orta ve Latin Amerika
 • Kuzey Avrupa ve Rusya
 • Güney Avrupa
 • Orta Asya ve Japonya
 • Güney Doğu Asya
 • Hindistan Alt Kıtası
 • Kuzey Afrika ve Orta Doğu
 • Orta ve Güney Afrika
 • Balkanlar
tur dönemi
 • Sonbahar ve Kış Turları
 • Yılbaşı Turları
 • Sömestre ve Kış Turları 2018
 • İlkbahar Turları
tur tipi
 • Kültür Turları
 • Gemi Turları
 • Nehir Turları
 • Vahşi Yaşam Turları
 • Fotoğraf Turları
 • Doğa ile İç İçe Turlar
 • Size Özel Turlar
Hindistan

Hornbill Festivali - Nagaland Turu

Hornbill Festivali - Nagaland Turu

Hornbill Festivali - Nagaland Turu

tarih

01 - 09 Aralık 2017

şehirler
Jorhat, Kalküta, Kohima, Mokokchung
ulaşım
Qatar Havayolları ile
ücret
3490 DOLAR
tek kişilik oda farkı
750 DOLAR
tur konsepti
Tüm ekstra turlar dahil
yemek durumu
Tüm öğle ve akşam yemekleri dahil

Sizi Arayalım

0(212) 233 1598

0(549) 433 4445

yaşanacak anlar tur programı hizmetler

+ Hindistan'ın en önemli kabilelerine ev sahipliği yapan Nagaland bölgesini fotoğraflamaya gidiyoruz.

 

+ Naga halkı ve yerel kabileler için büyük önem taşıyan, bölgenin en renkli ve heyecanlı geleneksel festivali Hornbill Festivali'nde iki gün yerliler ile eğlenme ve fotoğraflama şansı elde edeceğiz.

 

+ Bir dönem kafa avcılığı yapmış kabilelerden, en barışçıl kabilesine kadar 16 farklı kabilenin gösterilerini izleyeyip fotoğraflayacağız

 

+ Festival sırasında yerel müzik, dans gösterileri ve eğlencelere doyacak; yerel lezzetleri tatma fırsatı bulacağız.

 

+ Hindistan'ın en eski kabilelerinden olan "Ao" halkının köylerini gezerek yerel halkı daha yakından gözlemleyecek, yerel müzeleri ziyaret ederek, kabileler için tarihten bugüne en önemli simgeleri göreceğiz.

 

+ Yerel inanışa göre Ao kabilesinin ilk göç ettiği köylerden olan Ungma'yı ve Longsa'yı gezeceğiz.

 • 1. Gün

  01/12/2017
  İstanbul - Doha - Kalküta

  Turumuz sizi havalimanına götürmek üzere vereceğiniz adrese gelecek özel araç ve şoförünüzün size ulaşması ile başlıyor. Sabiha Gökçen Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali’nde açılacak olan Gazella Turizm kontuarında buluşuyor ve check-in işlemleri ve pasaport kontrollerinden sonra Qatar Havayolları ile Doha’ya hareket ediyoruz. Doha’ya varış ve uçak değişikliğimizin ardından Kalküta’ya hareket ediyoruz. Yeni güne uçakta giriyoruz.

 • 2. Gün

  02/12/2017
  Kalküta - Dimapur - Kohima

  Yaklaşık 3 saat 10 dakika sürecek bir yolculuğun ardından Kalküta Havalimanı’na varıyoruz. Yerel rehberimiz bizi havalimanında karşılıyor ve özel aracımız ile otelimize hareket ediyoruz. Dinlenme molamız ve otelimizde alacağımız kahvaltının ardından havalimanına transfer oluyor ve yerel havayolları ile Dimapur’a uçuyoruz. Varışımıza istinaden havalimanında karşılanıyor ve Kohima’ya doğru yaklaşık 3 saat sürecek yolculuğumuza başlıyoruz. Kohima’daki otele yerleşiyor ve akşam yemeğimizi de otelde alıyoruz. Konaklama otelimizde.

