MENU
Kelime veya Ülke Arayın
tur bölgesi
 • Kuzey Amerika
 • Orta ve Latin Amerika
 • Kuzey Avrupa ve Rusya
 • Güney Avrupa
 • Orta Asya ve Japonya
 • Güney Doğu Asya
 • Hindistan Alt Kıtası
 • Kuzey Afrika ve Orta Doğu
 • Orta ve Güney Afrika
 • Balkanlar
tur dönemi
 • İlkbahar Turları
 • Yaz ve Şeker Bayramı Turları
 • Kurban Bayramı Turları
 • Sonbahar ve Kış Turları
 • Sömestre ve Kış Turları 2018
tur tipi
 • Kültür Turları
 • Gemi Turları
 • Nehir Turları
 • Vahşi Yaşam Turları
 • Trekking Turları
 • Fotoğraf Turları
 • Doğa ile İç İçe Turlar
 • Size Özel Turlar
Güney Afrika

Güney Afrika & Botswana & Zimbabwe & Zambiya Turu

turumuz dolmuştur bu turun
alternatif tarihlerini
İncelemek için tıklayınız
Güney Afrika & Botswana & Zimbabwe & Zambiya Turu

Güney Afrika & Botswana & Zimbabwe & Zambiya Turu

tarih

10 - 17 Mart 2018

şehirler
Botswana, Cape Town, Johannesburg, Livingstone, Zimbabwe
ulaşım
Türk Hava Yolları tarifeli seferi ile
ücret
3.790 DOLAR
tek kişilik oda farkı
790 DOLAR
tur konsepti
Tüm Turlar Dahil
yemek durumu
5 öğle ve 5 akşam yemeği

Sizi Arayalım

0(212) 233 1598

0(549) 433 4445

yaşanacak anlar tur programı hizmetler

+Güney Afrika'nın lokal lezzetlerinin tadına bakacağız

 

+ Verdiği özgürlük mücadelesi ile tarihe geçen Nelson Mandel'nın evini görme fırsatı yakalayacağız

 

+1067 metre yüksekliği olan teleferikle çıkılan Masa Dağına çıkıp yörenin ünlü şaraplarını tadacağız


+Bartholemios Diaz'ın keşfettiği Umit burnunu görüyoruz


+Cape Point'te finükiler ile çıkılan dünyanın en yüksek deniz fenerini görüyoruz

 

+Gürleyen duman diye adlandırılan Victoria şelalelerinde gökkuşağının bütün renklerini görüyoruz

 

+ Chobe Milli Park’ında tekne ile safari yapacağız

 • 1. Gün

  10/03/2018
  İstanbul - Cape Town

  Turumuz kişiye özel aracın sizi adresinizden alması ile başlıyor . Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali'nde buluşarak, check-in işlemlerimizi tamamlıyor ve sonrasında ise Türk Havayollarının tarifeli seferi ile Cape Town’a uçuyoruz.  Yaklaşık 13 saat sürecek yolculuğumuzun ardından Cape Town’a varış. Pasaport ve gümrük işlemlerinin ardından şehir merkezine transfer oluyoruz. Yapılacak olan panoramik şehir turunda Adderly Caddesi, Riebeck Heykeli, Ümit Kalesi, Company Gardens, Parlamento, Long Street gibi şehrin turistik ve tarihi yerleri görülecektir. Tur bitimi otele transfer. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

 • 2. Gün

  11/03/2018
  Cape Town

  Kahvaltının ardından Masa dağını ve yörenin ünlü şaraplarını tadacağımız turumuza çıkıyoruz. Öğle yemeğimizi lokal bir restoranda turumuz sırasında alacağız. Turumuzun bitiminde otelimize transferimizi gerçekleştiriyoruz.  Akşam yemeğini Capetown’un ünlü Waterfront bölgesinde aldıktan sonra geceleme otelimizde.

