MENU
Kelime veya Ülke Arayın
tur bölgesi
 • Kuzey Amerika
 • Orta ve Latin Amerika
 • Kuzey Avrupa ve Rusya
 • Güney Avrupa
 • Orta Asya ve Japonya
 • Güney Doğu Asya
 • Hindistan Alt Kıtası
 • Kuzey Afrika ve Orta Doğu
 • Orta ve Güney Afrika
 • Balkanlar
tur dönemi
 • Yaz ve Şeker Bayramı Turları
 • Kurban Bayramı Turları
 • Sonbahar ve Kış Turları
 • Sömestre ve Kış Turları
 • İlkbahar Turları
tur tipi
 • Kültür Turları
 • Gemi Turları
 • Nehir Turları
 • Hızlı ve Kolay Keşifler
 • Vahşi Yaşam Turları
 • Fotoğraf Turları
 • Doğa ile İç İçe Turlar
 • Size Özel Turlar
Fas

Fas - Fotoğraf Turu

Fas - Fotoğraf Turu

Fas - Fotoğraf Turu

tarih

23 - 31 Ekim 2017

şehirler
Chefchaouen, Erfoud , Essaouira, Fez , Kazablanka, Marakeş, Ouarzazate
ulaşım
Türk Hava Yolları Tarifeli Seferi ile
ücret
1890 EURO
tek kişilik oda farkı
300 EURO
tur konsepti
Tüm Ekstra Turlar Dahil
yemek durumu
7 Öğle ve 8 Akşam yemeği

Sizi Arayalım

0(212) 233 1598

0(549) 433 4445

yaşanacak anlar tur programı hizmetler

+ Seyehat Fotoğrafçışı Hakkı Ceylan ile Fas'ı gezip fotoğraf çekme fırsatı yakalayacağı.

 

+ Birbirinden güzel evleri, romantik sokakları, yollarda kurulan samimi tezgahları ile, Fas'ı keşfedeceğiz


+ Rabat’ta etkileyici mimarisiyle görmeden dönülmemesi gereken Kraliyet Sarayı, asla bitmeyen caminin görkemli yalnız minaresi Hassan Kulesi'ni görme fırsatı yakalayacağız

 

+ Kuzey'in Mavi Şehri Chefchaouen'de Kasbah, Medina, V. Muhammed Meydanı gibi şehrin önemli noktalarını gezecek, günü Jemaa Bouzafar Camii kalıntılarının yer aldığı tepeden şehrin panoramik görüntüsünü izleyerek sonlandıracağız


+ Fez Kraliyet Sarayı’ında ve Yahudi Mahallesi ‘Mellah’ta boyacılar ve deri tabaklayanların geleneksel yöntemlerini tanıma


+ Küçük İsviçre diye de bilinen Ifrane’de çöl ikliminden kutup iklimine sert bir geçiş ve ardından Sahra Çölü’nün sınırında kurulmuş Erfoud şehrinin safariyle kumul tepelerin kızıllllığında Afrika güneşinin sahneden inişine tanık olma keyfi


+ ‘Kırmızı Şehir’ Marakeş’te labirenti andıran dar sokakları ve her yere yayılmış tezgahlarıyla safran kokulu Medina, durgun sular ve kar kaplı tepeleriyle Atlas Dağlarının yansımasının altında büyüleyici bahçeleriyle Menara ve falcıları ile ünlü Djemma El Fna'da geleceğimize dair ipuçları alabileceğimiz fallar baktırma deneyimi

 • 1. Gün

  23/10/2017
  İstanbul - Casablanca - Chefchaouen

  Gezimiz Kazablanka havalimanına inmemizle başlayacak. İlk durağımız bir klasik olan Hassan II camisi. Burayı dışarıdan ziyaret edip fotoğraflayacağız. Sonrasında Chefchaouen’e gideceğiz. Günü burada sonlandıracağız. Buradan otelimize transfer oluyoruz. Konaklama ve akşam yemeği Chefchaouen’de ki otelimizde.

 • 2. Gün

  23/10/2017
  Chefchaouen

  Sabah kahvaltımızın ardından Chefchaouen şehir turumuza başlayacağız. Şehirde birçok fotoğraf çekme fırsatımız olacak ve bu şehrin renklerine doyamayacağız. Öğle yemeğimizi de burada yiyeceğiz. Ertesi sabah fotoğraf çekmeye devam etmek istersek erkenden kalkıp kahvaltı zamanına kadar fotoğraf çekebileceğiz. Konaklama ve akşam yemeği Mavi Şehirde olacak.

