MENU
Kelime veya Ülke Arayın
tur bölgesi
 • Kuzey Amerika
 • Orta ve Latin Amerika
 • Kuzey Avrupa ve Rusya
 • Güney Avrupa
 • Orta Asya ve Japonya
 • Güney Doğu Asya
 • Hindistan Alt Kıtası
 • Kuzey Afrika ve Orta Doğu
 • Orta ve Güney Afrika
 • Balkanlar
tur dönemi
 • Kurban Bayramı Turları
 • Sonbahar ve Kış Turları
 • Sömestre ve Kış Turları 2018
tur tipi
 • Kültür Turları
 • Gemi Turları
 • Nehir Turları
 • Vahşi Yaşam Turları
 • Fotoğraf Turları
 • Doğa ile İç İçe Turlar
 • Size Özel Turlar
Kenya

Büyük Göçler Kenya Turu

turumuz dolmuştur bu turun
alternatif tarihlerini
İncelemek için tıklayınız
Büyük Göçler Kenya Turu

Büyük Göçler Kenya Turu

tarih

29 Ağustos - 04 Eylül 2017

şehirler
Masai Mara, Nairobi, Nakuru Gölü
ulaşım
Türk Hava Yolları Tarifeli Seferi İle
ücret
3.140 DOLAR
tek kişilik oda farkı
690 DOLAR
tur konsepti
Tüm Ekstra Turlar Dahil
yemek durumu
Tüm Öğle ve Akşam Yemekleri Dahil

Sizi Arayalım

0(212) 233 1598

0(549) 433 4445

yaşanacak anlar tur programı hizmetler

+ Şıklık ve asaletle bezenmiş Pembe Flamingolar’ın yuvası, doğanın muhteşemliğinin yakamozunun vurduğu ve kendine has güzelliğe sahip kuş türlerine ev sahipliği yapan Nakuru Gölü

 

+ Büyük Rift Vadisi boyunca, eşsiz manzaralarından gözünüzü ayıramadan gerçekleşecek bir yolculuk...

 

+ Fillerden gergedanlara, leoparlardan çitalara, zürafalardan antiloplara, yaban hayatı karakterli hayvanlarıyla belgesel tadında bir Ulusal Park; Masai Mara ve 4x4 jeepler ile gerçekleştireceğimiz safariler...

 

+ Günümüz dünyasında, geleneklerinde kopmayarak, samimiyetlerini ve sıcaklıklılarını koruyan Masai halkının gündelik hayatıyla tanışma 

 

+ Duruşlarından hiçbir zaman ödün vermeyerek, asil yürüyüşleriyle görenleri büyüleyen zürafaları, ellerimizle besleyebileceğimiz Nairobi Zürafa Çiftliği

 

+ Loş ışıklar altında, eğlenceli sunumlarıyla size zengin bir menü sunan, dünyada sadece üç tane bulunan Carnivore Restoran’da dünyanın farklı yerlerinde tadılmayacak lezzetler

 

+ Her safari sonunda sergi konusu olacak güzellikte fotoğraf kareleriyle fotoğraf makinemizi süsleme ayrıcalığı 

 • 1. Gün

  29/08/2017
  İstanbul - Nairobi

  Turumuz sizi havalimanına götürmek üzere, önceden vermiş olduğunuz adrese gelecek olan kişiye özel aracınız ve şoförünüz ile buluşmanız ve havalimanı transferinizle başlıyor. Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali’nde saat 16:40’da  buluşarak, check-in, pasaport ve gümrük işlemleri yapılacaktır. Türk Hava Yolları’na ait uçak ile saat 19:40’da Nairobi’ye hareket edeceğiz.

