MENU
Kelime veya Ülke Arayın
tur bölgesi
 • Kuzey Amerika
 • Orta ve Latin Amerika
 • Kuzey Avrupa ve Rusya
 • Güney Avrupa
 • Orta Asya ve Japonya
 • Güney Doğu Asya
 • Hindistan Alt Kıtası
 • Kuzey Afrika ve Orta Doğu
 • Orta ve Güney Afrika
 • Balkanlar
tur dönemi
 • Yaz ve Şeker Bayramı Turları
 • Kurban Bayramı Turları
 • Sonbahar ve Kış Turları
 • Sömestre ve Kış Turları 2018
tur tipi
 • Kültür Turları
 • Gemi Turları
 • Nehir Turları
 • Hızlı ve Kolay Keşifler
 • Vahşi Yaşam Turları
 • Fotoğraf Turları
 • Doğa ile İç İçe Turlar
 • Size Özel Turlar
Güney Afrika

Güney Afrika Ve Dünyaca Ünlü Garden Route Turu

Güney Afrika Ve Dünyaca Ünlü Garden Route Turu

Güney Afrika Ve Dünyaca Ünlü Garden Route Turu

tarih

24 Ağustos - 04 Eylül 2017

şehirler
Cape Town, Johannesburg, Knysna, Oudtshoorn, Pilanesberg
ulaşım
Türk Hava Yolları tarifeli seferi ile
ücret
3940 DOLAR
tek kişilik oda farkı
850 DOLAR
tur konsepti
Tüm ekstra turlar dahil
yemek durumu
10 Öğle ve 6 Akşam yemeği dahil

Sizi Arayalım

0(212) 233 1598

0(549) 433 4445

yaşanacak anlar tur programı hizmetler

- Pilanesberg'te safari yapıp, big 5 olarak adlandırılan leopar, fil, bufalo ve gergedanları yakından göreceğiz.

 

- Güney Afrika'nın lokal lezzetlerinin tadına bakacağız.

 

- Verdiği özgürlük mücadelesi ile tarihe geçen Nelson Mandel'nın evini görme fırsatı yakalayacağız.

 

- Güney Afrika'da yaşayan siyah kabilelerin gelenek, görenek ve yerel danslarını yakından tanıyacağız.

 

- Cango Wildlife Ranch'e gidiyor, timsah ve çitaları yakından görüyoruz.

 

- Meşhur Garden Route üzerinde yolculuğumuzu yapıyoruz.

 

- Bartholemios Diaz'ın keşfettiği Umit burnunu görüyoruz.

 

- Cape Point'te finükiler ile çıkılan dünyanın en yüksek deniz fenerini görüyoruz.

 

- 1067 metre yüksekliği olan teleferikle çıkılan Masa Dağına çıkıyoruz.

 

- Güney Afrika'nın eşsiz botanik bahçesi Kirstenbosch'u göreceğiz.

 

- Balinaların kıyıya birkaç metre mesafeye geldiği Hemanusu geziyoruz.

 

- Apartheid müzesini geziyoruz ve ezilen siyah halkın yaşadıklarına yakından şahit oluyoruz.

 • 1. Gün

  24/08/2017
  İstanbul

  Turumuz vermiş olduğunuz adrese gelecek olan özel araç ve şoförünüz ile buluşmanızla başlıyor. Saat 22:30’da Atatürk Havalimanı’nda kurulacak Gazella Turizm kontuarında buluşuyor; bilet-bagaj ve pasaport işlemlerinin tamamlanması ve pasaport kontrollerini ardından.           

 • 2. Gün

  25/08/2017
  İstanbul - Johannesburg - Pilanesberg

  Saat 01:30’da Türk Havayolları’na ait TK 38 sefer sayılı uçuşu ile Johannesburg’a hareket ediyoruz. Yaklaşık 9 saat sürecek yolculuğumuzun ardından yerel saat ile 10.25’de Jahonnesburg’a varıyoruz ve bizi bekleyen özel otobüsümüz ile şehir turumuzu gerçekleştiriyoruz. Bu turumuz esnasında Johannesburg şehir merkezi olan Houghton, Güney Afrika’nın simgesi olan ve verdiği özgürlük mücadelesi ile tarihe geçen Nelson Mandela’nın evi, Sandton göreceğimiz yerler arasında olacak. Öğle yemeğimizi turumuz esnasında Lokal bir restoranda alıyoruz ve Pilanesberg’e doğru yola çıkıyoruz. Yaklaşık 3 saat sürecek bu yolculuğumuzun ardından Pilanesberg’e varıyoruz ve lodgelarımıza yerleşiyoruz. Kısa bir dinlenmenin ardından ilk safarimizi yapıyoruz. Tur bitimi otelimize dönüyoruz ve akşam yemeğimizi alıyoruz. Konaklama otelimizde.