 • 3. Gün

  25/10/2017
  Chefchaouen - Fez 

  Sabah kahvaltımızın ardından Fes’e transfer oluyoruz ve bugün Fes şehrini dolaşacağız. Her yanı sarı renkte olan dar sokaklarını ve eski şehri gezeceğiz. Ancak sabah ilk ziyaretimiz tabakhane ile başlayacak. Deri yükleri ile eşekler ve önlerinde celebalı kişiler göreceğiz. Öğle yemeğimizi yiyeceğiz ve dar sokaklar, tüneller ve sokak aralarındaki manzaraların tadını çıkaracağız. Günümüzü burada sonlandıracağız ve konaklama ve akşam yemeği için yine Fes'deki otelimizde olacağız.

 • 4. Gün

  26/10/2017
  Erfoud - Merzouga

  Sabah kahvaltımızın ardından Erfoud’a ve buradanda Merzouga’ya transfer oluyoruz. Öğle yemeğimizi transferimiz sırasında alacağız ve öğle saatlerinde çöldeki otelimize varacağız, öğle yemeğimizi yiyeceğiz ve biraz dinlendikten sonra akşam güneşi ile çekim yapmak üzere develer ve sürücüleri olan Tuaregler ile birlikte çölde yürüyüş yapacağız. Gün batımı bitene kadar fotoğraf çekeceğiz. Sonrasında akşam yemeği ve konaklama çöldeki otelimizde.

 • 5. Gün

  27/10/2017
  Merzouga - Quarzazate

  Sabaha karşı uyanacağız ve tekrar çölde develer ve Tuaregler ile birlikte gün doğumu fotoğrafları çekeceğiz. Sonrasında kahvaltımızın ardından Marakeş'e doğru gitmek üzere yola çıkacağız. Ancak yolumuz çok uzun olduğundan gece yolda olmamak adına yine ortada bir şehirde molamız olacak. Öğleden sonra Quarzazate'ye ulaşacağız ve şehri gezeceğiz. Öğle yemeğimizide buradaki gezimiz esnasında alacağız. Konaklamamız ve akşam yemeğimiz Quarzazate'deki otelimizde olacak.

 • 6. Gün

  28/10/2017
  Quarzazate - Marakeş

  Sabah erkenden Marakeş'e gitmek üzere yola çıkacağız. Ancak yolumuzun üzerinde birçok filmin çevrildiği, dokusu çok güzel olan bir köye uğrayacağız. Burada fotoğraf molamız olacak ve öğlene doğru Marakeş'de olacağız.Öğle yemeğimizi yiyeceğiz ve bütün gün eski şehrin dar sokaklarını gezdikten sonra gün batarken meşhur Cuma El Fna meydanını mavi karanlıkta fotoğraflayacağız. Akşam yemeği ve konaklama Marakeş'de ki otelimizde.

 • 7. Gün

  29/10/2017
  Marrakech - Essaouira

  Bu sabah dünden kalan son bir yeri daha ziyaret edip beyaz şehre doğru yola çıkacağız. Essaouira son ziyaret edeceğimiz şehir olacak. Bu şehir her zaman en çok sevilen ve fotoğraf çekmekten keyif alınan bir durak. Şehre gelirken yol üzerinde argan yağı üretim yerlerine uğrayacağız. Burada hem fotoğraf çekeceğiz hem de biraz alışveriş yapacağız. Öğle yemeğimizi yiyeceğiz ve öğleden sonra şehre ulaşacağız. Burada akşama kadar sokak aralarında fotoğraf çekeceğiz. Gün batımında hep birlikte çok güzel fotoğraflar çekmek üzere okyanus kenarında buluşacağız. Konaklama ve akşam yemeği Essaouira'da otelimizde.

 • 8. Gün

  30/10/2017
  Essaouira

  Bugün dünden kalan yetiştiremediğimiz yerlerin fotoğraflarını çekmeye devam edeceğiz. Sabah erken saatlerde kalkmak isteyen olursa fotoğraf çekebileceğimiz mekanları göstereceğiz. Öğle yemeğimizi yiyeceğiz ve akşamüstü, bir gün önce çekmeye doyamadığımız gün batımı fotoğraflarını tekrarlayacağız. Konaklama ve akşam yemeği otelimizde.

 • 9.Gün

  31/10/2017
  Essaouira – Casablanca - İstanbul

  Sabah kahvaltımızın ardından Kazablanka havalimanına doğru yola çıkacağız. Fas'ın ne kadar büyüleyici ve renkli olduğunu göreceğiz. Ancak fotoğraf çekmek çok kolay değil onunda yollarını sizlere açıklayacağız. Havaalanına varışımıza istinaden İstanbul uçuşumuzu gerçekleştireceğiz ve turumuz havaalanı – eviniz transferi ile son buluyor.