 • 2. Gün

  30/08/2017
  Nairobi - Masai Mara

  Saat 02:25’de Nairobi’ye varışımızın ardından, özel 4x4  safari araçlarımıza biniyor ve dinlenmek üzere otelimize transfer oluyoruz. Otelimizde yapacağımız erken bir kahvaltının ardından eşsiz manzaralar eşliğinde dünyaca ünlü Masai Mara Ulusal Parkı’na hareket ediyoruz. Ardından Ulusal Park’a varıyor ve otelimize yerleşiyoruz. Öğle yemeğimiz otelde alıyoruz. Öğleden sonra leopardan çitaya, fillerden gergedanlara, zürafalardan farklı antilop çeşitlerine ve elbette sayısız tür kuşa ev sahipliği yapan Masai Mara’da ilk safarimizi gerçekleştiriyoruz. Gün batımına yakın otelimize dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

 • 3. Gün

  31/08/2017
  Masai Mara

  Güne safari ile başlamak için erken bir saatte uyanıyoruz. Otelde servis edilen kahve/çay ve kek servisinin ardından gün doğumu ile safariye başlıyoruz. Safarinin bitiminde otelimize dönüyor ve öğle yemeğimiz otelimizde. Öğleden sonra günün ikinci safarisi için 4x4 araçlarımız ile otelimizden ayrılıyoruz. Safarinin ardından akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

 • 4. Gün

  01/09/2017
  Masai Mara

  Güne safari ile başlamak için erken bir saatte uyanıyoruz. Otelde servis edilen kahve/çay ve kek servisinin ardından gün doğumu ile safariye başlıyoruz. Safarinin bitiminde otelimize dönüyor ve buradan Ulusal Park’ın dışında yer alan bir Masai kabilesi köyünü ziyaret için hareket ediyoruz. Ziyaretimiz esnasında geleneksel pastoral kimliklerini günümüz dünyasında hala muhafaza etmeyi başaran, gelenekleri, yaşayışları ve giyimleri ile diğer topluluklardan oldukça ayrı bir görüntü çizen Masai halkını ve günlük yaşamlarını yakından tanıyoruz. Gezi sonrasında otelimize dönüyoruz. Öğle yemeğimiz otelimizde. Öğleden sonra günün ikinci safarisi için 4x4 araçlarımız ile otelimizden ayrılıyoruz. Safarinin ardından akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

 • 5. Gün

  02/09/2017
  Masai Mara - Nakuru Gölü

  Otelimizde kahvaltımızın ardından Nakuru Gölü Milli Parkına doğru yola çıkıyoruz ve varışımıza istinaden otelimize yerleşiyoruz. Öğle yemeğimizi otelimizde alıyoruz ve özellikle pembe flamingoları ile ünlü Nakuru’ya transfer oluyoruz. Varışımıza istinaden safarimizi gerçekleştiriyoruz. Nakuru Gölü içerdiği mineraller nedeni ile birçok kuş çeşidine özellikle de pembe flamingolara ev sahipliği yapmaktadır. Gergedanlar, filler ve büyük kediler başta olmak üzere bu Ulusal Park’ta da birçok hayvanı gözlemleme imkanı bulacaksınız. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

 • 6. Gün

  03/09/2017
  Nakuru Gölü - Nairobi

  Sabah kahvaltımızın ardından Nairobi’ye dönüyoruz. Varışımıza istinaden öğle yemeğimizi alacağız. Ardından panaromik şehir turumuzu yapıyoruz ve Nairobi’de zürafaları elleriniz ile besleyebileceğiniz Zürafa Çiftliği gezilerini gerçekleştiriyoruz. Gezi bitiminde otelimize transfer oluyoruz. Kısa bir dinlenmenin ardından dünyaca ünlü Carnivore Restoran’da alacağımız akşam yemeği için otelimizden ayrılıyoruz. Yemeğin ardından otelimize dönüyoruz. Konaklama otelimizde.

 • 7. Gün

  04/09/2017
  Nairobi - İstanbul

  Otelimizde çıkış işlemlerimizi tamamladıktan sonra havaalanına transfer oluyoruz ve saat 05:00’da Türk Hava Yolları uçuşu ile  İstanbul’a doğru hareket ediyoruz. Saat 11:30’da varışımıza istinaden sizi evinize götürmek için bekleyen özel şoför ve aracınız ile turumuz son buluyor.