 • 3. Gün

  03/12/2017
  Kohima - Kigwema - Kisama (Hornbill Festivali) - Kohima

  Kahvaltının ardından Naga halkının geleneksel yaşamı hakkında gözlemleyerek fikir edinebileceğimiz Kigwema köyünü ziyaret ediyoruz. Burada, zengin kişilerin evlerinin önünde devasa ahşap oyma eserler göreceğiz. Günümüzün geri kalanını ise, Naga halkının her yıl düzenlediği Hornbill Festivali’nde geçiriyoruz. Hornbill Festivali, Kohima’ya yaklaşık 12 km mesafede olan Kisama’da kutlanmaktadır. Festival, bölgede bulunan ve saygı duyulan bir kuş türü olan “hornbill” (boynuzgaga)’e adanmaktadır. Festival sırasında Naga kabilelerinin renkli dans ve müzik gösterilerine tanık olacak, geleneksel yemeklerini tatma şansı bulacağız. Öğle yemeğimizi de festival sırasında alıyoruz. Akşamüstü saatlerinde otele dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. 

 • 4. Gün

  04/12/2017
  Kohima - Jakhama - Kisama (Hornbill Festivali) - Kohima

  Kahvaltının ardından Nagaland Müzesi’ni ziyaret etmek üzere yola çıkıyoruz. Nagaların tarihleri ve nereden geldikleri ile ilgili herhangi bir yazılı doküman olmamasına rağmen, Nagaland’in başkenti kabul edilen Kohima’daki müzelerini ziyaret ettiğimizde Nagaların tarihi mirasları hakkında fikir sahibi olacağız. Müzede, her Naga kabilesine ait ender rastlanan eserlere ait koleksiyonlar yer almaktadır. Değerli taşlar, mücevherler, müzik aletleri, yerel ressamlar tarafından yapılmış tablolar müzede görebileceğimiz değerli parçalardır. Öğleden sonra, yerel köylerden biri olan Jakhama’yı da gezecek ve sonrasında yine festivale katılıyoruz. Öğle yemeğimizi festival sırasında alıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

 • 5. Gün

  05/12/2017
  Kohima - Touphema - Mokokchung

  Kahvaltının ardından, Mokokchung’a hareket ediyoruz. Yaklaşık olarak 7 saat sürecek araç yolculuğumuz sırasında, yol üzerinde bir Ao köyü olan Touphema’yı da ziyaret ediyoruz. Öğle yemeğimizi geziler sırasında yerel bir restoranda alıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Mokokchung’taki otelimizde.

 • 6. Gün

  06/12/2017
  Mokokchung - Ao Köyleri - Mokokchung

  Kahvaltının ardından Ao Kabilesine ait yerel müzeyi ziyaret edecek ve yerel halka ait kılıç, kalkan, kıyafet vb. geleneksel ve yerel simgeyi göreceğiz. Müze gezimiz sonrasında, Ao kabile köylerini gezeceğiz. Yerel inanışa göre, Ao kabilesi, “6 taş”tan ortaya çıkmıştır. Atalarını simgelediğine inandıkları bu taşlar, günümüzde hala Chungliyimti’de görülebilmektedir. Öğle yemeğimizi geziler sırasında alıyoruz. Akşam otelimize dönüş. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

 • 7. Gün

  07/12/2017
  Mokokchung - Longsa ve Ungma Köyleri - Mokokchung

  Kahvaltının ardından Longsa ve Ungma adlı Ao köylerini ziyaret edeceğiz. Mokokchung merkezine yaklaşık 10 km mesafede yer alan Ungma, Ao kabilesinin en eski köylerinden biridir ve ziyaretçiler için de muhteşem bir keyif kaynağıdır. Yerel inanışa göre, Ao kabilesi, Chungliyimti’den sonra önce buraya gelmiş ve yerleşmiş, diğer bölgelere daha sonraki dönemlerde yayılmışlardır. Akşam yemeği ve konaklama Mokokchung’taki otelimizde.

 • 8. Gün

  08/12/2017
  Mokokchung - Jorhat

  Kahvaltının ardından Jorhat’a doğru yola çıkacağız. Yaklaşık 4 saatlik yolculuğumuz sonrasında otelimize varıyor ve günün geri kalanında dinlenebilmek için serbest zaman veriyoruz. Öğle ve akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

 • 9. Gün

  09/12/2017
  Jorhat - Kalküta

  Kahvaltının ardından yerel pazarı ziyaret edecek, öğle yemeğimizi aldıktan sonra ise havalimanına transfer olarak, yerel havayolları ile Kalküta’ya uçacağız. Varışa istinaden havalimanında karşılanacak ve otelimize transfer olacağız. Akşam yemeği otelimizde. Dinlendikten sonra, gece yarısı havalimanına transfer.

 • 10. Gün

  10/12/2017
  Kalküta - Doha - İstanbul

  Bilet, bagaj ve pasaport işlemlerinin ardından, Qatar Havayolları’na ait tarifeli sefer ile Doha’ya hareket. Doha’ya varışımıza takiben uçağımızı değiştiriyor ve İstanbul’a hareket ediyoruz. Turumuz sizi önceden vermiş olduğunuz adrese götürecek özel araç ve şoförünüz ile buluşmanız ve transferiniz ile son buluyor.