Fiyata Dahil Olan Hizmetler:

- Programda belirtilen veya benzeri otellerde 8 gece konaklama ve kahvaltı

- Türk Hava Yolları ile İstanbul - Kasablanka – İstanbul arası ekonomi sınıf uçak bileti

- 8 öğle yemeği

- 8 akşam yemeği

- Park ücretleri

- Gazella turizm profesyonel Türkçe rehberlik hizmeti                  

- Özel araçlar ile programda belirtilen tüm transferler

- Özel araçlar ile size özel eviniz – alan – eviniz transferleri

- Özel araçlar ile programda belirtilen tüm geziler

- Geziler esnasında gerekli olan tüm müze ve ören yeri giriş ücretleri

- Yurtdışı çıkış harcı

- Seyahat sigortası

 

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler:

- Programda belirtilmeyen öğle ve akşam yemekleri

- Yemekler esnasında alınacak içecekler

- Fazla bagaj ücretleri

- Kişisel harcamalar

Fas - Fotoğraf Turu Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Hakkı Ceylan Kimdir?

Genel anlamda şiddet, ırkçılık ve her türlü fanatizmin karşıtı, her çeşit önyargının tüm problemlerin kaynağı olduğunu, siyaseti, futbolu ve insanları toplu olarak istemsizce sürükleyen akımları sevmeyen ve bunlarla ilgilenmeyen, fazla televizyon izlemeyen ve gazete okumayan, tüm bilgileri gazete ve televizyondan ibaret olanlarla da pek sık görüşmeyen biridir. Kitap okumayı ve kitap okuyanları seven, insanlar ve yaptıkları hakkında konuşmaktansa, fikirler hakkında konuşmayı ve onları dinlemeyi daha fazla tercih eden biridir. Her türlü üretimden keyif alan ve üreten insanları seven biridir Hakkı Ceylan. Fotoğraf ve teknolojilerine çok fazla zaman ve para harcıyor, zamanının büyük bir kısmını seyahat ve fotoğrafla değerlendirmektedir.

http://www.hakkiceylan.com/

Facebook: https://www.facebook.com/hakkiceylan

Twitter: https://twitter.com/hakki

Instagram: https://www.instagram.com/hakki/

 

- Fotoğraf Turları Hakkında

Fotoğraf turları diğer kültür turlarından farklı olarak olup, gün ışığına göre en iyi zamanda en iyi yerlerde olabilmek için dizayn edilmektedirler. Program akışı tur programında yazanlar ile birebir olmayabilir, tur liderimiz olan fotoğraf sanatçımız gerek gördüğü yerlerde bazı değişiklikler yapabilir. Fotoğraf turlarına katılmak için uzman bir fotoğrafçı olmanız gerekmez, ancak temel bir fotoğraf eğitiminizin olması tavsiye edilir. Bu turlarda Türkçe rehberlik hizmeti olmayıp, yerel rehberlerden bulunan bölge ile ilgili yabancı dilde bilgiler alabilirsiniz. Tur liderinin yardımcısı çevirilerde sizlere yardımcı olacaktır ancak bu tam bir türkçe rehberlik hizmeti değildir. 

 

Gezi Zamanlaması

Aşağıdaki linkten geziniz sırasında ortalama hava sıcaklıklarını görebilirsiniz.

http://gazella.com/destinasyonlar/ulke/9

 

- Sağlık

Fas’a girişlerde herhangi bir aşı zorunluluğu bulunmamaktadır. Bölgenin iyi restoranlarında ve otellerde alınacak yemeklerde, sağlığınızı tehdit edecek bir sorun ile karşılaşılacağını düşünmüyoruz. Eğer maceracı bir yemek yeme alışkanlığınız var ve sokaklarda açıkta satılan yiyeceklerden yiyorsanız; kesinlikle kapalı şişe suyu tüketmenizi, buz, süt ve süt ürünlerinden kaçınmanızı, iyi pişirildiğine emin olduğunuz et, tavuk ve balık ürünleri tüketmenizi, meyve ve sebzelerin iyi yıkanmış olmasından emin olunması, meyvelerin kabuğunun soyulduktan sonra yenmesini tavsiye ederiz.

 

- Vize Bilgileri

Türk vatandaşları, Fas'a gerçekleştirecekleri 90 güne kadar kalış süreli seyahatlerinde vizeden muaftır.

 

- Ülkeyle İlgili Özel Giyim Kuralları

Ülkede camilere ve kiliselere girerken şort, etek, omuzları açıkta bırakan kıyafetler, vücudu saran giysiler giymekten kaçınılmalıdır. Kadınların yanına ince bir şal veya eşarp almalarını öneririz. Ayrıca şapka veya güneş gözlükleriniz var ise ibadethane içinde bulunduğunuz sürece kullanmamanız gerekmektedir. Hem erkek hem de kadınların bir camiye girerken ayakkabılarını çıkarmaları gerekmektedir.

