MENU
Kelime veya Ülke Arayın
tur bölgesi
 • Kuzey Amerika
 • Orta ve Latin Amerika
 • Kuzey Avrupa ve Rusya
 • Güney Avrupa
 • Orta Asya ve Japonya
 • Güney Doğu Asya
 • Hindistan Alt Kıtası
 • Kuzey Afrika ve Orta Doğu
 • Orta ve Güney Afrika
 • Balkanlar
tur dönemi
 • Yılbaşı Turları
 • Sömestre ve Kış Turları 2018
 • İlkbahar Turları
 • Yaz ve Şeker Bayramı Turları
 • Kurban Bayramı Turları
 • Sonbahar ve Kış Turları
tur tipi
 • Kültür Turları
 • Gemi Turları
 • Nehir Turları
 • Vahşi Yaşam Turları
 • Trekking Turları
 • Fotoğraf Turları
 • Doğa ile İç İçe Turlar
 • Size Özel Turlar
Hindistan

Alışılmışın Dışında; Güney Hindistan Turu

Alışılmışın Dışında; Güney Hindistan Turu

Alışılmışın Dışında; Güney Hindistan Turu

tarih

24 Ocak - 01 Şubat 2018

şehirler
Cochin, Madurai, Mahabalipuram, Mumbai , Periyar
ulaşım
Qatar Havayolları tarifeli seferi ile
ücret
2750 DOLAR
tek kişilik oda farkı
850 DOLAR
tur konsepti
Tüm ekstra turlar dahil
yemek durumu
Tüm öğle ve akşam yemekleri dahil

Sizi Arayalım

0(212) 233 1598

0(549) 433 4445

yaşanacak anlar tur programı hizmetler

+ Mumbai’de Elephant Adası’nda Elephanta Mağaraları’nı keşfediyoruz.

 

+ Mumbai’de Chatrapati Shivaji Müzesi, Rajabai Saat Kulesi, Chatrapati Shivaji Terminali, Haji Ali Camisi ve Türbesi ve Shree Siddhivinayak Ganapati Tapınağı’nı geziyoruz.

 

+ Chennai’de Saint Mary’s Kilisesi’ni ve Ortaçağ silahları, zırhları ve dönemin askeri diğer materyallerini bir arada bulacağımız ünlü müzeyi ziyaret ediyoruz. 

 

+ UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan The Shore Temple, UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Arjuna’nın Pişmanlığı isimli anıt ve son olarak mağara tapınaklar

 

+ Cochin’de Mattancherry Sarayı ve St. Francis Kilisesi’ni görüyoruz. Bale, opera ve pandomimin ustaca bir birleşimi olan Kathakali’ye hayran kalıyoruz.

 • 1. Gün

  24/01/2018
  İstanbul - Doha - Mumbai 

  Programımız, sizi havalimanındaki buluşma noktamıza götürmek üzere adresinize gelecek özel aracın sizi alması ile başlıyor. Sabiha Gökçen Dış Hatlar Gidiş Terminalinde Gazella Turizm kontuarında buluşuyoruz.  Check-in  ve pasaport işlemlerinin ardından  Qatar Havayolları ile Doha’ya hareket ediyoruz. Varış sonrası uçak değiştirerek Mumbai’ye hareket ediyoruz. Yeni güne uçakta giriyoruz.

 • 2. Gün

  25/01/2018
  Mumbai 

  Yaklaşık 3 saat 10 dakika sürecek bir yolculuğun ardından sabaha karşı Mumbai Chatrapati Shivaji Havalimanı’na varıyoruz. Yerel rehberimiz bizi havalimanında karşılıyor ve özel aracımız ile otelimize hareket ediyoruz. Dinlenme molamız ve otelimizde alacağımız kahvaltının ardından Mumbai turumuza başlıyoruz. Önce Mumbai’nin yaklaşık 9 km açığında yer alan Fil Adası’na hareket ediyoruz. Burada adanın merkezinden yükselen iki tepeye oyulmuş kaya tapınaklarla karakterize edilmiş olan Fil  Mağaraları’nı ziyaret ediyoruz. Adını da Portekizliler tarafından bu mağaralarda bulunmuş taştan bir fil heykelinden alan ada ve mağaralarda bulunan Lord Shiva’ya adanmış altıncı yüzyıldan kalma tapınakta, yaratıcı Brahma, koruyucu Vishnu ve yokedici Shiva’yı temsil eden üç başlı dev heykel ile birlikte Shiva ve Parvati’nin evliliğini de anlatan heykelin arasında bulunduğu heykelleri görüyoruz. Gezimizin ardından öğle yemeğimizi yerel bir restoranda alıyoruz. Yemeğin ardından bu kez Mumbai şehrini gezmeye başlıyoruz. İngiliz hakimiyeti döneminde inşa edilen 26 metrelik Hindistan Kapısı; geniş bir sanatsal, arkeolojik ve tarihi materyale ev sahipliği yapan Chatrapati Shivaji Müzesi; Londra’daki Big Ben’i de tasarlayan mimar tarafından tasarlanan 85 metre yüksekliği ile devasa Rajabai Saat Kulesi, UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan tarihi Chatrapati Shivaji Terminali, Haji Ali Camisi ve Türbesi ile farklı mimari yapısı ile tanrı Ganesh’e adanmış Hindu tapınağı Shree Siddhivinayak Ganapati tur esnasında gezeceklerim ve göreceklerimiz arasında yer alıyor. Otelde alacağımız akşam yemeğinin ardından konaklama otelimizde.