Fiyata Dahil Olan Hizmetler:

- Türk Hava Yolları ile İstanbul – Nairobi – İstanbul arası ekonomi sınıf uçak bileti

- Havalimanı vergileri

- Eviniz – alan – eviniz transferi de dahil olmak üzere özel araçlar ile tüm transferler

- Nakuru Gölü’nde 1 gece konforlu lodge’da tam pansiyon konaklama

- Masai Mara’da 3 gece konforlu lodge’da tam pansiyon konaklama

- Nairobi’de 1 gece 4* otelde oda – kahvaltı konaklama

- Programda belirtilen tüm öğle yemekleri

- Programda belirtilen tüm akşam yemekleri

- Özel araçlar ile programda belirtilen tüm geziler

- 4x4 araçlar ile programda belirtilen tüm safariler

- Programda belirtilen müze ve ören yerlerine giriş ücretleri

- Ulusal Parklara giriş ücretleri

- Flying Doctors hizmeti (safariler esnasında oluşabilecek rahatsızlıklarda en kısa sürede en yakındaki hastaneye ulaşım masraflarının karşılanması)

- Gazella Turizm profesyonel Türkçe rehberlik hizmetleri

- Yurtdışı çıkış harcı

- Seyahat sigortası

 

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler:

- Programda belirtilmeyen yemekler

- Programda belirtilen yemekler sırasında alınacak içecekler

- Fazla bagaj ücretleri

- Kişisel harcamalar

- Vize ücreti 

Büyük Göçler Kenya Turu Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Gezi Zamanlaması

Aşağıdaki linkten geziniz sırasında ortalama hava sıcaklıklarını görebilirsiniz.

http://gazella.com/destinasyonlar/ulke/18

 

- Sağlık
Kenya ziyaretlerinizden en az on gün önce Sarı Humma aşısı olmalı ve seyahatiniz esnasında size verilen karneyi yanınızda bulundurmalısınız. Bunun yanında doktorunuza danışarak seyahatinizden belirli bir süre önce sıtmaya karşı ilaç almaya başlamalı ve bu ilacı seyahatiniz boyunca ve sonrasında belirli bir süre daha kullanmaya devam etmelisiniz. Eğer maceracı bir yemek yeme alışkanlığınız var ve sokaklarda açıkta satılan yiyeceklerden yiyorsanız; kesinlikle kapalı şişe suyu tüketmenizi, buz, süt ve süt ürünlerinden kaçınmanızı, iyi pişirildiğine emin olduğunuz et, tavuk ve balık ürünleri tüketmenizi, meyve ve sebzelerin iyi yıkanmış olmasından emin olunması, meyvelerin kabuğunun soyulduktan sonra yenmesini tavsiye ederiz. Gün doğumu ve gün batımı saatlerinde uzun kollu giyecekler giymeniz ve yanınıza sinek koruyucu almanızı tavsiye ediyoruz. Bunun dışında seyahatinizden döndükten 7-30 gün içinde ateşiniz yükselirse doktorunuza nereye gittiğiniz hakkında bilgi vermeniz önemlidir.

 

- Vize Bilgileri
Umuma mahsus pasaport hamilleri vizeye tabi olup, vizelerini Kenya sınır kapılarında alabilirler. Diplomatik, Hizmet ve Hususi Pasaport hamilleri ise 180 gün içinde 90 günü aşmamak kaydıyla, anılan ülkeye yapacakları seyahatlerinde vizeden muaftır.

 

- Bu Tur Kimler İçin Uygun?
Doğa tutkunları, farklı deneyim yaşamak isteyen gezginler ve macera severler için son derece keyifli bir gezi olacaktır. Bu turumuzda gün içinde otobüs ile 6-7 saatlik yolculuklar yapılacak olup, Bu durumdan dolayı yorulmaktan rahatsız olmayan bütün gezginler için uygun bir turdur.

 

- Uçuş Süreleri
İstanbul – Nairobi arası uçuş 6 saat 35 dakika, Nairobi – İstanbul arası uçuş ise 6 saat 20 dakika sürmektedir. Uçuşlarda herhangi bir aktarma yoktur.