 • 3. Gün

  12/03/2018
  Cape Town

  Otelinizden sabah kahvaltısının ardından hareket ile Bantry Bay, Camps Bay ve Llandudno Bölgelerinden geçip balıkçı kasabası olan Hout Bay’a varıyoruz. Buradan tekne ile açılarak ilk önce Duiker Adasındaki Cape kürklü foklarını görüyoruz. Ardından Chapmans Peak ya da Constantia Nek’den geçerek, Simons Town yakınındaki Boulders Beach’te Afrika Penguenlerini görüyoruz. Deniz kenarında lokal bir restoranda öğle yemeğinden sonra Afrika’nın en güneybatı köşesi olan Bartholemios Diaz’ın keşfettiği Ümit Burnu ve Cape Point’te feniküler ile çıkılan dünyanın en yüksek deniz fenerini görüyoruz. Daha sonra farklı sahil kasabalarından geçerek Cape Town’a dönüyoruz. Geceleme otelimizde.

 • 4. Gün

  13/03/2018
  Cape Town -Zimbabwe - Botswana

  Erken kahvaltının ardından  havaalanına hareket. Zimbabwe uçuşumuzu gerçekleştireceğiz. Varışta  Botswana lodgelarımıza transfer  oluyoruz.  Öğle yemeğimizi otelde alıyoruz.   Günbatımı Safarisi için hareket ediyoruz. Tekne ile gün batımı safarisi yapıyoruz.  Tur sonrası otelimize transfer oluyoruz.  Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

 • 5. Gün

  14/03/2018
  Botswana

  Sabah erken saatte arazi araçları ile gündoğumu safarisine çıkıyoruz. Safari dönüşünde otelimizde kahvaltı alıyoruz.  Öğle yemeğine kadar serbest süreyi otelimde havuz başında geçirebilirsiniz. Öğle yemeğinden sonra Günbatımında Chobe Milli Park’ında tekne ile safari yapıyoruz. Safariden sonra otelimize dönüyor ve akşam yemeğimizi alıyoruz. Geceleme otelimizde.

 • 6. Gün

  15/03/2018
  Botswana - Zimbabwe

  Sabah erken saatte arazi araçları ile gündoğumu safarisine çıkıyoruz Safari dönüşünde otelimizde kahvaltı alıyoruz ardından özel aracımız ile yerlilerin Mosi-oa-Tunya  (Gürleyen duman) diye adlandırdıkları Victoria şelalelerinin bulunduğu Zimbabwe’ye hareket ediyoruz. Gümrük işlemlerinin ardından otelimize transfer oluyoruz.  Kısa bir dinlenmenin ardından adını Kraliçe Victoria’dan alan, gökkuşağının renklendirdiği,  dünyanın en görkemli şelalelerinden birisi olan Victoria Çağlayanı ziyareti yapıp,  Zambezi Tekne Turu ile güneşin batışını izleyeceğiz. Akşam yemeğimizi teknede alacağız.  Geceleme otelimizde. 

 • 7. Gün

  16/03/2018
  Zimbabwe - Livingstone - Johannesburg

  Kahvaltının ardından Zambiya’nın başkenti Livingstone’ye hareket ediyoruz. Kısa bir panoramik gezinin ardından havaalanına transfer. Johannesburg’a uçuşu. Otele transfer. Serbest zaman. Konaklama.

 • 8. Gün

  17/03/2018
  Johannesburg - İstanbul

  Kahvaltının ardından yapılacak şehir turumuzda  esnasında şehir merkezi olan Houghton, Güney  Afrika’nın  simgesi olan  ve verdiği özgürlük mücadelesi ile tarihe geçen Nelson Mandela’nın evi, Sandton göreceğimiz yerler arasında . Öğle yemeğimizi lokal bir restoranda alıyoruz. Havaalanına  transfer oluyoruz.  Türk Havayollarının tarifeli seferi ile İstanbul’a uçuş. Turumuz önceden vermiş olduğunuz adrese yapılacak kişiye özel transferiniz ile son buluyor

Ücrete Dâhil Olan Hizmetler
Türk Havayolları ile İstanbul – Cape Town // Johannesburg – İstanbull ekonomi sınıf uçak biletleri
Belirtilen otellerde kahvaltı dahil konaklama 
Bütün ara uçuşlar
Kişiye özel ev – alan – evi transferi 
Programda belirtilen öğle ve akşam yemekleri
4x4 araçlar ile safariler
Öğle yemekli Masa Dağı turu
Öğle yemekli Ümit Burnu Yarımadası turu
Zambezi tekne turu
Chobe Milli Park’ında tekne turu
Zimbabwe Viktoria Şelaleleri Turu
Botswana Safari Turu 
Gazella Turizm profesyonel Türkçe rehberlik hizmetleri
Yurtdışı çıkış harcı
Seyahat sağlık sigortası