 • 3. Gün

  26/01/2018
  Mumbai - Chennai - Mahabalipuram

  Kahvaltının ardından özel aracımızla havalimanına transfer oluyor ve buradan Chennai’ye uçuyoruz. Varışımızda yerel restoranda öğle yemeğimizi alıyoruz. Yemek sonrası Chennai (Madras) şehir turumuza başlıyoruz. Önce Anglikan Kilisesi’nin doğuda ayakta kalan en eski mabedi olan Saint Mary’s Kilisesi’ni ve Ortaçağ silahları, zırhları ve dönemin askeri diğer materyallerini bir arada bulacağımız ünlü müzeyi ziyaret ediyoruz. Daha sonra kıyıdan denize uzanan St. George Kalesi’ni ve bu şehirde bulunan en büyük Shiva tapınağı olan Kapaleshvara Tapınağı’nı ziyaret ediyoruz. Daha sonra özel aracımızla Mahabalipuram’a hareket ediyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

 • 4. Gün

  27/01/2018
  Mahabalipuram

  Kahvaltının ardından Mahabalipuram şehir turumuzu gerçekleştiriyoruz. Bugünkü turumuzda Pallava Kralı Raja Singha tarafından sekizinci yüzyılın hemen başlarında yapılan, Marco Polo’nun notlarında Mahabalipuram’ın Yedi Pagodası olarak adlandırdığı efsanevi yedi pagodadan günümüze uzanan sonuncu UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan The Shore Tapınağı, 29 metre uzunluğunda ve 13 metre yüksekliğinde kayaya oyma bir eser olan yine UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Arjuna’nın Pişmanlığı isimli anıt ve son olarak Mandapams olarak adlandırılan mağara tapınaklar göreceklerimiz arasında yer alıyor. Öğle yemeğimiz yerel bir restoranda. Akşam yemeğimiz ve konaklama otelimizde.

 • 5. Gün

  28/01/2018
  Mahabalipuram – Chennai - Madurai

  Erken bir saatte özel aracımız ile Chennai Havalimanı’na transfer oluyoruz (yaklaşık 1 saat 30 dakika). Burada yerel bir havayolu ile Madurai’ye uçuyoruz. Varışta öğle yemeği için otelimize transfer oluyoruz. Yemek sonrası tapınaklar kenti olarak adlandırılan Madurai’de yapacağımız şehir turumuzda Meenakshi Amman Tapınağı, Madurai Pazarı, 17. yy’dan kalma Hindu-İslami Tirumala Nayak Sarayı göreceğimiz yerler arasındadır. Akşam yemeği otelde. İlerleyen saatlerde Pooja seremonisine tanık olmak üzere bir Meenakshi Tapınağı’na gidiyoruz. Konaklama otelimizde.

 • 6. Gün

  29/01/2018
  Madurai - Periyar

  Kahvaltının ardından otelimizden ayrılıyoruz ve Periyar’a  hareket ediyoruz. Varışımıza istinaden öğle yemeğimizi otelde alacağız. Öğleden sonra havanın durumuna göre ya Periyar Gölü’nde bir tekne turu gerçekleştireceğiz ya da trekking turu yapacağız. Gezinin ardından otelimize transfer oluyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

 • 7. Gün

  30/01/2018
  Periyar – Alleppey - Cochin

  Kahvaltının ardından özel aracımız ile Alleppey’e hareket ediyoruz. Burada yöreye özgü teknelerle güzel bir seyahate başlıyoruz. Kerala Arkasuları Arap Denizi’ne paralel olarak uzanan tuzlu suya sahip lagünler ve göllere verilen isimdir. Toplam beş adet geniş göl kimi doğal kimi insan yapımı su kanalları ile birbirine bağlanmış ve 38 ırmak tarafından beslenmektedir. Yaklaşık 900 km uzanan Kerala Arkasuları çevresine kurulmuş birçok köy bulunmaktadır. Öğle yemeğimizi de Kettuvallam adı verilen bu teknelerde alıyoruz. Dünyada benzerine rastlanması çok zor olan bu güzelliği yaşadıktan sonra otelimize hareket ediyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Cochin otelimizde.