 

- Para Birimi
Kenya’nın para birimi Kenya Şilini’dir. Seyahate gelirken yanınızda USD bulundurmanızı ve bunun da küçük birimlerini taşımanızı öneririz. Kenya’ya gelirken getireceğiniz USD’nin 2000 yılından sonra basılmış olmasına dikkat ediniz. 2000 yılından önce basılmış USD’ler bozdurulamıyor ya da düşük kurdan bozduruluyor.

 

- Saat Dilimi
Türkiye ile Kenya arasında +1 saat fark bulunmaktadır. Türkiye’de saat 12.00 iken Kenya’da 13.00.

 

- Telefon Kullanımı
Seyahatiniz esnasında şayet cep telefonlarınız yurt dışı görüşmelere açık ise kullanabilirsiniz. Fakat safari esnasında bazı bölgelerde şebeke sorunu yaşanabilmektedir.

 

- Gezi İçin Alınabilecek Kıyafet ve Gerekli Eşyalar
Yanınıza kolayca giyip çıkarabileceğiniz tişörtler, kısa ve uzun kollu gömlekler, pamuklu pantolonlar, rahat yürüyüş ayakkabıları ve akşamları için ince bir mont almanızı öneririz. Yağmur ihtimaline karşı bir yağmurluk ve şemsiye de getirebilirsiniz. Bunun dışında şapka, güneş gözlüğü, güneş kremi, olası gürültüye karşı kulak tıkacı, fotoğraf makinesi, video kamera ve bunların şarj aletleri ve yedek hafıza kartları da getirebilirsiniz. Safariler için rahat ve doğaya uygun renklerde kıyafetler giymenizi, parlak renklerden çok açık renkli kıyafetlerden kaçınmanızı öneririz.

 

- Yemek Kültürü
Gideceğimiz yerlerde bulunan lüks restoranlar, yerel Afrika yemeklerinden daha çok Avrupa ve Asya mutfağından; etin yoğunlukla kullanıldığı mönü seçenekleri sunmaktadırlar. Yemeklerden sonra tatlı yerine meyve ve kahve sunulmaktadır.

 

- Elektrik
Kenya’da 240 voltluk elektrik akımı var. Prizler İngiltere’deki gibi üç adet dikdörtgen uçtan oluşuyor. Kenya’ya gitmeden önce, orada aletlerinizi sorunsuz şekilde kullanmak için uygun bir dönüştürücü ve fiş adaptörü almalısınız.

 

- Alışveriş
Geleneksel kıyafetler ve hediyelik eşyalar alınabilir. Bunun haricinde pek fazla alınabilecek şeyler bulunmamaktadır.

 

-Önemli Not

Bu tura 14 yaşından küçük çocukları maalesef kabul edemiyoruz.

Büyük Göçler Kenya Turu, Kenya Hakkında Videolar

otel listesi Bu turdaki otellerin listesini aşağıda görebilirsiniz.

Southern Sun Mayfair - Nairobi ( 29.08.2017)
www.tsogosun.com/southern-sun-mayfair-nairobi

Keekorok Lodge - Masai Mara

www.sunafricahotels.com

Sopa Lodge - Lake Nakuru

www.sopalodges.com

 

4* Eka Hotel - Nairobi ( 03 .09.2017 )

http://eka-nairobi.hotel-rn.com/?lbl=ggl-rmk-ex

Büyük Göçler Kenya Turu Otel Listesi
alternatif tarih seçiniz Bu tur için aşağıdaki alternatif tarihleri seçebilirsiniz.
Büyük Göçler Kenya Turu Alternatif Tur Tarihleri
Sizi Arayalım Sizi Arayalım
Canlı DestekCanlı Destek
Gazella Turizm iletişim +90 212 233 1598
+90 549 433 4445

e-bülten kayıt

E-bültenimize kayıt olarak bizden en son tur bilgilerini, kampanyaları ve diğer aktiviteleri haber alabilirsiniz.