MENU
Kelime veya Ülke Arayın
tur bölgesi
 • Kuzey Amerika
 • Orta ve Latin Amerika
 • Kuzey Avrupa ve Rusya
 • Güney Avrupa
 • Orta Asya ve Japonya
 • Güney Doğu Asya
 • Hindistan Alt Kıtası
 • Kuzey Afrika ve Orta Doğu
 • Orta ve Güney Afrika
 • Balkanlar
tur dönemi
 • Sonbahar ve Kış Turları
 • Yılbaşı Turları
 • Sömestre ve Kış Turları 2018
 • İlkbahar Turları
tur tipi
 • Kültür Turları
 • Gemi Turları
 • Nehir Turları
 • Vahşi Yaşam Turları
 • Fotoğraf Turları
 • Doğa ile İç İçe Turlar
 • Size Özel Turlar
Fransa

Baştan Başa Güney Fransa Turu

turumuz dolmuştur bu turun
alternatif tarihlerini
İncelemek için tıklayınız
Baştan Başa Güney Fransa Turu

Baştan Başa Güney Fransa Turu

tarih

17 - 22 Ekim 2017

şehirler
Arles, Avignon, Nice, Toulouse
ulaşım
Türk Hava Yolları tarifeli seferi ile
ücret
1340 EURO
tek kişilik oda farkı
385 EURO
tur konsepti
Tüm ekstra turlar dahil
yemek durumu
Kahvaltı Dahil

Sizi Arayalım

0(212) 233 1598

0(549) 433 4445

yaşanacak anlar tur programı hizmetler

+ Rhone Nehri’nin kıyılarına kurulmuş yüksek surlar ile çevrili Ortaçağ kenti Avignon’un büyüleyici atmosferi altında UNESCO Dünya Mirası Listesi’nin gotik tarzıyla saraydan çok iyi korunmuş bir kaleyi andıran Papalık Sarayı’nda ve yarım bırakılmış şeylerin de güzel olabileceğinin kanıtı Avignon Köprüsü’nde hoş bir gezinti 


+ Arles’te Antik Roma Dönemi’nden kalma birbirinden muhteşem eserlerin hayranlığıyla büyülenecek, UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Roma Tiyatrosu’nun gizemli yer altı tünellerinde tarihin içinden geçiyormuş hissi yaşarken ve amfi-tiyatroda tarihe tanıklık etme şansı


+ Çeşmeler ve yapıtlar şehri, Aix-en-Provence’ın huzurlu sokaklarında yürüyüş keyfi yapıp, ünlü Cours Mirabeau Caddesi’nde yerel halkı tanıma ve onların yaşamına şahit olma fırsatı 


+ Modern sanata yaptığı katkılarla, sanatın babası olarak da bilinen ressam ve gezgin Paul Cezanne’ın Aix-en-Provence’taki atölyesini gezerken ünlü sanatçının dehasına tanık olma fırsatı 


+ Van Gogh, Gaugin, Samuel Beckett gibi dâhilere ev sahipliği yapmış bu toprakların hem tarihi hem kültürel yapısını keşfederken, hem de doğanın size sunduğu muhteşem güzelliklerin tadını çıkarabileceğiniz bir tur

 • 1. Gün

  17/10/2017
  İstanbul - Nice

  Turumuz vermiş olduğunuz adrese gelecek olan özel araç ve şoförünüz ile buluşmanızla başlıyor. Saat 05:20’de Atatürk Havalimanı’nda kurulacak Gazella Turizm kontuarında buluşuyor; bilet-bagaj ve pasaport işlemlerinin ardından saat 08:20’de Türk Havayolları’na ait TK 1813 sefer sayılı uçuşu ile Nice’e hareket ediyoruz. Yerel saat ile 10.35'te ve havalimanında bizi bekleyen özel otobüsümüz ile turumuzun ilk durağı olarak St. Paul de Vence gidiyoruz ve bu küçük ortaçağdan kalma kasabanın dar sokaklarında gezintimizi yapıyoruz . Otele transfer. Nice’e dönüyoruz ve odalarımıza yerleşiyoruz. Rehberimizin belirleyeceği saate otel lobisinde buluşuyoruz ve bu güzel şehri yürüyerek tanımak için otelimizden ayrılıyoruz. Turumuzun sonunda otelimize dönüyoruz ve geceleme otelimizde.