 • 8. Gün

  31/01/2018
  Cochin

  Kahvaltının ardından Cochin şehir turumuza 1555 yılında inşa edilen ve muazzam duvar resimleri ile bizi Ramayana Destanı’nın içine çekecek olan Mattancherry Sarayı ile başlıyoruz. Bir sonraki durağımız ünlü kaşif Vasco de Gama’nın orijinal mezarının bulunduğu St. Francis Kilisesi.  Turun ardından öğle yemeğimizi otelde alıyoruz. Akşam Kathakali Dans Merkezi’ne gidiyor ve Güney Hindistan folkloruna ait dansların örneklerini izliyoruz. Bale, opera ve pandomimin ustaca bir birleşimi olan bu danslar Kerala Bölgesi’nin uluslararası ününe büyük bir katkı sağlamıştır. Performans sonrası otelimize transfer oluyoruz. Akşam yemeği otelimizde. Havaalanı transferine kadar otelimizde dinleniyoruz.

 • 9. Gün

  01/02/2018
  Cochın – Doha - İstanbul

  Havaalanına transfer. Qatar Havayolları’na tarifeli sefer ile Doha’ya hareket. Doha’ya varışımıza takiben uçağımızı değiştiriyoruz ve İstanbul Sabiha Gökçen havaalanına hareket ediyoruz. Turumuz sizi önceden vermiş olduğunuz adrese götürecek özel araç ve şoförünüz ile buluşmanız ve transferiniz ile son buluyor.

   

Fiyata Dâhil Olan Hizmetler

-4*-5* otellerde kahvaltı dahil konaklama
-Qatar Havayolları ile İstanbul – Doha – Cochin – Doha – İstanbul gidiş  – dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti,
-Kişiye özel, ev - alan - ev  transferi  dahil olmak üzere tüm transferler.
-Özel araçlarla programda belirtilen tüm geziler.
-Tüm öğle ve akşam yemekleri
-Programda belirtilen tekne gezileri, özel gösteriler.
-Gazella Turizm profesyonel Türkçe rehberlik hizmetleri
-Yurtdışı çıkış harcı
-Seyahat sağlık sigortası

 

Fiyata Dâhil Olmayan Hizmetler

-Programda belirtilmeyen yemekler
-Programda belirtilen yemekler esnasında alınacak içecekler
-Fazla bagaj ücretleri
-Kişisel harcamalar
-Hindistan vize ücreti

 

Alışılmışın Dışında; Güney Hindistan Turu Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

 UÇUŞ DETAYI:

QR 244 24JAN SAWDOH 1305 1720
QR 556 24JAN DOHBOM 2020 0200+1

QR 517  01FEB  COKDOH  0330 0535  
QR 243  01FEB  DOHSAW  0715 1155  

 

Gezi Zamanlaması

Aşağıdaki linkten geziniz sırasında ortalama hava sıcaklıklarını görebilirsiniz.

http://gazella.com/destinasyonlar/ulke/10

 

- Sağlık
Hindistan'a girişlerde herhangi bir aşı zorunluluğu bulunmamaktadır. Eğer maceracı bir yemek yeme alışkanlığınız var ve sokaklarda açıkta satılan yiyeceklerden yiyorsanız; kesinlikle kapalı şişe suyu tüketmenizi, buz, süt ve süt ürünlerinden kaçınmanızı, iyi pişirildiğine emin olduğunuz et, tavuk ve balık ürünleri tüketmenizi, meyve konusunda muz, ananas gibi kabuğu soyulabilen meyveler yemenizi öneriyoruz.

 

- Vize Bilgileri
Hindistan, Diplomatik pasaport dışında kalan üç pasaport tipine vize uygulamaktadır. Vize İstanbul’daki Hindistan Konsolosluğu’ndan ücreti karşılığında temin edilmektedir.