Fiyata Dahil Olan Hizmetler:

 

- Qatar Hava Yolları ile İstanbul - Doha - Kalküta arası ekonomi sınıfı gidiş dönüş uçak bileti ve bu biletlere ilişkin alan vergileri

- Kalküta-Dimapur, Jorhat-Kalküta arası yerel havayolları ile ekonomi sınıf uçak biletleri

- Kalküta’da 2 gece, 5* otelde konaklama (1 gecesi uçuş öncesi dinlenme şeklinde)

- Kohima’da 3 gece, oda-kahvaltı konaklama

- Mokokchung’ta 3 gece, oda-kahvaltı konaklama

- Jorhat’ta 1 gece, oda-kahvaltı konaklama

- Kişiye özel, eviniz - otel - eviniz transferi de dahil olmak üzere tüm transferler.

- Özel araçlarla programda belirtilen tüm geziler.

- Programda belirtilen tüm öğle ve akşam yemekleri (Bölgedeki uzun yolculuklar sırasında mola yerleri ve yerel restoranların uygun olmadığı noktalarda, yemekler paket şeklinde yolculuk öncesi temin edilebilir.)

- 2 gün boyunca Hornbill Festivali’ne katılım

- Grup lideri (Profesyonel rehberlik hizmeti yoktur, Türkiye’den tura eşlik edecek grup lideri olacaktır.)

- Yurtdışı çıkış harcı

- Seyahat sağlık sigortası

 

Fiyata Dâhil Olmayan Hizmetler:

 

- Programda belirtilmeyen yemekler

- Programda belirtilen yemekler esnasında alınacak içecekler

- Fazla bagaj ücretleri

- Kişisel harcamalar

- Hindistan vize ücreti

 

Hornbill Festivali - Nagaland Turu Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

- Fotoğraf Turları Hakkında

 

Fotoğraf turları diğer kültür turlarından farklı olarak olup, gün ışığına göre en iyi zamanda en iyi yerlerde olabilmek için dizayn edilmektedirler. Program akışı tur programında yazanlar ile birebir olmayabilir, tur liderimiz gerek gördüğü yerlerde bazı değişiklikler yapabilir. Profesyonel rehberlik hizmeti yoktur, Türkiye’den tura eşlik edecek grup lideri olacaktır.

 

- Bu Tur Kimler için Uygun?


Fotoğraf turlarına katılmak için uzman bir fotoğrafçı olmanız gerekmez, ancak temel bir fotoğraf eğitiminizin olması tavsiye edilir. Farklı kültürleri tanımak isteyen gezginler için kaçırılmaması gereken bir gezi olmakla birlikte, tempolu bir tur olduğu unutulmamalı, kendini dinç hisseden her gezgin için uygundur. Gidilen bölgenin, Hindistan'ın yerel kabilelerinin yaşadığı ve bu sebeple konaklama hizmetlerinin fazla gelişmemiş bir bölge olduğu unutulmamalıdır. Bölgedeki uzun yolculuklar sırasında mola yerleri ve yerel restoranların uygun olmadığı noktalarda, yemekler paket şeklinde yolculuk öncesi temin edilebilir.

 

Gezi Zamanlaması

 

Aşağıdaki linkten geziniz sırasında ortalama hava sıcaklıklarını görebilirsiniz.

http://gazella.com/destinasyonlar/ulke/10

 

- Sağlık


Hindistan’a girişlerde Türk vatandaşlarına herhangi bir aşı zorunluluğu bulunmamaktadır.Ülkenin bu bölgesinde sıtma görüldüğü Dünya Sağlık Örgütü tarafından söylenmektedir. Bu nedenle seyahatinizden önce doktorunuz ile görüşmenizi öneririz. Gün doğumu ve gün batımı saatlerinde uzun kollu giyecekler giymeniz ve yanınıza sinek koruyucu almanızı tavsiye ediyoruz. Bunun dışında seyahatinizden döndükten 7-30 gün içinde ateşiniz yükselirse doktorunuza nereye gittiğiniz hakkında bilgi vermeniz önemlidir.. Çeşme suyu içmemeniz, ilk defa sizin açacağınız kapalı şişe su içmenizi öneririz. 

 

- Vize Bilgileri


Hindistan, Diplomatik pasaport dışında kalan üç pasaport tipine vize uygulamaktadır.