 • 3. Gün

  26/08/2017
  Pilanesberg

  Güne safari ile başlamak için erken bir saatte uyanıyoruz ve özel üstü açık 4x4 jeeplerimiz ile unutulmaz manzaralar eşliğinde eşsiz zamanlar geçireceğimiz Pilanesberg Ulusal Parkında safarimize başlıyoruz. Bu turumuz esnasında ‘’Big 5’’ olarak adlandırılan aslan, leopar, fil, bufalo ve gergedanların yanısıra ayrıca  bir birinden farklı 350 kuş çeşidi, 65 tip sürüngeni ve birçok farklı hayvan çeşidini görme fırsatı yakalayacağız. Safarinin bitiminde otelimize dönüyoruz ve kahvaltımızı yapıyoruz. Kahvaltının ardından Sun City’e geçiyoruz ve burada panoramik olarak şehir turumuzu gerçekleştiriyoruz. Öğle yemeğimizi turumuz esnasında lokal bir restoranda alıyoruz ve Lodgumuza geri dönüyoruz. Akşam günün ikinci safarisi için otel lobisinde buluşuyoruz. Safari sonrası akşam yemeği ve konaklama Lodgumuda.

 • 4. Gün

  27/08/2017
  Pilannesberg - Johannesburg

  Otelde alacağımız kahvaltının Johannesburg’a doğru yola çıkıyoruz. Yolumuzun üzerinde ilk durağımız Lesedi olacak, burada Afrika’da yaşayan siyah kabilelerin gelenek, görenek ve yerel danslarını bu köyde yakından tanıma fırsatı bulacağız. Turumuzun başlangıcında video gösterimi ile siyah kültürlerin tarihini dinleyip Zulu, Xhosa, Basotho ve Pedi kabilelerinin ev içi yaşamlarının sergilendiği bölümde geziyor ve yerel danslarını izliyoruz. Öğle yemeğimizi aynı yerde aldıktan sonra Johannesburg’a doğru yolumuza devam ediyoruz. Johannesburg’a varışımız ile akşam yemeğimizi yiyoruz. Konaklama otelimizde.

 • 5. Gün

  28/08/2017
  Johannesburg - George - Knysna

  Otelde alacağımız kahvaltının ardından otelden ayrılma işlemlerimizi tamamlıyoruz ve Apartheid müzesini turumuzu gerçekleştiriyoruz. Apartheid kelime anlamı olarak ezilen siyahi halk anlamına gelmektedir ve bu müzede her iki  beyaz ve siyahi halkların aralarındaki ayrımcılığı yakından hissedeceğiz. Öğle yemeğimizi yedikten sonra havalimanına transferimizi gerçekleştiriyoruz ve George şehrine uçuyoruz. Burada bizi bekleyen otobüsümüz ile Knysna’ya doğru bir saatlik bir yolculuk yapıyoruz. Varışımıza istinaden otelimize yerleşiyoruz ve geceleme otelimizde.

 • 6. Gün

  29/08/2017
  Knysna

  Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından Titsikama Milli Parkı’na doğru yola çıkıyoruz ve burada yapacağımız tekne turumuzu geçekleştiriyoruz. Öğle yemeğimizi turumuz esnasında alıyoruz ve Knysna’ya geri dönüyoruz. Keurbooms nehri boyunca uzanan Keurbooms nehri ulusal parkında tekne ile geziyoruz ve güzel bir gün batımı ile turumuzu tamamlıyoruz. Geceleme otelimizde.