   

   

 • 2. Gün

  18/10/2017
  Nice - Antibes - Cannes - Avignon

  Sabah otelde alacağımız kahvaltının ardından otelimizden ayrılıyoruz ve  Avignon’a doğru yolculuğumuza başlıyoruz. Yolculuğumuz esnasında ilk durağımız tarihi 5yy dayanan Antibes kasabası olacak ve bu kasabanın tarihini sokaklarında gezerek daha yakından tanıma fırsatı yakalayacağız, sonraki durağımız Fransız Revierası’nın en ünlü şehri olan Cannes olacak. Turumuzun devamında Avignon’a varıyoruz ve şehir turumuzu yapıyoruz. Turumuz esnasında Papalık sarayı, ünlü Avignon köprüsü ve şehrin dar sokaklarını gezeceğiz ve otelimize transferimizi gerçekleştirdikten sonra, konaklama otelimizde.

 • 3. Gün

  19/10/2017
  Avignon - Aix En Provence - Arles - Les Baux - Avignon

  Otelde alacağımız kahvaltının ardından, bugünkü turumuzda ilk durağımız Sanat ve ışığın kenti olarak adlandırılan Aix-en Provence olacak, turumuz esnasında 4 Yunus Çeşmesi, Rahipler Çeşmesi Albertas ve Cardeurs Meydanları, Saint Sauveur Katedrali, Cours Mirabeau gibi şehrin önemli noktaları göreceklerimiz arasında. Turumuzun devamında Arles’e doğru yolumuza devam ediyoruz ve varışımız ile şehir turumuzu yapıyoruz.  Son durağımız Lex Baux de Provence olacak ve bu küçük köyü yakından tanıyacağız. Ardından Avignon’a geri dönüyoruz. Konaklama otelimizde.

 • 4. Gün

  20/10/2017
  Avignon - Carcassone - Toulouse

  Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından odalarımızı boşaltıyoruz ve özel otobüsümüz ile  Touluse’a doğru yola çıkıyoruz. Yolumuzun üzerinde  ilk durağımız ortaçağdan fırlamışçasına büyüleyici ve o zamanın atmosferini üzerinde taşıyan Carcassone şehrinde mola veriyoruz . Toulouse’a varışımızın ardından otelimize yerleşiyoruz. Rehberimizin belirleyeceği zamanda otelde buluşuyoruz ve yürüyerek yapacağımız şehir turumuz için otelimizden ayrılıyoruz. Konaklama otelimizde.

 • 5. Gün

  21/10/2017
  Toulouse - Albi - Toulouse

  Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından özel otobüsümüz ile Fransız pireneler’inde yer alan bir diğer gezi noktamız olan Albi’ye doğru yola çıkıyoruz ve pireneler’in bu küçük şehrini yakından tanıyoruz. Turumuzun ardından otelimize transfer ve geceleme otelimizde.

 • 6. Gün

  22/10/2017
  Toulouse - İstanbul

  Otelimizde alacağımız kahvaltının ardın odaların boşaltılması ve otelden çıkış işlemlerinin ardından havalimanına transferimizi gerçekleştiriyoruz. Bilet, bagaj ve pasaport işlemlerinin ardından Türk Havayollarının TK1806 sefer sayılı uçuşu ile saat 16:25’de İstanbul’a uçuşumuzu gerçekleştiriyoruz. İstanbul'a varışımız yerel saat ile 20.55'te. Turumuz daha önce bildirmiş olduğunuz ev adresinize size özel gerçekleştirilecek olan havalimanı eviniz transferiniz ile turumuz son bulacaktır.

Fiyata Dahil Olan Hizmetler:

- Türk Hava Yolları ile İstanbul – Nice / Toulouse – İstanbul arası ekonomi sınıf uçak bileti ve bu bilete ilişkin havalimanı vergileri.