Ücrete Dâhil Olmayan Hizmetler
Programda belirtilmeyen yemekler
 Programda belirtilen yemekler esnasında alınacak içecekler
 Fazla bagaj ücretleri
 Kişisel harcamalar
Zimbabwe çok girişli vize ( Kapıda alınıyor, 50-$ ) / Botswana vizesi ( Kapıda alınıyor, sadece damga basılıyor, 30-$)  (***Yanınızda arka fonu beyaz 6 adet vesikalık resim bulundurmanız gerekiyor)
 

ÖNEMLİ NOT:

***** Güney Afrika’ya girişte tüm pasaport tiplerinin en az 6 ay geçerlilik süresi ve 2 adet boş sayfanın bulunması gerekmektedir. Bu boş sayfalarda mürekkepten kaynaklı lekelerin olmamasına dikkat edilmelidir.

Güney Afrika & Botswana & Zimbabwe & Zambiya Turu Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

 

ÖNEMLİ NOT:

***** Güney Afrika’ya girişte tüm pasaport tiplerinin en az 6 ay geçerlilik süresi ve 2 adet boş sayfanın bulunması gerekmektedir. Bu boş sayfalarda mürekkepten kaynaklı lekelerin olmamasına dikkat edilmelidir.

Gezi Zamanlaması

Aşağıdaki linkten geziniz sırasında ortalama hava sıcaklıklarını görebilirsiniz. Güney Afrika Cumhuriyeti, Güney Yarımküre ’de olması nedeni ile ülkemizin tam tersi olarak Aralık - Ocak ve Şubat aylarında yaz mevsimini, Haziran - Temmuz ve Ağustos aylarında ise kış mevsimini yaşamaktadır. Yaz aylarında sıcaklık ülkenin güney kesiminde 25°C olarak seyrederken, hava bunaltıcı değildir. Zaman zaman yağış görülebilir. Kuzeye gidildikçe sıcaklık ve nem oranı tropik iklime bağlı olarak artar. Kış ayları ise ülkenin güney kesiminde Akdeniz iklimine benzer bir iklim nedeni ile yağışlı geçer ve sıcaklık 5°C - 10°C arasında seyreder.

http://www.gazella.com/destinasyonlar/ulke/35

 

Sağlık
Güney Afrika’ya girişlerde Türk vatandaşlarına herhangi bir aşı zorunluluğu bulunmamaktadır. Ancak Sarı Humma olan ülkelerden Güney Afrika'ya giriş yapılacak ise, ülkenin gümrüğünde sizlerden sarı humma aşısı olduğunuza dahi sertifika isterler. Eğer maceracı bir yemek yeme alışkanlığınız var ve sokaklarda açıkta satılan yiyeceklerden yiyorsanız; kesinlikle kapalı şişe suyu tüketmenizi, buz, süt ve süt ürünlerinden kaçınmanızı, iyi pişirildiğine emin olduğunuz et, tavuk ve balık ürünleri tüketmenizi, meyve ve sebzelerin iyi yıkanmış olmasından emin olunması, meyvelerin kabuğunun soyulduktan sonra yenmesini tavsiye ederiz.​
 

 

- Vize Bilgileri
Türk vatandaşları, Güney Afrika'ya gerçekleştirecekleri 90 güne kadar kalış süreli seyahatlerinde vizeden muaftır. Bütün tip  pasaportlarda en az 2 adet boş sayfanın bulunması gerekmekte olup, bu boş sayfalarda mürekkepten kaynaklanan lekelerin olmamasına dikkat edilmelidir.

 

- Uçuş Süreleri
İstanbul ile, ülkenin başkentlerinden olan Cape Town arası uçuş süresi yaklaşık olarak 11 saat 20 dakikadır. İstanbul ile Johannesburg arası uçuş süresi ise; yaklaşık olarak 10 saattir.

UÇUŞ DETAYI:
TK 44 21JAN  ISTCPT HK21  0245 1300                   
TK 43 28JAN  JNBIST HK21  1920 0605*

- Para Birimi
Güney Afrika’nın para birimi South African Rand’ıdır (ZAR). 1 USD yaklaşık 8,5 ZAR, 1 Euro ise yaklaşık 11 ZAR’dır. Yanınıza her iki para biriminden de alabilirsiniz ancak USD’nın 2000 yılı ve sonrası basılmış olması gerekmektedir. Aksi takdirde döviz büroları parayı daha düşük bir kurla bozacaklardır.