 • 7. Gün

  30/08/2017
  Knysna - Oudtshoorn

  Sabah kahvaltıdan sonra Oudtshoorn’a doğru yola çıkıyoruz. Outeniqua dağlarını geçip Cango Wildlife Ranch’ e gidiyor ve burada timsah ve çitaları görüyoruz. Öğle yemeğimizi burada aldıktan sonra Cango Mağaralarına doğru yola çıkıyoruz. Burada milyonlarca senede oluşmuş olan sarkıt ve dikitler bizi hayrete düşürecek. Outeniqua ve Swartberg Dağlarının arasında kalan Oudtshoorn dünyanın devekuşu çiftliği olarak bilinir. Burada bulunan çok sayıdaki devekuşlarından timsah derisinden sonra dünyanın ikinci en değerli derisi elde edilir. Sonrasında Oudtshoorn’daki otelimize geçiyor ve odalara yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

 • 8.Gün

  31/08/2017
  Outshoorn - Hermanus - Cape Town

  Sabah Kahvaltıdan sonra Garden Route üzerindeki yolculuğumuza başlıyoruz. Oudsthorn- Ladysmith, Barrydale – Swellendam üzerinden Hermanus’a istikametinde ilerlerken öğle yemeğimizi yol üzerinde yerel bir restoranda alıyoruz ve ardından Güney Gerçek Balinası, Kambur Balina ve Yüzgeç Balinalarının karaya birkaç metre mesafeye geldiği bu son derece şirin kasayı yakından tanıyor ve Balina Müze’sine gidiyor değişik türleri nasıl ayırt edebileceğimizi öğreniyoruz. Turumuzun ardından Capetown’a doğru hareket ediyoruz. Varışımızı takiben geceleme otelimizde.

 • 9.Gün

  01/09/2017
  Cape Town

  Sabah kahvaltısının Masa dağını ve yörenin ünlü şaraplarını tadacağımız turumuza çıkıyoruz. Öğle yemeğimizi lokal bir restoranda turumuz sırasında alacağız. Turumuzun bitiminde otelimize transferimizi gerçekleştiriyoruz. Akşam yemeğini Capetown’un ünlü Waterfront bölgesinde aldıktan sonra geceleme otelimizde.

 • 10.Gün

  02/09/2017
  Cape Town

  Otelinizden sabah kahvaltısının ardından hareket ile Bantry Bay, Camps Bay ve Llandudno Bölgelerinden geçip balıkçı kasabası olan Hout Bay’a varıyoruz. Buradan tekne ile açılarak ilk önce  Duiker Adasındaki Cape kürklü foklarını görüyoruz. Ardından Chapmans Peak ya da Constantia Nek’den geçerek, Simons Town yakınındaki Boulders Beach’te Afrika Penguenlerini görüyoruz. Deniz kenarında lokal bir restoranda öğle yemeğinden sonra Afrika’nın en güneybatı köşesi olan Bartholemios Diaz’ın keşfettiği Ümit Burnu ve Cape Point’te feniküler ile çıkılan dünyanın en yüksek deniz fenerini görüyoruz. Daha sonra farklı sahil kasabalarından geçerek Cape Town’a dönüyoruz. Akşam yemeği. Geceleme otelimizde

 • 11.Gün

  03/09/2017
  Cape Tow - İstanbul

  Sabah kahvaltıdan sonra Green Market Square’de son hediyelik eşya alışverişimiz yapıyoruz. Burada yaklaşık bir saat geçirdikten sonra Güney Afrikanın eşsiz botanik bahçesi Kirstenbosch’a gidiyor ve burada öğle yemeğimizi geleneksel mutfak ile alıyoruz. Yemeğimizin ardında havalimanına doğru yola çıkıyoruz. Havalimanına varışın ardından bagj, bilet ve pasaport işlemlerinin ardından Türk Havayollarının TK 45 sefer sayılı uçuşu ile saat  17.05’te İstanbul’a hareket ediyoruz.

 • 12.Gün

  04/09/2017
  İstanbul

  Yerel saat ile 04.50’de İstanbul’a varışınızın ardından daha önce bildirmiş olduğunuz adresinize gerçekleştirilecek olan alan – eviniz transferi ile turumuz son bulacaktır.