 

- Ülkeyle İlgili Özel Giyim Kuralları

 

Ülkede budist tapınakları ve pagodalara girerken şort, etek, omuzları açıkta bırakan kıyafetler, vücudu saran giysiler giymekten kaçınılmalıdır. Kadınların yanına ince bir şal veya eşarp almalarını öneririz. Ayrıca bu tarz yapılara girerken ayakkabılar ve çoraplar çıkartıldığından dolayı, kolay giyip çıkartılabilen ayakkabılar ve sandaletler kullanmanızı tavsiye ederiz.

 

- Uçuş Süreleri


İstanbul ile, Kalküta arasında direkt uçuş bulunmamaktadır. İstanbul-Doha arası uçuş süresi yaklaşık 4 saat 5 dakika; Doha-Kalküta arası uçuş süresi ise yaklaşık 4 saat 30 dakikadır.

 

- Para Birimi


Yerel para birimi Hint Rupisi'dir ve Nagaland bölgesinde yalnızca yerel parabirimi kabul edilmektedir. Yanında USD veya Euro bulunduran misafirlerimizin, havalimanından ayrılmadan önce mutlak suretle dövizlerini bozdurarak Rupi temin etmeleri gerekmektedir. Bölgede kredi kartı kesinlikle kabul edilmemektedir.

 

- Saat Dilimi

 

Türkiye ile Hindistan arasında +3,5 saat fark bulunmaktadır. Türkiye’de saat 12.00 iken Hindistan’da saat 15.30’dur.

 

- Telefon Kullanımı


Tüm cep telefonu operatörleri, hattınız uluslararası dolaşıma açıksa kullanılabilmektedir. Ancak Nagaland bölgesinde şebeke sorunu yaşanması çok yüksek ihtimaldir. Bölgedeki otellerde internet bağlantısı mevcut değildir.

 

- Gezi İçin Alınabilecek Kıyafet ve Gerekli Eşyalar


Yanınıza kolayca giyip çıkarabileceğiniz tişörtler, kısa ve uzun kollu gömlekler, sort ve pamuklu pantolonlar, rahat yürüyüş ayakkabıları ve akşamları için ince bir mont almanızı öneririz. Bunun dışında şapka, güneş gözlüğü, güneş kremi, olası gürültüye karşı kulak tıkacı, fotoğraf makinesi, video kamera ve bunların şarj aletleri ve yedek hafıza kartları da getirebilirsiniz.

 

- Yemek Kültürü


Hindistan Mutfağı bizim damak zevkimize yakındır. Asla açıkta satılan yiyecekleri ve musluktan akan suyu tüketmemeliyiz. Bölgede alkol satışı yasaktır.

 

- Elektrik


Genelde 200-220 V kullanılıyor. Hindistan’da İngiliz tipi üç pimli prizler kullanılmaktadır. Birçok priz tipine bizim kullandığımız iki pimli fişler uymaktadır. Prizlerin uymadığı yerlerde sorun yaşamamak için elektronik mağazalarında satılan priz adaptörlerinden alınabilir. Bölgede elektrik kesintilerine sıkça rastlanmaktadır ve jeneratörler de sınırlı sayıda otelde bulunmaktadır.

 

- Alışveriş


Nagaland'den yerel halkın yapmış olduğu ev yapımı yerel ve hediyelik eşyalar alabilirsiniz. Alışveriş imkanları çok geniş değildir.

 

- Önemli Not

 

Bu tura 14 yaşından küçük çocukları maalesef kabul edemiyoruz.

otel listesi Bu turdaki otellerin listesini aşağıda görebilirsiniz.

Hotel Viceroy - Kolkata

http://www.viceroyhoteldrj.com/kol/kolkata.php

 

Hotel Blue Bayou - Kohima

 

Hotel Metsuben - Mokokchung

http://www.hotelmetsuben.com/

 

Hotel MD's Continental - Jorhat

http://www.hotelmdscontinental.com/

Hornbill Festivali - Nagaland Turu Otel Listesi
alternatif tarih seçiniz Bu tur için aşağıdaki alternatif tarihleri seçebilirsiniz.
Hornbill Festivali - Nagaland Turu Alternatif Tur Tarihleri
Sizi Arayalım Sizi Arayalım
Canlı DestekCanlı Destek
Gazella Turizm iletişim +90 212 233 1598
+90 549 433 4445

e-bülten kayıt

E-bültenimize kayıt olarak bizden en son tur bilgilerini, kampanyaları ve diğer aktiviteleri haber alabilirsiniz.