 

- Ülkeyle İlgili Özel Giyim Kuralları

Ülkede budist tapınakları ve pagodalara girerken şort, etek, omuzları açıkta bırakan kıyafetler, vücudu saran giysiler giymekten kaçınılmalıdır. Kadınların yanına ince bir şal veya eşarp almalarını öneririz. Ayrıca bu tarz yapılara girerken ayakkabılar ve çoraplar çıkartıldığından dolayı, kolay giyip çıkartılabilen ayakkabılar ve sandaletler kullanmanızı tavsiye ederiz.

 

- Bu Tur Kimler İçin Uygundur?

Farklı kültürleri tanımak isteyen gezginler için kaçırılmaması gereken bir gezi olmakla birlikte, tempolu bir tur olduğu unutulmamalı. Bu turumuzda gün içinde otobüs ile 6-7 saatlik yolculuklar yapılacak olup, Bu durumdan dolayı yorulmaktan rahatsız olmayan bütün gezginler için uygun bir turdur.

 

- Uçuş Süreleri
İstanbul – Doha: 4 saat Doha – Mumbai: 3 saat 15 dakika // Cochin – Doha: 4 saat, 25 dakika Doha –İstanbul: 4 saat 30 dakika

 

- Para Birimi
Hindistan’ın para birimi Hindistan Rupisi’dir. Yanınıza USD ve bunun küçük birimlerini almanızı tavsiye ederiz.

 

- Saat Dilimi
Türkiye ile Hindistan arasında +3 saat 30 dakika fark vardır. Türkiye’de saat 12.00 iken Hindistan’da 15.30’dur.

 

- Telefon Kullanımı
Tüm cep telefonu operatörleri eğer telefonunuz uluslararası dolaşıma açıksa kullanılabilmektedir. Ancak ülkenin bazı kesimlerinde şebeke olmayabilir.

 

- Gezi İçin Alınabilecek Kıyafet ve Gerekli Eşyalar

Kolayca giyilip – çıkarılabilecek tişört, kısa ve uzun kollu gömlekler, pamuklu pantolonlar, şort, rahat yürüyüş ayakkabıları, akşamları için ince bir mont ve ince bir kazak almanızı öneririz. Ayrıca ibadet yerlerinine girerken şort, etek veya vucüdunuzu açıkta bırakacak kıyafetlerden kaçınmanız, kadınların başını kapatacakları bir örtü, eşarp gibi bir aksesuar almaları gerekmektedir.

 

- Yemek Kültürü
Hindistan Mutfağı bizim damak zevkimize yakındır.

 

- Elektrik
Hindistan'da 220 volt ve 50 Hz’dir. Elektrikli aletlerde üç uçlu, ince girişli prizler kullanılmaktadır. Adaptör gerekecektir.

 

- Alışveriş
Hindistan bir alışveriş cennetidir. Her şehrin kendine özgü bir ürünü, bir el işçiliği bulunmaktadır. Bu nedenle kumaşlar, gümüş ürünler, halılar, değerli taşlar ve mücevherler ve daha birçok ürün kolaylıkla ve çeşitlerle bulunabilir, alınabilir.

 

Önemli Not.

Bu tura 14 yaşından küçük çocukları maalesef kabul edemiyoruz.

Alışılmışın Dışında; Güney Hindistan Turu, Hindistan Hakkında Videolar

otel listesi Bu turdaki otellerin listesini aşağıda görebilirsiniz.

5* The Oberoi Hotel – Mumbai vb.

http://www.oberoihotels.com/hotels-in-mumbai/

5* Intercontinental Hotel – Mahabalipuram vb.

http://www.ihg.com/hotels/tr/tr/chennai/maamr/hoteldetail

5* Heritage Hotel – Madurai vb.

http://www.heritagemadurai.com/

4* Spice Village – Periyar vb.

http://www.cghearth.com/spice-village

 

5*  Crown Plaza- Cochin vb

https://www.ihg.com/crowneplaza/hotels/tr/tr/kochi/cokch/hoteldetail

 

Alışılmışın Dışında; Güney Hindistan Turu Otel Listesi
alternatif tarih seçiniz Bu tur için aşağıdaki alternatif tarihleri seçebilirsiniz.
Alışılmışın Dışında; Güney Hindistan Turu Alternatif Tur Tarihleri
Sizi Arayalım Sizi Arayalım
Canlı DestekCanlı Destek
Gazella Turizm iletişim +90 212 233 1598
+90 549 433 4445

e-bülten kayıt

E-bültenimize kayıt olarak bizden en son tur bilgilerini, kampanyaları ve diğer aktiviteleri haber alabilirsiniz.