-  4* otellerde oda – kahvaltı konaklama

- Ücretsiz kişiye özel eviniz – alan – eviniz transferi de olmak üzere programda belirtilen tüm transferler

- Özel araçlar ile programda belirtilen tüm geziler

- Tüm müze ve ören yeri giriş ücretleri

- Gazella Turizm profesyonel Türkçe rehberlik hizmetleri

- Yurtdışı çıkış harcı

- Seyahat sigortası

 

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler:

- Programda belirtilmeyen yemekler

- Programda belirtilen yemekler sırasında alınacak içecekler

- Fazla bagaj ücretleri

- Kişisel harcamalar

- Vize ücreti

Baştan Başa Güney Fransa Turu Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Gezi Zamanlaması

Aşağıdaki linkten geziniz sırasında ortalama hava sıcaklıklarını görebilirsiniz.

http://gazella.com/destinasyonlar/ulke/28

 

- Vize Bilgileri

Fransa, Schengen ülkesidir. Umuma mahsus pasaport sahipleri vizeye tabidir. Diplomatik hizmet ve hususi pasaport sahipleri vizeden muaftır.

 

- Uçuş Süreleri

İstanbul ile, Marsilya arası uçuş süresi yaklaşık olarak 3 saat 20 dakikadır.

 

- Para Birimi

Fransa Euro Bölgesi ülkelerindendir. Seyahatiniz için yanınıza Euro almanızı ve bunun ufak birimlerini yanınızda bulundurmanızı öneririz.

 

- Saat Dilimi

Türkiye ile Fransa arasında -1 saat fark bulunmaktadır. Türkiye’de saat 12.00 iken Fransa’da 11.00'dir.

 

- Telefon Kullanımı

Tüm cep telefonu operatörleri, hattınız uluslararası dolaşıma açıksa kullanılabilmektedir.

 

- Gezi İçin Alınabilecek Kıyafet ve Gerekli Eşyalar

Yanınıza kolayca giyip çıkarabileceğiniz tişörtler, kısa ve uzun kollu gömlekler, pamuklu pantolonlar, rahat yürüyüş ayakkabıları ve akşamları için ince bir mont almanızı öneririz. Yağmur ihtimaline karşı bir yağmurluk ve şemsiye de getirebilirsiniz. Bunun dışında şapka, güneş gözlüğü, güneş kremi, olası gürültüye karşı kulak tıkacı, fotoğraf makinesi, video kamera ve bunların şarj aletleri ve yedek hafıza kartları da getirebilirsiniz.

 

- Yemek Kültürü

Fransız Mutfağı dünyada en çok bilinen mutfak kültürlerinden biridir. Gidilecek şehirlerde bu mutfağın en güzel örneklerini bulacağınız gibi dünya mutfaklarından örnekler sunan restoranları da kolaylıkla bulabilirsiniz. Ancak dünyaca ünlü Fransız peynirlerini denemeden dönmemenizi öneririz.

 

- Elektrik

Fransa’da elektrik 220/230 volttur ve E tipi ikili kalın yuvarlak prizler kullanılmaktadır.

 

- Alışveriş

Fransa’da alışveriş imkânları son derece geniş bir yelpazeye yayılmıştır. Size ülkeyi anımsatacak ufak hediyelik eşyalardan, dünyaca ünlü markalara kadar her şeyi bulabilirsiniz.

 

- Önemli Not

Bu tura 14 yaşından küçük çocukları maalesef kabul edemiyoruz.

Baştan Başa Güney Fransa Turu, Fransa Hakkında Videolar

otel listesi Bu turdaki otellerin listesini aşağıda görebilirsiniz.
Baştan Başa Güney Fransa Turu Otel Listesi
alternatif tarih seçiniz Bu tur için aşağıdaki alternatif tarihleri seçebilirsiniz.
Baştan Başa Güney Fransa Turu Alternatif Tur Tarihleri
Sizi Arayalım Sizi Arayalım
Canlı DestekCanlı Destek
Gazella Turizm iletişim +90 212 233 1598
+90 549 433 4445

e-bülten kayıt

E-bültenimize kayıt olarak bizden en son tur bilgilerini, kampanyaları ve diğer aktiviteleri haber alabilirsiniz.