 

- Saat Dilimi
Türkiye ile Güney Afrika arasında saat farkı bulunmamaktadır.

 

- Telefon Kullanımı
Tüm cep telefonu operatörleri, hattınız uluslararası dolaşıma açıksa kullanılabilmektedir. Ancak ülkenin bazı kesimlerinde şebeke problemi yaşanabilir.

 

- Gezi İçin Alınabilecek Kıyafet ve Gerekli Eşyalar
Yanınıza kolayca giyip çıkarabileceğiniz tişörtler, kısa ve uzun kollu gömlekler, pamuklu pantolonlar, rahat yürüyüş ayakkabıları ve akşamları için ince bir mont almanızı öneririz. Bunun dışında şapka, güneş gözlüğü, güneş kremi, olası gürültüye karşı kulak tıkacı, fotoğraf makinesi, sinek ve böcek savan ilaçlar, video kamera ve bunların şarj aletleri ve yedek hafıza kartları da getirebilirsiniz.

 

- Yemek Kültürü
Güney Afrika’da, genel anlamda Malezya ve Avrupa mutfağından esinlenerek karma bir mutfak kültürü oluşturulmuştur. Sofralardan taze sebze ve meyve eksik olmaz.

 

- Elektrik
Güney Afrika’da elektrik 220/230 volttur ve M tipi üçlü yuvarlak kalın prizler kullanılmaktadır. Prizlerin örnekleri http://www.iec.ch/worldplugs/typeM.htm sitesinden görülebilir.

 

- Alışveriş
Dünyanın en büyük altın madenlerinin bulunduğu ve en çok altın üreten ülkesi olan Güney Afrika’da, alışveriş için akla gelecek ilk ürün mücevherdir. Mücevher mağazalarında çok güzel ve özel tasarımlı takıları bir arada bulabilirsiniz. Ayrıca pazarlarda yöre halkının yapmış olduğu heykeller, oyma işi tahta ürünler, el işi deri malzemeler ve cam yapımı ustaların ellerinden çıkan cam ürünlerini satın alabilirsiniz.

 

- Sosyal Yaşam

Güney Afrika giyim konusunda rahat bir ülke fakat kadınların bacaklarını pek göstermemesi ve dekolte giymemesi daha faydalı olacaktır.

Suç oranı burada oldukça yüksek bu yüzden rehberinizin görüşlerini alarak gezinize devam etmeniz doğru olacaktır.

Unutmayalım ki burası kurak bir ülke ve su ve elektrik kullanımı konusunda daha duyarlı olmamız gerekiyor.

Güney Afrika & Botswana & Zimbabwe & Zambiya Turu, Güney Afrika Hakkında Videolar

otel listesi Bu turdaki otellerin listesini aşağıda görebilirsiniz.

Cape Town: Hilton City Center 5* vb.
http://h-rez.com/a376177/index.htm?lbl=ggl-en&gclid=EAIaIQobChMIsoKm65ma1QIV4ynTCh0qlAxZEAAYAyAAEgKnePD_BwE

 

Botswana: Mowana Safari Lodge ​vb.

http://www.mowanasafarilodge.net/

 

Zimbabwe : Kingdom Hotel 4* vb

http://www.thekingdomhotel.co.za/

 

Johannesburg: Radisson Blue Sandton 5*  vb.

https://www.radissonblu.com/en/hotel-johannesburg

Güney Afrika & Botswana & Zimbabwe & Zambiya Turu Otel Listesi
alternatif tarih seçiniz Bu tur için aşağıdaki alternatif tarihleri seçebilirsiniz.
Güney Afrika & Botswana & Zimbabwe & Zambiya Turu Alternatif Tur Tarihleri
Sizi Arayalım Sizi Arayalım
Canlı DestekCanlı Destek
Gazella Turizm iletişim +90 212 233 1598
+90 549 433 4445

e-bülten kayıt

E-bültenimize kayıt olarak bizden en son tur bilgilerini, kampanyaları ve diğer aktiviteleri haber alabilirsiniz.