Fiyata Dâhil Olan Hizmetler

-  Türk Havayolları ile gidiş – dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti,

-  Pilanesberg Kwa Maritane Lodge 2 gece

- Johannesburg Da Vinci Hotel, 1gece

- Kynsna  Pezula Hotel, 2 gece

- Oudtshorn Olive Estate Hotel, 1 gece 

- Hermanus Arabella Western Cape Hotel, 1 gece

- Hilton City Center 2 gece veya benzeri otellerde,

- Programda belirtilen tüm öğle ve akşam yemekleri,

- Özel araçlar ile programda belirtilen tüm turlar,

- 4x4 araçlar ile programlarda belirtilen safariler,

- Ulusal parklara giriş ücretleri,

- Yurtdışı çıkış harcı,

- Seyahat sigortası,

- Türkçe rehberlik,

- Ücretsiz kişiye öze eviniz – alan – eviniz transferi de dahil tüm transferler,

- Gazella Turizm profesyonel Türkçe rehberlik hizmeti,

 

Fiyata Dâhil Olmayan Hizmetler

- Programda belirtilmeyen yemekler,

- Programda belirtilen yemekler sırasında alınacak yemekler,

- Fazla Bagaj ücreti,

- Kişisel harcamalar,

Güney Afrika Ve Dünyaca Ünlü Garden Route Turu Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Gezi Zamanlaması

Aşağıdaki linkten geziniz sırasında ortalama hava sıcaklıklarını görebilirsiniz. Güney Afrika Cumhuriyeti, Güney Yarımküre ’de olması nedeni ile ülkemizin tam tersi olarak Aralık - Ocak ve Şubat aylarında yaz mevsimini, Haziran - Temmuz ve Ağustos aylarında ise kış mevsimini yaşamaktadır. Yaz aylarında sıcaklık ülkenin güney kesiminde 25°C olarak seyrederken, hava bunaltıcı değildir. Zaman zaman yağış görülebilir. Kuzeye gidildikçe sıcaklık ve nem oranı tropik iklime bağlı olarak artar. Kış ayları ise ülkenin güney kesiminde Akdeniz iklimine benzer bir iklim nedeni ile yağışlı geçer ve sıcaklık 5°C - 10°C arasında seyreder.

http://www.gazella.com/destinasyonlar/ulke/35

 

Sağlık
Güney Afrika’ya girişlerde Türk vatandaşlarına herhangi bir aşı zorunluluğu bulunmamaktadır. Ancak Sarı Humma olan ülkelerden Güney Afrika'ya giriş yapılacak ise, ülkenin gümrüğünde sizlerden sarı humma aşısı olduğunuza dahi sertifika isterler. Eğer maceracı bir yemek yeme alışkanlığınız var ve sokaklarda açıkta satılan yiyeceklerden yiyorsanız; kesinlikle kapalı şişe suyu tüketmenizi, buz, süt ve süt ürünlerinden kaçınmanızı, iyi pişirildiğine emin olduğunuz et, tavuk ve balık ürünleri tüketmenizi, meyve ve sebzelerin iyi yıkanmış olmasından emin olunması, meyvelerin kabuğunun soyulduktan sonra yenmesini tavsiye ederiz.​
 

 

- Vize Bilgileri
Türk vatandaşları, Güney Afrika'ya gerçekleştirecekleri 90 güne kadar kalış süreli seyahatlerinde vizeden muaftır. Bütün tip  pasaportlarda en az 2 adet boş sayfanın bulunması gerekmekte olup, bu boş sayfalarda mürekkepten kaynaklanan lekelerin olmamasına dikkat edilmelidir.

 

- Uçuş Süreleri
İstanbul ile, ülkenin başkentlerinden olan Cape Town arası uçuş süresi yaklaşık olarak 11 saat 20 dakikadır. İstanbul ile Johannesburg arası uçuş süresi ise; yaklaşık olarak 10 saattir.

 

- Para Birimi
Güney Afrika’nın para birimi South African Rand’ıdır (ZAR). 1 USD yaklaşık 8,5 ZAR, 1 Euro ise yaklaşık 11 ZAR’dır. Yanınıza her iki para biriminden de alabilirsiniz ancak USD’nın 2000 yılı ve sonrası basılmış olması gerekmektedir. Aksi takdirde döviz büroları parayı daha düşük bir kurla bozacaklardır.