 

- Bu Tur Kimler İçin Uygundur?

Farklı kültürleri tanımak isteyen gezginler için kaçırılmaması gereken bir gezi olmakla birlikte, bu turumuzda gün içinde otobüs ile 6-7 saatlik yolculuklar yapılacak olup, Bu durumdan dolayı yorulmaktan rahatsız olmayan bütün gezginler için uygun bir turdur. Mutfak Kültürü bize göre farklı bir ülke olan Fas’ta öğle ve akşam yemeklerinde çoğunlukla yerel lezzetler tadacak, et, tavuk, balık ve vejetaryen yemekler servis edilecektir.

 

- Uçuş Süresi

İstanbul ile, Kazablanka arası uçuş süresi yaklaşık olarak 5 saat 10 dakikadır.

 

- Para Birimi

Fas’ın para birimi Fas Dirhemi’dir (MAD). Fas Dirhemi’nin ülke dışına çıkarılması yasaktır. Elinizde kalan Dirhem’in ülkeden ayrılmadan önce tekrar USD ya da Euro’ya çevrilmesi gerekmektedir.

 

- Saat Dilimi

Türkiye ile Fas arasında -3 saat fark bulunmaktadır. Türkiye’de saat 12.00 iken Fas’ta 09.00'dur.

 

- Telefon Kullanımı
Tüm cep telefonu operatörleri, hattınız uluslararası dolaşıma açıksa kullanılabilmektedir. Çöl bölgelerinde zaman zaman şebeke sorunu yaşanabilmektedir.

 

- Gezi İçin Alınabilecek Kıyafet ve Gerekli Eşyalar

Kolayca giyilip – çıkarılabilecek tişört, kısa ve uzun kollu gömlekler, pamuklu pantolonlar, şort, rahat yürüyüş ayakkabıları, akşamları için ince bir mont ve ince bir kazak almanızı öneririz. Ayrıca ibadet yerlerinine girerken şort, etek veya vucüdunuzu açıkta bırakacak kıyafetlerden kaçınmanız, kadınların başını kapatacakları bir örtü, eşarp gibi bir aksesuar almaları gerekmektedir.

 

-Yemek Kültürü

Mutfak kültürü Türk mutfağına göre farklı bir bölgeye gidildiği unutulmamalıdır. Fas mutfağı, Akdeniz, Arap, Yahudi, İran, Batı Afrika ve Berberi mutfağından etkilenmiştir. Yemekler baharatlı olabilir.

 

- Elektrik

Fas genelinde elektrik 110 ve 220 volttur. Prizler C tipi ikili ince yuvarlak uçlu ve E tipi ikili yuvarlak kalın uçludur. Prizlerin örnekleri http://localti.me/morocco sitesinden görülebilir.

 

- Alışveriş

Fas bir alışveriş cennetidir. Marakeş ve Fez’de karşımıza çıkacak “souk” adı verilen kapalıçarşılar bir yanda yerel ürünleri beğeninize sunarken, Kazablanka'da bulunan “Morocco Mall” Kuzey Afrika’daki en büyük alışveriş merkezidir. El yapımı ürünler, geneneksel lambalar, yerel kıyafetler, halı ve kilimler bu ülkeden alınabilecek birçok şeyden yalnızca birkaçı.

 

- Önemli Not

Bu tura 14 yaşından küçük çocukları maalesef kabul edemiyoruz.

otel listesi Bu turdaki otellerin listesini aşağıda görebilirsiniz.

4* Chefchaouen Dar Efchaouen - Chefchaouen

http://www.darechchaouen.com/eng/

 

5* Fez Palais Medina - Chefchaouen

http://palaismedina.hotelspages.com/

 

Butik Kasbah Timbuktou Merzouga - Merzouga

https://www.xaluca.com/en/hotel/kasbah-hotel-tombouctou

 

Butik Ouarzazate (Ait Ben Haddou) Ksar Ighnda - Ouarzazate

http://www.ksar.ighnda.net/

 

5* Marrakech Kenzi Farah - Marrakech

http://www.kenzi-hotels.com/kenzifarah/default-en.html

 

5* Essaouira Atlas Medina - Essaouira

http://www.hotelatlasessaouira.com/en/

Fas - Fotoğraf Turu Turu Otel Listesi
alternatif tarih seçiniz Bu tur için aşağıdaki alternatif tarihleri seçebilirsiniz.
Fas - Fotoğraf Turu Turu Alternatif Tur Tarihleri
Sizi Arayalım Sizi Arayalım
Canlı DestekCanlı Destek
Gazella Turizm iletişim +90 212 233 1598
+90 549 433 4445

e-bülten kayıt

E-bültenimize kayıt olarak bizden en son tur bilgilerini, kampanyaları ve diğer aktiviteleri haber alabilirsiniz.