 

- Saat Dilimi
Türkiye ile Güney Afrika arasında saat farkı bulunmamaktadır.

 

- Telefon Kullanımı
Tüm cep telefonu operatörleri, hattınız uluslararası dolaşıma açıksa kullanılabilmektedir. Ancak ülkenin bazı kesimlerinde şebeke problemi yaşanabilir.

 

- Gezi İçin Alınabilecek Kıyafet ve Gerekli Eşyalar
Yanınıza kolayca giyip çıkarabileceğiniz tişörtler, kısa ve uzun kollu gömlekler, pamuklu pantolonlar, rahat yürüyüş ayakkabıları ve akşamları için ince bir mont almanızı öneririz. Bunun dışında şapka, güneş gözlüğü, güneş kremi, olası gürültüye karşı kulak tıkacı, fotoğraf makinesi, sinek ve böcek savan ilaçlar, video kamera ve bunların şarj aletleri ve yedek hafıza kartları da getirebilirsiniz.

 

- Yemek Kültürü
Güney Afrika’da, genel anlamda Malezya ve Avrupa mutfağından esinlenerek karma bir mutfak kültürü oluşturulmuştur. Sofralardan taze sebze ve meyve eksik olmaz.

 

- Elektrik
Güney Afrika’da elektrik 220/230 volttur ve M tipi üçlü yuvarlak kalın prizler kullanılmaktadır. Prizlerin örnekleri http://www.iec.ch/worldplugs/typeM.htm sitesinden görülebilir.

 

- Alışveriş
Dünyanın en büyük altın madenlerinin bulunduğu ve en çok altın üreten ülkesi olan Güney Afrika’da, alışveriş için akla gelecek ilk ürün mücevherdir. Mücevher mağazalarında çok güzel ve özel tasarımlı takıları bir arada bulabilirsiniz. Ayrıca pazarlarda yöre halkının yapmış olduğu heykeller, oyma işi tahta ürünler, el işi deri malzemeler ve cam yapımı ustaların ellerinden çıkan cam ürünlerini satın alabilirsiniz.

 

- Sosyal Yaşam

Güney Afrika giyim konusunda rahat bir ülke fakat kadınların bacaklarını pek göstermemesi ve dekolte giymemesi daha faydalı olacaktır.

Suç oranı burada oldukça yüksek bu yüzden rehberinizin görüşlerini alarak gezinize devam etmeniz doğru olacaktır.

Unutmayalım ki burası kurak bir ülke ve su ve elektrik kullanımı konusunda daha duyarlı olmamız gerekiyor.

 

Güney Afrika Ve Dünyaca Ünlü Garden Route Turu, Güney Afrika Hakkında Videolar

otel listesi Bu turdaki otellerin listesini aşağıda görebilirsiniz.

4* Kwa Maritane Hotel - Pilanesberg

http://kwamaritanebookings.co.za/

 

5* Da Vinci Hotel - Johannesburg

http://www.legacyhotels.co.za/en/hotels/davincihotel

 

5* Pezula Hotel – Knysna

http://conradhotels3.hilton.com/en/hotels/south-africa/conrad-pezula-GRJPRCI/index.html

 

4* Olive Estate – Oudtshoorn

http://www.surval.co.za/

 

5* Arabella Western Cape Hotel – Hermanus

http://arabellacountryestate.co.za/arabella-hotel-spa/

 

5* Hilton City Center - Cape Town

http://h-rez.com/a376177/index.htm?lbl=ggl-en-rmk&gclid=CPLklfm3uc8CFQmdGwod--ACOw

 

Güney Afrika Ve Dünyaca Ünlü Garden Route Turu Otel Listesi
alternatif tarih seçiniz Bu tur için aşağıdaki alternatif tarihleri seçebilirsiniz.
Güney Afrika Ve Dünyaca Ünlü Garden Route Turu Alternatif Tur Tarihleri
Sizi Arayalım Sizi Arayalım
Canlı DestekCanlı Destek
Gazella Turizm iletişim +90 212 233 1598
+90 549 433 4445

e-bülten kayıt

E-bültenimize kayıt olarak bizden en son tur bilgilerini, kampanyaları ve diğer aktiviteleri haber alabilirsiniz.